Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2018 21:58 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Cześć ?

Zwracam się z prośbą o ocenę planu podróży po Portugalii i wskazanie wszelkich uwag i rad.

Planujemy pobyt w Portugalii w połowie września (2 osoby).

Ze względu na loty, ułożył nam się taki plan zwiedzania:

12.09 przylot o 18:00 do Lizbony (pobyt w Lizbonie przez pełne 4 dni)
17.09 przelot rano z Lizbony do Faro
pobyt w Algarve przez 6 dni (wynajem auta i noclegi w Lagos)
23.09 przelot wieczorem o 22:00 z Faro do Porto
pobyt w Porto do 25.09 do około 13:00 (półtora dnia)
25.09 powrót z Porto do Polski

Nasze wątpliwości i pytania to:
1. Czy pełne 4 dni w Lizbonie to dobra ilość czasu? Jednego dnia z tych 4 myśleliśmy o Cabo San Roca i Sintra (komunikacją)
2. Czy półtora dnia w Porto brzmi ok, czy jest to za mało czasu na to miasto?
3. Czy baza noclegowa w Lagos podczas pobytu w Algarve to dobry pomysł czy może inna miejscowość albo to podzielić na 2?
4. Mając na względzie, że chcielibyśmy solidnie poplażować i odwiedzić dużą ilość ciekawych plaż w Algarve to czy 6 dni na miejscu jest wystarczające?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Mar 2018 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Wypowiem się tylko w kwestii Lizbony i Sintry, bo w innych miejscach Portugalii nie byłam. Cztery pełne dni na Lizbonę i Sintrę to wg mnie całkiem dobra ilość czasu. Oczywiście wiele zależy od tego co chcecie w Lizbonie zobaczyć. Czy interesuje Was raczej spacerowanie krętymi uliczkami Alfamy i podziwianie miasta z różnych miraduro, czy też lubicie zajrzeć do jednego lub kilku muzeów albo podziwiać bujną roślinność. Pobyt w Lizbonie proponuję zorganizować następująco.
Wieczór "0" bezpośrednio po przylocie - przejść się bez celu po okolicy noclegu i poszukać fajnej knajpki na kolację ;)
Dzień 1
- dzielnica Belem, z obowiązkowym klasztorem Hieronimitów, wieżą Belem i pomnikiem Odkrywców;
- jeśli lubicie zwiedzać muzea to warto zainteresować się muzeum marynistycznym oraz archeologicznym w części klasztoru Hieronimitów - 3 lata temu były tam fajne bilety łączone;
- jeśli lubicie bogate rezydencje to fajną opcją może być zwiedzenie pałacu prezydenckiego w Belem (dostępny dla zwiedzających był tylko w niedzielę) lub pałacu Ajuda;
- jeśli interesujecie się roślinami to są tam dwa ogrody botaniczne;
- w zależności od wolnego czasu można spróbować tego dnia pojechać też do statuy Christo Rei na drugim brzegu Tagu, a potem wrócic autobusem lub promem w ramach komunikacji miejskiej;
Dzień 2
- najstarsza dzielnica Alfama wraz z Zamkiem św. Jerzego oraz Katedrą i licznymi miraduro, które często ożywają dopiero po zmroku;
- przejażdżka zabytkowym żółtym tramwajem;
- liczne koscioły oraz Panteon Narodowy;
- praca do Comercio wraz z Arco da Rua Augusta;
- Winda Santa Justa z ruinami Convento do Carmo i pobliski plac Rossio (oraz dworzec kolejowy, z którego jeżdżą pociągi do Sintry) oraz Monumento Restauradores;
- w zależności od wolnego czasu można też pójść do Bazyliki Estrela i do parku Edwarda VII obok ronda Markiza Pombala;
Dzień 3
- dzielnica Oriente z Oceanarium i kolejką linową;
- można też zobaczyć muzeum Azulejos;
- jest czas na spokojne chłonięcie atmosfery miasta i spacerowanie po Alfamie albo na popływanie promem po ujściu Tagu;
Dzień 4
- w Sintrze koniecznie trzeba zobaczyć pałac Pena i otaczające go ogrody;
- polecane są też Quinta da Regaleira, zamek Maurów oraz pałac narodowy w Sintrze;
Oczywiście kolejność dni jest przykładowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
totti uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:43 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Organizowałem podobny, dwutygodniowy wypad również we wrześniu :-)

1. Jestem z tych, którzy zakochani są w Porto, ale Lizbona już za bardzo im nie podchodzi. Moim zdaniem spokojnie dwa dni mocnego zwiedzania Lizbony Ci wystarczy. Zupełnie przychylam się do @Cicha_Woda co do Belem, pomnika odkrywców, dodałbym Pasteis de Belém (tłok, ale szkoda byłoby nie spróbować). Tak samo alfama i praca do comercio. Polecam również Campo Pequeno i obejrzenia na żywo tourady.

Cały dzień na Sintrę:
* Pałac Narodowy - warto wejść, zobaczyć, ale nie poświęcałbym na niego więcej niż 1,5h
* Quinta da Regaleria - żałowałem, że mój plan pozwolił na poświęcenie tam tylko 2h, przepiękne miejsce, chętnie spędziłbym tam więcej czasu, tak zupełnie bez pośpiechu
* Pałac Pena + ogrody - na mnie ogrody nie wywarły wrażenia, ale sam Pałac jest piękny, z całą pewnością warto!

Obok Cabo da Roca jest najpiękniejsza plaża jaką do tej pory widziałem - Praia da Ursa. Trzeba poświęcić ok. godzinki na zejście do niej (zakładając wybór łatwiejszej trasy), ale widoki są tego warte. My spędziliśmy tam cały dzień.

2. Porto jest malutkie, więc półtora dnia spokojnie Ci wystarczy, ale gwarantuje Ci, że się w nim zakochasz i będziesz chciał wracać po więcej... Klimat tego miejsca jest niesamowity! Koniecznie trzeba spróbować porto w Porto. Do degustacji polecam winnicę Offley. W Porto znalazłem też najlepsze i najtańsze restauracje, warto poszukać czegoś klimatycznego, sporo jest info na forum. Najlepszą francesinhę jadłem właśnie w Porto (ulica Passeio das Virtudes 51, lokal na samym rogu, pierwsza knajpa, czerwone parasole, widać ją na street view), kosztowała ok 7 euro, w cenie dodatkowo duża porcja frytek + piwko 0,3l.

3. Lagos była naszą bazą wypadową i sprawdziło się to całkiem nieźle. Do większości plaż jest ok 1h drogi, więc nie wiem czy jest sens dzielić noclegi na inną miejscowość.

Plaża w Lagos (chyba praia da batata) - nie polecam, mała, wietrzna, widoki niezbyt urzekające,
Odwiedziliśmy także Praia da Rocha, Marinha, Tres Irmanos, a także Beliche ale bardziej w celach poglądowych aniżeli żeby spędzić tam czas. Urzekła nas Praia da Marinha ze względu na piękne widoku, możliwie "mało wietrzne" warunki i czystość. Dodatkowo para Portugalczyków robiła na miejscu wyśmienite drinki, co ważne w ciszy i dbając o czystość! :-)

4. Zależy jak mocno będą przygotowane Wasze plecy do leżenia! Nam spokojnie 5 dni wystarczyło. W międzyczasie skoczyliśmy jeszcze na jeden dzień do ZooMarine w Albufeirze - to jedne z nielicznych miejsc w których można popływać razem z delfinami! Taka przyjemność kosztuje ok 150 euro od osoby (w przypadku zakupu biletów przez internet, razem z wejściówką), ale głaskanie delfinów i robienie z nimi sztuczek jest warte wydania każdego euro! Dodatkowo macie możliwość oglądania występów delfinów, fok, papug. Wszystko naprawdę fajnie zorganizowane. Wejście do samego parku rozrywki ok 30 euro od osoby.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Przymierzam się do zwiedzenia Portugalii, myślę nad opcją 14 pełnych dni na miejscu ' ewentualnie 17 ale może być z tym ciężko. Tak naprawdę chciałbym zwiedzić cala Portugalię. Myślałem nad następującym planem zanim kupie bilety lotnicze.

1 dzień - zwiedzanie Lizbony
2-5 - dzień wybrzeże Algarve
6-9 - dzień - Madera
11-13 - dzień - Azory
14 - dzień Porto oraz wylot

Czy jest to możliwe do realizacji ? Czy której z tych miejsc jest na tyle fajne, że powinienem przedłużyć tam pobyt? Jeśli gdzieś rozłożyć pobyt to z czego zrezygnować? Loty między Maderą a Azorami są dość drogie w porównaniu z lotami Azory/Madera - kontynent, czy można to jakoś rozwiązać bardziej budżetowo ?
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Sie 2019 15:18, edytowano w sumie 2 razy
L A M A. M A Jeszcze tylko kilka dużych liter, skoro większość już jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Lip 2019 13:22 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Wszystkie miejsca, które wymieniłeś, zasługują na więcej czasu niż przewiduje to Twój plan. Moim zdaniem, szkoda upychać wszystko w te 14 dni, trochę jak wycieczka objazdowa z biura podróży, po łebkach. Jeśli już nigdy nie zamierzasz jechać do Portugalii, to jest to jakaś opcja, ale według mnie szkoda. Byłam tydzień na Maderze i chcę wrócić na co najmniej kolejny tydzień, na Algarve przez tydzień też się nie nudziłam, Lizbona z przyległościami to kolejne kilka dni. A i tak całej Portugalii nie zobaczysz, masz np. dziurę między Porto a Lizboną, a jest tam parę fajnych miejsc. Według mnie, zdecyduj się na jedną część. Co do komunikacji pomiędzy wyspami, to się nie wypowiem, nie korzystałam.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Sie 2019 16:56 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
Jeśli chcesz zrobić to bardziej budżetowo, wybierz transport na Azory i z nich spróbuj na Maderę. Ryanair ma znacznie lepsze promocje na połączenie z Ponta Delgada - sam leciałem nawet za 10 E. Lot Satą z Ponta też będzie tańszy niż Madery.

Jeśli chodzi o sam plan - moim zdaniem to są dwa wyjazdy, nie jeden. Możesz zwiedzić wyspy i Lizbonę w 14 dni, ale drugi 7 dniowy wyjazd, poświęcić na Portugalię kontynentalną (ale to i tak się raczej spiesząc).
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2019 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@lousylucky Zgadzam się z przedmówcami, że 14 dni na całą Portugalię to strasznie mało czasu, a jeszcze sporo go spędzisz przemieszczając się z miejsca na miejsce.
lousylucky napisał(a):
11-13 - dzień - azory

Na samym Sao Miguel jest co rozbić przez tydzień, a Azory to jeszcze 8 innych wysp. Bardzo różniących się między sobą i niezwykle ciekawych. Ja widziałam tylko 4 z nich przez 8 dni i mam olbrzymi niedosyt po tej zajawce. Lizbona i okolice to też dobry tydzień zwiedzania, a i tak przy założeniu, że zrezygnujesz z połowy rzeczy wartych zobaczenia, bo zabraknie na to czasu. W Porto nie byłam (jeszcze, chociaż plany różne robiłam) ale miasto i szerzej pojęte okolice (Braga, Guimares, Aveiro) włącznie z Doliną Duero to również co najmniej tydzień zwiedzania, jeśli nie dwa. A gdzie czas na smakowanie Portugalii? Zachwycanie się jej kuchnią i winami?
Zdecydowanie warto do Portugalii wracać, nawet po raz kolejny do Lizbony, bo i tak można tam znaleźć coś nowego i ciekawego do zobaczenia. Wybierz sobie dwa regiony i w każdym spędź tydzień to doświadczysz Portugalii, bo inaczej to ją co najwyżej odhaczysz.
lousylucky napisał(a):
Loty między maderą a Azorami są dość drogie w porównaniu z lotami azory/madera - kontynent, czy można to jakoś rozwiązać bardziej budżetowo ?

Rozważ i przelicz czy korzystanie z tradycyjnych linii lotniczych w Portugalii nie opłaca się bardziej. Przykładowo TAP oferuje opcję stopover do 5 dni w Lizbonie lub Porto, ale tylko w jedną stronę. Możesz zatem wybrać jedną wyspę np. Maderę, Sao Miguel lub Terceirę z opcją stopover w jednym z tych miast przy lotach TAP-em z Warszawy, albo Berlina.
Inną opcją jest wykorzystanie darmowych przelotów między wyspami Azorów linią SATA. Tylko są tu ograniczenia: trzeba przylecieć z Lizbony, Porto lub Madery osobnym lotem. Na przykład lot na jednym bilecie z Warszawy z przesiadką w Lizbonie na Sao Miguel się nie kwalifikuje. I na wyspach przylotu i wylotu z Azorów można przebywać do 24 godzin. Jeśli będziesz zainteresowany tą opcją to jest osobny wątek na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Sie 2019 16:29 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Cała Portugalia ??? Z wyspami ??? Nooo, po prostu oniemiałam. :o Ale, co kto lubi. Dla mnie to jak lizanie ciastek przez szybę w cukierni pełnej fantastycznych słodkości.
To jest przepiękny kraj :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Sie 2019 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
@ewaolivka @Cicha_Woda
No dobra przyznam wam racje, troszkę odleciałem z tym planem :? ale ja już jakoś tak mam, że chciałbym wszystko na raz :D

Kupiłem bilety na przyszły rok, ostatecznie wyszło 13 dni. Na pewno tydzień poświecę na Lizbonę oraz Algavre. I kolejny tydzień na Azory lub Maderę. Mam teraz dylemat co wybrać, obie są na swój sposób ciekawe i inne, a nie umiem znaleźć w internecie jednoznacznej odpowiedzi. Jakiekolwiek wskazówki co do wyboru się przydarzą :)
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sie 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@lousylucky jeśli nie masz osobistych preferencji co do wyboru Azory vs. Madera to:
- porównaj dane klimatyczne z interesującego Ciebie terminu - na Maderze pogoda jest bardziej stabilna w ciągu całego roku, a na Azorach są wyraźniejsze różnice między porami roku; w zależności od pory roku uwzględnij to, że zła=wietrzna pogoda może uziemić samoloty na jakiś czas, więc moim zdaniem dobrze jest na wyspę wybrać się w pierwszym tygodniu pobytu w Portugalii, a Lizbonę i Algavre zwiedzać w drugim;
- porównaj koszt dolotu do każdego miejsca w twoich terminach i wybierz optymalny;
- porównaj listę najważniejszych atrakcji turystycznych w obu kierunkach;
- porównaj dostępność usług turystycznych, szczególnie jeśli zdecydujesz się wybrać na Azory, a zwłaszcza inne wyspy niż Sao Miguel czy Terceirę, w niskim sezonie. Sprawdź możliwości komunikacji (transport publiczny, wypożyczenie samochodu);
Nie byłam na Maderze, ale mam wrażenie, że to jest bardziej turystyczne miejsce, a Azory mimo, że się szybko komercjalizują nadal są bardziej naturalne, ale przez to wymagające pod względem organizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group