Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Gru 2018 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@BOCIANXX01
Pocieszę Cię, brat z rodziną jest aktualnie na Święta na Florydzie. Pogodę mają świetną, dostaję regularnie zdjęcia. Jego dzieci kąpią się w oceanie więc nie jest chyba aż tak zimno, żeby nie można było wejść do wody (chociaż przypuszczam, że jej temperatura faktycznie nie rozpieszcza bo oprócz nich nikogo więcej w wodzie nie widziałem ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 24 Gru 2018 12:41 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Tez mi się tak wydaje ... wszędzie piszą że południową Floryda jest zawsze dobra dobra kąpieli słonecznych i wodnych... . W końcu to najbardziej wysunięty ma południe stan.

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Gru 2018 22:56 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 34
Mam pytanko dot. Everglades.’Czy znacie jakąś opcje zwiedzania parku bez wodolotu ?
Będę w lutym z rocznym dzieckiem. Łódź podobno jest bardzo głośna no i po filmikach sądząc, to raczej dla starszych atrakcja.
Moza są jakieś ścieżki, trasy piesze albo przy użyciu większych Łodzi ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Gru 2018 00:02 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Mają ścieżki i różne trasy .
Np shark valley / tram trail lub
Mahogany Hammock Trail
Tu mapka https://www.nps.gov/ever/planyourvisit/maps.htm
My tez jedziemy w lutym , kiedy podobno jest większa szansa na zobaczenie całej "fauny"

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
adamgrzyb uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Pod koniec kwietnia wybieram się do NY, chce w tym czasie polecieć na 5-6 dni do miami, planuje odwiedzić key west oraz park Everglades. Czy możecie mi polecić co zobaczyć w tym parku oraz jakiej firmy wybrać wodolot, gdzie są najlepsze?

Oraz w kwestii biletów do miami, aktualnie są w rejonach 600 zł, czy opłaca się czekać z biletami? Czy na odwrót i mogą podrożeć ? Nigdy po stanach nie latałem i nie wiem jak działa tamten rynek lotniczy.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Cena 600 PLN to na prawdę dobra oferta. Ja bym kupił.

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:07 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 27
Hej,

Koledze chyba chodzi o bilet z NY do Miami, nie z PL.

Ja kupując trochę wcześniej w Spirit Airlines bilety na styczeń płaciłem z Newark do FLL 40$ OW bez bagażu. Ale nie polecam, bo Spirit Airlines nie ma nawet podręcznego w cenie.

Bilety jetblue można kupić za 50$ OW .. tam masz normalny podręczny w cenie.

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:29 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Tak wiem że to lot z NY do Miami ... 600 PLN to na dzień dzisiejszy najniższa cena dla lotu RT. Sprawdź spirit airlines bo mają na większość tras special 9 $ fare. Coś jak Wizzair WDC . Jak leciałem w styczniu tego roku to jako bagaż był tzw personal Item , który był wystarczający .

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Tak miałem na myśli lot z NY do MIA, cena 600 zł to aktualna cena w american airline oraz delta. W spirit ceny są na chwilę obecną takie same a tam nie ma bagażu podręcznego.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:59 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
jest personal item ....45/35/20 cm czyli prawie nic ....ale nawet na tydzien da radę 9 ja tak zorbiłem z LV do SF na 4 dni )
Zależy w ile osób lecisz - przeanalizuj sobie na Spirit.com jak samemu to faktycznie lepiej AA albo Delta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hejka, chętnie podłączyłabym się do tematu :). Po szybkiej decyzji bez zastanowienia :P kupiliśmy bilety do Miami na początek maja na 5 dni i potem przelot do NYC :). Jak macie jakieś propozycje do spędzenia czasu w Miami, to poproszę - na razie tylko wiem, że 1 dzień poświęciłabym na plażowanie w okolicy (chyba :P), 1 dzień przejażdżka na Key West (warto? co można tam porobić?), 1 dzień Everglades - i tu chętnie na airboat - polecacie właśnie jakąś stronę? (i kiedy rezerwowac?), 1 dzień może Kennedy Space Center (obok może Orlando?), no i coś jeszcze jest w okolicy fajnego? W Miami chcemy wypożyczyć auto, więc będziemy mobilni. Mam nadzieję, że nie przeszkadza Ci @BOCIANXX01, że dołączyłam do Twojego wątku, ale jak będziesz miał jakieś pomysły czy info, to może też skorzystam :P. No i @mikuś widzę, że jesteś też w temacie, więc jak masz jakieś rady, to dawaj :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:21 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Miło . Chciałem tak zrobić ale w drugą stronę. plan w zasadzie sobie ulozyles sam :)
Ja bym zrobił tak że po jednym dniu w kolejności :
1/Miami Beach i okolice , chillout
2/Florida Keys z Key west ,jak wyżej ( myślę że sam przejazd do KW jest cool )
3/Everglades + airboat link :
Wooten's Everglades Airboat Tours
32330 Tamiami Trail E, Ochopee, FL 34141, Stany Zjednoczone
+1 239-695-2781
https://maps.app.goo.gl/MrEqr
4/okolice Naples , Marco Island, Sanibel Island + inne
5/Powrót na wschód Sawgrass Mills Outlet
Tak ja zrobię w lutym tylko trochę więcej dni na Florida Keys

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 03 Sty 2019 13:43 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@Bubu69 a interesują Was może Parki rozrywki?
Z Miami do Key West jest dość daleko proponował bym 2 dni, Key Largo i nurkowanie/ snoorkeling w Coral Reef State Park plaża Bahia Honda Key
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 03 Sty 2019 15:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ja także podłączę się do tematu, bo mam przerobiony tydzień na Florydzie w listopadzie.
Moim zdaniem jeśli plażowanie - to w Miami South Beach - plaża duża, szeroka, czysta, miękki piaseczek, łagodne zejście do wody i super miejsce do popływania. Do tego jest bezpiecznie i niedaleko do Ocean Drive, gdzie można wyskoczyć na drinka czy przekąskę.
Załącznik:
Komentarz do pliku: sorry - zdjęcie z internetu (na moich wszystkich zdjęciach są znajomi w dziwnych pozach :) )
Praia-Haulover-Beach-Miami-Florida.jpg
Praia-Haulover-Beach-Miami-Florida.jpg [ 43.32 KiB | Obejrzany 1902 razy ]

Natomiast plaże na Florida Keys są fascynujące i pięknie wyglądają na zdjęciach, ale raczej średnio nadają się do plażowania. Plaże są albo kamieniste, albo wąziutkie i zasypane wodorostami. Zejścia do wody często są strome, skaliste i potrzebne są buty do wody. Do tego sporo plaż jest płatnych.
Załącznik:
Komentarz do pliku: zdjęcia własne
KW.jpg
KW.jpg [ 107.2 KiB | Obejrzany 1902 razy ]

Polecam jednakże spędzić tam więcej niż tylko jeden dzień. Poszczególne wysepki mają swój niesamowity urok, i wbrew pozorom każda jest inna. Wygrzewające się popołudniami legwany na chodnikach stanowią niezapomniany koloryt tego miejsca. Jedna wyspa np. to rezerwat saren. Mosty łączące poszczególne wyspy (i te nowe i te stare) są też atrakcją samą w sobie. Proponuje przenocować w Key West lub gdzieś na którejś z wysepek. Key West jest niezwykle urokliwe i wieczorem ożywia się, a przez całą noc na Duval Street można posłuchać muzyki z całego świata popijając rum w wielu smakach. Można pójść na kabaret, występy czy potańczyć. Atmosfera super. Wracając do domu w nocy przywitają Was szopy zza węgła. Za to w dzień przelatujące pelikany tuż na głową też robią ogromne wrażenie.
Co do parku Everglades, my skorzystaliśmy z wycieczki air-botem, ale też sami pojeździliśmy po pobocznych drogach wynajętym samochodem. Widzieliśmy sporo zwierząt: iguany, żółwie, węże, masa różnorodnych ptaków, a nawet aligatory, i kolonialne hacjendy i ogromne plantacje owoców wszelakich i nie tylko.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@YeahBunny i @Japonka76 - dzięki za podpowiedzi :)

@YeahBunny - W zeszłym roku byliśmy w LA w Universal Studios, więc tym razem park rozrywki bym odpuściła (chociaż ja lubię i mega mi się podobało :P), dlatego ewentualnie stawiam na KSC - wszyscy piszą, że warto. Wiem, że w Orlando jest chyba też Universal i chyba Disneyland, ale być może szkoda już czasu drugi raz na to "samo".
Czyli Key West czy tam całe Florida Keys lepiej podzielić na 2 dni z tego co piszecie (na mapie wygląda to rzut beretem :P) - brać ze sobą maskę do snorkelingu, czy mają tam jakieś wypożyczalnie? Cudownie byłoby tak ponurkować, uwielbiam :) (tzn.póki co na basenie :P) - czyli skieruję się na Coral Reef.

@Japonka76 - och, jak napisałaś o tych wszystkich zwierzętach, to już chcę tam być :), będę ich bardzo wypatrywać :), coś wspaniałego! No i ten rum :P, czyli szukam 1 noclegu na Key West (tylko chyba są dosyć drogie?) i w takim razie 1 noclegu przy Miami South Beach, dzięki za radę i wszystkie opisy :), na pewno skorzystam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie popełnij mojego błędu - wyjazd na Key West na jeden dzień, start i powrót z Homestead, na jet lagu. Po pierwsze wracając nocą umęczyliśmy się strasznie, a po za tym Key West jest tak klimatyczne, że warto zainwestować i tam zostać.

Po za tym KSC obowiązkowo, podobnie jak Everglades (airboaty są koło Everglade city). To rozległy park, weź to pod uwagę przy planowaniu. Rozejrzyj się jeszcze po miejscowościach wzdłuż Zatoki - niektóre są naprawdę bardzo ładne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:41 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
mikuś napisał(a):
Nie popełnij mojego błędu - wyjazd na Key West na jeden dzień, start i powrót z Homestead, na jet lagu. Po pierwsze wracając nocą umęczyliśmy się strasznie, a po za tym Key West jest tak klimatyczne, że warto zainwestować i tam zostać.

Po za tym KSC obowiązkowo, podobnie jak Everglades (airboaty są koło Everglade city). To rozległy park, weź to pod uwagę przy planowaniu. Rozejrzyj się jeszcze po miejscowościach wzdłuż Zatoki - niektóre są naprawdę bardzo ładne.
... wzdłuż zatoki : masz na myśli Naples, Fort M?
Czy zwiedzałeś/pływałeś po parku Biscayne ?

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Sty 2019 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Pisząc o zatoce mam na myśli oczywiście tą Meksykańską. Na północy najdalej dotarliśmy do Clearwater. Niestety na park Biscayne zabrakło czasu, ale słyszałem, że jest stamtąd świetny widok na Miami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Sty 2019 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Ok, mam wstępny plan - powiedzcie czy jest on do zrobienia:
1. Przylot do Fort Lauderdale godz.21, wynajęcie auta (głupie pytanie, ale wynajmują po 22?), wtedy nocleg - jechać gdzieś w pobliżu Fort Lauderdale czy od razu jechać do Miami (będzie już późno)?
2. Cały dzień na Miami, plażowanie, zwiedzanie, nocleg w Miami.
3. Wyjazd do Key West, cały dzień jazda i zatrzymywanie się po drodze, nocleg w Key West.
4. Wyjazd wcześnie rano, sam przejazd (czyli ok.3 h?), dojazd od Everglades - dzięki @mikuś za podpowiedź, że air boaty są dalej w Everglades City, to co jest na drodze nr 9336? Z Homestead nr 41 jest jeszcze 1,5 h, jechać od razu tam czy zjechać jeszcze wcześniej na 9336 i tam pozwiedzać? A np. na godz.15-16 zarezerwować przejażdżkę air boatem? Wtedy nocleg gdzieś obok (Marco Island, Naples) czy wracać do Homestead?
5. Wyjazd rano, dojazd do KSC, zwiedzanie, nocleg np. Orlando?
6. Wyjazd na spokojnie, po drodze jakieś zwiedzanie czy zatrzymywanie się i mamy wtedy wylot z Fort Lauderdale o 19:50 do NYC.

Co sądzicie, czy jest do zrobienia, coś odjąć, coś dodać, itd.? Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Sty 2019 15:46 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Tak jak koledzy pisali : Key West i Everglades - min pełen 1 dzień .
Strasznie dużo jazdy .. na 7 dni ?

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez BOCIANXX01, 05 Sty 2019 17:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group