Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lis 2023 19:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ponieważ odbijam się od chińskiego hinduskiego muru, być może przyjdzie mi lecieć do Bogoty mając 10 godzin między przylotem i odlotem na/z JFK.
Czyli realnie 5-6 godzin w terminie zimowym na zobaczenie czegoś zamiast przydługiego kiblowania na lotnisku.
Co bywalcy Nowego Jorku mogą polecić? Dodam, że w drodze powrotnej będę miał kolejne półtora dnia na zwiedzanie miasta, więc będzie czas na uzupełnienie różnych "must see".
Z góry dziękuję za wszelkie porady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 20 Lis 2023 19:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Można zobaczyć słynny hotel TWA

https://www.twahotel.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lis 2023 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@Sudoku nie wiem czy akurat to masz na myśli, ale mógłbyś podzielić Manhattan na dwa etapy.
Nie wiem czy starczy Ci czasu na rejs na Statuę, ale idąc od samego południa na pewno zdążysz :
* pomacać byka po jajkach na Wall street - Charging Bull
* zobaczyć 9/11 Memorial
* przespacerować się Mostem Brooklińskim
* dalej przez Chinatown i Little Italia dojść do McSorley’s Old Ale House na piwerko
* spacerkiem obok Flatiron w lewo 23 ulicy dojść i przejść się High Line (nie mogę teraz znaleźć, ale w tamtej okolicy serwują najlepszy klasyczny NY Cheesecake)
Jesli bedziesz miał czas po zmroku to oczywiście wkomponuj sobie w trasę Times Squere
Na drugi raz zostaw sobie Empire State Building, Na muzea np. MOMA czy Muzeum Historii Naturalnej raczej nie starczy Ci czasu, ale rozważ odwiedzenie Intrepid Sea-Air-Space Museum, pozostaje jeszcze Central Park i Grand Central Station ( w sumie z którego mógłbyś wrócić na JFK).
Ja lubię też Coney Island, ale to trochę nie po drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Lis 2023 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Właśnie jestem, więc mogę podpowiedzieć jak będzie ładna pogoda, podjechać na promenadę w Brooklyn, potem przejść most, stąd już niedaleko do Wall Street i memoriał 9.11, stamtąd na Time squere i potem do central parku, czasu powinno wystarczyć
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Lis 2023 17:45 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 29
Loty: 61
Kilometry: 104 650
Moim zdaniem Brooklyn Bridge Park, to jest max gdzie warto rozważać zapuszczenie się.

W zeszły czwartek lądowaliśmy z CUN ok. 17:00. Od przyziemienia, do wejścia do hotelu (na Brooklynie, Red Hook konkretnie) zeszło nam równo 4 godziny! 1,5 godz kiblowaliśmy w kolecje na immigration, bo były otwarte tylko 2 okienka (to i tak szybko szło).
W metrze też się schodzi, mimo, że jest znakomicie rozbudowane. Wracaliśmy na lotnisko z hotelu (metro+metro+air train) też ze 2 godziny.

W Parku przy moście jest wszystko - fajne widoczki zarówno na mosty jak i Manhattan, piwko miejscowe wypijesz, pizzę, czy innego falafela też zjesz. Spędziliśmy tam pół dnia i polecamy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Lis 2023 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Nie można uogólniać, przez security w niedzielę wieczorem przeszedłem w ciągu 5 minut, potem niestety uciekł airtrain green na leffers, potem uciekł b15 na new lots, gdzie czekało metro do Brooklyn, gdyby nie to byłbym na promenadzie w 50 min wszystko za 2,9$
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Lis 2023 18:52 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 29
Loty: 61
Kilometry: 104 650
Oczywiście nie można uogólniać, ale jak widać różnie bywa i trzeba sie pilnować, żeby nie przeszarżować :)

BTW: Sudoku, kiedy lecisz? Moge Ci oddać Metro Card Air Train 10-rides. Zużyliśmy 4 przejazdy, więc 6 zostało. Skasowana pierwszy raz 16.11, więc ważna miesiąc od tej daty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Lis 2023 19:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Rafał Marschall Dzięki za propozycję, ale wylot dopiero pod koniec stycznia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group