Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Sty 2019 15:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Strasznie ciasno czasowo...

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#42 PostWysłany: 05 Sty 2019 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Tak właśnie się zastanawiam czy czasowo jest to wykonalne, jeżeli chodzi o samą jazdę autem to bez problemu ;)
@BOCIANXX01 - 3 dzień to właśnie całodniowa przejażdżka Florida Keys, kończąc popołudniem i noclegiem w Key West, myślę, że będzie ok? No i na drugi dzień jak wyjedziemy o 7, to powiedzmy o 10 jesteśmy w okolicy Homestead i wtedy możemy skręcać do Everglades - wtedy tylko zależy gdzie mamy jechać, czy najpierw na 9336, czy tylko 41? No i tak jakby mamy czas "cały" dzień na park, ale oczywiście nie wiem czy to wystarczy. Sama przejażdżka air boatem to ponoć tylko pół godziny, a resztę chyba można objechać i trochę pochodzić. No sama nie wiem, jak radzicie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Sty 2019 16:49 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@Bubu69 ja jestem za intensywnym zwiedzaniem ale ten Twój plan to według mnie trochę za dużo.
1 dzien Miami
2-3 dzien Florida Keys
4 dzień wyjazd z Florida Keys i Everglades, My w Evelglades jechaliśmy tylko 41 i mieliśmy wycieczkę w Wooten's Everglades Airboat( brak aligatorów na bagnach końcówką kwietnia tylko w klatkach) + buggy ale jak dla mnie była lipa
5. Naples ew. sanibel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Sty 2019 17:34 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Pamiętaj że max prędkość na autostradach w FL jest relatywnie niska + podobno ciągle korki , no i w US generalnie wszystko robi się wolniej ... ( takie moje doświadczenie z Kalifornii)

Wysłane z ASUS Zenfone 5Z przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Sty 2019 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@Bubu69 Musisz wybrać - albo wschodnie wybrzeże nad zatoka Meksykańska (Sanibel jest świetne) lub zwiedzanie zachodniego wybrzeża. 5 dni to za mało, ale podobno sen jest dla mięczaków 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Ok, dzięki za podpowiedzi, w takim razie muszę to jeszcze nad tym posiedzieć i zmodyfikować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ty masz tydzien. Ja mam 3 dni ;)
To jest problem

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 04 Lut 2019 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Cześć, czy moglibyście ocenić mój plan podróżny? Ląduje w miami o 10:03 we wtorek 30 kwietnia i wylatuje w sobotę o 20.
Plan mam taki:
30 kwietnia zwiedzanie miami, impreza na ocean drive jak się uda, noclegi na miami beach
1 maja - późnym popołudniem wyjazd na key west
2 maja - key west
3 maja - wyjazd wcześnie rano na jakaś wycieczkę w everglades, jeszcze nie szukałem konkretnie i później przyjazd do marco island
4 maja - powrót na wieczorny lot w miami.

Plan jest bardzo intensywny, szczególnie boje się o te ostatnie dni, których nie jestem pewien czy jest to możliwe.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 04 Lut 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@lousylucky - ja mam bardzo podobny plan, a nawet bardziej hardcorowy :), wiec liczę na to, że się uda. Jeśli lubisz jeździć autem i traktujesz to również jako formę rozrywki czy spędzania czasu na Florydzie (oglądanie widoków i takie tam :P) to chyba da radę ;) - będę akurat tam 3 dni po Tobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Lut 2019 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@lousylucky Jeśli to wszystko z własnym samochodem to nie widzę większych problemów. Jeśli masz jeden cały dzień na Key West, to w drodze powrotnej zdążysz nawet zatrzymać się na Bahia Beach i zamoczyć tyłek.
Everglades też jest łatwo dostępne z Miami. Ja przejechałem trasę oferującą chyba więcej atrakcji, między Ernest F. Coe Visitor Center, a Flamingo Center. Z niej też powinieneś spokojnie dojechać do Marco Island, choć nieco naokoło. Z części parku koło Shark Valley Visitor Center drogę byś miał krótszą, ale musisz poczytać czy tam też można np obejrzeć krokodyle.
W Marco Island nie byłem, więc nie wiem ile czasu jest tam potrzebne. Ale droga do Miami wygląda na prostą, toteż wszystko powinno się udać bez problemu. Choć wiadomo, że przed lotem warto zostawić sobie w miarę bezpieczny margines, bo może być drogo :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Lut 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Super dzięki za odpowiedzi, w takim razie zastosuje taki plan :D
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Paź 2022 11:21 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Hej,
kupiłem ostatnio na promce bilet w Norse BER-FLL w terminie 03.02-10.02.2023 (piątek-piątek). Przylot o godz. 21.00 a odlot o 23.00. Nie wiem całkowicie jak zabrać się za planowanie wyjazdu. Jedziemy w dwie osoby dorosłe. Raczej nie interesują nas parki rozrywki, chyba, że naprawdę warto. Key West chcemy zobaczyć poza weekendem. Chcemy troszkę poplażować i złapać słońca i.kąpieli, ale przy tym jak najwięcej zobaczyć. W tym czasie akurat przypada mecz NBA Orlando Magic i ceny biletów są dość fajne. Będziemy mieli wypożyczony samochód. Może ktoś w forumowiczów pomoże jak ugryźć te 7 dni na Florydzie? Do Stanów lecimy pierwszy raz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Paź 2022 11:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
przy tym jak najwięcej zobaczyć.

Ale co konkretnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Paź 2022 12:00 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Przyroda, KSC, warte odwiedzenia miejsca itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Paź 2022 12:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ten wątek służy do sugerowania planu podróży, a nie wymieniania wszystkiego, co można zobaczyć.
Podejmij decyzję co do konkretnych miejsc, to na pewno ktoś pomoże ułożyć taki plan. Przecież wiesz, co znajduje się na Florydzie...
Góra
 Profil Relacje PM off
LukasPi uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 10 Paź 2022 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Heja,
Wybieram się rodzinnie (dorośli i kilkunastoletnie dziecko) w lutym na Florydę, na podstawie różnych info znalezionych w necie jak i forum F4F mam ogólny zarys planu:
Dzień 1 – przylot ok. 18, wypożyczenie auta na lotnisku, nocleg Miami
Dzień 2 – Miami - ?, nocleg Miami
Dzień 3 – przejazd do Key West (Key West Old Town, Duval Street, Plaże, Truman Little Winter White House, Dom Ernesta Hemingwaya) nocleg Key West
Dzień 4 – przejazd do Miami zach. lub z trasy od razu (?) safari Everglades National Park, nocleg Miami zach.?
Dzień 5 – przejazd do Fort Myers, po drodze Naples Pier, nocleg Fort Myers
Dzień 6 – przejazd do Tampa (akwarium Tampa?), nocleg Tampa
Dzień 7 – przejazd do St. Augustin, nocleg St. Augustin lub okolica Canaveral
Dzień 8 – Kennedy Space Center, nocleg Orlando
Dzień 9 – Universal Islands of Adventure, nocleg Orlando
Dzień 10 – Disney Animals Kingdom, nocleg Orlando
Dzień 11 – SEA Life? Mecz Orlando Magic (jak dotąd tylko na tę imprezę mam bilety :) ), nocleg Orlando
Dzień 12 – przejazd do West Palm Beach? lub Fort Lauderdale?, nocleg
Dzień 13 – little Havana? lub/i Little Haiti?, nocleg Miami
Dzień 14 – powrót
I nasuwają się pytania: po pobycie w Key West wybierając się do Parku Everglades noclegu szukać bliżej Miami zachodniego czy w kierunku Fort Myers? Nie wiem jeszcze, co ciekawego zaplanować w Tampa i Fort Myers, może macie jakieś sugestie co do ciekawych miejsc, noclegów, "jadłodajni" :) ? Czy odbijać do St. Augustin czy sobie darować? Nie mam też pomysłu na Miami i okolice, może też sugestie?
Z góry bardzo dziękuję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Paź 2022 13:51 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
1) Przylot i nocleg w Fort Lauderdale (czy w innym miejscu?) - 03.02
2) Little Havana, Miami Beach lub Broadwalk (dzień relaksu) - 04.02
3) Everglades - 05.02
4) Orlando, KSC i okolice, mecz NBA 07.02, 19.00 - 06.02-07.02
5) Clearwater - 08.02 (wieczorem przejazd w stronę Miami)
6) Key West (wyjazd od rana) - 09.02
7) Miami - 10.02 (odlot 23.00)

Coś z tego planu wyjdzie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Paź 2022 13:52 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 12
Robiłem podobna trasę jak mayka 2 lata temu.
Wg mnie st. Augustine można sobie darować, wejście do ruin fortecy to $15. Zresztą nie musisz nocować w jego okolicy, spokojnie można dojechać z Orlando, tak samo jak do KSC. A jeśli jesteś zainteresowany to niedaleko KSC jest muzeum lotnictwa, gdzie oprowadzają wolontariusze - byli lotnicy(valiant air command museum). Little Havana też wg mnie jest przereklamowana. Lepiej pojedź do Miami Beach na Ocean Drive z ładną architekturą modernistyczną.
Co do Fort Mayers to jest tam posiadłość Edisona i Forda.
Generalnie moim zdaniem dużo ciekawsza na Florydzie jest natura niż zabytki.
Między fort Myers, a Tampą jest Myakka River State Park - całkiem przyjemny.
W okolicach Tampy w Clearwater jest plaża z piaskiem, który podobno się nie nagrzewa i została wybrana jedna z najlepszych plaż.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 10 Paź 2022 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Dzięki @brzozi ! Zrobiłeś mi dzień tym Valiant Air Command Museum! :) Nie wiem, jakim cudem, ale jakoś w ogóle mi się to wcześniej nie rzuciło w oczy. A myślisz, że da radę KSC i VACM w jeden dzień, czy to za szalone tempo? Ah, szkoda, że nie jedziemy w kwietniu, można by było się na jakieś air show załapać... :roll:
Edisona i Forda też wpisałam w plan. Wielkie dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Paź 2022 14:19 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 12
My spędziliśmy cały dzień w KSC - od otwarcia co najmniej do 16, jak nie dłużej. Sama wycieczka autobusem trwa chyba 1,5 godziny.
Mieszkaliśmy w DeBary pod Orlando i jednego dnia byliśmy w KSC, a potem następnego dnia jadąc do Miami byliśmy w Valiant Air Museum.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group