Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2016 23:17 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 6
Witam, proszę o pomoc w sprawie naszego wyjazdu. Na końcu standardowo kilka pytań, będę wdzięczna za wszystkie wskazówki. Wiem, że trasa mega napięta, ale czego się nie robi dla przygody.. Nie mam jeszcze rezerwacji na lot Iguassu-Rio.
Przedstawiam plan podróży:

19.05 Warszawa->Bruksela
20.05 Bruksela->Rio de Janeiro (przez Madryt) planowo na miejscu 11:50
20-23.05 Rio de Janeiro
23.05 Rio de Janeiro->Porto Alegre (samolotem - na miejscu 16:48) i dalej transfer:
23.05 Rio de Janeiro->Montevideo (nocnym autokarem - znalazłam że jedzie ze 12h - na miejscu ok.9:00)
24-25.05 Montevideo
25.05 Montevideo->Buenos Aires (promem - ok. 5h - wstępnie na miejscu około 18)
25-27.05 Buenos Aires
27.05 Buenos Aires->Cordoba ( nocnym autokarem - ok.9h - na miejscu około 8:00)
28-30.05 Cordoba (Lago Salinas Grandes)
30.05 Cordoba->Mendoza (samolotem - na miejscu 9:15)
30.05-01.06 Mendoza
1.06 Mendoza->Santiago (autokarem - ok.6h - na miejscu 15:00)
1-4.06 Santiago (jeśli moc będzie z nami to chcemy podjechać do Valparaiso)
4.06 Santiago->Foz do Iguaçu (Argentyna) (samolotem - przez Buenos Aires - na miejscu 15:15)
4-5 lub 6.06 Iguassu Falls (strona argentyńska i brazylijska)
5/6.06 Iguassu Falls (Brazylia)->Rio de Janeiro (na miejscu koło południa)
6-7.06 Rio de Janeiro
7.06 Rio de Janeiro->Bruksela (przez Madryt-5h pauza) - na miejscu 8.06 18:05
9.06 Bruksela->Warszawa 6:55

Pytania:
- Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale po ostatnich wydarzeniach nocleg na lotniskach w Brukseli chyba odpada?
- Czy przejazdy autokarami i prom załatwiać na miejscu?
- Znacie może z DOŚWIADCZENIA jakieś ceny naszych przejazdów?
- Czy warto zobaczyć Lago Salinas Grandes w Argentynie i Valparaiso w Chile?
- Czy starczy nam czasu na zobaczenie Iguassu po stronie Brazylijskiej od godziny 16 od wieczora czy to za późno?
Oczywiście cały następny dzień przeznaczamy na stronę argentyńską. Pytam, bo nie wiem czy wracać do Rio 5 czy 6.06..
- Czy warto "wypuścić się" na zwiedzanie Madrytu w ciągu tych 5 godzin czy odpuścić?
- Jeśli macie jakieś wskazówki dot. poruszania się po wymienionych miastach i ich zwiedzania to z chęcią się nimi wesprę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2016 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1588
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
"Trasa mega napięta" to mało powiedziane. Cóż, pozostaje życzyć powodzenia ;)

W sumie najciekawsze jest, że zastanawiasz się nad "1-4.06 Santiago (jeśli moc będzie z nami to chcemy podjechać do Valparaiso)" - to akurat wydaje się najłatwiejszy odcinek podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2016 23:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Mega napięte. Zostaw Chile innym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2016 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Hej,

początek trasy robiliśmy bardzo podobny w grudniu, więc podzielę się doświadczeniami:
- my prawie wszystkie bilety na autobus kupowaliśmy na miejscu dzień przed wyjazdem/w dniu wyjazdu. Nie mieliśmy z tym żadnego problemu (czasami jest trochę drożej, ale np. w Chile można kupić bilet przez internet tylko z tamtejszą kartą kredytową).
- z Porto Alegre do Motevideo jechaliśmy z http://www.ega.com.uy i zapłaciliśmy 411 BRL za dwie osoby, kupując bilet kilka godzin przed wyjazdem. Wtedy wyjeżdżali o 22 i planowo mieliśmy być w Montevideo o 10, dojechaliśmy o 12. W autobusie po wyjeździe ciepła kolacja w cenie. Generalnie karmili i poili nas tam całą drogę :)
- po drodze z Montevideo do Buenos Aires polecam zatrzymać się na chwilę w Colonii, z której i tak odpływają najtańsze promy do Buenos. Tylko trzeba zwrócić kupując bilet na prom, żeby nie kupić zestawu autobus i prom, bo wtedy nie ma czasu pochodzić po miasteczku. My mieliśmy dwie godziny przerwy i wystarczyło, żeby się rozejrzeć i coś szybko zjeść. Autobus Montevideo-Colonia kosztował nas 655 UYU za dwie osoby, prom Colonia-Buenos 1580 UYU za dwie osoby.
- Valparaiso zdecydowanie warto zobaczyć! Jedno z bardziej kolorowych miast, jakie widziałam. I warto zostać chociaż jedną noc, bo miasto się budzi do życia po 22. Jak byście się jednak wybrali to też bardzo polecamy hostel Casa Verde Limon (http://www.casaverdelimon.com/).

W razie pytań - zapraszam na priv. My jechaliśmy Sao Paulo-Porto Alegre-Montevideo-Buenos Aires-Ushuaia-Punta Arenas-Chiloe-Pucon-Temuco-Valparaiso-Santiago.

Pozdrawiam,
jejq
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2016 13:20 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 6
igore - Valparaiso - bardziej chodziło o to czy będą jeszcze siły, a nie o odległość czy trudność ;)

jejq - Dzięki za pomoc, uspokoiło mnie to znacznie co do autokarów. Pewnie jeszcze skorzystam z pomocy, jeśli pozwalasz ;)
O możliwości promu z Colonii wiem, ale zastanawiałam się czy nie skrócić drogi z Porto Alegre do minimum, stąd Montevideo, no i przy okazji zobaczyć stolicę ;) W necie ceny biletów na prom jakie znalazłam nie różniły się tak bardzo pomiędzy tymi miejscowościami. Co do noclegu w Valparaiso to się pewnie okaże "w praniu". A w jakim czasie pokonywaliście "nasz" odcinek, jak i całą Waszą trasę?

Zeus - Już mamy lot powrotny z Santiago do Brazylii, właściwie z uwagi na to, że był o wiele tańszy niż z Cordoby czy Mendozy, a wrócić inaczej niż lotem nie zdążymy, stąd takie rozwiązanie. Przy okazji "rzucimy okiem" na to i owo, a może kiedyś uda się tu wrócić..

Dzięki wszystkim za już, jeśli ktoś ma jeszcze cokolwiek to śmiało, będę wdzięczna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Kwi 2016 13:56 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Przy planifikacji trasy Mendoza - Santiago prosze wziac pod uwage ze czas kiedy chcecie jechac poprzez Andy jest czasem zimowym ...wiec bywaja dni kiedy poprzez obfite opady sniegu trasa slimakowa z Mendozy do Santiago bywa kilka dni zamknieta ...zalezy od szczescia ....
Bilety na autobusy w Chile mozna kupowac na rastepujacej stronie
http://www.recorrido.cl/es/bus/#
Pozdrawiam i udanej wymagajacej wyprawy ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Kwi 2016 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
No właśnie... nam się to trafiło w niby cieplejszej porze, bo pod koniec października. Granica została zamknięta tylko na jedną noc, ale przez to nie było szans zdążyć na poranny lot z Santiago. Naprędce wzięty lot Mendoza - Santiago kosztował nas prawie 3000 zł za dwie osoby. Wy co prawda nie macie takiego małego marginesu, ale weźcie pod uwagę taką możliwość.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Kwi 2016 16:47 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
valparaiso koniecznie, skoro i tak do chile sie wybieracie
rozważcie może podróż z mendozy bezposrednio do valparaiso, a z powrotem do santiago (do valparaiso jedzie się tylko godzinę dłużej niż do santiago)
w 6h do santiago raczej nie dojedziecie - my na granicy stalismy kolo 2 godzin, nie wiem, czy to norma, ale tak duzo osob nie bylo do obsluzenia, a wloklo sie niemilosiernie

jesli chodzi o ceny autobusow - wrocilismy miesiac temu - na odcinku valparaiso-santaigo to 3000 CLP liniami Romani, jakieś inne miały wyższe ceny na ostatnią chwilę, w autobusie mnóstwo miejsc wolnych

za autobus buenos - cordoba płaciliśmy 790 ARS z jedzeniem i alkoholem oraz kocykiem i poduszką - jedzenie naprawdę dobre i dużo, jechaliśmy liniami Encon - bez cateringu cena była tylko 15 ARS niższa, kupowaliśmy w południe na autobus wieczorny, miejsca były

polecam tę stronę - http://www.omnilineas.com/argentina/bus/retiro/cordoba/
można kupić on-line - takie same ceny na terminalu autobusowym

acha, cena busem chilijskim za trasę mendoza - santiago 440 ARS, autobusy w semi cama najtańsze za 580 ARS płatne gotówką, większość po 640 ARS też semi cama
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Kwi 2016 19:49 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 6
O tą trasę Mendoza-Santiago w sumie boję się najbardziej, ale jeśli coś pójdzie nie tak jak trzeba to w najgorszym razie zrezygnujemy z tego lotu z Santiago a dopłacimy i weźmiemy ten z Mendozy do Iguazu. To jest w sumie najczarniejsza opcja, ale a nóż widelec się to uda - czas pokaże..

Jeśli już damy rade wsiąść na tej trasie to jest mi to obojętne czy pojedzie 6 czy 8h, bo zapas jakiś tam mamy - byle dojedzie :D

Gdyby nie fakt, że mamy w każdym miejscu ze dwa noclegi, to nie wybrałabym takiej trasy, czując na plecach "co będzie jak się coś sypnie".. W prawdzie napięcie jest, ale myślę, że z "Bożą pomocą" da rade :D

Dzięki bardzo za ceny przejazdów, fajnie zweryfikować z informacjami na necie, a na szczęście zbyt wiele się nie różnią, wiec super.

Co do przejazdu z Mendozy najpierw do Valparaiso zamiast Santiago - bardziej opłaca się to cenowo czy po prostu tak będzie wygodniej? w czym konkretnie rzecz? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Kwi 2016 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1588
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@agaca Trasę z Mendozy do Santiago będę najprawdopodobniej pokonywał tydzień przed Tobą, więc mogę wrzucić info "co i jak". :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:59 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 6
BYŁOBY GENIALNIE! :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Kwi 2016 10:36 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
agaca napisał(a):

Co do przejazdu z Mendozy najpierw do Valparaiso zamiast Santiago - bardziej opłaca się to cenowo czy po prostu tak będzie wygodniej? w czym konkretnie rzecz? ;)


cenowo tak samo, ale moim zdaniem wygodniej - jadac napierw do santiago, tracisz czas na szukanie noclegu w Santiago, potem dzien czy 2 pozniej naginasz metrem na dworzec autobusowy, zeby pojechac do valparaiso - potem po dniu czy dwoch znowu wracasz do santiago i pewnie znowu szukasz noclegu, no chyba ze od razu na lotnisko jedziesz
wybierajac sie od razu do valparaiso, zaoszczedzasz czas i nie krecisz sie w kolko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Kwi 2016 13:29 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 6
No tak masz rację :) więc jak najbardziej biorę to pod uwagę.

Sprawdzałam połączenia lotnicze i ewentualnie jeśli nie uda nam się dotrzeć do Santiago, to polecimy od razu do Iguazu, nawet cenowo nie ma tragedii, w razie czego..

A właśnie, co do noclegów: na miejscu? czy zdalnie (może bym już kupiła co nieco, bo kupując loty dostaliśmy jakieś zniżki na gotogate)?
Możecie podać jakieś przykładowe ceny jeśli ktoś załatwiał na miejscu?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 06 Kwi 2016 13:31, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Kwi 2016 16:31 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
mogę ci podać ceny, ale nie wiem, czy coś ci to da, bo ja brałam dla 2+2
płaciliśmy 150-200 zł za noc, bez dzieci na pewno taniej będzie

z czystym sumieniem mogę polecić te noclegi:

Valparaiso - B&B - https://www.booking.com/hotel/cl/casa-kultour.html?aid=374214&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name

apartament w Santiago https://www.booking.com/hotel/cl/bwn-apartments.html?aid=374214&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name

Mendoza też mogę ci polecić, dwójki są bardzo fajne, 3-ek nie polecam
http://www.booking.com/hotel/ar/hostel-suites-mendoza.pl.html?aid=311097;label=hostel-suites-mendoza-umJcBaac7enAwlfAOyiQzwS93197362383%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-27415259381%3Alp1031106%3Ali%3Adec%3Adm;sid=9d10c47f2d983520f86a6ce445fa7b5b;dcid=4;age=4;checkin=2016-06-06;checkout=2016-06-07;dest_id=-1003869;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=1;highlighted_blocks=29917001_90453779_0_1%2C29917003_90453779_0_1;req_adults=2;req_age=4;req_children=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=f19db7acafbc90ef623d44035e98f0a7923683b2X1;type=total;ucfs=1&
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Maj 2016 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1588
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Zgodnie z obietnicą informuję:przejazd Santiago-Mandoza i z powrotem bezproblemowy. Chociaż parę tygodni wcześniej podobno niełatwo było przejechać.Ale w Mendozie padało przez dwadzieścia dni z rzędu,co zdarza się bardzo rzadko.

wysłane z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Maj 2016 20:52 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 6
igore wielkie dzięki za wiadomość!

Czy macie jakiś pomysł na 1-dniową wycieczkę w okolice Cordoby? Miały być solniska Lago Salinas Grandes, ale niestety ku naszemu zdziwieniu :( nie da rady tam dojechać, bo mało kto o tym w ogóle wie.. wszyscy mówią o tych przy Salcie, ale to za daleko 10h jazdy teraz.
Auta tez nie da rady wypożyczyć na krócej niż 3 dni i troche jestesmy w kropce..

Pozdrawiamy z Cordoby!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group