Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Cze 2020 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z jednej strony ludzie Ci piszą że '9 dni to zdecydowanie za mało' ( i trochę mają rację, ale to nie jest wielki kraj i te najważniejsze rzeczy spokojnie da się oblecieć) a z drugiej polecają te Bragi i Guimares.... nawet nie chcę jakoś szczególnie odradzać jechania do nich, zwłaszcza że akurat ani Bragi ani Guimares nie widziałem, ale dla mnie to jest grubsza hipsterka turystyczna, żadne must see. Nikt też oczywiście nie wspomina, że nawet te największe miasta (czyli Porto & Lizbona, innych dużych miast w Portugalii nie odnotowano) są w wielu miejscach, i to nawet bardzo blisko centrum czy w samym centrum, bardzo zaniedbane, jest sporo biedoty etc. Summa summarum daje to fajny klimat, no i pewnie zależy co wcześniej widziałeś i gdzie byłeś, ale te mniejsze miasteczka tym bardziej nie są jakieś wypasione i wg. mnie w większości przypadków po prostu szkoda czasu.

Napiszę Ci jak ja to widzę:

plan bardzo ogólny:
* na Porto (wliczając w to VilaNova de Gaia) potrzebujesz max 2 dni (biorąc pod uwagę że masz ich 9), tam jest parę fajnych miejsc ale nie ma ich jakoś tak strasznie dużo
* na Lizbonę 2-3 + minimum 1 na okolice (Sintra).
*w Algarve najfajniejsze miejsce dla mnie to Lagos i rejs łódką z jednej z tamtejszych plaż po grotach (znajdziesz łatwo w google'u). Choć jeszcze fajniej byłoby popłynąć kajakiem jeśli lubisz (też są zorganizowane wycieczki). Praia da Rocha / da Vau jest niedaleko.... da się to zrobić razem w 2 dni. Ale jak lubisz plażować to chętnie zostaniesz dłużej.

także tu już wychodzi, licząc 2 dni na Lizbonę, 7 dni. Czyli zostały Ci max 2 dni do rozplanowania gdzieś po drodze.... nie wiem czy dni lotów odliczyłeś, i jest 9 + dzień wylotu czy odlotu czy nie, no to już szczegóły.

Czego z mniejszych miejscowości nie polecam:
* Coimbra - poza uniwerkiem nie za bardzo jest tam cokolwiek ciekawego, miasto też nie porywa
* Figuera de Foz - plaża jest oooooolbrzyyyyyyyyymia, ale zwyczajnie są w Portugalii ładniejsze. Poza tym ciężkie warunki do pływania.
*Evora - no ta kaplica z koścmi jest ok, ale żeby tylko po to tam jechać to niekoniecznie
*Faro - mega dziura, ominąć i jechać prosto na lotnisko
*Cascais - parę razy na forum było omawiane już. Może to i fajne miejsce dla miejscowych do mieszkania by nie mieszkać w Lizbonie, ale dla turysty niekoniecznie
*Costa Caparicia - plaża to może nienajgorsza, ale ogólnie wygląda jak tani kurort, absolutnie nie polecam
Natomiast fajnie czasem wbić do jakiejś przypadkowej wioski zobaczyć jak się tam żyje, zjeść obiad czy kolację itp (zwłaszcza że czasem w małych miejscowościach w przypadkowych restauracjach serwowane jest super jedzenie) - jest spora bieda, tzn tak po europejsku więc bez extremów, ale nawet dla nas dość zakakująco czasem to wygląda.

z małych miejscowości polecam Nazare - latem szanse na zobaczenie tych gigantycznych fal (polecam wbić 'surfing Nazare' w youtube, zobaczysz o co mi chodzi) są iluzoryczne, ale miejscowość jest fajna, widok z latarni na plaże z jednej & drugiej strony świetny, i same plaże też ok. Ale ja sam uprawiam sporty wodne więc pewnie nie jestem obiektywny, co nie zmienia faktu że i bez tego widok z latarni ( i samo muzemum surfingu tamże) są super. Niedaleko jest też Peniche, które w ogóle jest europejską stolicą surfingu, ma też świetne & długie plaże, choć samo miasteczko to raczej nic ciekawego.

Poza tym fajne są plaże Nova Vaga / Font de Telha na południe od Lizbony, niedaleko wspominanego przeze mnie wyżej Costa Caparicia. Świetny klimat i jeśli miałbyś plażować w okolicach Lizbony to mocno je polecam, zamiast zwalonego ludźmi Carcavelos. Ew. plaża Guincho też jest fajna, choć latem często bywa wietrznie, zwłaszcza popołudniu / wieczorem, więc jakbyś chciał zobaczyć kitesurferów to tak, ale to z reguły nie idzie w parze z komfortowym plażowaniem. Chyba że z rana / koło południa, wtedy z reguły wiatru nie ma albo jest słaby.

ufff, rozpisałem się.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 04 Cze 2020 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@rw30
Z Twojego posta wyłania się dość negatywny obraz Portugalii jako atrakcji turystycznej. Przyznam, że nie spodziewałam się tego.

Z listy kolegi największą hipsterką turystyczną jest dla mnie Aveiro, a zaraz potem Costa Nova ;) Braga i Guimarães to zupełnie inna turystyczna liga, ale też absolutnie nie twierdzę, że trzeba w nich siedzieć po całym dniu. Optymalnie po 2-3 godziny na miasteczko, żeby obejść stare centrum i coś zjeść/wypić kawę. Dlatego też proponowałam, żeby zrobić je razem, w jeden dzień, a może nawet jedno popołudnie. Coimbra podobnie - przyjechać późnym popołudniem, przejść się wieczorem po mieście, przenocować, rano jechać dalej. Nazaret i Peniche jak najbardziej warto by dodać do listy.

Generalnie, co byśmy nie polecali, to dość dobrze widać, że próby dołożenia do programu czegoś poza Porto, Lizboną i końcówką pobytu na południu powodują, że się ten program robi mocno napięty.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 04 Cze 2020 21:15 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Ha,.jak to każdy ma inne widzenie świata :) . Też się lekko zdziwiłam opinią @rw30 ;) , ale przecież nie musimy wszyscy lubić tego samego. W północnej Portugalii jest sporo bardzo przyjemnych miejsc. Mi się np. podobało Viana do Castelo, Barcelos, Peso da Regua. Też chyba nie jestem obiektywna, bo Portugalię uwielbiam. Całą :)
Piękne jest też Óbidos. Ostatnio spodobało mi się Estremoz, małe i ciche. Południe to Lagos, jest świetne. Ale też i Olhao, Estoi. Te małe miejscowości jeszcze są w miarę oryginalne, przy postępującej komercjalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 04 Cze 2020 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
metia napisał(a):
@rw30
Z Twojego posta wyłania się dość negatywny obraz Portugalii jako atrakcji turystycznej. Przyznam, że nie spodziewałam się tego.


ale absolutnie nie to miałem na myśli i nie wydaje mi się, bym faktycznie rysował jakiś negatywny obraz, raczej mówię jak jest :mrgreen: bez upiększania tudzież pomijania niewygodnych faktów (no chyba że nie zgadzacie się z nawet te największe miasta (...) są w wielu miejscach, i to nawet bardzo blisko centrum czy w samym centrum, bardzo zaniedbane, jest sporo biedoty etc . Tzn nie zgodzić to się możecie, ale będzie to zaklinanie rzeczywistości.) .
Ja osobiście Portugalię bardzo lubię. Co nie znaczy że jest idealna, i po prostu polecanie tych wszystkich miasteczek, z których w wielu nie ma (bądź prawdopodobnie nie ma - zaznaczyłem od razu że w wielu z nich nie byłem, choć, gdyby były jakieś wyjątkowe, to pewnie gdzieś bym o tym wyczytał i podczas którejś z bodajże 9 wizyt w Portugalii podjechał zobaczyć) nic szczególnego może narazić turystę na rozczarowanie. Na co zwłaszcza przy 9 dniach dostępnych autorowi posta wg. mnie szkoda czasu.
Porto jest fajne, Lizbona jest bardzo bardzo fajna i ma mega klimat i kapitalne okolice (zwłaszcza jak ktoś jak ja uprawia sporty wodne), Algarve dla fanów plażowania też jest super. Ale Coimbra czy Faro są naprawdę bardzo przeciętne, więc o tym napisałem.

P.S. mieszkałem łącznie 8 lat w Hiszpanii, więc być może mam też trochę wyższe niż przeciętne wymagania co do miasteczek na południu Europy (bo sporo ich widziałem), nie wiem
P.P.S słyszałem że Porto w ostatnich latach bardzo wyładniało, fakt że słyszałem to od osób właśnie z Porto, ale zarzekały się że to prawda. Trudno mi ocenić, byłem tam ostatni raz bodajże w 2011 roku, ale dodaję taką uwagę że może być lepiej niż ja to pamiętam.
P.P.P.S jeszcze dwie atrakcje o których przewodniki jakoś się nie rozpisują a które IMHO bardzo warto:
1. przejechać samochodem (bądź pociągiem - ja jechałem samochodem, ale z pociągu może być nawet lepszy widok? ) przez most 25 kwietnia - świetny jest widok na rzekę / atlantyk. Potem warto podjechać pod Chrystusa, jest tam fajny punkt widokowy na most / Lizbonę. Mostem Vasco da Gama też warto się przejechać, bo strasznie długi :P ale widok nie jest tak dobry
2. Plaża Galapinhos w Parku Arribada
https://www.google.com/search?q=galapin ... AHoECAEQAA

tylko sprawdźcie sobie jak tam jest z dojazdem samochodem, bo są tam jakieś dziwne limity i może się okazać że nie będziecie mogli wjechać / będziecie musieli zostawić samochód daleko.... zwłaszcza że w sezonie pewnie są chmary ludzi (ja byłem poza więc nie wiem)
P.P.P.P.S patrz sygnaturka :P
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 05 Cze 2020 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Czyli wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem, że coś gdzieś "jest" :)

Jakby nie patrzeć Guimarães jest pierwszą stolicą Portugalii, stamtąd pochodził pierwszy król, zaczęła się tam rekonkwista, itd. Dodatkowo miasto nigdy nie przeszło większych zniszczeń (ani wojennych, ani katastrof naturalnych), więc ma świetnie zachowane średniowieczne centrum wpisane na listę UNESCO. Coimbra to kolejna dawna stolica (ponownie lista UNESCO), z najstarszym uniwersytetem w kraju, ale też miasto które niesamowicie skorzystało na wielkich odkryciach geograficznych i ośrodek kulturalnego oporu z czasów dyktatury Salazara. Dla mnie osobiście to wystarczająco dużo powodów do tego, żeby zahaczyć o te miasta chociaż na 2-3 godziny, ale też rozumiem, że kogoś z tych samych powodów mogą one być totalnie nieinteresujące :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 05 Cze 2020 00:37 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
rw30 dzięki za obszerne posty, doceniam :D

Jako autor chciałbym napisać, że wiele wyjazdów zagranicznych spędziłem w stylu od atrakcji do atrakcji, nie skupiając się na tym co mnie faktycznie interesuje. Chciałem zaliczyć wszystkie najważniejsze atrakcje danego kraju żeby nie musieć do niego wracać.

Ostatnio jak planuję sobie wyjazdy to raczej sprawdzam nie tyle same atrakcje co "aktywności" na zasadzie wizyta w winiarni, spływ tratwą, przejazd długim mostem itp.

Z Portugalią mam taki sam "problem" jak z Gruzją tzn. ani w jednym ani w drugim kraju nie byłem, ale obawiam się, że moje oczekiwania mogą nie zostać w pełni spełnione/zaspokojone. Dużo pracy czeka mnie w zbudowaniu ciekawego planu podróży. Tak jak pisałem wcześniej nie chcę podróżować od miasteczka do miasteczka, od kościoła do kościoła, od zamku do zamku :)

Będę starać się stworzyć takie TOP 10 Portugalii miejsc/atrakcji, które mają w sobie to "COŚ" i zapewniają chociaż częściowy opad szczęki :)

1) Sintra
2) Najpiękniejsza plaża- jakaś
3) .....

A dalej to będę musiał pospisywać z postów i stworzyć TOP 10 dla przyszłych podróżników, może się komuś przyda w przyszłości...


PS. Sprawdziłem atrakcje w Porto i Lizbonie, tylko część mnie z nich interesuje, więc wypada cały dzień na Porto i cały dzień na Lizbonę (zwiedzanie, obiad, kolacja, impreza). Nie wiem za bardzo co miałbym w jednym i drugim mieście robić przez kilka dni, ale rozumiem sugestie. Odnośnie Barcelony niektórzy pisali, że i kilka miesięcy siedzą i prawie nic jeszcze nie zobaczyli :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Cze 2020 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
A propos wspomnianego mostu 25 kwietnia, na moście jest fajny punkt widokowy. 7 Pilar Experience. Można sobie konstrukcję mostu od środka zobaczyć. Robi wrażenie. A potem wjeżdżasz na górę, na szklany punkt widokowy. Całkiem ciekawa atrakcja. Dalej autobusem przez most na drugą stronę i jakieś 10 minut pieszo do pomnika Chrystusa Króla. Polecam na zachód słońca platformę widokową na pomniku, Lizbona z innej perspektywy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Cze 2020 10:22 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
To jeśli jesteśmy na mostach :) , to też fajny jest Ponte da Arrabida w Porto. Widok z niego super i na miasto i na ujście Douro. Niestety nie dowiedziałam się, jak i czy można dostać się na niego pieszo, choć próbowałam z obu stron ;) .
@rw30, Porto "odkryłam " dla siebie w 2014 i potem byłam co roku i zmiany widać. Ale wcale mnie nie cieszyły, bo wraz z nimi bezpowrotnie znika klimat i autentyzm miejsc...
To taka moja dygresja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Cze 2020 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
co prawda trasę przewidujemy nieco inną, ale nie będę zakładał nowego wątku i pozwolę sobie napisać tu...

Jak na razie wygląda na to, że Portugalia kontynentalna - przynajmniej w tym najbliższym okresie - jest jednym z najmniej restrykcyjnych krajów europejskich do odwiedzenia, więc wymuszona sytuacją zamiana Azorów na stały ląd była chyba dobrą decyzją. U nas wygląda to tak:
1) 8.7 przylot do LIS i pobyt tu do 10.07 (Doubletree)
2) 10.07 bierzemy auto i jedziemy najpierw do Obidos, a w zasadzie do Praia D'El Rey, gdzie tamtejszy Marriott miał akurat dobre stawki (już poszły w górę) i zostajemy tu do 12. lub 13.07,
3) następnie AC Hotel na obrzeżach Porto, gdzie zostaniemy 2-3 noce. Stąd zrobimy wypady do Bragi, Guimaraes oraz do samego Porto. Ponieważ hotel jest blisko stacji, a w Bradze i Guimaraes może być (ponoć) problem z parkowaniem, pojedziemy tam być może pociągiem,
4) potem na 4 noce jedziemy do gospodarstwa Negreiros Wine w dolinie Douro (wzięte przez Airbnb),
5) następnie skok do Coimbry na 1 noc (Airbnb z darmowym parkingiem),
6) wreszcie powrót do Lizbony, zwrot auta i ostatni 1 lub 2 noclegi w mieście (ponownie DT).
7) 21 lub 22.07 powrót do GDN.

Teraz zostaje jeszcze chargebackowa walka z Azores Airlines o zwrot pieniędzy za loty oraz ewentualne drobne modyfikacje w lotach LH.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 12 Lip 2020 10:14 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
-- 12 Lip 2020 11:03 --

Wielu z was pisze o Sintrze, która bez wątpienia jest warta zobaczenia, ale... w ubiegłym roku spędziłam w okolicy Sintry 2,5 miesiąca (miesiące letnie), do Sintry jeździłam na większe zakupy i oczywiście z zamiarem zwiedzenia kilku poleconych miejsc. Po dwóch razach pomysł zwiedzania porzuciałam. Sintra latem była tak przepełniona turystami, że w niektórych miejscach nawet przejście chodnikiem było wyzwaniem, Ścisk jak w zatłoczonym autobusie. Może nie wszystkim to przeszkadza, ale jak dla mnie miejsce traci klimat i urok. Nie wiem jak teraz, w czasie koronawirusa sytuacja wygląda. Moim zdaniem lepiej Sintrę zostawić na paźdiernik listopad.

-- 12 Lip 2020 11:14 --

Jeżeli chcielibyście zrobić sobie przerwę w trasie właśnie w okolicy Sintry to polecam małą wioskę Almocageme, tam dwie restauracje:
Pierwsza w samej wiosce (mają też pokoje):
https://www.facebook.com/Pens%C3%A3o-Si ... 630002223/
Druga przy plaży:
http://restaurantedaadraga.com/
Polecam też samą plażę Adragę, która uznawana jest za jedną z ładnieszych plaż w Europie:
https://www.google.pl/search?q=pla%C5%B ... 0&bih=1005

W wiosce na Rua da Fangoia też jest uroczy sklepik z wyrobami atystycznymi wykonanymi przez mieszkających tam artystów i artystki. Niestety nie pamiętam nazwy, ale to mała mieścina więc wszedzie idzie się 5 minut. Idealne miejsce na kupienie oryginalnych pamiatek, czy podarunków.

A z kolei przy głównej trasie jest wyjątkowa pizzeria, wyjątkowa ponieważ kilka lat temu kobieta, która jest właścicielką sprzedawała tę pizze na plaży, gdzie piekła ją przed swoim kamperem, w którym mieszkała. Teraz zatrudnia ludzi i ma ogromną grupę stałych klientów z całego świata. Jest to jedno z miejsc, o których nie przeczyta się w przewodniku.
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... tugal.html
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Dołożę i swoje 3 grosze :)
Zgadzam się z tym, że każdy z nas ma inne podejście do zwiedzania i to co podoba się jednemu, wcale nie musi przypaść do gustu drugiemu. W "obecnych czasach" unikałbym dużych skupisk ludzi i tyle. Wcale nie krytykuję planu, jest obszerny i do zrobienia ale wg mnie będzie to troszkę gonitwa za kolejnymi punktami - tutaj pytanie czy traktujecie wyjazd jako odpoczynek + zwiedzanie, czy też raczej objazdówkę. Ja byłem w Portugalii 4 razy (2xLizbona, 1xFaro, 1x Porto+Madera), mnie się bardzo podoba i chętnie tam wrócę. Przez 11 dni objechaliśmy samochodem (drogą nr 125) całe południe od Przylądka Świętego Wincentego, przez Sagres, Lagos, Portimao, Albufeire, Faro, Tavire, po granicę i na jeden dzień wybraliśmy się nawet do Sevilli. Absolutnie zgadzam się z tym, że warto zaliczać małe miejscowości, zjechać kawałek z głównej drogi, zjeść coś w lokalnej knajpce i napić się pysznej kawy, a te smaki z pewnością bardziej zapadną w pamięć, od wypasionej kawiarni.
Ja rozważyłbym dodanie jeszcze ewentualnie Vigo i Santiago de Compostela, a jeśli pozostajecie tylko w Portugalii, warto wg mnie podjechać na kilka godzin do Fatimy. Przewodników i relacji jest dużo, więc z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Przy tylu dniach można z pewnością zobaczyć wiele ale nie robiłbym gonitwy, bo wówczas potrzebne będzie jeszcze kilka dni urlopu aby wypocząć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Lip 2020 13:57 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
magenta napisał(a):
-- 12 Lip 2020 11:03 --

Wielu z was pisze o Sintrze, która bez wątpienia jest warta zobaczenia, ale... w ubiegłym roku spędziłam w okolicy Sintry 2,5 miesiąca (miesiące letnie), do Sintry jeździłam na większe zakupy i oczywiście z zamiarem zwiedzenia kilku poleconych miejsc. Po dwóch razach pomysł zwiedzania porzuciałam. Sintra latem była tak przepełniona turystami, że w niektórych miejscach nawet przejście chodnikiem było wyzwaniem, Ścisk jak w zatłoczonym autobusie. l


W pełni się zgadzam. Szczególnie widać to w Pałacu Pena czy Quinta da Regaleira gdzie arterie "podziemne" są dość wąskie (studnia zresztą też). Zdarza się czeka na przejście po kilka minut. Latem w okolicach Sintry polecam znacznie mniej uczęszczany, a równie piękny pałac Monserrate.

Sintra i Lizbona od lat nie były tak puste jak teraz. Jeśli macie w planie wakacje w sierpniu czy we wrześniu - zdecydowanie warto!:)
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group