Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2020 20:37 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Gdzie zarezerwować noclegi przy 9 dniach i 9 nocach ? W sumie to 8,5 dnia, bo ostatniego dnia mamy wieczorem wylot.

Przylot do Porto i wylot z Faro, wypożyczamy auto, sierpień 2020.

3 noclegi Porto, 3 noclegi Lizbona, 3 noclegi Algarve? Czy jakoś inaczej to ułożyć?

Chcemy zobaczyć najciekawsze atrakcje, bo nie wracamy do tych samych krajów.
Z drugiej strony- nie chcemy zaliczyć każdej katedry i każdego muzeum i skakać od miejsca do miejsca. Staramy się skupić na najciekawszych miejscach i atrakcjach. Dla każdego jest co innego ciekawe i atrakcyjne, ale dla nas raczej kulinaria i przyroda i ogólnie klimatyczne miejsca, mające to "coś" :mrgreen:

Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Maj 2020 20:53 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Nie uważam się za znawcę Portugalii :) , ale po 6 latach i wielu lotach sądzę, że ten podział na 3 części jest dobry. Północ, centrum i południe . A po drodze można się napatrzeć, najeść a i zrelaksować :) . Jestem tym krajem zauroczona, od pierwszej godziny dosłownie (lał deszcz w Porto ;) )i wracam, wracam...
Z grubsza poznacie go 'po całości".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2020 20:56 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Mieliśmy 13 maja lecieć do USA- Kalifornia, Arizona, Nevada. Przez koronowirusa lecimy w sierpniu do Portugalii jako pocieszenie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2020 21:46 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
fajne,, pocieszenie'' te 9 dni to mało żeby dokładnie zobaczyć Portugalię, kraj mały ale odległości spore
ja z rodziną dwa lata temu w wakacje spędziłem tam 3 tygodnie (jeżdżąc wynajętym samochodem zrobiliśmy kilka tys. km) i zaledwie go,, posmakowałem' ' a kraj i ludzie wyjątkowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Maj 2020 21:52 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Robić noclegi 3/3/3? Czy gdzieś jeszcze warto nocować? Może dłużej zatrzymać się na południu? Może 4 dni Porto i okolica a 2 dni Lizbona i okolica a reszta okolice Faro?

Cytuj:
z rodziną dwa lata temu w wakacje spędziłem tam 3 tygodnie


wally i jakie masz TOP 5 z tych 3 tygodni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Maj 2020 23:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Szczerze mówiąc bym zrezygnował z którejś części - dwie są do zaliczenia w 8,5 dnia, trzy moim zdaniem nie (tzn teoretycznie wszystko się da, ale lepiej trochę wolniej, a więcej)
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Maj 2020 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
W zeszłym roku w tydzień udało nam się zaliczyć Porto i i okolice (4 noclegi w Porto, 2 dni na samo miasto, 1 dzień Guimares, 1 dzień Braga + Barcelos), potem zjechaliśmy do Coimbry (1 nocleg + kawałek dnia) i dalej do Figueira da Foz (2 noclegi, 1 dzień nad oceanem). W ostatni dzień powrót wybrzeżem do Porto (przez Costa Nova i Aveiro). Zakładając, że Figueirę, Costa Nova i Aveiro możecie spokojnie pominąć, to 5 dni zajmie bardzo pobieżne ogarnięcie północy (bez np. w Viana do Castello i Ponte de Lima czy doliny Duero). A po drodze do Lizbony jest jeszcze Nazare, Obidos, Peniche i pewnie naście innych miejsc.

W przypadku Waszego planu nie widzę innej opcji, jak zrobienie tylko Porto i okolic, Lizbony i okolic, a potem jazda w dół do Faro na lot powrotny. Tylko czy to ma sens? Jeden cały dzień stracicie na jazdę samochodem. Może przy okazji sytuacji okołowirusowej uda się przełożyć lot powrotny na taki z Lizbony?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:46 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Portugalia ma powierzchnię 3-4 polskich województw. Objeżdżaliśmy w 7 dni cały Izrael czy całą Jordanię, więc 9 dni na Portugalię powinno być OK (w teorii). Możliwe, że zrobimy np. 4 noclegi Porto, 3 noclegi Lizbona i 2 noclegi Algarve? Fajnie jest zakończyć road trip fajnymi plażami i odpoczynkiem, bo wyczerpującym zwiedzaniu.

Rozumiem, że i miesiąc można siedzieć w Porto tylko nie zamierzamy odwiedzać każdej katedry i każdego muzeum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Zależy, jaki masz styl zwiedzania. Jak lubisz szybko i intensywnie, z wstawaniem o 8, żeby punkt 9 ruszyć, to pewnie starczy. My powyższy plan na okolice Porto realizowaliśmy na spokojnie, bez spiny, ze sporym zapasem na posiedzenie dłuższe wieczorem i późniejsze wstanie, bo po to są w moim odczuciu wakacje. I też nie zwiedzaliśmy super intensywnie zabytków i muzeów, raczej z zewnątrz.

Weź też pod uwagę, że w środku dnia sporo miejsc jest zamkniętych (sjesta), więc masz te 2-3 godziny z dnia wycięte. No i przejazdy też są długie, trasa Porto-Lizbona to 3 godziny samej jazdy między miastami, a trzeba do tego doliczyć wyjazd z miasta i dojazd do hotelu w nowej lokalizacji. Więc trzeba to dobrze rozplanować, mimo że po drodze specjalnie dużo nie będziecie zwiedzać.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:22 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
W Portugalii byłem 3 lata temu (przełom kwietnia i maja) i spędziłem tam 7 dni - przylot do Lizbony a powrót z Porto. Żeby być w pełni usatysfakcjonowanym, to potrzebowałbym minimum 1 dzień więcej w Porto ale i tak wróciłem zadowolony. Wg mnie takie rozsądne minimum to 3 dni na Lizbonę plus 1 dzień okolice (obowiązkowo Sintra) i 2 dni minimum na Porto - lepiej byłoby 3. Na trasie Lizbona - Porto (jechałem pociągiem) zatrzymałem się jeszcze w tzw. portugalskiej Wenecji czyli Aveiro. Warto je zobaczyć ale nie jest to wg mnie obowiązkowy punkt nr 1 w Portugalii. Zatem twój plan byłby mocno napięty wg mojego punktu widzenia ale idealny czasowo, gdyby pominąć Faro.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:54 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Mam szczęście, że jedziemy na 9 dni, bo zazwyczaj bierzemy 7 dni. Tylko w Portugalii nie było innej opcji bo przylot we wtorek późnym wieczorem i wylot wieczorem w czwartek, więc licząc: pełna środa, czwartek, weekend, pon-śr i prawie cały czwartek z wylotem wieczornym to daje 9 noclegów i 8,5 dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak garry2012 zaznacza , chce...zaliczyć. Tak więc jego plan jest odpowiedni do zamiarów. Na 100% się uda chociaż sierpień tam może być b.goracy więc i zmeczenie większe.
A tak BTW...zaliczać można knajpy, choroby ewentualnie ... :mrgreen: Podróżami to już wolę się delektować . Ale coż...z gustami się nie dyskutuje :P
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Maj 2020 17:26 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Czy ja wiem czy zaliczyć. Bez szaleństwa zobaczyć najciekawsze atrakcje w Portugalii, bo znam siebie i wiem, że raczej nie wrócę. Świat jest za duży.

Czy oprócz noclegów w Porto, Lizbonie i Algavre są miejsce gdzie ewentualnie warto rozważyć nocleg? Czy raczej traktować te 3 miejsca jako bazy wypadowe do wycieczek autem?
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Maj 2020 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Z Porto zrobisz spokojnie miasta, które wymieniłam: Guimares, Braga, Barcelos. Jak się uprzesz, to autem pewnie i w jeden dzień da radę. Jeżeli chcesz coś zobaczyć po drodze do Lizbony, to dołożyłabym nocleg w Coimbrze (miasto fajne wygląda wieczorem, można pójść na fado) i potem następnego dnia po drodze do Lizbony Nazare (same klify od strony latarni, bez zjeżdżania na dół do miasteczka, bo jest tam problem z parkowaniem), Obidos i może plażę w Peniche na zachód słońca. Ale to jest napięty plan, z Obidos do Lizbony jest jeszcze ok. 100 km.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Cze 2020 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Również przez coronawirusa w tym roku plany padły na dłuższy pobyt w Portugalii, w planach mam bardzo podobny przejazd. Chciałbym przez 8 dni objechać te miejsca. W pierwszy dzień przylatujemy o 14 '
ten i następny dzień przeznaczamy na Porto,
trzeciego dnia przejazd do Lizbony pociągiem na godzinę 14 tego dnia wynajmujemy samochód i przejeżdżamy do Cascais, nocleg w okolicy.
Kolejny dzień zaczynamy wcześnie i zwiedzamy Sintre, Cabo Rosa, plaże, wyjeżdżamy na nocleg w Portimão, które będzie naszą bazą na wybrzeżu.
Spędzamy na wybrzeżu dwa kolejne pełne dni,
trzeciego piątkowego dnia wstajemy rano i wracamy do Lisbony, spędzamy tam resztę dnia i całą kolejną sobotę. Wylatujemy w niedziele w południe.

Wiem, że dla wielu ten plan jest zbyt intensywny. Naszej grupie bliżej na pewno do klimatów Algavre, niż do zwiedzania zamków. Zastanawiamy się czy na wybrzeżu jest na tyle atrakcji, aby kosztem innego dnia dodać jeszcze jeden dzień więcej tam.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Cze 2020 11:26 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Ja już za stary jestem żeby jeździć od atrakcji do atrakcji i pod koniec dnia zrozumieć, że zobaczyłem przez cały dzień miejsca czy atrakcje, które mnie nie interesują.

Lubię w wyjazdach różnorodność np. pustynia, oaza, wodospady, rafa koralowa, jakaś dobra klubowa impreza na powietrzu.

Jeżeli chodzi o Portugalię to takich atrakcji tam za bardzo nie ma, ale nie zamierzam jeździć od zamku do katedry, od katedry do kościoła i się kiwać po małych miasteczkach po ich rynkach i się "zachwycać" architekturą. Będę starać się wyciągnąć z Portugalii najciekawsze dla mnie elementy, przykładowo:

1. Winnice w Douro Valley na trasie Régua-Pinhão-Lamego
2. Biblioteka Livraria Lello oraz piwnice Vila Nova de Gaia- Porto
3. Costa Nova (domki w paski) + Aveiro (Wenecja)- to tak w sumie na szybko na "fotkę" ;)
4. Sintra- wydaje się magiczna i ciekawa, zobaczymy jak będzie na żywo
5. Omijamy raczej Barcelos i Bragę i skupimy się na GUIMARAES
6. Na południu noclegi w Portimao a dokładnie Praia da Rocha, fajne imprezy na plaży tylko zobaczymy czy przez wirusa będą w ogóle i będziemy tam w tygodniu a nie w weekend, ale niedaleko jest Lagos czy Albufiera
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 04 Cze 2020 12:45 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na ,,wyluzowanie" polecam zabawienie chociaż na trochę w Albuferii i niedalekiej Villaruma( takie portugalskie Monaco). Piękne plaże , klify i...mnóstwo Angli :mrgreen: ale ja to lubię :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 04 Cze 2020 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1185
złoty
@HandSome rozumiem że chodzi o Vilamoura..
No chyba że miałeś w ramach "wyluzowania" polecić VillaRuma czyli picie rumu w willi
Co samo w sobie jest przecież przyjemne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Cze 2020 13:20 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Oczywiście Vilamoura :lol: ale to spozywanie rumu także powinno być obowiązkowe w tych pięknych okolicznościach przyrody :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Cze 2020 14:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Jest w Portugalii jeszcze trochę miejsc urokliwych - choćby Obidos, Monsanto, Marvao, Monsaraz (które z racji położenia kładą niestety plan) - a które myślę warto zobaczyć, niezależnie od atrakcji na głównej osi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group