Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lip 2016 11:13 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Cześć, planuję właśnie podróż na koniec sierpnia/początek września tego roku po Zachodnim Wybrzeżu. W oparciu o posty na tym forum przygotowałem plan. Staram się w nim zobaczyć jak najwięcej, ale zaplanować też dwa dni na odpoczynek i plażowanie, żeby nabrać sił. Ponieważ nie rezerwowałem jeszcze noclegów mogę wprowadzić zmiany, więc postanowiłem dopytać co o tym sądzicie :)

21-08 Nd przylot o 19:00, urząd imigracyjny (do 2h), wypożyczenie samochodu, dojazd na miejsce (30min, okolice Oakland) i sen (czas przejazdu 0:30)

22-08 Pn Zwiedzanie San Francisco

23-08 Wt Szybki przejazd przez Dolinę Krzemową i dalej przejazd Highway 101. Nocleg w połowie drogi do LA. Do zobaczenia: Santa Cruz, Monterey, Point Lobos State Natural Reserve, Pfeiffer State Beach, McWay Falls, Elephant Seal Rookery, Morro Bay, Pismo Beach) (czas przejazdu połowy trasy ok. 06:50 + przystanki)

24-08 Śr dalszy przejazd w stronę LA Highway 101. Po drodze przystanek w Santa Barbara. Dojazd w okolice LA i nocleg (czas przejazdu: ok. 05:00)

25-08 Czw zwiedzane LA (Griffith, napis, Aleja Gwiazd itp.)

26-08 Pt Universal Studios i przejazd w stronę plaży i noclegów

27-08 Sb plażowanie koło LA. (…A może do San Diego tutaj na plażę?)

28-08 Nd plażowanie koło LA (Albo San Diego)

29-08 Pn plażowanie koło LA i wyjazd do Las Vegas z dojazdem na popołudnie . Nocne życie w Las Vegas. (czas przejazdu 04:15)

30-08 Wt Zwiedzanie Kanionu i zapory Hoovera. i nocleg w okolicy (jak najbliżej w stronę Kanionu Antylopy). Nocleg np. w Kanab albo Page (czas przejazdu: 04:15)

31-08 Śr Dojazd do Kanionu Antylopy. Zwiedzanie doliny + zwiedzanie Horseshoe Bend.
Nocleg jak najbardziej w stronę Doliny Śmierci (Czas przejazdu: 02:00)

1-09 Czw Wyjazd rano do Doliny Śmierci. Zwiedzanie Doliny Śmierci (Dante View, Zabriskie Point, Devil Golf Track, Artist palette, Badwater, Mesquite Sand dunes) i nocleg jak najbliżej w stronę Yosemite (Czas przejazdu: 06:40)

2-09 Pt Dojazd do Yosemite. Zwiedzanie Yosemite i Mariposa Grove (sekwoje). Nocleg na kempingu. (Czas przejazdu: 04:00)

3-09 Sb Zwiedzanie Yosemite i dojazd na popołudnie/wieczór w okolice San Francisco na nocleg (Czas przejazdu: 03:30)

4-09 Nd Dzień w San Francisco + zwiedzanie Alcatraz i wylot o 21:00

Poza samą oceną planu mam kilka pytań:
1. Czy Yosemite o tej porze roku jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o parki? W planie nie mam Bryce, Zion...
2. Gdzie najlepiej udać się na czas wolny na plaży? Pierwszy wybór padł na Santa Monica, ale opinie mówią dobrze także o San Diego.
3. Czy jest coś co pominąłem, a nie powinienem? :)


Dzięki za wszelkie rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 11 Lip 2016 11:56 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Mam kilka uwag. Traktuj czasy przejazdu podawane przez google orientacyjnie. W szczycie sezonu w okolicach parków mogą być spore korki, to samo tyczy się aglomeracji SF i LA. Być może immigration w SF pójdzie szybciej niż 2h, ale może się okazać, że odczekasz na samochód ponad godzinę lub utkniesz na moście do Oakland.
Rozsądne cenowo noclegi w sezonie, pomiędzy Page i DV to w zasadzie tylko Flagstaff, Williams, Kingman, a zwłaszcza LV. Ew. okolice St. George, jeśli pojedziecie tą stroną. W okolicach Yosemite tanich noclegów można szukać koło Fresno i Merced, ew. Bakersfield.
Ogólnie jeśli chodzi o parki to kwestia gustu, Yosemite na pewno interesujący i spektakularny.
Co do czasu wolnego to w LA woda może nie być tak ciepła jak oczekujesz, ze względu na zimny prąd. W SD jest nieco cieplejsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lip 2016 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2016
Posty: 28
Loty: 65
Kilometry: 151 787
@lyzwad

Plan masz całkiem dobry :). Jedyne ewentualne uwagi mam odnośnie wtorku:

23-08 Wt Szybki przejazd przez Dolinę Krzemową i dalej przejazd Highway 101. Nocleg w połowie drogi do LA. Do zobaczenia: Santa Cruz, Monterey, Point Lobos State Natural Reserve, Pfeiffer State Beach, McWay Falls, Elephant Seal Rookery, Morro Bay, Pismo Beach) (czas przejazdu połowy trasy ok. 06:50 + przystanki)

Nie wiem czy będziesz chciał wpaść na kampus Google, którego zwiedzanie zajmie 15 minut. Generalnie nie ma nic ciekawego.

Moim oczkiem w głowie jest Santa Cruz, Moneterey i cała reszta. Zależy czy chcesz to tylko liznąć, czy chciałbyś chwilę poplażować. Wobec czego sama trasa może i owszem zajmie Ci 7h, ale uwierz, wybrzeże jest warte tego, aby się tam zatrzymać na dłużej. Zwłaszcza poniżej Monterey.

Jeżeli chodzi o plażowanie to moim ulubionym miejscem między Santa Cruz a Monterey jest Captiola. Sprawdź sobie i jak Ci się spodoba to można się tam zatrzymać i zjeść sobie dobrą pizzę Pizza My Heart. Innym fajnym miejscem jest Carmel koło Monterey.

I np. w McWay Falls nie byłem, ale z tego co wiem, żeby zobaczyć wodospad należy przejść się chwilę. Na dzień dzisiejszy wodospad jest zamknięty, sprawdź tutaj: http://www.parks.ca.gov/?page_id=578

W Elephant Seal Rookery, Morro Bay, Pismo Beach nie byłem, więc nie wiem ;-).

Co do Yosemite to podobno pod koniec wakacji wszystkie wodospady są już wyschnięte. A w sumie właśnie po wodospady się tam jedzie.
_________________
Zobacz coralnotes.com - blog o Teneryfie, Kalifornii i innych podróżach z tekstami mojej żony i moimi zdjęciami.
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2016 21:26 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Witam,

Tradycyjnie przy takich planach wolę rozpisać wszystko pod każdym dniem, co też robię :)

@lyzwad Cześć, planuję właśnie podróż na koniec sierpnia/początek września tego roku po Zachodnim Wybrzeżu. W oparciu o posty na tym forum przygotowałem plan. Staram się w nim zobaczyć jak najwięcej, ale zaplanować też dwa dni na odpoczynek i plażowanie, żeby nabrać sił. Ponieważ nie rezerwowałem jeszcze noclegów mogę wprowadzić zmiany, więc postanowiłem dopytać co o tym sądzicie :)

21-08 Nd przylot o 19:00, urząd imigracyjny (do 2h), wypożyczenie samochodu, dojazd na miejsce (30min, okolice Oakland) i sen (czas przejazdu 0:30)


Co tu komentować. Rzeczywiście urząd może trwać tyle albo i dłużej. Zanim to ogarniecie i dojedziecie do Oakland to trochę czasu minie. Rzeczywiście tutaj zalecam od razu sen

22-08 Pn Zwiedzanie San Francisco

Ok :)

23-08 Wt Szybki przejazd przez Dolinę Krzemową i dalej przejazd Highway 101. Nocleg w połowie drogi do LA. Do zobaczenia: Santa Cruz, Monterey, Point Lobos State Natural Reserve, Pfeiffer State Beach, McWay Falls, Elephant Seal Rookery, Morro Bay, Pismo Beach) (czas przejazdu połowy trasy ok. 06:50 + przystanki)

24-08 Śr dalszy przejazd w stronę LA Highway 101. Po drodze przystanek w Santa Barbara. Dojazd w okolice LA i nocleg (czas przejazdu: ok. 05:00)


My to zrobiliśmy w jeden dzień (bez Doliny Krzemowej) więc 2 dni pewnie spokojnie wystarczą)

25-08 Czw zwiedzane LA (Griffith, napis, Aleja Gwiazd itp.)

Jeśli masz na myśli tylko Griffith Park, napis, Aleję Gwiazd to uwierz mi, że do godziny 13-14 już wszystko ogarniesz. Mówię o tych tzw. must-see

26-08 Pt Universal Studios i przejazd w stronę plaży i noclegów


No to jest super sprawa :) My byliśmy po otwarciu Harry'ego Pottera, a teraz na wakacje ruszyła kolejna atrakcja - Walking Dead. Na to spokojnie można przeznaczyć cały dzień. Byliśmy praktycznie od otwarcia do godziny 15-16 bo od atrakcji 3d naprawdę błędnik może zbzikować (nam po Minionkach zrobiło się naprawdę niedobrze :D)

27-08 Sb plażowanie koło LA. (…A może do San Diego tutaj na plażę?)

28-08 Nd plażowanie koło LA (Albo San Diego)

29-08 Pn plażowanie koło LA i wyjazd do Las Vegas z dojazdem na popołudnie . Nocne życie w Las Vegas. (czas przejazdu 04:15)


Spoko :)

30-08 Wt Zwiedzanie Kanionu i zapory Hoovera. i nocleg w okolicy (jak najbliżej w stronę Kanionu Antylopy). Nocleg np. w Kanab albo Page (czas przejazdu: 04:15)

Nie wiem w ogóle na ile to jest realne. My mieliśmy dokładnie podobny plan, żeby wyjechać z LV, tego samego dnia zwiedzić tamę, route 66 i GC i spać w Page, ale stwierdziliśmy, że nie ma sensu tak gnać. Znaczy jest realne, ale nie wiem czy warto.

My takie coś rozłożyliśmy na 2 dni. Czyli najpierw tama i route 66. Spaliśmy w Williams - w sumie ostatni przystanek przed GC gdzie są w miarę tanie motele. Na drugi dzień rano pobudka i w sumie od rana jeżdżenie autobusami po punktach i krótki trekking w dół kanionu. Chcieliśmy zostać do samego zachodu słońca, ale było pochmurno i koło 18 pojechaliśmy do Page.

Można usunąć jeden dzień plażowania na rozbicie tego na 2 dni. No chyba, że same punkty autobusem to może 1 dzień wystarczy, ale z bardzo wczesną pobudką.

31-08 Śr Dojazd do Kanionu Antylopy. Zwiedzanie doliny + zwiedzanie Horseshoe Bend.
Nocleg jak najbardziej w stronę Doliny Śmierci (Czas przejazdu: 02:00)


Powinno się udać. Polecam nocleg w LV bo chyba tam będzie najtaniej.

1-09 Czw Wyjazd rano do Doliny Śmierci. Zwiedzanie Doliny Śmierci (Dante View, Zabriskie Point, Devil Golf Track, Artist palette, Badwater, Mesquite Sand dunes) i nocleg jak najbliżej w stronę Yosemite (Czas przejazdu: 06:40)


Dokładnie taki sam dzień mieliśmy w naszej podróży. Daliśmy radę choć ze względu na temperatury około 40 stopni nie było tutaj za dużo chodzenia bo po prostu się nie dało. Wyglądało to tak - wyskok z samochodu. Dosłownie chwila patrzenia, robienia zdjęć i powrót do samochodu.

Teraz skojarzyłem, że Wy będziecie mieć dużo lepszą drogę bo Tioga Pass będzie otwarta. My 10 maja musieliśmy niestety jechać dołem bo nie zdążyli oczyścić tej drogi i zamiast 260 mil (4h30min) mieliśmy do przejechania 450 mil (ok. 8h) i daliśmy radę. W waszej sytuacji spokojnie Wam się uda

2-09 Pt Dojazd do Yosemite. Zwiedzanie Yosemite i Mariposa Grove (sekwoje). Nocleg na kempingu. (Czas przejazdu: 04:00)

Od razu mówię, że do wiosny 2017 droga do Mariposa Grove jest zamknięta ze względu na jakieś remonty. Tutaj masz alternatywne miejsca do zobaczenia sekwoi https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/ ... agrove.htm

3-09 Sb Zwiedzanie Yosemite i dojazd na popołudnie/wieczór w okolice San Francisco na nocleg (Czas przejazdu: 03:30)

4-09 Nd Dzień w San Francisco + zwiedzanie Alcatraz i wylot o 21:00


Bez komentarza :)

Poza samą oceną planu mam kilka pytań:
1. Czy Yosemite o tej porze roku jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o parki? W planie nie mam Bryce, Zion...

Ciężko jest mi się odnieść do tego pytania. Dla mnie nie było innej opcji jak zwiedzanie Yosemite i podziwianie wodospadów. Tutaj widać https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/conditions.htm , że wodospad Yosemite już prawie wyschnął. Pewnie nadal Yosemite będzie się podobać, ale na pewno to nie to samo :) A czemu w ogóle nie masz w planie Zion i Bryce?

2. Gdzie najlepiej udać się na czas wolny na plaży? Pierwszy wybór padł na Santa Monica, ale opinie mówią dobrze także o San Diego.

Santa Monica z Venice Beach mają dużo atrakcji. Można pograć w kosza, iść na słynną siłkę. przejechać się rowerem na bulwarze, iść na molo i zabawić się w lunaparku. Nie byłem w San Diego i tutaj nic nie doradzę :D

3. Czy jest coś co pominąłem, a nie powinienem? :)

Plan jest fajny. Najlepiej wejdź sobie na stronę http://www.nps.gov i obejrzyj strony poszczególnych parków. Jest tam mnóstwo informacji na temat aktualnych warunków w parkach (zamknięte drogi, zagrożenia itp). Dobrze jest też znaleźć mapki ze szlakami, żeby jak najlepiej zaplanować ile czasowo może nam zejść na dany park (długość szlaków). Niestety przy tak krótkich pobytach, jak Twój czy mój (oczywiście według mojej opinii), ważne jest zaplanowanie co chce się zobaczyć w danym parku. Chodzi o to, żeby nie tracić niepotrzebnie czasu na obmyślanie na miejscu co chce się zobaczyć bo to można zaplanować w Polsce. Oczywiście nawet w najlepszym planie czasem trzeba się dostosować do warunków i czasem coś już na miejscu zmodyfikować :)

Dzięki za wszelkie rady!

Nie ma za co!!
Góra
 Profil Relacje PM off
ssobczak lubi ten post.
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2016 17:57 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
@Ruben$, @ssobczak, @rattaman: Dziękuję Wam bardzo za komentarze!

Cytuj:
A czemu w ogóle nie masz w planie Zion i Bryce?


Wydaje mi się, że aby nie gnać na złamanie karku po wszystkich parkach warto wybrać mniej, ale pobyć tam trochę dłużej. Początkowo wybór padł na Yosemite, ale kwestia suszy stawia sprawę w innym świetle. Na stronie parku jest napisane, że część wodospadów jeszcze trochę będzie działać, ale nie z taką mocą. Bryce i Zion wydają mi się... podobne do Wielkiego Kanionu i Antylopy, przynajmniej kolorystycznie ;) Zawsze zamiast jednego dnia Yosemite zrobić Bryce + Zion, albo w ogóle zrezygnować z Yosemite na koszt tych dwóch parków. Ale teraz już sam nie wiem...

Odnośnie wtorku i zwiedzania Kanionu - jeżeli to czasowo jest zbyt wymagające to chyba wolę odpuścić Tamę Hoovera i spędzić więcej czasu w Wielkim Kanionie :)

Jeszcze jedno pytanie: noclegi w Las Vegas są faktycznie tańsze, ale dochodzi opłata $28 za osobę do kosztów hotelu. Jak to jest z tą opłatą? $56 + cena pokoju to już nie tak super tanio :) . Pozdrowienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lip 2016 10:35 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@lyzwad W USA żaden park nie jest podobny :) Yosemite, Zion, Bryce, GC, Kanion Antylopy (to akurat nie park narodowy) każdy ma inna kolorystykę, formacje skalne, florę, faunę itp... Z Yosemite na pewno nie rezygnuj. Pewnie nie będzie tak spektakularny jak z wodospadami, ale może poświęć jeden dzień z niego na Zion i Bryce. Tam jest co oglądać i gdzie połazić.

Wtorek i Kanion. My z żoną byliśmy tylko na moście i podziwialiśmy tamę z góry (nie zwiedzaliśmy jej od dołu i nie wchodziliśmy do muzeum), a i tak nam sporo zeszło na Route 66. Sam zobaczysz w trakcie jazdy. Zawsze plan można zmodyfikować. Nie można się trzymać sztywno i być elastycznym :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:31 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Plan dobry.

Popytaj znajomych znajomych czy ktos czasem nie pracuje w Google lub Facebooku. Nam sie udalo i odwiedzilismy HQ, nawet Zuckerberga siedzacego przy biurku widzielismy.

Kalifornia to nie Floryda i na plazowanie we wrzesniu moze byc ryzykownym pomyslem. W LA jest jeszcze prom kosmiczny, ktory warto zobaczyc. W San Diego sa ladne plaze i koniecznie polecam Balboa Park.

Jadac do Kanionu Antylope oddalacie sie od Las Vegas o jakies 7 godzin + 7 godzin na powrot. Ciezko widze was powrot i wstanie rano. Niedocenianie odleglosci to najwieksza bolaczka przyszlych podroznikow.

Dla mnie pominiecie Zion i Bryce to blad. Mysle ze mozecie zobaczy kosztem plazowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:51 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
Powtórzę to co napisali przedmówcy. Planujesz stracić 4 czy 5 dni w LA a pomijasz Bryce i Zion? Jeśli nie planujesz tam wrócić w najbliższym czasie to zbrodnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Lip 2016 11:22 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
ansbach1 napisał(a):
Plan dobry.
Kalifornia to nie Floryda i na plazowanie we wrzesniu moze byc ryzykownym pomyslem.

Jadac do Kanionu Antylope oddalacie sie od Las Vegas o jakies 7 godzin + 7 godzin na powrot. Ciezko widze was powrot i wstanie rano. Niedocenianie odleglosci to najwieksza bolaczka przyszlych podroznikow.

Dla mnie pominiecie Zion i Bryce to blad. Mysle ze mozecie zobaczy kosztem plazowania.


Cześć! Z tego co patrzyłem, to pogoda na południu Kalifornii o tej porze to ok. 26-27 stopni, a oceanu ok. 20. Czy mógłbyś trochę rozwinąć tą kwestię? W razie czego można podjechać do San Diego jeżeli różnica temperatur/prądów morskich pomoże :)

Co do Kanionu Antylopy to będziemy do niego jechać bezpośrednio po North Rim i noclegu w okolicach Kanab/Page, więc to nie jest duża odległość. Od czasu opublikowana pierwszego postu rzeczywiście nieco poprawiłem plan tak, żeby zobaczyć Bryce i Zion. W zależności od naszego nastawienia albo utniemy jeden dzień z plażowania, albo jeden dzień z Yosemite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:22 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
@lyzwad
Kanion antylopy jak najbardziej warto. Wpasujcie sobie tylko w to odpowiednio Horse Shoe Bend gdzie najlepiej być przed południem (a 14-ta to max). Później słońce świeci z zachodu i zdjęcia nie wychodzą.

Zastanów się jeszcze nad jedną rzeczą. Czy nie lepiej zrobić trasy:
SFO-LAX (wybrzeżem)
LAX-Yosemite (ew. Sekwoja NP)-Death Valley-LAS
LAS-Grand Canyon-Page-Zion-Bryce-LAS
z LAS powrót samolotem do Polski lub trasa LAS-SFO samolotem jeśli stamtąd macie wylot. Oczywiście auto będzie dodatkowo kosztować za OW, ale uda się zaoszczędzić trochę czasu na dojazdach.
W "okolicy" są jeszcze Monument Valley czy Arches NP, ale nie ma jak zrobić tego za jednym zamachem choć te też polecam ;).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Lip 2016 11:01 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Drodzy forumowicze, proszę Was o jeszcze jedną opinię :) Nowa, poprawiona trasa wygląda tak (obciąłem jeden dzień z plażowania na parki narodowe).

21-08 Nd przylot o 19:00, urząd imigracyjny (nawet 2h), wypożyczenie samochodu, dojazd na miejsce i sen

22-08 Pn zwiedzanie San Francisco

23-08 Wt Przejazd Highway 101. Czas przejazdu 06:50

24-08 Śr dalszy przejazd w stronę LA Highway 101. Santa Barbara po drodze. Dojazd w okolice LA i nocleg. Czas przejazdu 05:00

25-08 Czw zwiedzane LA

26-08 Pt Universal Studios i przejazd w stronę plaży Santa Monica i noclegów

27-08 Sb plażowanie Santa Monica

28-08 Nd plażowanie Santa Monica i wyjazd do Las Vegas z dojazdem na popołudnie . Nocne życie w Las Vegas. Czas przejazdu 04:15

29-08 Pn Zwiedzanie Wielkiego Kanionu i nocleg w okolicy (jak najbliżej w stronę Kanionu Antylopy). Czas przejazdu 04:15

30-08 Wt Dojazd do Kanionu Antylopy. Zwiedzanie Antylopy + zwiedzanie Horseshoe Bend. Nocleg jak najbardziej w stronę Bryce Czas przejazdu 02:00

31-08 Śr Pobudka mega wcześnie. Dojazd Do Bryce, zwiedzanie Bryce. Dojazd do Zion, zwiedzanie Zion, nocleg w Las Vegas (dojazd zapewne późno w nocy). Czas przejazdu 07:24


1-09 Czw Wyjazd rano do Doliny Śmierci. Zwiedzanie Doliny Śmierci i nocleg jak najbliżej w stronę Yosemite. Czas przejazdu 02:20

2-09 Pt Dojazd do Yosemite. Zwiedzanie Yosemite. Nocleg na kempingu.Czas przejazdu 04:00

3-09 Sb Zwiedzanie Yosemite i dojazd na popołudnie/wieczór w okolice San Francisco na nocleg. Czas przejazdu 03:30

4-09 Nd Dzień w San Francisco, Alcatraz i wylot o 21:00 00:00

Największe wątpliwości wywołują u mnie dni 30 i 31.08. Obecnie 31.08 wskazuje na długi, ponad 7-godzinnny przejazd (Trasa Antylopa-Bryce-Zion-Vegas). W związku z tym zastanawiam się czy może Bryce zrobić dzień wcześniej z Antylopą i Horseshoe Bend, a 31.08 zostawić sobie na Zion i dojazd do Vegas. Czytałem w innych tematach, że Bryce i Zion da się zrobić w jeden dzień, ale czas przejazdu z google trochę mnie przeraża. Jak myślicie?

@tasma: Faktycznie taka trasa w jedną stronę byłaby lepszą opcją, jednak kupione bilety i wynajęte i opłacone auto już na to nie pozwalają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lip 2016 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
31-08 jest dla mnie nie do zrobienia. Za dużo chcesz. Obstaw jeden z tych parków. Bryce zwiedza się szybciej niż Zion. Po za tym co chcesz robić w Zion - tylko wjechać do parku, bez chodzenia po szlakach?

Skąd brałeś czasy? Z google maps? Jeśli tak to dolicz do nich min. 20% czasu.

Zrób porządnie 2/3 z tego co zamierzasz.Poprawisz następnym razem bo i tak wrócisz do Kalifornii/Nevady/Utah. Gwarantuje Ci 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 22 Lip 2016 08:38 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Zgadzam się w 100%. Moim nadrzędnym celem jest aby nie gonić za własnym ogonem przez całe dwa tygodnie i nie móc się nacieszyć atrakcjami, które widzę. W takim razie 31.08 - Zion Narrows :) Tak, czasy przejazdu wziąłem z google maps przy założeniu, że całość trasy od atrakcji z poprzedniego dnia do atrakcji na dzień dzisiejszy realizowana jest w dniu dzisiejszym. Czyli realnie rozłożą się one na wieczór dnia poprzedniego i poranek dnia następnego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2016 09:44 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Witam. Może wygospodarujesz trochę czasu na monument valley. Z Page to około 120 mil i naprawdę warto :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2016 10:18 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Valley of Fire, $10 USD za wjazd. Moim zdaniem fantastyczna rzecz, szczególnie, że praktycznie prawie wszystko można zobaczyć z samochodu lub po krótkim spacerze.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Sie 2016 13:19 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Dzięki piękne za kolejne odpowiedzi :) Jestem na etapie planowania noclegów i tutaj pytanie. 01-09 planujemy wyjechać z Las Vegas do Doliny Śmierci (ponad 2,5h autem), a po zwiedzaniu Doliny jechać na północ drogą 395 w stronę Yosemite na kolejne dwa dni. Noclegi w rozsądnej cenie na tej trasie są w Big Pine (2,5h według Google) oraz w Mammoth Lakes (3,5h). Jak długo zajęło Wam zwiedzanie Doliny Śmierci? Jeżeli ten dzień będzie zbyt wymagający to może przenocujemy gdzieś na "dziko" w dogodnym miejscu. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sie 2016 14:12 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
To zależy, co Ciebie interesuje. Dolinę Śmierci możesz zaliczyć nawet w 3h, ale co to będzie za zwiedzanie.

Żelazny zestaw to Dantes View, Bad Water, Devil's Golf Course, Mesquite Sand Dunes, Zabriskie Point, Artits's Palette: 5-6h.
Oprócz tego: Red Catherdral, Golden Canyon, Mosaic Canyon, Titus Canyon, Aqureberry Point, Racetrack Playa, Ubehebe Crater, Scotty's Castle, Ibex Dunes i wiele innych. Tam jest co robić przez wiele dni :)
Dla fanów filmów S-F blisko są Trona Pinnacles:

Image
The Beacon by JaZ, on Flickr
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Sie 2016 14:27 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Dzięki! Uwzględniając panującą temperaturę myślę, że skupimy się na miejsach must see bo może być trudno wytrzymać zbyt długo w tych rejonach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Sie 2016 14:35 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Fajnie jest zrobić krótki szlak (1-1,5h) w 113°F, polecam, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych.

Porada od mojej żony: zabierz polar. Bardziej izoluje od gorąca, niż rozgrzewa.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Sie 2016 15:16 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ze zwiedzaniem to bywa różnie jeden lubi ogórki, inny ogrodnika córki. Weźcie za to zapas wody i nie forsujcie siebie ani samochodu. Jadąc drogą 190 w kierunku zachodnim, za wydmami są przynajmniej 2 spore podjazdy na przełęcze. Zaleca się tam (są znaki) przy letnich temperaturach sposób rajdowy, czyli wyłączenie klimatyzacji i otwarcie okien samochodu. W przeciwnym wypadku jeśli samochód mały, osób dużo można zostać w DV nieco dłużej niż plan przewidywał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group