Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2017 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
W najbliższą niedzielę wybieram się na jednodniówkę do Bergamo. Samo miasto zwiedzałem już kilka razy, choć piękne i idealne na jednodniówkę (polecam) to kolejny raz chciałbym zobaczyć coś innego. Stąd plan na to aby wynająć samochód i pojechać nad jakieś jezioro i właśnie z wyborem mam problem i proszę o radę. Przeczytałem wszystkie tematy z forum nawiązujące do atrakcji związanych z jeziorami okolic Bergamo.
Lądujemy Wizzem o 8:30 a wracamy Ryanirem o 21:10 zatem czasu mamy całkiem sporo. Chcę wynająć samochód. Zastanawiam się czy jechać nad Gardę czy Como. Bardziej skłaniam się do pojechania nad Como. Wstępny plan jest taki aby od razu z lotniska wyruszyć do Varenny, pokręcić się po miasteczku i podejść na zamek. Następnie chciałbym promem przepłynąć na drugą stronę jeziora do Cadenabbia, tam również się trochę pokręcić i później promem wrócić do Varenny. W drodze powrotnej planuję stop w Lecco. Przed odlotem chciałbym zdążyć jeszcze zrobić zakupy w Orio Center.
Co myślicie o takim planie? Wydaję mi się, że powyższy da się wykonać bez zbędnej spiny czasowej? Da coś jeszcze w okolicy dołożyć fajnego do planu? A może zupełnie zmienić kierunek i jechać nad Gardę? (choć tutaj nie mam pomysłu co robić?)
Zastanawiam się jeszcze nad sensem jechania do miasteczka Como?Co o tym myślicie? W sumie fajnie byłoby stamtąd choć na chwile przeskoczyć do Szwajcarii, bez samochodu (nawet dla samego faktu "odwiedzenia" nowego kraju)
Prognozy pogody są dobre ale jak myślicie jakie warunki zimowe mogą mnie spotkać na drogach? Czy w wypożyczalniach samochodom zmieniają opony na zimówki w sezonie? Za wszelkie rady z góry dziękuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Cytuj:
Wydaję mi się, że powyższy da się wykonać bez zbędnej spiny czasowej?


Spokojnie. Ja to wykonałem kiedyś dojeżdżając do Varenny pociągiem z przesiadką w Lecco.

Cytuj:
...pokręcić się po miasteczku i podejść na zamek


Skoro będziesz autem to możesz nim podjechać prawie pod sam zamek. Ja szedłem pieszo po znakach od strony dworca kolejowego. Dobrze że szybko zatrzymała się pewna Włoszka proponując podwózkę, bo droga jest dość długa. Jest krótsza ścieżka (którą wracałem), ale z tego co pamiętam chyba nie jest oznaczona dość dobrze. Zaczyna się gdzieś okolicach Chiesa di San Giorgio.

Cytuj:
Prognozy pogody są dobre ale jak myślicie jakie warunki zimowe mogą mnie spotkać na drogach?


Byłem we wtorek na jednodniówce w Bergamo, tylko udałem się w przeciwną stronę do Brescii. Śniegu nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Można jeszcze inaczej: https://www.fly4free.pl/najwieksze-atra ... aleria3249
Slajdy 9-11.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Moim zdaniem widoki na góry i jezioro w Lecco są znacznie lepsze niż w Como jednak jeżeli chodzi o klimat i architekturę to Como jest znacznie jest ładniejsze.
Jak ja byłem to autostopem pojechałem z Lecco do Varenny. Z Varenny jest piękna droga górami do Lugano w Szwajcarii. Warto do niego wybrać się na 2-3 h a potem do Como i porównać dwie diametralnie inne filozofie życia.
W Lugano całkowicie inne budownictwo, ludzie pędzą, biznesowy klimat, czyściej i czuć pieniądze. 30 km dalej włoski spokój, nieporządek i bardziej frywolna architekura. Tylko piękne tło alpejskich jezior i gór jest bardzo podobne.
Mi to zajęło jeden dzień autostopem. Co prawda nocowałem w Mendrisio, ale myślę,że samochodem spokojnie da się to zrobić w jeden dzień i wrócić na czas na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Czyli sugerujesz taką trasę? Pytanie tylko jak z wynajętym samochodem we Włoszech a wjazdem do Szwajcarii

Załączniki:
Como.png
Como.png [ 587.86 KiB | Obejrzany 2379 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Dokładnie o to mi chodziło. Niestety nie mam wiedzy na temat przekraczania granicy wynajętym samochodem, ale z tego co pamiętam nie było jakiejkolwiek kontroli na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Bardziej chodzi o kwestię ubezpieczenia. Muszę dopytać o to w wypożyczalni zapewne dać się da ale czy będzie to opłacalne finansowo to się okaże. A pytanie techniczne rozumiem, że jak przeprawiam się promem przez jezioro to płacę 4E za samochód i 2x 4,3E za pasażera dodatkowo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Tak jak pisałem robiłem tą trasę autostopem i promem płynąłem jako "pieszy" więc niestety nie znam żadnych szczegółów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sty 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌Gaszpar‌, jak będziesz jechał tą trasą, tuż obok masz Campione d'Italia (widać na twojej mapce) - włoską enklawę na terytorium Szwajcarii. Miasteczko jest strefą bezcłową. Ponadto możesz zagrać w kasynie :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Sty 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@‌Gaszpar‌ kilka uwag
wynajmowalem dwukrotnie auto w Bergamo z zamiarem "objazdowki' po jeziorach kazdorazowo na miejscu informowalem, ze planuje wjechac do Szwajcarii
i dostawalem auto z naklejka na autostrady CH bez zadnej dodatkowej opłaty, bylo to o tyle istotne, ze droga rownolegla do autostrady byla kompletnie zakorkowana
w Twoim planie odcinek Lugano-Como

warto sprawdzic czy drogi sa przejezdne wokol jezior /nawet nie problem sniegu/ , gdyz za kazdym razem w moim wypadku byly osuwiska i droga byla zablokowana
objazd byl bardzo czasochlonny
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Sty 2017 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@correos a skąd brałeś samochód ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sty 2017 09:18 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Chyba chcecie pobić rekord w przekraczaniu granic na jednodniowce ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Sty 2017 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Chyba nie damy rady rekord to 8 krajów z tego co pamietam :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sty 2017 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
ECR przydzielil INTERRENT
wybieralem najtansza mozliwa opcje na wynajem auta w wersji full/full paliwo
na miejscu Fiat Panda, na trasie nie ma zadnych stromych makabrycznych podjazdow
wiec spokojnie malym autkiem cala trase zrobisz

przejazd przez granice dosc szybki, jedyne wnikliwe kontrole byly na wjezdzie/wyjezdzie
w kierunku Sankt Moritz
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group