Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 655 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2016 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
Places by Le Club Accorhotels to aplikacja Accora. Zachęcam do korzystania bo wymaga mało uwagi a dodatkowo wpada pokaźna liczba punktów. Pytania w wątku Accora są dość rozbite więc może warto wydzielić osobny temat.

Opis programu na stronach Accor:
http://www.accorhotels.com/pl/leclub/earn/places.shtml

Zapisać można się poprzez serwis Facebook wyszukując powyższą aplikację w pasku wyszukiwania lub ściągając ją w formie apki na Androida lub IOS.

Zameldowanie w aplikacji można dokonać podczas pobytu ale również po jego odbyciu – po wybraniu opcji „Check-in Places” i wpisaniu nazwy hotelu wybiera się „Pobyt zakończony” a następnie wpisuje datę przebywania w nim.

Meldunek można zarejestrować w każdym hotelu, który bierze udział w programie Le Club (nie wchodzą więc noclegi w Ibis Budget czy F1).

Po spełnieniu wymogu dla poszczególnych identyfikatorów są one odblokowywane a punkty za nie automatycznie przelewane na konto Le Club z adnotacją „Bonus Partner : FACEBOOK PLACES – [nazwa odznaki]”.

Ostatnio zatwierdzenie noclegu w aplikacji i przelew punktów na konto przebiega sprawnie (około 3-4 dni robocze) ale niestety nie zawsze jest to reguła, na koncie żony ostatni nocleg 23.01 punkty pojawiły się na koncie 18.03 (prawie 2 miesiące opóźnienia, w międzyczasie uznana reklamacja braku tych punktów co w sumie zaowocowało podwójnym naliczeniem ręcznie przez pracownika Accoru i automatycznie z dużym opóźnieniem przez system).

Podczas jednego dłuższego pobytu np. 4 dniowego, można tylko raz skorzystać z zameldowania w Places, ewentualne pozostałe zostaną odrzucone.

Jeżeli podczas pobytu np. dwuosobowego druga osoba posiada też kartę Le Club meldunek w Places nie zostanie jej przyznany.

Punkty za odznaki liczą się do uzyskania wyższego statusu, zresztą jak wszystkie punkty zdobyte do konta Le Club.

Aplikację instalowałem mając kartę podstawową Classic, mimo zdobywania kolejnych statusów i przy tym zmian numerów karty, do konta Places dalej przypisany jest numer karty Classic i nie ma problemu z przyznawaniem odznak oraz transferem punktów na konto Le Club.

Aktualnie w aplikacji znajduje się 36 odznak, wszystkie mają dość klarowne kryteria ich przyznania, opiszę może co ciekawsze przypadki:
Welcomer (50 pkt.) – za pierwsze zameldowanie, nie ma znaczenia w jakiej marce hotelu (oczywiście poza tymi nie biorącymi udziału w programie Le Club)
SPA Lover (300 pkt.) – w Polsce wg http://www.accorhotels.com/pl/hotels-of ... otel.shtml do zdobycia odznaki zaliczają się Mercure Wisła Patria, Mercure Krynica Zdrój Resort & SPA, Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA, Mercure Mrągowo Resort & SPA.
Holiday Maker (500 pkt.) – analogiczna lista hoteli jak powyżej z tą różnicą, że system nie zaliczył odznaki automatycznie, musiałem pisać reklamację.
Super Member (1500 pkt.) – tutaj ciekawostka, mnie system zaliczył tą odznakę po 15 zameldowaniach ale były one w dłuższym okresie niż 3 miesiące
Collector (500 pkt.) / Aficionado (1000 pkt.) / Ambassador (3000 pkt.) – przyznawane automatycznie po zdobyciu 5/10/15 podstawowych, liczą się do ogólnej sumy wszystkich odznak (czyli Collector przybliża do zdobycia Aficionado)
Happy New Year (100 pkt.) – nie jest określone czy chodzi o meldunek z 31.12/01.01 czy 01.01/02.01. W moim przypadku miałem rezerwację 31.12 na 01.01, meldunek w Places wykonałem więc 1 stycznia.
Golf (500 pkt.) / Birdie (300 pkt.) – w Polsce wg wykazu http://www.accorhotels.com/pl/hotels-of ... otel.shtml oficjalnie do zdobycia odznaki zalicza się tylko Sofitel Grand Sopot ale mnie zaliczyło za pobyt w Mercure Racławice Dosłońce (w sumie jest tam łączka do wybijania piłeczki)
LCAH 5th Birthday (50 pkt.) – odznaka już nie do zdobycia, byłem rok później w określnym zakresie dat i system w tym przypadku jest szczelny
Starting-Blocks / Fashion Week / Carnival / Tennis Grand Slam / Film Festival (100 pkt.) – zameldowanie musi być w mieście lub najbliższej okolicy trwającego wydarzenia
Cosmopolite (200 pkt.) / World Citizen (500 pkt.) – w sumie może to logiczne ale wspomnę, że również liczy się kraj zamieszkania
Enthusiastic Traveler (150 pkt.) – miałem problem z automatycznym zaliczeniem odznaki gdyż byłe hotele Orbisu przebrandowane na Mercure nie chciały się wliczyć, potrzebna była reklamacja

Szkoda, że nie dodają z czasem nowych odznak, uatrakcyjniłoby to na pewną ta aplikację, mimo wszystko warto poświęcić kilka chwil w hotelu na zalogowanie się i meldunek. Zapewne nie rozwiałem wszelkich wątpliwości więc kolejne pytania w wątku pomogą je rozwiązać.

Załączniki:
Clipboard47.jpg
Clipboard47.jpg [ 22.67 KiB | Obejrzany 16359 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 28 Mar 2016 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Sporo było już o tym programie w wątku poświęconym Le Club Accorhotels
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2016 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
Więc może dobrze żeby było wszystko w jednym miejscu, jeżeli góra uzna, że nie można przenieść do głównego wątku o Accorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Mar 2016 21:44 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Popieram wydzielenie tego zagadnienia do osobnego wątku, bo w głównym temacie Accora info jest rozsiane po różnych stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kovalsky lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Mar 2016 21:48 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Bardzo fajny temat i nie przenosił bym go do głównego wątku o Accorze.
Dowiedziałem się fajnych informacji o niektórych odznakach. Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:02 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Dodam tylko, że aplikacja jest dość dziurawa :) Można zdobyć odznaki, mimo, że nie spełnia się kryterów :)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
To dla użytkowników jeszcze lepsza wiadomość, mnie dotąd zaliczyło 16 odznak za w sumie ponad 9000 pkt., niestety we wszystkich musiałem spełnić kryteria :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2016 08:43 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Warto też podkreślić, że czasami zaliczanie punktów trwa całe wieki.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Mar 2016 09:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Tym niemniej są to punkty za prościutkie włączenie aplikacji i kliknięcie przycisku. Nie ma co narzekać :) Ja mam taki problem, że nijak nie umiem odpalić LCAH pod Windows Phone (8.1). Próbowałem kilkoma przeglądarkami czy aplikacją Facebooka (bo dedykowanej apki na Win chyba nie ma). I nie cyka. Udało się komuś? Na szczęście da się na jednym telefonie odpalać LCAH dla dwóch osób (jeden mamy z WPhone a drugi z Andkiem). Wystaczy wylogować się z apki FB i LCAH a później zalogować na inne konto.

Mamy z niunią dwa osobne konta i często podróżujemy z kimś biorąc dwa pokoje. Często też opłaca się dwudniowy pobyt (to jak jedziemy sami) rozbić na dwie osoby, wtedy obydwie mogą się zameldować w LCAH. Ot, takie kombinacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2016 09:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Po logowaniu się na fb, jeśli tylko się kręci, trzeba cofnąć i kliknąć jeszcze raz zaloguj przez fb, kiedyś wskoczy

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Mar 2016 09:15 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Naliczanie faktycznie potrafi trwać długo, mylą się na korzyść, a czasami wprost przeciwnie
ale jedyny wysiłek to kliknięcie w aplikacji - jestem w tym hotelu, więc zdecydowane warto używać Places jeżeli korzystamy z accora.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kovalsky lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Mar 2016 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Na Lumii 830 hula, czasem trzeba odświeżyć 2 - 3 razy ale w koncu wbija.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Kovalsky napisał(a):
[b]
Zameldowanie w aplikacji można dokonać podczas pobytu ale również po jego odbyciu – po wybraniu opcji „Check-in Places” i wpisaniu nazwy hotelu wybiera się „Pobyt zakończony” a następnie wpisuje datę przebywania w nim.


Ile czasu po odbyciu noclegu można się zameldować w aplikacji? Czy pobyty odbyte przed jej zainstalowaniem też wchodzą?
Może pytania są głupie, ale do tej pory nie śledziłem wpisów odnośnie Places, szczególnie kiedy zauważyłem, że jest powiązane z FB. Ale w tym roku kiepsko z promocjami w LCAH, więc trzeba rozejrzeć się za alternatywnymi sposobami zdobycia punktów i może się przełamię.
Niewątpliwie ten temat pomógł mi w zastanowieniu się nad instalacją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Na laptopie z 8.1 podobnie, trzeba poprawić i wskakuje.
Punkty czasem od razu a czasem po miesiącu. Ja żałuję że dość późno zacząłem, bo tylko 2 miesiące wstecz można naliczyć i przepadło całkiem sporo pobytów, a tym samym odznak. Dobre jest to że można to robić na 'puste' konto fb (dla tych którzy z fb na co dzień nie korzystają z dowolnych powodów)

z ciekawostek - jeden z pobytów mi został w stanie "jesteś gościem w tym hotelu", nie mimo że pobyt się skończył i został zaliczony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
@ Sudoku Nie doszukałem się oficjalnej wykładni, ktoś wcześniej pisał w wątku Accora że są to dwa miesiące ale ja poprzedniego roku w lipcu wpisywałem pobyt ze stycznia i został zaliczony.

Jeżeli chodzi o pobyty odbyte przed zainstalowaniem aplikacji to na logikę powinny zostać zaliczone, są to w końcu pełnoprawne noclegi ale nie mogę tego sprawdzić zbyt długo mam tą aplikację zainstalowaną ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:38 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Sudoku napisał(a):
Ile czasu po odbyciu noclegu można się zameldować w aplikacji? Czy pobyty odbyte przed jej zainstalowaniem też wchodzą?

Aktualnie 2 miesiące (było chyba 3 całkiem niedawno). Sprawdzić łatwo, próbując się zameldować np. rok temu - odrzuca i pokazuje komunikat.
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Sudoku napisał(a):
może się przełamię.


Wchodź w to śmiało, jedyne czego żałuję, to że za późno zacząłem i trochę pobytów przepadło :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:55 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
BrunoJ napisał(a):
Ja żałuję że dość późno zacząłem, bo tylko 2 miesiące wstecz można naliczyć i przepadło całkiem sporo pobytów, a tym samym odznak. Dobre jest to że można to robić na 'puste' konto fb (dla tych którzy z fb na co dzień nie korzystają z dowolnych powodów)

Ja zdecydowanie FB omijam wielkim łukiem, dlatego chciałem zapytać:
1. czy musi być zgodność imienia i nazwiska w profilu na FB z danymi na koncie Accora (gdzieś czytałem, że emaile mogą być różne)?
2. czy Accor (po zalogowaniu do aplikacji Places) przekazuje FB jakieś dane osobowe swoich uczestników (adres zamieszkania, nr telefonu itp.)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Mail na FB i w AH niunia ma różne i wszystko cyka. Także maile mogą być różne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Mar 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Też unikam takich serwisów, konto na FB fejkowe na jakiś z tyłka wzięty e-mail założony tylko do fejsa, konto służy tylko do konkursów, promocji, itp. Places ;) Wszystko działa jak należy.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 655 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group