Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sty 2021 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Skąd
  • Polska, Niemcy, Czechy

Dokąd
  • DXB

Data wylotu
  • 13.02.2021

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • Wizz z BUD za 760 pln

Dodatkowe informacje
  • Filipiny otworzyły się dla Polaków. Dubaj zezwala na tranzyt wewnątrz DXB bez szczególnych obostrzeń, dlatego chcę spróbować dostać się do Manili via DXB. Mam wykupiony lot Cebulą na 13 lutego - wylot o godz. 23:25 z DXB do MNL i liczę że może poleci ten lot. (5J15).

    Świetnie pasuje mi Wizz z BUD (wylot o 12:35 z BUD, przylot o 21:10 do DXB), ale nie znalazłem żadnego sensownego połączenia lotniczego do BUD bez konieczności noclegu,a nocleg poza lotniskiem jest wykluczony w BUD (nie można opuszczać airside). Rozważam zatem dojazd własnym autem z PL do BUD o ile to będzie możliwe pod względem obostrzeń COVIDowych. Lub ew. przylot dzień wcześniej (12 lutego) z Berlina W6 i koczowanie na lotnisku w BUD: 24h na kolejny lot (o ile to jest traktowane jako tranzyt i z racji dwóch oddzielnych biletów nie wywalą mnie poza airside - muszę to obadać).
    Cała powyższa konstrukcja jest niestety narażona na wizzowe odwoływanie lotów. Sukcesywnie odwoływane są kolejne loty z BUD do DXB. 13 lutego na razie się trzyma, ale nie wiadomo czy "dotrzyma".
    W6 mi pasuje, bo mam WDC i punkciki do wykorzystania.

    Z alternatyw jest np. Turkish/AnadoluJet z BER 12 lutego wylot o 14:00, przesiadka w SAW i o 3:50 13tego lutego jestem w DXB. Koszt to 940pln.
    Muszę też poczytać czy w DXB dam radę przeczekać na airside 20 godzin oraz czy przylot do DXB jest na tym samym terminalu co wylot Cebuli?

    Może ktoś wie, czy ew. w DXB można się "tranzytować" między terminalami pozostając na airside?
    Na obecną chwilę widzę, że TK ma przypisany terminal T3 na przylocie, a Cebula zawsze wylatywała z T1.

    Wszelkie propozycje mile widziane :)
    Również wskazówki co do szacowanego sukcesu dot. tranzytu w COVIDzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 21 Sty 2021 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Skąd info że FIlipiny się otwierają? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2021 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Polski nie ma na liście zbanowanych:
--------
The Philippine government is extending travel restrictions on 34 countries until January 31 in an effort to curb the entry of the B117 variant of the virus causing COVID-19.

Countries facing travel restrictions until January 31
United Arab Emirates (starting January 17, 12:01 am)
Hungary (starting January 17, 12:01 am)
United Kingdom
United States
Portugal
India
Finland
Norway
Jordan
Brazil
Denmark
Ireland
Japan
Australia
Israel
The Netherlands
Switzerland
France
Germany
Iceland
Italy
Lebanon
Singapore
Sweden
South Korea
South Africa
Canada
Spain
Austria
China, including Hong Kong
Luxembourg
Oman
Pakistan
Jamaica
------------

W kwestii tranzytu w DXB:
----------
The latest countries to be added to an initial list of 32 are United Arab Emirates (UAE) and Hungary, as announced by Presidential Spokesman Harry Roque on Friday, January 15.

All passengers, Filipinos or foreigners alike, merely transiting through countries covered by travel restrictions will not be considered as having come from or having been to the country, "provided the passengers stayed in the airport the whole time and they were not cleared for entry by the immigration authorities of the said country covered by our travel restrictions."
-----------

Oczywiście co będzie po 31 stycznia tego jeszcze nie wiemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Sty 2021 22:49 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak nie masz zony Filipinki to nie wjedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2021 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Dlaczego?
Z powyższego wynika co innego. Przed 17 stycznia rzeczywiście był problem. Teraz jest inaczej.
Źródło choćby tutaj: https://www.rappler.com/nation/philippi ... ry-31-2021
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sty 2021 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Nie wpuszczają na wizie turystycznej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2021 23:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Myślę ze jakby Filipiny otworzyli granice, to by poszła w świat informacja mega.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Sty 2021 23:32 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Właśnie, Polowa forum juz siedzialaby na Fili lub planowala.

Raczej nie ma co sie nastawiac w tym roku. Ew. na jesien przy pomyslnych wiatrach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Sty 2021 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Ok. Temat niestety zatem do zamknięcia.
Z łezką w oku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2021 23:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Przynajmniej nie kupiłeś dolotów, więc łezka mniejsza :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group