Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Cze 2012 23:25 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Zalezy co chcesz kupowac. Jesli chcecie jesc w knajpie to nie planujcie tego miedzy 13.30 a 19.30 bo mozecie sie przeliczyc nawet w duzych miastach. Czasami nawet pan w taksowce moze ci odmowic kursu bo "on ma sjeste", ale jesli chodzi o turystyczne miejsca to sklepy "dla turystow" oraz supermarkety sa otwarte raczej. Jak juz jest mega bieda i wszedzie zamkniete (rowniez w srodku nocy) to po jedzenie idzie sie do sklepu gdzie wlascicielem jest Hindus (oni nie maja sjesty :)
W mniejszych miasteczkach moze byc roznie z problemem sklepow w tym czasie - w zaleznosci od miasteczka, ale brak otwartych "normalnych" restauracji (a nie turystycznych shitow) w tym czasie to raczej standard.

EDIT: przypomniało mi sie o jeszcze jednym w zwiazku z wyprawami do Wloch jeśli jeździsz pociągiem (nie wiem czy juz tutaj o tym pisano, ale najwyżej będzie 2x): pamiętaj, ze jesli masz bilet na normalny Regional, pociag z lotniska, czy ogolnie pociąg, gdzie nie masz wykupionej określonej miejscówki to kasujesz bilet na peronie przed wejsciem do pociagu. Kasowniki sa rozne od zielonych przez zlote po żółte - trzeba obserwowac tubylcow lu spytac w informacji albo w kasie gdzie to "validowac". Raczej nie ma litości dla "zapominalskich" bo informacja o tym ze bilet bez tego jest niewazny znajduje sie zwykle na odwrocie biletu również po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#22 PostWysłany: 11 Cze 2012 10:02 

Rejestracja: 30 Kwi 2012
Posty: 12
palomino napisał(a):
kasujesz bilet na peronie przed wejsciem do pociagu

Tę wskazówkę koniecznie trzeba zapamiętać! Nie ma zmiłuj się, płaci się karę w pociągu jak się tego nie zrobi. Sam byłem świadkiem, jak dwójka turystów się tłumaczyła ale nie przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Cze 2012 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
He he upiekło się mi 40e ale 5 zapłaciłam.Potem pamiętałam o kasowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Cze 2012 19:08 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 24
flz napisał(a):
palomino napisał(a):
kasujesz bilet na peronie przed wejsciem do pociagu

Tę wskazówkę koniecznie trzeba zapamiętać! Nie ma zmiłuj się, płaci się karę w pociągu jak się tego nie zrobi. Sam byłem świadkiem, jak dwójka turystów się tłumaczyła ale nie przeszło.




A co z biletami kupowanymi i drukowanymi przez internet, też trzeba je kasować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Cze 2012 21:22 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
internetowych nie trzeba kasowac o ile sa z miejscowka (masz wydrukowany na bilecie wagon i nr siedzenia) . sprawdzone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Lip 2012 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
NOCLEG: Skorzystałem ze wskazówek na forum podczas pobytu w Pizie dwa tygodnie temu i faktycznie Airport Pisa Rooms jest spoczko, od lotniska dzieli go tylko ulica, ale hałas nie doskwiera, do centrum Pizy spacerkiem idzie się do 15 minut po drodze mijając dobrą lodziarnię. W hostelu oprócz crossante właściciel zostawia herbate kawe mleczko cukier kubeczki i małe kubeczki na wódke jak ktoś preferuje.
Na piętrze są dwie łazienki ale nie zdarzyło się żebyśmy stali pod drzwiami w kolejce.
Cena w pokoju 4 osobowym to 80 zł na głowe.

TRIP: wypożyczyliśmy samochód koło lotniska, znajduje sie tam około 15 punktów różnych wypozyczalni, warto przejść po wszystkich i wybrać najlepszą ofertę gdyż najtańszy samochód w jednym punkcie można wypożyczyć za 45euro a w drugim za 190 euro. My skorzystaliśmy z firmy ze słonikiem czyli Locauto Rent.

Wyjechaliśmy o 11, jadąc wybrzeżem zatrzymaliśmy się na dwóch plażach Cecina (kamienista), Follonica (piaszczysta). Follonica faktycznie jest na wypasie - szeroka plaża, z łagodną i płytką linią brzegową przez co woda była bardzo ciepła.
Następnie pojechaliśmy w głąb lądu do Sieny a potem do Florencji. Wróciliśmy do Pizy o 2 w nocy.
Czas nam nie pozwolił na zajechanie do San Gimignano więc polecam wyjechać poprostu wcześniej koło 8/9 i zahaczyć to miasto.

JEDZENIE:dwa podejścia do pizzy były całkowicie nie udane, do pesto też za to Bagieteria Gusto Gustio ma dobre jedzenie i jest godna polecenia.Prowadzi ją sympatyczny gość z którym miło można sobie pokonwersować.

PS. Jak się okazało na lotnisku nie ma szafek na bagaże. Można zostawic je w pomieszczeniu pod nadzorem, ale koszt jest 7 euro od torby , więc chcac tam zostawic dwie torby , a pozniej zasuwac na autobus i placic za przejazd na plaże to już lepiej wypożyczyć samochód.

A tu szczegółowy opis podróży:
http://kolumber.pl/g/145120-Zapiski%20z%20Toskanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group