Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 21 Sie 2022 21:49 

Rejestracja: 13 Sie 2022
Posty: 21
Loty: 1
Kilometry: 896
Mokradok napisał(a):
TomeKrk napisał(a):
... można było wybrać Express IC, który jeździł zmodernizowanymi skaładami, ale taniej i z takim samym czasem przejazdu. Co zrobiło PKP? Usunęło je;)


I tu błąd rzeczowy. Nie usunięto Expressów IC (EIC) tylko Expressy bez IC (Ex), nastąpiło to w roku 2013, a więc około rok przed wdrożeniem tego ultranowoczesnego cudu techniki jakim jest Pendolino. Z kolei EIC kosztuje w zasadzie jak pendo, a standard bywa gorszy niż w przypadku dotowanych połączeń IC bez Express. Jedyne dwie różnice na plus to "poczęstunek" w postaci wody i gwarancja Wars-u.


Masz rację, można się pomylić z tymi oznaczeniami ;) Koniec końców, na tych zmianach stracił pasażer...

Mokradok napisał(a):
A wierzysz w reinkarnację?


z wiara w cuda u mnie ciężko ;)
_________________
Zapraszam na mojego bloga o podróżach po Polsce i świecie Polska Po Godzinach
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#182 PostWysłany: 13 Wrz 2022 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Cytuj:
W kilka miesięcy po wprowadzeniu zmian w sposobie sprzedaży biletów PKP Intercity przyjrzeliśmy się ofercie cenowej spółki. Wygląda na to, że chętnych do podróży pociągiem przybywa, więc spółka nie ma już interesu w tym, by tanie bilety sprzedawać masowo.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 09816.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 13 Wrz 2022 12:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A to, że w usłudze publicznej decyduje o tym operator, to jest patologia.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 28 Sty 2023 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Załącznik:
ic.kato.szcz.png
ic.kato.szcz.png [ 47.15 KiB | Obejrzany 3834 razy ]

Teraz w IC taniej jest w 1 klasie :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 28 Sty 2023 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5642
HON fly4free
Już od bardzo dawna tak bywa.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 11 Lut 2023 16:55 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Wpadł mi przewrotny pomysł. Czy ktoś zna jakaś grupę fb gdzie ludzie ogłaszają się iż jadą pendolino z bąbelkiem z punktu a do b? Wtedy można się dogadać odnośnie dołączenia do grupy w zamian za zwrot części kwoty wynikającej z zniżki rodzinnej na eip.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 12 Lut 2023 02:41 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Milion lat temu (tylko wtedy jeszcze nikt nie słyszał o fejsbuku czy innych śmieciach, bo słońce popychali jeszcze grabiami) w Niemczech ludzie kombinowali z ofertami na 5 osób, jak SWT, w związku z czym DB potrafiło te oferty czasem zawieszać.
Ale doszły mnie słuchy, że "Taniej z bliskimi" da się kupić dla jednej osoby. Później tylko musisz przekonać sąsiadów z przedziału, że jesteś ich przyjacielem i tak mają zeznawać.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#188 PostWysłany: 11 Mar 2023 14:40 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Przy jakim minimalnym spóźnieniu udało Wam się zamienić bilet z tlk na eip w tej samej cenie na tej samej trasie? Według regulaminu niezrealizowanie zgodnie z umową podróży jest podstawą do zamiany biletu. Jakie są Wasze doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 11 Mar 2023 17:35 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
-- 11 Mar 2023 17:13 --

@wersatis Ja miałem okazję zamiany na EIP przy stu minutowym opóźnieniu dla mojego pociągu TLK. Regulaminowo wystarczy o ile dobrze kojarzę już czterdzieści-sześćdziesiąt minut opóźnienia. Aby to zrobić po prostu Idziesz po prostu do kasy biletowej, pokazujesz swój bilet i na jego podstawie dostaniesz nową rezerwację na pociąg EIP.

-- 11 Mar 2023 17:35 --

obibok napisał(a):
Ale doszły mnie słuchy, że "Taniej z bliskimi" da się kupić dla jednej osoby. Później tylko musisz przekonać sąsiadów z przedziału, że jesteś ich przyjacielem i tak mają zeznawać.
Jakakolwiek kasa biletowa albo system internetowy wystawi taki bilet tylko dla jednej osoby? "To się nie trzyma kupy". To by miało sens gdyby kilka zupełnie przypadkowych osób skrzyknęło się i zakupiło jeden bilet grupowy. Słyszałem, że praktykowano to w Szczecinie w pociągach do Berlina. Ale to jest szczególny przypadek. Myślę, że można tutaj założyć, że ci ludzie jeździli regularnie do pracy do Niemiec,kojarzyli się wzajemnie z widzenia i wszyscy na peronie mieli identyczny cel i trasę podróży. Gdyby to chodziło np. o bilet na relację Leszno - Bydgoszcz to prawdopodobieństwo znalezienia na szybko przypadkowych chętnych do wspólnego zakupu jest zerowe. Gdyby mnie dla przykładu obcy zaczepił na peronie z taką propozycją to pomyślałbym, że to oszust który weźmie pieniądze i za chwilę "zniknie niczym kamfora".
Góra
 Profil Relacje PM off
wersatis uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 12 Mar 2023 09:12 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 878
złoty
@wersatis
60 minut wg regulaminu. Generalnie cała ścieżka jest taka -> opóźnienie -> do kasy -> kasa przebookowuje na połączenie niezależnie od kategorii, nawet z TLK 2. klasy do EIP do 1. klasy, jeśli nie ma miejsc w 2. klasie.

@obibok
W jaki sposób? Kasa nie sprzeda biletu z oferty Taniej z bliskimi jak się kupuje bilet samemu, to samo internet. Kupno na 1 os. na Taniej z bliskimi + dziecko do lat 4 jest możliwe, ale na bilecie jest wypis o tym jaki zakup został dokonany i że bilet jest ważny tylko z dzieckiem do lat 4, także jeśli dziecka nie ma = dopłata w pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 12 Mar 2023 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
A w Polsce kas biletowych coraz mniej, działają coraz krócej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 12 Mar 2023 13:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
wersatis napisał(a):
Przy jakim minimalnym spóźnieniu udało Wam się zamienić bilet z tlk na eip w tej samej cenie na tej samej trasie? Według regulaminu niezrealizowanie zgodnie z umową podróży jest podstawą do zamiany biletu. Jakie są Wasze doświadczenia?
To była chyba nietypowa sytuacja bo zimowa impreza w KRK. Na stacje wjechał opóźniony EIP i konduktor krzyknął,że jak ktoś ma TLK ( mój,oryginalnie odjazd za 15 min to może wsiadać). Okazało się,że mój pociąg zamarzł w nocy na bocznicy i nie gwarantują,że roztopi się do końca dnia. Niestety po wejściu do EIP i ten się zepsuł a na tor obok podjechał mój oryginalny pociąg.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 12 Mar 2023 17:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
h3rlitz napisał(a):
@wersatis
60 minut wg regulaminu. Generalnie cała ścieżka jest taka -> opóźnienie -> do kasy -> kasa przebookowuje na połączenie niezależnie od kategorii, nawet z TLK 2. klasy do EIP do 1. klasy, jeśli nie ma miejsc w 2. klasie.

Hm, a to wystarczy? Ostatnio pytałem kolegę, który jest dla mnie guru od patologii polskiej kolegi i mówił, że kasa PIC (o niczym innym nie marzę, niż żeby do niej biec), wystawi miejscówkę na inny pociąg, jeśli pokażę zaświadczenie od kierpocia o opóźnieniu. No cóż, ja nigdy nie wybieram tak ryzykownych połączeń i nie ryzykuję zgłaszania skomunikowanie, zresztą wychowałem się w innych czasach, gdy bilet co do zasady był na dowolny pociąg i nie trzeba było mieć miejscówek. Oczywiście w wielu cywilizowanych krajach wciąż tak to działa i rzecz jasna nie trzeba martwić się opóźnieniami - dlatego, że sami z siebie honorują, no i... że za chwilę jest następny.

h3rlitz napisał(a):
W jaki sposób? Kasa nie sprzeda biletu z oferty Taniej z bliskimi jak się kupuje bilet samemu, to samo internet.

To ciekawe, bo wiele razy taki bilet kupowałem. W internecie oczywiście, bo w kasie to ja ostatni raz byłem z 20 lat temu i zadziwia mnie, że wielu ludzi wciąż to robi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 13 Mar 2023 02:06 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
@obibok To chyba jednak nie było w Polsce. Dwadzieścia lat temu czyli w 2003 to żaden z naszych przewoźników nie prowadził sprzedaży internetowej biletów. Co więcej sama bankowość internetowa była jeszcze w powijakach, a internet u przeciętnego człowieka wymagał połączenia z numerem 0202122.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 13 Mar 2023 08:44 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6226
HON fly4free
@mod
lekki offtop kasowo-biletowy - niemający nic wspólnego z tytułem wątku - się zrobił
proponuję tą dyskusję przenieść do PKP - dyskusja ogólna
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 13 Mar 2023 11:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Oczywiście. Zgłoś do odpowiednich instancji.
A z tymi 20 latami faktycznie przesadziłem. Pierwsze bilety internetowe kupowałem w roku 2007 - oczywiście w Niemczech, a w Polsce w 2008. Neostrada mnie nigdy nie bolała, bo mieliśmy w pracy sztywne łącze. Potem to wszystko się szybko rozwinęło, pojawił się internet w telefonach. Pamiętam okres, gdy w telefonie kupowałem bilety, rezerwowałem hotele i pokazywałem karty podkładowe na lotnisku. Teraz to wszystko umiera. Musiałbym mieć nie tylko smartfona, ale też jakieś aplikacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 13 Kwi 2023 22:36 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Czy kojarzy ktoś ile zawsze jest wrzucanych biletów w taryfie PromoPlus na dane połączenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 14 Kwi 2023 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1491
złoty
Z tym "zawsze" to bym się nie rozpędzał. Z tego co pamiętam, to przeważnie było to 1 w pierwszej i 2 w drugiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 14 Kwi 2023 10:21 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 358
@abelincoln nie pomyliłeś z SuperPromo? w tej najlepszej to chyba tak jest ale w niższych progach np PromoPlus o które pyta @myca007 powinno być ich więcej tak na oko :D ile dokładnie to trudno powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
#200 PostWysłany: 14 Kwi 2023 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1491
złoty
...a mogłem pomylić. Przepraszam, nazwy promocji są na tyle jednoznaczne, że nie było to trudne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group