Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 68  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 07 Cze 2022 08:14 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
@kubus571

Ale to jak nie korzystałeś to skąd ta wiedza, że chaos jest taki jaki był 10 - 15 lat temu? ;)

Proponuję jednak skorzystać i nie powielać stereotypów pt: PKP to chaos, Ryan jest tani, a LOT drogi.
Świat się zmienił :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#862 PostWysłany: 07 Cze 2022 08:30 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Hej, a wiecie może, czy jest jakakolwiek opcja/apka/etc, aby samodzielnie wybrać miejsce do siedzenia, a nie liczyć na to, co system zaproponuje (i do skutku klikać od nowa, aż zaproponuje to, co się podoba)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#863 PostWysłany: 07 Cze 2022 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
wybierasz wskazane miejsce i już
poczytaj sobie o układzie miejsc w pociągach
https://magazyn.koleo.pl/zasada-numerac ... w-wagonie/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#864 PostWysłany: 07 Cze 2022 08:38 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Znam ten system numeracji, znam vagonweb. Chodzi mi bardzo o to, że jak chcę kupić bilety dla 2 osób, to moge kupić jedno wskazując miejsce, ale potem nie mam pewności, że kupię drugie obok (że będzie wolne). Ponadto: jak chcę jechać z rowerem, to i tak nie mogę wybrac sama miejsca (nawet jak je wskazuję w wagonie rowerowym) - "system" nie puszcza mnie dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#865 PostWysłany: 07 Cze 2022 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
jeśli chodzi o tower to nie wiem, bo nigdy nie jechałem IC z rowerem
za to dla 2 osób można wybrać miejsca koło siebie
najpierw dla jednej osoby dodajesz bilet do koszyka a później dla drugiej wybierasz miejsce obok pierwszej osoby
jeśli nie będzie wolne to usuwasz pierwszy bilet z koszyka i kombinujesz dalej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#866 PostWysłany: 07 Cze 2022 10:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
h3rlitz napisał(a):
@kubus571

Ale to jak nie korzystałeś to skąd ta wiedza, że chaos jest taki jaki był 10 - 15 lat temu? ;)

Proponuję jednak skorzystać i nie powielać stereotypów pt: PKP to chaos, Ryan jest tani, a LOT drogi.
Świat się zmienił :lol:

Ale kolega ma rację. 15 lat temu zjeździłem całe Niemcy i tam wyszukiwanie i dobieranie biletów to była bajka. U nas tak naprawdę jest coraz gorzej, a nowe wersje strony PIC to koszmar.

magda1enka napisał(a):
Znam ten system numeracji, znam vagonweb. Chodzi mi bardzo o to, że jak chcę kupić bilety dla 2 osób, to moge kupić jedno wskazując miejsce, ale potem nie mam pewności, że kupię drugie obok (że będzie wolne). Ponadto: jak chcę jechać z rowerem, to i tak nie mogę wybrac sama miejsca (nawet jak je wskazuję w wagonie rowerowym) - "system" nie puszcza mnie dalej.

Wszystko się da, ale czasem wymaga to kilku godzin wysiłku i obchodzenia systemu. Można wrzucać bilety do koszyka lub korzystać z opcji "zapłać później". Można kupować fikcyjne i zachowywać na później. Wszystko się da, tylko to jest droga przez mękę. A jak się chce mieć dla dziecka miejsce obok siebie to jest spore wyzwanie.
Oczywiście są rzeczy, których się nie da. Na przykład gdy w stodole próbowałem wziąć cały rządek, kupując dwa, a potem dokupując dwa kolejne, to system uparcie wyświetlał, że "wszystkie w tym przedziale zajęte", mimo że jak je próbowąłem zaklepać pojedynczo ze wskazaniem, to wszystkie były dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off
tiffany lubi ten post.
 
      
#867 PostWysłany: 07 Cze 2022 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Czy w apce Intercity nie da się kupić biletu międzynarodowego ?
Potrzebuję kupić Berlin-Warszawa, a jestem na urlopie i nie mam kompa.
Oczywiście mogę na telefonie wejść na stronę, ale po to wymyślono aplikacje, żeby to ułatwić.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#868 PostWysłany: 07 Cze 2022 10:49 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
@Tomo14
W aplikacji się nie da, bo to nakładka na SkyCash.
Da się przez stronę - intercity.pl lub na deutschebahn.de - porównaj sobie ceny, bo mogą się różnić na ten sam pociąg (w PKP powinno być taniej, ale zależy od dostępnego progu cenowego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#869 PostWysłany: 07 Cze 2022 10:52 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Cytuj:
Wszystko się da, ale czasem wymaga to kilku godzin wysiłku i obchodzenia systemu. Można wrzucać bilety do koszyka lub korzystać z opcji "zapłać później". Można kupować fikcyjne i zachowywać na później. Wszystko się da, tylko to jest droga przez mękę. A jak się chce mieć dla dziecka miejsce obok siebie to jest spore wyzwanie.
Oczywiście są rzeczy, których się nie da. Na przykład gdy w stodole próbowałem wziąć cały rządek, kupując dwa, a potem dokupując dwa kolejne, to system uparcie wyświetlał, że "wszystkie w tym przedziale zajęte", mimo że jak je próbowąłem zaklepać pojedynczo ze wskazaniem, to wszystkie były dostępne.


No tak, ale jak tak robię (wrzucam do koszyka, rezygnuje, szukam nowych etc), to ceny mi rosną, bo niskie promo-ceny są "zablokowane" pod tymi "porzuconymi" biletami. Nie wiem, jak to lepiej opisac. Ogolnie cały ten system to jest droga przez mękę. Nawet Ukraina od wielu lat ma wybieranie miejsc z grafiki przedstawiającej wagon...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#870 PostWysłany: 07 Cze 2022 11:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Zgadza się, dlatego przy łapaniu promocji lepiej od razu brać te, co się chce i najlepiej w jednej transakcji, ale wtedy nie da się kombinować i można mieć dla dziecka dwa rzędy dalej.

Tak to jest, jak się gwałtem utrzymuje monopol firmy z oprogramowaniem sprzed 100 lat i mentalnością sprzed 200 i jeszcze pozwala jej działać komercyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#871 PostWysłany: 07 Cze 2022 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
h3rlitz napisał(a):
@kubus571

Ale to jak nie korzystałeś to skąd ta wiedza, że chaos jest taki jaki był 10 - 15 lat temu? ;)

Proponuję jednak skorzystać i nie powielać stereotypów pt: PKP to chaos, Ryan jest tani, a LOT drogi.
Świat się zmienił :lol:


No w tym wypadku nic się zmieniło, bo właśnie w ostatnią sobotę miałem okazję skorzystać bo długim czasie rozbratu z PKP i stwierdzam że nihil novi. Wieczny remont w Działdowie i Ciechanowie się zakończył ale reszta na tak samo marnym poziomie. Natomiast byłem zszokowany ceną, która że tak powiem zwaliła mnie z nóg, za parę złotych więcej kupiłem bilety W6 do TGD dla 4 osób z priority.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#872 PostWysłany: 07 Cze 2022 12:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
magda1enka napisał(a):
Znam ten system numeracji, znam vagonweb. Chodzi mi bardzo o to, że jak chcę kupić bilety dla 2 osób, to moge kupić jedno wskazując miejsce, ale potem nie mam pewności, że kupię drugie obok (że będzie wolne). Ponadto: jak chcę jechać z rowerem, to i tak nie mogę wybrac sama miejsca (nawet jak je wskazuję w wagonie rowerowym) - "system" nie puszcza mnie dalej.

Vagonweb w tym roku nie pokazuje polskich, czeskich zresztą też. Ale polecam http://bocznica.eu
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#873 PostWysłany: 07 Cze 2022 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
kubus571 napisał(a):
Natomiast byłem zszokowany ceną, która że tak powiem zwaliła mnie z nóg, za parę złotych więcej kupiłem bilety W6 do TGD dla 4 osób z priority.

Napiszesz coś więcej na temat owej szokującej ceny? Ile za osobę, na jakiej trasie, data?
Czy PKP powinny dopłacać pasażerom za skorzystanie ze swoich usług, bo akurat Wizz ma pulę kilku biletów za 5 zł gdzieś na Bałkany?
Potem są narzekania, że komuna, że niegospodarność etc.
Trzeba porównywać jabłka do jabłek.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#874 PostWysłany: 07 Cze 2022 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Ale widzisz różnicę pomiędzy komercyjną linią która nie żyje na państwowej kroplówce (tak, wiem, dopłaty "promocyjne" od lotnisk) i która może sprzedawać tanie bilety a państwową firmą, która dostaje - o ile dobrze pamiętam - prawie 20 mld zł przez 10 lat. I do której taboru dokłada się - sporo - Unia. I rozumiesz dlaczego ludziom się niezbyt podoba bałagan, chaos i bylejakość w spółce utrzymywanej z podatków...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#875 PostWysłany: 07 Cze 2022 12:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Dopłaca ministerstwo, oczywiście za kursy objęte obowiązkiem służby publicznej, ale wówczas komercyjne powinny być wystawione na wolny dostęp, a nie kiszony monopol jedynie słusznej spółki. Bo oni sobie tych pseudonowoczesnych zespołów za swoje zyski (???) nie kupili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#876 PostWysłany: 07 Cze 2022 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
abelincoln napisał(a):
Ale widzisz różnicę

A dostrzegasz różnicę - że pytanie dotyczyło owej "szokującej ceny" oraz implikowanego założenia, że PKP powinny oferować połączenia za bezcen, bo "Wizz ma taniej do Tirany"?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#877 PostWysłany: 07 Cze 2022 13:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Hm, uwaga poniekąd bardzo słuszna, ale z czymś mi się to skojarzyło. Wiadomo, że rynek lotniczy to jest żywioł wolnego rynku, gdzie wszyscy latamy za złotówkę, ale nikt nie narzuca cen urzędowych, więc gdyby naszło mnie wyprowadzić się np. do Szwajcarii czy do Australii, to nigdy nie wiem, czy na przyjazd do rodziców na święta nie musiałbym brać kredytu (a jednak dla tych, którzy przez ostatni tydzień próbowali kupić bilet na pociąg z Warszawy do Gdańska wyglądało to podobnie). No ale jednak jakoś działa. I tu przypomina mi się Korwin-Mikke (nie żebym był jego jakimś fanem, ale warto analizować różne wypowiedzi), który pisał, że Polska ładuje miliony w LOT, a USA swoich linii nie ma, bo i co. A gdyby tak - pisał dalej - znacjonalizować taksówki i stworzyć spółkę Polskie Przewozy Taksówkowe, to na bank by zbankrutowała, choć nikogo nie byłoby stać na taksówkę. Coś w tym jest, choć oczywiście to tylko pewne uproszczenia poważnych debat o wyższości socjalizmu nad wolnym rynkiem, o tzw. "trzeciej drodze" czy zakresu koniecznej regulacji owego wolnego rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#878 PostWysłany: 07 Cze 2022 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
@obibok tak, dokładnie.

@p.wl Skoro komercyjny przewoźnik może zaoferować bilet za "5zł" i nie tracić na tym, to państwowo dopłacany też powinien móc. Szczególnie na trasach "dotowanych", gdzie wiadomo że taka trasa przez wiele lat (a może nawet nigdy) się nie zepnie finansowo - bo dotychczas jedyną możliwością dla ludzi był używany pasek w gazie z raichu. Ba, dzięki tym dotacjom nawet przejazd na trasie "popularnej" powinien być atrakcyjny dla pewnych group (rodziny czy tam seniorzy poza szczytem). A nie że ceny są oderwane od popytu, a nawet jeśli coś przypadkiem wyjdzie, to kończy się to opóźnionym pociągiem i siedzeniem przy kiblu bo "kto mógł przewidzieć, a poza tym, panie, nie ma wagonów no i tory są złe".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#879 PostWysłany: 07 Cze 2022 14:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
To nie jest takie oczywiste, bo gdy w usłudze publicznej operator stosuje promocje, to rodzi się pytanie, czy organizator nie ma nic przeciwko (bo może jednak za dużo zapłacił za kilometr), a z drugiej kumaty organizator powinien to docenić. W końcu komunikację publiczną robi się głównie po to, by ludzie nie jeździli samochodami i to jest jedyna konkurencja, jaką powinno się brać pod uwagę (ale ci betonowi nie rozumieją i wolą walczyć między sobą). Oczywiście do tego dochodzą różne uwarunkowania, że jak zrobisz promocję to jest niezgodna z cenami urzędowymi (to bardziej przy komunikacji miejskiej czy gminnej wychodzi, choć też można to w cywilizowany sposób obejść).
A co do tego, że oni nie wiedzieli, to w czasach gdy w Polsce jeszcze istniały PKS-y wybrałem się do pewnego miasta na Wszystkich Świętych i zamierzałem wrócić ostatnim autobusem, który normalnie w niedziele jest zatłoczony studentami. Mając to na uwadze, poprosiłem znajomych z tego miasta dwa tygodnie wcześniej o zakup biletu. Zachodzę na dworzec, na peronie z 200 osób, a tu przyjeżdża 8-metrowy busik z dwoma wolnymi miejscami i kierowca mówi, że bierze tylko z biletami z kasy. No to zadzwoniłem gdzie trzeba do kolegów trzymających pakiet kontrolny tegoż PKS-u, a potem dzwoni do mnie prezes i się tłumaczy, że... to wina pasażerów, bo jakby kupowali bilety w kasie, to on by wiedział, że ich tylu będzie, a tak to skąd ma wiedzieć. No skąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#880 PostWysłany: 07 Cze 2022 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
p.wl napisał(a):
kubus571 napisał(a):
Natomiast byłem zszokowany ceną, która że tak powiem zwaliła mnie z nóg, za parę złotych więcej kupiłem bilety W6 do TGD dla 4 osób z priority.

Napiszesz coś więcej na temat owej szokującej ceny? Ile za osobę, na jakiej trasie, data?
Czy PKP powinny dopłacać pasażerom za skorzystanie ze swoich usług, bo akurat Wizz ma pulę kilku biletów za 5 zł gdzieś na Bałkany?
Potem są narzekania, że komuna, że niegospodarność etc.
Trzeba porównywać jabłka do jabłek.


368zł za podróż w jedną stronę z Warszawy do Iławy dla 2 dzieci i dorosłego. Bilet rodzinny. Odjazd sobota 04.06 o godz. 12.38

Nie wiem w jaki sposób wywnioskowałeś że uważam że ktoś powinien do biletów dopłacać pasażerom. Tylko jeśli chcemy uatrakcyjnić kolej to bilety cenowo powinny być alternatywą dla podróży samochodem, a nawet przy kosmicznie drogiej benzynie, taniej pokonam tę trasę w dwie strony z dziećmi samochodem i jeszcze zostanie mi na obiad w knajpie z tych 368zł.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 68  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group