Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015

[ 1003 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 01 Cze 2022 16:58 

złoty
No jak rozumiem ideę dynamicznego cennika to w sumie na samym początku nie powinno być najtaniej. Jak zbliża się czas do odjazdu i zapełnienie małe to obniżamy, a jak duże to podnosimy. Natomiast w PKP to wiadomo, że nic nie wiadomo. :lol: Nie mniej jednak mi zaimponowali promocyjnymi cenami. Człowiek się mógł poczuć jak za czasów studenckich gdy płacił połowę.
 Relacje PM off  

#842 PostWysłany: 01 Cze 2022 17:24 

srebrny
W sumie racja. Tak czy inaczej na letnie weekendy rozsądnych cen bym się nie spodziewał
 Relacje PM off  

#843 PostWysłany: 01 Cze 2022 20:01 

Jako ciekawostka - niemiecki rzad w zwiazku z cenami paliw wprowadzil bilet miesieczny "open" uprawniajacy do nieograniczonej liczby przejazdow na wszystkich trasach kolejowych w zawrotnej cenie... 9€, nie wiem czy i jakie warunki trzeba spelniac, zeby go nabyc, ale wiem, ze miesieczny na komunikacke miejska w Warszawie kosztuje 3x tyle.

#844 PostWysłany: 01 Cze 2022 20:03 

złoty
Dyskusja na ten temat trwa od 2 tygodni chyba, jest odpowiedni watek.
 Relacje PM off  

#845 PostWysłany: 01 Cze 2022 23:36 
Awatar użytkownika

złoty
Takie jajca na stronie IC zawsze, czy tylko mnie zaszczyt kopnął?
Za granicą nie ma dostępu do strony. Zeby cokolwiek zrobić, musiałem użyć VPNa :roll:
Załącznik:
pkp.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
obibok lubi ten post.

#846 PostWysłany: 02 Cze 2022 08:45 
Awatar użytkownika

złoty
@MUC2014 W Intercity w biletach promocyjnych był zawsze wajchowy i w dodatku taki gorszego sortu, więc musiał na każdy pociąg dodawać ręcznie pulę biltów promocyjnych. A że Intercity to wciąż beton post PKP (w dużej części), to niezbyt mu zależy. Tak więc niezbyt często podczas rozpoczęcia sprzedaży były bilety w promocyjnej cenie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć stopień gejmifikacji zakupu - bilety pojawiają się w losowo, czyli mogą się pojawić 3 tygodnie przed odjazdem, ale też np. 3 dni przed. A że ktoś uwierzył w "Dynamiczny System Sprzedaży", cóż...

@arturro ja takie coś mam od kilku lat jak łączę się z ip należącego do puli wykorzystywanej przez datacenter Azure (bo tam mam umieszczoną wirtualną maszynę której używam) - pewnie jakiś rodzaj zabezpieczenia anty-DDoS dla ubogich.
 Relacje PM off
obibok lubi ten post.

#847 PostWysłany: 05 Cze 2022 15:52 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
Hej, jak to jest z tą dynamiczną taryfą - ona nie obowiązuje na niektórych pociągach?
Patrzę na trasę Wrocław - Gdańsk, pociągi bezpośrednie. Bez względu na to, czy patrze na pociąg na jutro, czy na za miesiąc, cena jest ta sama - 79 zł. Nie ma też znaczenia, ktory pociąg (rano, popołudniu etc). Tylko cena bazowa jest dostepna - vide załącznik. Nie ma juz tych taryf "promo" etc.
Ostatnio kupowalam Wrocław - Kraków - ceny były przeróżne, od 19 zł po kilkadziesiąt.
Czekać aż te pociągi do Gdańska stanieją, czy też nigdy to się nie stanie? A może PKP znowu ma buga?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#848 PostWysłany: 05 Cze 2022 16:07 

Loty: 922
Kilometry: 883 703
platynowy
PKP to jeden wielki bug, więc wszystko jest możliwe.
Ale już ktoś tu pisał na forum, że pociągi nad morze nie mają promocyjnych cen, bo po co.
3 ludzi lubi ten post.

#849 PostWysłany: 05 Cze 2022 16:11 

Zobacz 30 dni - 5.07 jest 29zł 1. klasa i 24zł 2. klasa.
Ja obserwuję Ostrów Wlkp - kraków Gł. to mogę napisać że promo kończy się 3 dni po otwarciu sprzedaży :D
 Relacje PM off
magda1enka lubi ten post.
magda1enka uważa post za pomocny.

#850 PostWysłany: 05 Cze 2022 16:14 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
WOW! Masz rację! Dziękuję! :-) Ja musze kupić na 8 lipca, więc za 3 dni powinno być "tanio" :)

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 07 Cze 2022 13:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#851 PostWysłany: 06 Cze 2022 08:45 
Awatar użytkownika

srebrny
Wg billboardów przy S7 Gdynia z Warszawy od 19zł :)

Na spontanie w sobotę chciałem swoje dzieciaki zabrać na przejażdżkę pendolino, za bilet rodzinny 1+2 Warszawa - Iława 368zł OW. Nawet przy tych cenach paliwa podróż EIP mija się z celem, do domu wróciliśmy samochodem bo żona po nas przyjechała, było taniej :)
Pewnie że można promocję trafić, tylko podróżując z dziećmi nie wiem czy któreś akurat czegoś z przedszkola nie przywlecze i wszystko szlag trafi.

Image
 Relacje PM off  

#852 PostWysłany: 06 Cze 2022 09:40 

srebrny
@kubus571
Bilety w promocji są zwrotne przy potrąceniu 15% wartości. Wymiana biletów na inny termin jest bezpłatna - oczywiście do pokrycia różnica w cenie.
 Relacje PM off  

#853 PostWysłany: 06 Cze 2022 09:43 

srebrny
Moim zdaniem cały ten system dynamiczny to ukryta podwyżka biletów. W zasadzie tylko kupowanie o 0.30 na miesiąc przed wyjazdem pozwala kupić coś wyraźnie taniej i takich biletów jest kilka sztuk. Nawet kupienie 3 biletów o tej godzinie powoduje skok ceny ponad minimalną wyświetlaną. Pociąg "Pendolino" na morze właśnie wtedy potrafi mieć 99 złotych za osobę przy standardowej 224,50 zł,ale tylko przez jakieś 30 sekund. Kto wie kupuje, reszta w normalnych lub wyższych cenach.
 Relacje PM off
michcioj uważa post za pomocny.

#854 PostWysłany: 06 Cze 2022 11:12 

niebieski
Chyba zaczyna coś się "poprawiać" w systemie sprzedaży.
O ile w ostatnich dniach, wszystkie pociągi, nawet za 30 dni były od razu w cenach maksymalnych, to teraz na 4.7 czy 5.7 z Gdańska do Wwy można kupić taniej

Ostatnio edytowany przez golen, 06 Cze 2022 11:17, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
obibok lubi ten post.

#855 PostWysłany: 06 Cze 2022 11:16 

srebrny
Przypadkiem dziś w nocy siedziałem przy komputerze i też zauważyłem. Są nawet po 19 zł. Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca - zobaczymy, co będzie z biletami na weekend.
Na razie szkoda ludzi, którzy potrzebowali się wybrać nad morze w okresie objętym szokiem cenowym. Chyba skutecznie napędzono samochodziarstwo.
 Relacje PM off  

#856 PostWysłany: 06 Cze 2022 14:58 
Awatar użytkownika

srebrny
h3rlitz napisał(a):
@kubus571
Bilety w promocji są zwrotne przy potrąceniu 15% wartości. Wymiana biletów na inny termin jest bezpłatna - oczywiście do pokrycia różnica w cenie.

Czyli kupię bilet w cenie promocyjnej, dzieciaki się pochorują zwracam z 15% stratą i kupuję na za tydzień już po cenie jak wskazałem w poście :) To chyba już bardziej opłaca się czekać do ostatniej chwili i kupić gdy jesteś pewny wyjazd - mniej zachodu.

Nie korzystałem z PKP od jakichś 10-15 lat poza bezpośrednimi okolicami Warszawy i zamieszkaniem w pobliżu linii lotniskowej do Modlina. Ale minęło sporo lat a bałagan jaki był taki jest.

Image
 Relacje PM off  

#857 PostWysłany: 06 Cze 2022 15:12 

Loty: 922
Kilometry: 883 703
platynowy
@kubus571 Jeżeli zmieniasz bilet na inny (musi być dla tej samej osoby i na tej samej trasie), to wtedy nie potrącają 15%.
Działa to tak, że wtedy zwracają ten stary w całości, a za nowy płacisz po aktualnej stawce.
wersus79 uważa post za pomocny.

#858 PostWysłany: 06 Cze 2022 15:15 
Awatar użytkownika

Loty: 167
Kilometry: 204 307
srebrny
@kubus571 można czekać do ostatniej chwili, tylko czy wtedy kupisz bilet z miejscówką czy bez wskazania miejsca ?
jeśli to drugie czeka Cie kilka godzin na stojąco z dziećmi, co chyba nie jest atrakcją
 Relacje PM off  

#859 PostWysłany: 06 Cze 2022 15:48 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak rozumiem, dlatego dodałem na końcu że mniej zachodu. Osobna pozostaje kwestia dostępności miejsc no ale to już inna inszość.

Takiej opcji nawet nie biorę pod uwagę na szczęście w pociągach objętych rezerwacją miejsc ta informacja jest podana wcześniej czy miejscówki są czy ich nie ma.

Image
 Relacje PM off  

#860 PostWysłany: 06 Cze 2022 21:29 

srebrny
Nie no, nigdy nie warto czekać z biletem, bo znikają i dobre ceny i dobre miejsca. Jak nie jestem pewien terminu, to kupuję kilka i potem niepotrzebne przekładam na inny termin. Można przekładać w nieskończoność, nawet przez kilka lat. Oczywiście tak zakup, jak i wymiana to droga przez mękę; nieraz trzeba się nieźle nakombinować, żeby obejść ten przedpotopowy system.
 Relacje PM off  

[ 1003 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości