Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 28 Paź 2018 12:39 

...ten sam przyklad co wyzej, tak jak zajezdzanie do Prerova i Preszowa? To tez co najmniej 10 a w drugim przypadku nawet i 20 minut straty. A kliemci jakos nie narzekaja. Mowa co prawda o zaledwie 2 skadach dziennie, ale ja rowniez nigdzie nie stwierdziem ze doslownie kazdy sklad ma przejzdzac przez Fabryczna. Ale troche (wiecej) powinno.

@Aron, co nie zmienia faktu ze nic nie trwa wiecznie i jakby tylko wladza byla odpowiednia (bez zaglebiania sie dalej co wg. kogo jest sluszne) to uklady kolejowe mozna na biezaco przebudowywac i dopasowywac do potrzeb. Zreszta z Fabryczna moglo byc to samo. Tylko niekoniecznie dokladnie w tym miejscu. Tak jak CPL moze i mialby sens ale nie w obecnych realiach gdzie co 5 lat ktos chce nowe lotnisko dla Wawy budowac. I o zgrozo to robi. Majac kompletne 0 wiedzy nt. perspektywicznego planowania.
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#542 PostWysłany: 28 Paź 2018 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Prerov i Preszow jak dla mnie przykłady naciągane jak guma w majtach, przecież tam jest zupełnie inny układ sieci kolejowej, gdyby nie nakładał drogi to nie byłyby wogóle te miasta obsługiwane, a Łódź jest obsługiwana bez zbędnego nakładania drogi.

Zgodzę się, że planowanie u nas jest średnie w szczególności gdy muszą się dogadywać różne podmioty. Przykładowo Fabryczna, czy Nowa Fabryczna nie powinna w tej skali powstawać bez tunelu pod miastem do w uproszczeniu Kaliskej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 28 Paź 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Roku napisał(a):
Ma ktoś pomysł czemu nie nalicza się zniżka na intercity.pl? Próbuję kupić bilet mamie i znajomej na podróż do Krakowa. Podstawowa cena to 39,90 za człowieka czyli 78,80 za dwie osoby. Przysługują zniżki dla Seniora -30 % biletu. No i wybieram te zniżki, 0 osób z taryfa normalna, 2 z ulgą i gdy tak liczę w głowie to wychodzi mi że 80 zł odjąc 30% to 56 zł. Ale PKP podaje cenę podstawową jako tę do zapłacenia.

Zniżki handlowe, czyli na przykład ta dla seniorów 30%, nie łączą się że zniżkami że względu na wcześniejszy zakup. Więc z reguły bez znaczenia kiedy się kupi taki bilet, chyba że chce się skorzystać z superpromo, wtedy zniżka byłaby większa niż 30%. Łączą się natomiast zniżki że względu na wcześniejszy zakup(10%, 20%, 30%, superpromo) że zniżkami ustawowymi, na przykład szkolną, studencką.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 28 Paź 2018 13:20 

ja to widze tak. Z Widzewia/Kaiskiej trzeba wziac autobus badz tramwaj zevy dostac sie do Fabrycznej i dalej.
Z Kysaku/Olomunca trzeba wziac regionalny pociag, ktory przez wieu uzywany jest na codzien niczym tramwaj tylko bardziej regionany jak chcby lodzka 46ka. I wiele tamtejszych mieszkancow to robi. W dodatku pociag do Presova idealnie jest skomunikowany w przypadku nocnego skladu, ten z Presova z kolei pozostawia wystarczajaco odstepu na wypadek opoznienia na trasie.

Olomuniec - Prerov 20min, pociagi co chwile. Wiec w ogole 'bezsens' (po polsku; po czesku nazywaja to byznys )
Góra
 PM off  
      
#545 PostWysłany: 28 Paź 2018 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
dworkam napisał(a):

Łódź Widzew stacją peryferyjną :lol: To tak jak by nazwać Warszawę Zachodnią stacją peryferyjną ;) Pociągi jadące przez Widzew jadą dalej w Polskę, co jest nie możliwe od Fabrycznej. Jak się przekopią do Kaliskiej będzie normalniej. A na chwilę obecnej od strony Warszawy spokojnie można wybrać pociąg dojeżdżający do Fabrycznej. Alternatywnie ŁKA z Widzewa na Fabryczny.


Oczywiście że Widzew jest peryferyjny. I nie ma porównania do Zachodniego w Warszawie. Lezy dokładnie w okolicy niczego, Poza blokami dzielnicy Widzew. (W-wa Zachodni w okolicach wielu obiektów, b. łatwy dojazd z Zachodniego na Chopina). Ze ścisłego centrum jest to 7 km przez miasto. Albo inaczej patrząc 14 przystanków tramwajem. Czyli jakby nie patrzeć, to ze 40 minut. Z centrum. Natomiast jest jeszcze Łódź zachodnia (Retkinia) i północna (Teofilów) która będzie jechała na stacje Widzew godzinę albo i lepiej. Już nie wspomnę o wczesnoporannych lub nocnych pociągach, bo wtedy to pewnie i ze 2.

ŁKA zaś jest jakimś tam rozwiązaniem, jednak absolutnie nie jest skomunikowana z innymi pociągami, co więcej jeździ raz na godzinę. Z Zachodniego na Chopina czy na Centralny pociagi są co chwilę. Pomijam już, że pasażerowie w Warszawie mają wybór na którym dworcu wysiąść, a w Łodzi nie. Więc mógłbyś na chwilę porzucić swój dzielnicowy patriotyzm i zerknąć np jak dojechać na JEDYNĄ stację intercity w Łodzi, czyli na Łódź Widzew np z Retkini czy z Teofilowa. Bo i ci z centrum nie są szczęśliwi, gdy muszą zasuwać tak daleko do pociągu.

Ale Flixbus z pewnością się cieszy. Im nie przeszkadza, że musza wjechac na Fabryczny. I gdyby nie wyjątkowo niekorzystna różnica czasów pomiędzy FB a PKP w dojeździe do Krakowa (5,5h vs 3h), gdyż FB z Łodzi do Krakowa jedzie przez Katowice, w życiu nie wpadlibyśmy na pomysł, żeby jechać PKP z Łódż Widzew (a mama mieszka w ścisłym centrum, okolice Manu). I tak jak pisałem wcześniej. Niech PKP rozważy całkowitą rezygnację z wjeżdzania do Łodzi. Dzięki temu zaoszczędzą jeszcze więcej czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 28 Paź 2018 15:45 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Roku napisał(a):
Niech PKP rozważy całkowitą rezygnację z wjeżdzania do Łodzi. Dzięki temu zaoszczędzą jeszcze więcej czasu.
to już zostało rozważone - Wrocław-Warszawa jeździ przez Częstochowę
rzeczywiście sporo szybciej niż przez Łódź ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 28 Paź 2018 16:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
@pemat

Prawda. Chociaż z mapy wynika, że powinno być odwrotnie, bo przez Łódź jest 100 km bliżej niż przez Czewę. Nie wiem, czemu PKP nie idzie za ciosem i nie puści wszystkich pociągów poza Łodzią. I tak dla 3/4 łodzian (mieszkających poza Widzewem) PKP jest słabą alternatywą. Sytuacja jest podobna jak z lotniskiem w Łodzi. Kilka lat temu (2010-2013) ludzie brali pod uwagę połaczenia z LCJ, kupowali tanie bilety, ogólnie latali. Było nawet 12 lowcostowych kierunków.

Teraz są chyba 3 i nikt (również 98% łodzian) nie szuka w ogóle lotów z Łodzi, bo ileż można latać do Londynu czy Dublina. To samo z PKP - wygaszą zainteresowanie, bo mało komu chce się jeździć po tak odległych jak Łódź-Widzew stacjach, a następnie zlikwidują połączenia lub puszczą dookoła - no bo przecież z Łodzi nikt nie jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 28 Paź 2018 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Nie będę polemizował, bo szkoda czasu i sił. Nic nie muszę porzucać ponieważ z Łodzi nie jestem. Stwierdzam jedynie fakt, że zarówno Łódź Widzew i Warszawa Zachodnim są pierwszymi przystankami dla pociągów dalekobieżnych i spełniają swoją rolę. Oczywiście dla stolicy jest ona zupełnie inna niż dla Łodzi. W dobie w tygodniu z Wawy masz coś koło 25 pociągów bezpośrednio do Fabrycznej. W drugą stronę to samo. Więc na spokojnie można sobie coś wybrać. Podróżny z Retkini czy Teofilowa weźmie w pierwszej kolejności taki pociąg pod uwagę. Oczywiście, że lepiej by było z Kaliskiej, ale trzeba czekać na ten tunel.

Ps. Słabą patrząc na frekwencję raczej nie jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nowy rozkład pkp

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/pk ... 89365.html

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 02 Gru 2018 23:31 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Ale się dzisiaj wkur... na to całe PKP. Mieliśmy bilety na tlk o 19:49 Krakow główny Warszawa Centralna, sprawdziliśmy na stronie ze jest 10minut opóźnienia, no to powoli szliśmy sobie na dworzec na peronie byliśmy 19:53 i... pociąg odjechał o czasie grrr... jak bym widział ze nie ma opoznienia to bym był przed czasem, nie ufajcie tej śmiesznej stronie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 02 Gru 2018 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
To, że pociąg ma na daną chwilę opóźnienie nie oznacza że nie może go zmniejszyć lub całkiem zniwelować, szczególnie jeśli planowy przyjazd na stację Kraków Gł. ma o 19:26, a odjazd o 19:49 to taki scenariusz staje się więcej niż realistyczny... moim zdaniem ktoś tu owczem dał ciała, ale na pewno nie PKP.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#552 PostWysłany: 03 Gru 2018 00:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Jasne na pewno nie PKP. To dlaczego strona pokazywała o godzinie 19:55 planowany odjazd o 19:59?glupie to według mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 03 Gru 2018 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Wg mnie nie popisałeś się tu bardziej jak samo PKP. A na dworcu co pisało? Pociąg odjechał, a dalej widniał komunikat, że wjedzie za te 3 czy 4 minuty? Pewnie na stronie informacja jest czysto poglądowa wg ich regulaminu. Wpis cenny dla tych co jednak kiedyś planowali podobną nie rozwagę, takie moje zdanie, choć współczuję Ci tego widoku, sytuacja co najmniej nie do pozazdroszczenia :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
michcioj napisał(a):
Jasne na pewno nie PKP. To dlaczego strona pokazywała o godzinie 19:55 planowany odjazd o 19:59?glupie to według mnie.

Wskażesz która konkretnie strona w którym miejscu o19:55 wkazywała na odjazd pociągu o 19:59?
Poza tym wybacz, ale takie ślepe zaufanie do jakiejś strony która wskazuje 10 minut opóźnienia i przyjście na peron z pełną premedytacją o tych kilka minut później to dla mnie czysta głupota, bez względu na wszystkie okoliczności zdarzenia. Wbrew pozorom stary dwrocowy slogan "opóźnienie może ulec zmianie" nie oznacza wyłącznie tego, że może ono się zwiększyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#555 PostWysłany: 03 Gru 2018 15:11 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
DonCorrado napisał(a):
Wg mnie nie popisałeś się tu bardziej jak samo PKP. A na dworcu co pisało?

co pisało na tym dworcu? też mnie ciekawi to tajemnicze coś. Daj znać
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 03 Gru 2018 15:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Mam screenshota ze strony portal pasażera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 03 Gru 2018 16:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Sobota dworzec Katowice Główne komunikat na 10 minut przed planowym odjazdem że pociąg do Warszawy z Pragi MORAVIA jest opózniony około 15 minut po kilku minutach info o opóznieniu ...10 minut / A ZNAJOMI POSZLI KUPIĆ SZALIK :o
Ostatecznie zdążyli a pociąg odjechał dokładnie z 12 minutowym opóżnieniem :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
michcioj napisał(a):
Mam screenshota ze strony portal pasażera


złóż reklamację do PKP InterCITY bo jeśli widnieje zmiana w rozkładzie ( opóźnienie z winy przewoźnika) to jest to zmiana warunków przewozu i może uda się to rozegrać załącz screena , opisz sytuację dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Przecież napisał, że opóźnienia nie było, a info zaczerpnął ze strony PKP PLK :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 22 Gru 2018 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Jak to jest - czy konduktor nie móc wystawić dopłaty do 1 klasy dla biletu 2 klasy, jeśli wg niego nie ma wolnych miejscówek? W pociągu były ewidentnie miejsca, około 10. Wątpię, żeby tyle osób zrezygnowało z podróży?
Da się w jakimś innym miejscu sprawdzić realne opóźnienie pociągu na stacjach, na których zatrzymują się tylko np. Koleje Mazowieckie? Piszę oczywiście o infopasazerze. Czasami da się sprawdzić pewne stacje, innym razem nie, trochę to frustrujące ;) Dotychczas odkryłam tylko mapę z realnym położeniem pociągów.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group