Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 16 Sie 2022 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Wszystkie 3 perony na Śródmieściu mają na swoim zachodnim końcu zejście w dół i przejście na Centralny, nie tylko peron środkowy, poza tym tak jak już powiedziano każdy pociąg jadący przez Śródmieście zatrzymuje się i tak przy peronie środkowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#942 PostWysłany: 16 Sie 2022 23:52 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Hm... moze i faktycznie... Nie wiem jak to mozliwe, ale chyba nigdy przenigdy nie zdarzylo mi sie wedrujac tym szlakiem skorzystac z innych, niz te srodkowe schody, widac tak autopilot prowadzil i juz 🤔... az zaraz poszukam planu dworca.
- No tak - wszystko dlatego, ze z tych skrajnych na zewnatrz wychodzi sie po srodku niczego (ewentualnie na zapiekanke u Lusi), nie to co "autostrada" praktycznie od metra na WKD :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 17 Sie 2022 00:12 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Tom Jed napisał(a):
Qba85 napisał(a):
... choć to dworce połączone tunelem podziemnym :)
Sa i nie sa... tylko srodkowa platforma dworca Srodmiescie ma bezposrednie polaczenie z Centralnym, wiec jesli masz bilet ze skrajnej (polnocnej lub poludniowej - numerow peronow nie pamietam) platformy, to przerasta system 🤣🤣🤣


Nie ma pociągów tylko ze skrajnych peronów, bo ze wszystkich można wysiąść na środkowy ;)

[edit] sorry, od razu radośnie odpisałem, a widzę, że wyżej już wyjaśniono...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 17 Sie 2022 13:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
BrunoJ napisał(a):
W ogóle teraźniejszość przerasta system, i rezerwacyjno-zakupowy, i później całość podróży. Mam po PKP większą traumę, niż po lądowaniu w czasie burzy. To jest jakieś wyjątkowe zakrzywienie matrixa po prostu. Pani w kasie wpisuje numerki po kolei i czeka kiedy system nie odpowie jej, że miejsce jest już wybrane (podpowiedź - udało się w czwartym sprawdzanym przedziale)....

A co ma nie przerastać, jak program jest z połowy lat 90. A zakup w internecie wcale nie wygląda lepiej (w końcu ten sam system).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#945 PostWysłany: 17 Sie 2022 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jakoś od razu kojarzy mi się jak z telefonu kupowałem TGV, stojąc na peronie. A gdy skład wjeżdżał, to na ekranach było pokazane które wagony gdzie się zatrzymają, i można było ustawić się z 90% pewnością wprost do drzwi swojego wagonu. Tymczasem PKP.... kilkanaście wagonów, pani przez kilka minut czyta numerki, po czym skład wjeżdża odwrotnie. Ku uciesze tłumu ludzi z walizkami, którzy biegają rozpaczliwie po peronie, próbując się wymijać. I zamiast 3 minuty pociąg stoi 8, i wyjeżdżając z Gdyni, w Gdańsku ma już 20 minut spóźnienia. Bo to, że jak już się dotrze do swojego przedziału to ktoś siedzi na Twoim miejscu ('myślałam że nikt nie wsiądzie, to pójdę poszukać gdzieś indziej"), to już niekoniecznie wina PKP, chociaż wpisuje się w całość obrazka...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
#946 PostWysłany: 17 Sie 2022 19:26 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Qba85 napisał(a):
Tom Jed napisał(a):
Nie ma pociągów tylko ze skrajnych peronów, bo ze wszystkich można wysiąść na środkowy ;)

Ja to doskonale wiem, ale owy system juz niekoniecznie... nawet juz sobie te skrajne przejscia tez zdazylem przypomniec, a owy system jak widac powyzej wciaz zadnego nie kojarzy 😁
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 18 Sie 2022 10:59 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Podczas kupowania dwóch biletów na InterCity (IC) z Warszawy do Poznania trafiłem na upierdliwy komunikat:
Cytuj:

NUMER MIEJSCA/OPIS
Brak gwarancji
miejsca do siedzenia


W klasie 1 oraz 2. Nawet jakoś byśmy przeżyli i siedzieli na wolnych miejscach, żeby co jakiś czas ustępować właścicielom danej rezerwacji, albo stali na korytarzu. Ale cały skład to siedzenia lotnicze i nie uśmiechało mi się stać komuś nad głową przez prawie cztery godziny. Kupiłem bilety na następny pociąg już z miejscami siedzącymi.

Nie dawało mi spokoju, że wszystkie miejscówki były wykupione. Z Warszawy do Poznania? W środku dnia? Co prawda pociąg do Świnoujścia, ale to już na końcu sierpnia. W odwrotnym kierunku to i owszem.

No i sprawdziłem na dwóch komputerach, czy system przydzieli miejsca dla dwóch różnych rezerwacji. Przydzielił w pierwszej oraz drugiej klasie.

Jeżeli jedziecie w dwie lub więcej osób i system informuje, że nie ma miejsc siedzących, to sprawdzajcie dla każdego pasażera osobno.

Jak ktoś chce sprawdzić, to to jest ten pociąg:
Załącznik:
e-IC-Internetowa-rezerwacja-miejsc.png
e-IC-Internetowa-rezerwacja-miejsc.png [ 30.61 KiB | Obejrzany 1479 razy ]


edit1
Już tylko w pierwszej klasie zostały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#948 PostWysłany: 18 Sie 2022 16:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No ale to nic dziwnego. Jak kupujesz dla sześciu osób, a miejsc w danej klasie jest 5, to wyświetli brak. Sam z siebie nie dzieli grup na różne klasy lub stojące-siedzące. To jak z Wizzairem, gdzie warto kupować bilety pojedynczo, bo jak przeskoczy pułap cenowy, to wszystkie sprzeda po najwyższej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 18 Sie 2022 17:07 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
wersus79 napisał(a):
Podczas kupowania dwóch biletów na InterCity (IC) z Warszawy do Poznania trafiłem na upierdliwy komunikat:
Cytuj:

NUMER MIEJSCA/OPIS
Brak gwarancji
miejsca do siedzenia


W klasie 1 oraz 2. Nawet jakoś byśmy przeżyli i siedzieli na wolnych miejscach, żeby co jakiś czas ustępować właścicielom danej rezerwacji, albo stali na korytarzu. Ale cały skład to siedzenia lotnicze i nie uśmiechało mi się stać komuś nad głową przez prawie cztery godziny. Kupiłem bilety na następny pociąg już z miejscami siedzącymi.

Nie dawało mi spokoju, że wszystkie miejscówki były wykupione. Z Warszawy do Poznania? W środku dnia? Co prawda pociąg do Świnoujścia, ale to już na końcu sierpnia. W odwrotnym kierunku to i owszem.

No i sprawdziłem na dwóch komputerach, czy system przydzieli miejsca dla dwóch różnych rezerwacji. Przydzielił w pierwszej oraz drugiej klasie.

Jeżeli jedziecie w dwie lub więcej osób i system informuje, że nie ma miejsc siedzących, to sprawdzajcie dla każdego pasażera osobno.

Jak ktoś chce sprawdzić, to to jest ten pociąg:
Załącznik:
e-IC-Internetowa-rezerwacja-miejsc.png


edit1
Już tylko w pierwszej klasie zostały.
Tylko trzeba też uważać, bo jeśli pięć razy z jednego konta próbujesz kupić na ten sam pociąg i nie zakończysz transakcji to wyskoczy informacja, że przekroczono limit. Nawet jeśli sprawdzasz na różnych odcinkach trasy.

No i przy 2 lub 3 osobach rozbijanie na osobne rezerwacje sprawi, że zapłacisz więcej.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 18 Sie 2022 17:18 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Ostatnio kupowałem w weekend sierpniowy 1 bilet na 2 klasę - pociąg Intercity z przesiadką - wszędzie brak gwarancji miejsca siedzącego . Przy opcji dla 1 klasy w niektórych połączeniach było np. brak gwarancji miejsca siedzącego w pierwszym pociągu i przypisany numer miejsca w drugim lub np. brak dostępności miejsc . tzn że jest tylko 2 klasa . Ostatecznie kupiłem bilet na znacznie wcześniejsze połączenie na 1 klasę z miejscówkami - ostatecznie drugi skład przyjechał opózniony .....126 minut ....więc i po zwrocie i tak lepsza cena niż w tzw. dwójce 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#951 PostWysłany: 18 Sie 2022 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
tylko że jak sie jedzie w 5-6 osób, szczególnie z dziecmi, to kupowanie na osobnych rezerwacjach, z potencjalnie róznymi miejscami w przedziałach, jest dość słabe. No i jak sprawdzić, że gdy kupię 5 to dam radę kupić i 6te? żeby się nie okazało, że ktoś jednak nie pojedzie. Cienki ten system jest i tyle, a korzystanie jest równie nieprzyjemne jak późniejsze korzystanie z 'usług'.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#952 PostWysłany: 19 Sie 2022 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
BrunoJ napisał(a):
z potencjalnie róznymi miejscami w przedziałach


ale przeciez mozna wybrac miejsce w pkp, tzn jest opcja wybrania obok zajetego miejsca... a jak EZT obsluguje to pojawia sie mapa wolnych miejsc
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 19 Sie 2022 17:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Szymon2020 napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
z potencjalnie róznymi miejscami w przedziałach


ale przeciez mozna wybrac miejsce w pkp, tzn jest opcja wybrania obok zajetego miejsca... a jak EZT obsluguje to pojawia sie mapa wolnych miejsc

Mapa miejsc jest tylko we flirtach i pierdolino. W dartach już zniknęła, odkąd wymyślili wagon 8. jako strefę ciszy.
A jak wybierzesz opcję obok zajętego, to dostaniesz wszystko, tylko nie obok zajętego, w dodatku w eztach traktuje daną dziesiątkę jako przedział, przez co rozrzuca na dwa rzędy, ale gdybyś tak chciał dwa z różnych "przedziałów" to się nie da. W dodatku w "stodołach" często w danym rządku nie chce dać czterech, twierdząc że czwarte jest zajęte, mimo że spokojnie można je kupić na osobny bilet. Długo by o tych cudach opowiadać...
To znaczy dla chcącego to się wszystko da, ale to czasem wymaga kilku godzin żmudnych działań, kombinacji i testowania objętości słownika wyrazów powszechnie uznanych za wulgarne.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#954 PostWysłany: 19 Sie 2022 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ostatnio na kilkuodcinkowy lot SASem kupowałem osobne bilety, bo część za punkty a część za gotówkę. Bez problemu posklejałem miejsca siedzące, a jedynym problemem, było to, że przy niestatusowym bilecie miałem mniejszy wybór, i musiałem statusowych dosiadać obok. Ale po pierwsze przejrzyste, po drugie bez wywalania czy cofania do początku, a po trzecie z sukcesem za pierwszym razem. Z PKP widocznie jeżdżę złymi pociągami, bo kupowanie biletów działa mi tak jak im czas dotarcia na stację docelową - czytaj: długo dłużej niż planowano...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 20 Sie 2022 02:11 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A czy Skandynawia należała do Układu Warszawskiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 20 Sie 2022 12:33 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ostatnimi czasy rzadko jeżdżę pociągami, ale kilka dni temu wybrałem PKP. Tam się praktycznie nic nie zmienia, cały czas jest dziadostwo. Co z tego, że nowe, trochę wygodniejsze składy, co z tego, że trochę taniej niż samochód, skoro czas przejazdu na wielu trasach dalej fatalny, ubrania śmierdzą jakby się z jakiejś meliny wyszło, a klimatyzacja działająca w taki sposób, że przeziębienie więcej niż pewne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 20 Sie 2022 23:53 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
"Praktycznie się nic nie zmienia" to gruba przesada. Na wielu trasach jeżdżą wygodne, nowoczesne pociągi, a opóźnienia są minimalne.

Warunki są tak dobre, że gdy niedawno na nowym (dla mnie) odcinku trafił mi się przedziałowy wagon bez klimy i pociąg bez warsu to był to szok dla mojego organizmu. Na szczęście jechałem z żoną i to ona kupowała bilety. Tzn. dla niej na nieszczęście :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#958 PostWysłany: 20 Sie 2022 23:58 

Rejestracja: 13 Sie 2022
Posty: 21
Loty: 1
Kilometry: 896
Dużo jeżdzę pociągami bo na moich trasach (np. Wrocław-Kraków, Kraków-Gdańsk, Kraków-Łódź) to dobra konkurencja dla samochodu pod względem ceny i czasu przejazdu (+można poczytać, popracować), i zastanawim się czym Ty jechałeś że tak Ci śmierdziało ;) Ogólnie zgadzam się, że jak najszybciej trzebna wpuścić konkurencję na polskie tory a ceny przejazdów spadna, z kolei komfort wzrośnie. Czasy przejazdu to sprawa rządu i finansowania inwestycji w infraskturę.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o podróżach po Polsce i świecie Polska Po Godzinach
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
#959 PostWysłany: 21 Sie 2022 21:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja też dużo jeżdżę pociągami, bo jako człowiek cywilizowany samochodem jeżdżę w ostateczności i nie powiedziałbym, żeby pociągiem było taniej. No chyba, żebym jechał w pojedynkę. Natomiast skok jakościowy jest zauważalny (choć jest niewielką namiastką tego, co byłoby przy dopuszczeniu prywatnych przewoźników i operatorów), no ale ja dość starannie wybieram pociągi i miejsca w nich.
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
#960 PostWysłany: 21 Sie 2022 23:54 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Właśnie sobie przypomniałem (a raczej życie mi przypomniało) o jednej całkowicie niezrozumiałej dla mnie rzeczy na stronie PKP - czat serwisowy a.k.a. przerwa techniczna
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
tiffany lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group