Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 04 Sie 2022 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1163
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@wesul mało przemieszczam się pociągami, ale jeśli już, to w tych "newralgicznych" momentach (zmiany rozkładu jazdy). Z autopsji wiem, że w takich wypadkach te pociągi odblokowywane są sukcesywnie, nie o 0:30. Np. wchodzę rano - sprzedaż zablokowana; wchodzę przed południem - nagle jest. Także trzeba co kilka godzin sprawdzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
wesul lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#922 PostWysłany: 04 Sie 2022 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie. W dniu wczorajszym z uwagi na to, że pociąg Intercity miał opóźnienie ponad godzinę byłem zmuszony zmienić środek transportu. Czy są jakieś opcje żeby niewykorzystany bilet zwrócić? Kupowałem go online, ale bez rejestracji konta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 04 Sie 2022 09:48 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3289
HON fly4free
Napisz reklamację opisz sytuacje dołącz nowy bilet, całkiem możliwe że zwrócą.

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pa ... oskow.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#924 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:00 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 404
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@Legion1 kupując bilet bez rejestracji trzeba podać maila. Na maila dostałeś potwierdzenie i bilet, tam była możliwość zmiany lub zwrotu biletu. To tak na przyszłość ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:04 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 870
złoty
@Legion1

A jaki miałeś pociąg opóźniony o godzinę? Nie było żadnego alternatywnego połączenia? Pamiętaj, że w sytuacji w której Twój pociąg dojedzie po planowanej godzinie przyjazdu do stacji docelowej - masz prawo w kasie wymienić bilet na inny pociąg, nawet wyższej kategorii, bezpłatnie - oczywiście, jeśli to zapewni Ci przyjazd do stacji docelowej bliżej początkowego planu podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@Mihal09 sprawdzałem maile na telefonie i nigdzie własnie nie mogłem się dopatrzeć takiej opcji
@h3rlitz z Łódź Widzew do Warszawy z przesiadką na pociąg do Legionowa (kupione na jednej rezerwacji). Pociąg miał być o 22:39 i był to chyba ostatni pociąg tego dnia do Warszawy z tej stacji (po dotarciu okazało się, że opóźnienie wynosi 65 min) więc niezwłocznie pojechałem na Łódź Fabryczną żeby złapać Flixbusa. Niestety na Łodzi Fabrycznej żadna kasa PKP nie była już czynna żeby to jakoś załatwić jeszcze przed odjazdem pociągu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:22 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 870
złoty
@Legion1

Rozumiem. Jeśli to ostatni pociąg w dobie to wystarczyło poczekać, PKP Intercity ma wtedy obowiązek zapewnić dojazd do Legionowa, jeśli pociąg KM by na Ciebie nie poczekał - wtedy najczęściej zamawiają taksówkę.

Natomiast w takiej sytuacji - napisz reklamację, z informacją że wszystkie kasy były zamknięte, że wziąłeś połączenie alternatywne i chcesz zwrot za bilet. Powinni oddać 100% bez mrugnięcia okiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#928 PostWysłany: 04 Sie 2022 17:30 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@wesul
Pytanie czy ten pociąg jeszcze jedzie we wrześniu bo sądząc po numerze to chyba jakiś sezon jest i być może to jakiś błąd w systemie , ewentualnie jeżeli jeżdzi w tym terminie to musisz sprawdzać co kilka godzin jak Ci zależy na fajnej cenie za bilet/y (dni) czy sprzedaż nie została już odblokowana i tak widzę że cena teraz się wyświetla na stronie, ja miałem tak samo jak chciałem kupić bilety na 16 czerwca ,a dopiero 22 albo 24 maja odblokowali ten pociąg zamiast 17 maja jak powinno być 30 dni przed odjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#929 PostWysłany: 12 Sie 2022 09:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3019
srebrny
Tak, 53170 kursuje (inaczej by się nie znajdywał). A bilety odblokowują różnie. Ostatnio mi się zdarzyło w niedzielę rano. Trochę przegapiłem i z Warszawy do Częstochowy musiałem kupić za 26 zł zamiast 19.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 12 Sie 2022 21:56 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 364
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Ciekawostka z systemu sprzedaży/wymiany PKP.

Próbuję wymienić bilet z Centralnego do Augustowa na późniejszy termin o tej samej godzinie. Okazuje się, że pociąg w wybranej dacie też jedzie, ale z Dworca Gdańskiego, więc wymienić 1 za 1 się nie da. Ale system proponuje mi, że przejadę z Centralnego na Wschodni jakimś innym pociągiem i dalej przesiądę się na ten pociąg z Gdańskiego do Augustowa :lol:

I żeby było zabawniej to skorzystam z tej opcji, choć oczywiście podjadę od razu na Gdański... Tylko dlaczego nie można wprowadzić przy wymianie możliwości zmiany stacji wyjazdu w obrębie Warszawy? Szczególnie teraz, gdy przez remonty są przenoszone na Śródmieście czy Gdański.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-08-12 o 21.54.00.png
Zrzut ekranu 2022-08-12 o 21.54.00.png [ 210.5 KiB | Obejrzany 1127 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#931 PostWysłany: 14 Sie 2022 23:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3019
srebrny
Niemożność wymiany na tożsame dworce alternatywne to jedną z moich "ulubionych", k***a mać, bolączek. I jak zmieniasz z Centralnego na Gdański, to nie każe jechać metrem, tylko pociągiem z Centralnego na Wschodni i tramwajem. A jak zmieniasz że Wschodniego na Gdański, to nie każe jechać tramwajem, tylko pociągiem na Centralny i metrem. A jak z Częstochowy na Częstochowę Stradom, to jesteś w... zupie. Pomijając absurdalność takiego rozwiązania, ci debile blokują sobie tymi fikcyjnymi biletami miejsca w ważnych pociągach na newralgicznym odcinku.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#932 PostWysłany: 15 Sie 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Potrzebuję kupić bilet na pociąg międzynarodowy (po 08.09), jeszcze nie ma sprzedaży (na polski odcinek już jest). Dzwoniłam w tej sprawie na infolinię i pani powiedziała, że nie ma pojęcia, kiedy to wpadnie, może jutro, a może za 10 dni :lol: . Macie jakieś doświadczenia z takim terminem wrześniowym/marcowym? :roll:
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#933 PostWysłany: 15 Sie 2022 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 608
Loty: 132
Kilometry: 197 359
srebrny
Teoretycznie powinna być dostępność od 30 dni przed, ale bilety międzynarodowe to jest wiedza tajemna...
Oczywiście pełna dostępność biletów jest tylko w kasach Intercity, przez internet są dostępne jedynie wybrane promocyjne bilety.

W zależności od trasy rozwiązaniem może być też kupno dwóch biletów po obu stronach granicy lub przez www zagranicznego przewoźnika. Np. konduktor na trasie do Chałupek w rozmowie przyznała że akceptują bilety z czeskiej aplikacji kupione od Katowic.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#934 PostWysłany: 16 Sie 2022 01:34 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 364
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
obibok napisał(a):
Niemożność wymiany na tożsame dworce alternatywne to jedną z moich "ulubionych", k***a mać, bolączek. I jak zmieniasz z Centralnego na Gdański, to nie każe jechać metrem, tylko pociągiem z Centralnego na Wschodni i tramwajem. A jak zmieniasz że Wschodniego na Gdański, to nie każe jechać tramwajem, tylko pociągiem na Centralny i metrem. A jak z Częstochowy na Częstochowę Stradom, to jesteś w... zupie. Pomijając absurdalność takiego rozwiązania, ci debile blokują sobie tymi fikcyjnymi biletami miejsca w ważnych pociągach na newralgicznym odcinku.


To jeszcze dodam, że jeśli próbujesz zmienić ze Śródmieścia na Centralny to się w ogóle nie da, choć to dworce połączone tunelem podziemnym :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#935 PostWysłany: 16 Sie 2022 11:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3019
srebrny
lukket napisał(a):
Np. konduktor na trasie do Chałupek w rozmowie przyznała że akceptują bilety z czeskiej aplikacji kupione od Katowic.

Czeskie bilety internetowe są już rozpoznawane bez pieczątki,więc można normalnie je kupować także w kierunku z Polski. Nie muszę już kombinować, żeby jadąc miesiąc wcześniej z Czech wziąć powrótny i trafić w dany dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#936 PostWysłany: 16 Sie 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
lukket napisał(a):
Teoretycznie powinna być dostępność od 30 dni przed, ale bilety międzynarodowe to jest wiedza tajemna...
Oczywiście pełna dostępność biletów jest tylko w kasach Intercity, przez internet są dostępne jedynie wybrane promocyjne bilety.

W zależności od trasy rozwiązaniem może być też kupno dwóch biletów po obu stronach granicy lub przez www zagranicznego przewoźnika. Np. konduktor na trasie do Chałupek w rozmowie przyznała że akceptują bilety z czeskiej aplikacji kupione od Katowic.

O rety, naprawdę można to kupić w kasie? Myślałam, że będą dostępne w tym samym momencie. Potrzebuję bilety z Wiednia do KRK :)
BTW bardzo długo jeździłam Chopinem z Kato do WAW i się załamałam, jak odkryłam nową trasę przez KRK.

Edycja: od kilku dni śledzę zmiany i właśnie zauważyłam, że juz można kupic na obb.at. :)
Edycja2: udało się kupić, jestem w szoku, że ten odcinek kosztuje 10e! :P
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#937 PostWysłany: 16 Sie 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 608
Loty: 132
Kilometry: 197 359
srebrny
Super że się udało :)

Niestety zakup biletów międzynarodowych via PKP to jest jakiś koszmar. Na zakup przez internet nie ma co liczyć, trzeba się pofatygować do kasy, i to koniecznie co najmniej dzień przed podróżą, bo w dniu wyjazdu biletu promocyjnego nawet jeśli jest teoretycznie dostępny nie da się kupić.

To samo jest z tzw. przejściówkami granicznymi. Promocyjne ceny zlikwidowano parę lat temu, i od tej pory wszyscy jeżdżą na gapę między Chałupkami a Bohuminem, a konduktorzy przymykają oko.

Na ten moment oebb i cd.cz to najlepsze sposoby, jest widoczna w internecie i apce pełna dostępność wraz z promocjami. A skoro PKP Intercity nie chce zarabiać na biletach... to ich strata.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#938 PostWysłany: 16 Sie 2022 21:25 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Qba85 napisał(a):
... choć to dworce połączone tunelem podziemnym :)
Sa i nie sa... tylko srodkowa platforma dworca Srodmiescie ma bezposrednie polaczenie z Centralnym, wiec jesli masz bilet ze skrajnej (polnocnej lub poludniowej - numerow peronow nie pamietam) platformy, to przerasta system 🤣🤣🤣
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#939 PostWysłany: 16 Sie 2022 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2865
niebieski
W ogóle teraźniejszość przerasta system, i rezerwacyjno-zakupowy, i później całość podróży. Mam po PKP większą traumę, niż po lądowaniu w czasie burzy. To jest jakieś wyjątkowe zakrzywienie matrixa po prostu. Pani w kasie wpisuje numerki po kolei i czeka kiedy system nie odpowie jej, że miejsce jest już wybrane (podpowiedź - udało się w czwartym sprawdzanym przedziale)....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#940 PostWysłany: 16 Sie 2022 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Tom Jed napisał(a):
Qba85 napisał(a):
... choć to dworce połączone tunelem podziemnym :)
Sa i nie sa... tylko srodkowa platforma dworca Srodmiescie ma bezposrednie polaczenie z Centralnym, wiec jesli masz bilet ze skrajnej (polnocnej lub poludniowej - numerow peronow nie pamietam) platformy, to przerasta system 🤣🤣🤣


Z obu kierunków można wysiąść na środkowy peron- pociągi otwierają drzwi z lewej i prawej strony. Ale fakt, trzeba to wiedzieć, powinien być w pociągach komunikat, który kieruje pasażerów na metro/centrum i Centralną właśnie :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group