Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 07 Cze 2022 20:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ależ oczywiście, że ktoś powinien dopłacać, a konkretnie organizator (w tym wypadku ministerstwo). Przecież właśnie po to płacisz podatki. Tyle że organizator umywa ręce, bo uważa, że pociągi nieobjęte obowiązkiem służby publicznej go nie obchodzą. Ale jednocześnie nie otwiera innym przewoźnikom wolnego dostępu, lecz w kooperacji ze zgrają różnych cerberów utwardza monopol swojego jedynie słusznego państwowego. A temuż wydaje się, jakim to jest graczem biznesowym (przy jednoczesnej schizofrenii, bo gdy mu wygodnie, to znów twierdzi, że działa dla misji, a nie zysku). Co jest o tyle groteskowe, że to samo ministerstwo wykluczyło z polskiego ustawodawstwa unijny mechanizm koncesji z prawem wyłącznym, twierdząc, że się u nas nie sprawdzi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#882 PostWysłany: 08 Cze 2022 10:20 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Na koniec tylko dodam, że udało się kupić "bilet nad morze" w promo-cenie.
Wrocław-Gdańsk, lipiec, 34zł od osoby + 9 zł za rower :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#883 PostWysłany: 08 Cze 2022 10:39 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
Od dzisiaj "WYBICKI" miał mieć dostawiony wagon 1. kl., można było w apce kupić bilety o 5zł drożej niż 2. kl, wszystko ładnie pięknie :) Tyle że wagonu brak, info tylko 2 kl. w apce. I magicznie sprzedaż na 1. kl jeszcze wczoraj była na 30 dni dziś już 1. kl niedostępna. To się nazywa marketing by PKP a wy się dziwicie że dynamicznych cen nie potrafią ogarnąć :D
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#884 PostWysłany: 09 Cze 2022 09:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No proszę, nawet na sobotni poranek da się już kupić w normalnych cenach. Udało mi się kupić za cenę niewiarygodną. Wygląda na to, że szympans dorzucający bilety do puli wrócił z urlopu, albo szwagier kogoś ważnego chciał kupić bilety i zrobił awanturę, gdzie trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#885 PostWysłany: 09 Cze 2022 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
w poniedziałek Zona kupowała bilet PKP by dojechac na konferencje w Lublinie /niedziela wyjazd z Katowic/ cena 23 PLN OW za druga klase
wrocilem z pracy, zapytalem Ją ile kosztuje 1 klasa, sprawdzila 43 PLN....

kilka klikow myszka w laptopie, wymienila bilet tzn dokonala pelnej platnosci na 43 PLN, a 23 PLN zostaly zwrocone we wtorek na karte ktora dokonala platnosci

1. zaskoczyly mnie ceny biletow - nie ma opcji bym gnal samochod za te pieniadze na trasie Katowice - Lublin
2. zaskoczyla mnie szybkosc i łatwosc wymiany biletu

Nie sledze obecnie promocji na PKP, ale czas sie temu przyjrzec mimo, ze LPG ma jeszcze 3 z przodu w cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#886 PostWysłany: 09 Cze 2022 13:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Szybkość wymiany biletów tak, dopóki Ci się nie okaże, że np. zmieniasz Częstochowę na Częstochowę Stradom, na ten sam pociąg w tej samej klasie, zamieniasz jeden bilet na dwa, albo milion innych "usprawnień".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#887 PostWysłany: 09 Cze 2022 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
kubus571 napisał(a):
p.wl napisał(a):
kubus571 napisał(a):
Natomiast byłem zszokowany ceną, która że tak powiem zwaliła mnie z nóg, za parę złotych więcej kupiłem bilety W6 do TGD dla 4 osób z priority.

Napiszesz coś więcej na temat owej szokującej ceny? Ile za osobę, na jakiej trasie, data?
Czy PKP powinny dopłacać pasażerom za skorzystanie ze swoich usług, bo akurat Wizz ma pulę kilku biletów za 5 zł gdzieś na Bałkany?
Potem są narzekania, że komuna, że niegospodarność etc.
Trzeba porównywać jabłka do jabłek.


368zł za podróż w jedną stronę z Warszawy do Iławy dla 2 dzieci i dorosłego. Bilet rodzinny. Odjazd sobota 04.06 o godz. 12.38

Nie wiem w jaki sposób wywnioskowałeś że uważam że ktoś powinien do biletów dopłacać pasażerom. Tylko jeśli chcemy uatrakcyjnić kolej to bilety cenowo powinny być alternatywą dla podróży samochodem, a nawet przy kosmicznie drogiej benzynie, taniej pokonam tę trasę w dwie strony z dziećmi samochodem i jeszcze zostanie mi na obiad w knajpie z tych 368zł.


Z godzinę później był zwykły IC za ułamek tej ceny. Ale jak się chce podróżować Pendolino za grosze, to później takie pretensje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzenio1970 lubi ten post.
 
      
#888 PostWysłany: 09 Cze 2022 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Jakbyś przeczytał całą dyskusję to zaznaczyłem że nie chodziło o samą podróż, tylko na dzień dziecka obiecałem przejażdżkę dzieciom Pendolino. Jeśli chodzi o ten ułamek to też nie do końca bo cały bilet na IC kosztował ponad 80% tego na co EIP.

Nie chce podróżować za grosze, tylko jak napisałem wcześnie ceny przejazdu PKP powinny być alternatywą dla transportu prywatnego a nie są. Bo nawet wybierając IC płace więcej niż za paliwo na tej trasie.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#889 PostWysłany: 09 Cze 2022 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Wycena czasu w pieniądzu to bardzo indywidualna sprawa.
Pociąg Katowice Gdańsk OW np sobota w lipcu ... Fakt jedzie z 10h kosztuje bez żadnych mykow znizek 24pln. Chcesz być szybciej płacisz wielokrotność. Ceny naprawdę akceptowalne.

Czuję, że kiedyś poskładam PKP by poskakac weekendowo po Skandynawii W6. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#890 PostWysłany: 09 Cze 2022 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
No ale między EIP a IC różnica w czasach jest marginalna, jeśli chodzi o linię nr 9.

Różnica w cenie wg kolegi z kilku postów wyżej znacząca, ja kupując bilet więcej niz 20% nie zauważyłem.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#891 PostWysłany: 09 Cze 2022 22:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zaraz, ale teraz rzucacie jakieś kwoty odbiegające od znaczącego faktu, że przez cały ubiegły tydzień wiewiórka losująca ceny biletów
(

)
była na chorobowym w związku z czym EIP kosztowały wyłącznie 169 zł (a nie od 49 wzwyż), a IC/TLK kilometrowo, czyli 70-90 zł, a nie od 19 zł. To jednak spora różnica i porównywanie tych cen jest bezcelowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#892 PostWysłany: 15 Cze 2022 08:38 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Polowanie na tanie bilety - jak zawsze start o 0:30 :lol:
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,6090741
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#893 PostWysłany: 15 Cze 2022 09:54 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jakoś nie jestem zdziwiony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#894 PostWysłany: 15 Cze 2022 10:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Przecież to trwa od kilkunastu lat...
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#895 PostWysłany: 15 Cze 2022 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
to teraz wracajac do mojego wpisu dot. biletów z Katowic do Lublina
IC Lublin - Katowice, w Lublinie podstawiono jeden autobus zastepczy na trase Lublin - Kraśnik, na pytanie czy beda kolejne moze tak moze nie
W Krasniku ludzi zabral TLK Lublin - Bohumin wagony Ceske Drahy - kto mial 1 klase podrozowal w miare swobodnie, w klasie 2 scisk czlowiek na czlowieku plus duza liczba obywateli UA z torbami

skutek ... Zona wyleczona z konferencji z dojazdem pociagiem chocby dawali jej bilet gratis
pociag przyjechal opozniony, odebralem Ją z peronu, przywiozlem do domu, klopotu z Jej natychmiastowym zasnieciem nie stwierdzilem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#896 PostWysłany: 15 Cze 2022 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Wspólny Bilet z coraz większym zasięgiem
https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... nline.html
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#897 PostWysłany: 15 Cze 2022 20:58 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
correos napisał(a):
to teraz wracajac do mojego wpisu dot. biletów z Katowic do Lublina
IC Lublin - Katowice, w Lublinie podstawiono jeden autobus zastepczy na trase Lublin - Kraśnik, na pytanie czy beda kolejne moze tak moze nie
W Krasniku ludzi zabral TLK Lublin - Bohumin........ z Jej natychmiastowym zasnieciem nie stwierdzilem :D



Jutro wybieramy się do Sopotu , jak na razie mamy same pozytywne odczucia i mam nadzieje że jutro (i w niedzielę_wracamy) się to nie zmieni chociaż widzę że odłożenie na EC Sobieskim jutro będzie pewnie ponad 100% bo biletów już nie ma na niego od 2 tygodni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#898 PostWysłany: 15 Cze 2022 22:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zbyszko napisał(a):
Wspólny Bilet z coraz większym zasięgiem
https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... nline.html

Minister Bittel miał na tym punkcie jakąś tam szajbę i chwała mu za to, ale w praktyce jest to jedynie mała namiastka normalności, bardzo słaba zresztą. Do cywilizowanego świata wciąż nam baaaardzo daleko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#899 PostWysłany: 23 Cze 2022 14:29 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Do fachowców od Intercity, próbuje anulować bilety i kreci się w kolko ten sam komunikat przez 5, 10 15 minut itd...
i brak jakiejkolwiek reakcji itd i nic się nie dzieje, bilet dalej nie anulowany.
Bilet był już wymieniany, czy to jest problem??, czy te ich systemy nie ogarniają takiego tematu:)
Myślałem też, że to może wina przeglądarki ale kreci się tak samo na każdej.

Załącznik:
Intercity zwrot.png
Intercity zwrot.png [ 60.56 KiB | Obejrzany 361 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#900 PostWysłany: 23 Cze 2022 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
@kacper451 miałem tak samo, nic nie robiłem i po paru minutach bilet się zwrócił
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group