Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1001 PostWysłany: 03 Lut 2023 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
@Hose
Tak cen bazowych, ale kto by tam się bawił i sprawdzał promocje i planował z wyprzedzeniem swoje podróże. ;)
Ludzie powtarzają to co usłyszą w TV. :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#1002 PostWysłany: 03 Lut 2023 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Najniższe promocyjne progi cenowe pozostały be zmian, ale kolejne w ramach PROMO podskoczyły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1003 PostWysłany: 03 Lut 2023 17:29 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 357
Promo to jest ileś % mniej od właśnie ceny bazowej. Więc jeśli podskoczy cena bazowa to promo powinno też :)
Pomijając to ja też na niektórych trasach nie zauważyłem w ogóle różnicy pomiędzy ceną z zeszłego roku a teraz. Wręcz mam wrażenie że tylko zmniejszyła się ilość biletów z promo i to jest ta podwyżka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1004 PostWysłany: 06 Lut 2023 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Skorzystałem pierwszy raz z nowej aplikacji PKP Intercity i póki co przestrzegam przed nią. Zapłaciłem za bilet kartą w piątek. Transakcja przebiegła pomyślnie co dokumentuje mailowe potwierdzenie zapłaty. Niestety nie otrzymałem biletu - poszła reklamacja. Znajomy korzystał z niej wcześniej i tez miał podobny problem - bilet w końcu się pojawił ale konduktor miał problemy z jego zeskanowaniem. Również opinie w sklepie google nie zachęcają. Jeżeli decydujesz się na zakup w tej aplikacji bilet dostajesz tylko w apce (nie przychodzi on również na maila). Do apki logujesz się tym samym kontem co na przeglądarce na stronie zakupowej PKP Intericty, przy czym z poziomu apki widzisz także bilety kupione przez przeglądarkę, ale na przeglądarce nie widzisz biletów kupionych przez apkę. Apka zapowiadała się dobrze w porównaniu do siermiężnego bilkomu lub ograniczonego w funkcje skycashu, ale ewidentnie jest jeszcze niedopracowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1005 PostWysłany: 06 Lut 2023 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Widziałeś kiedyś "państwową" aplikacje co działa bez zarzutu od samego początku? ;)
Tam się liczy termin dowiezienia produktu a nie jego jakość, na to przyjdzie jeszcze czas.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1006 PostWysłany: 06 Lut 2023 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@epikie ja korzystam z Koleo od dawna i wszystko działa stabilnie. Polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1007 PostWysłany: 06 Lut 2023 22:49 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 357
Na plus na pewno wybór miejsca, wreszcie nie trzeba się gimnastykować i można kliknąć na miejsce które się chce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1008 PostWysłany: 06 Lut 2023 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale zakup na stronie też pozwala na wybór miejsca, więc to naturalna funkcjonalność.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1009 PostWysłany: 07 Lut 2023 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Jest już oficjalne info - ceny biletów PKP Intercity zostaną obniżone od 1 marca. Stawki bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, a dla kategorii EIC i EIP - średnio o około 15 proc., wracając tym samym do poprzedniego poziomu sprzed 11 stycznia.

https://www.money.pl/gospodarka/pkp-int ... 0880a.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1010 PostWysłany: 12 Lut 2023 02:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Pabloo napisał(a):
Ale zakup na stronie też pozwala na wybór miejsca, więc to naturalna funkcjonalność.

Ale - jak to ujął @marrak - trzeba się nagimnastykować i nie każdy potrafi (czasem trwa to i z godzinę i wymaga posiłkowania się słownikiem wyrazów brzydkich). Za to ma się jakiś handicap w stosunku do tych, co nie potrafią. Albo stoją jak lemingi w kolejce do kas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1011 PostWysłany: 23 Lut 2023 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
epikie napisał(a):
Jest już oficjalne info - ceny biletów PKP Intercity zostaną obniżone od 1 marca.

Czy orientujecie się czy ta data dotyczy zakupu czy samego przejazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1012 PostWysłany: 23 Lut 2023 22:09 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
@sherif14 Obniżka działa w dacie transakcji. Czyli jak się wstrzymasz tydzień z zakupem biletu to zapłacisz za niego trochę mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 lubi ten post.
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
#1013 PostWysłany: 26 Lut 2023 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Jeżeli bilet na marzec jest w ofercie promocyjnej to warto go już teraz kupić (dostępność tanich biletów maleje). Natomiast jeżeli ktoś poluje na bilet, ktory ma już podstawową cenę to zdecydowanie warto wstrzymać się z jego zakupem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1014 PostWysłany: 12 Mar 2023 22:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Jadę teraz IC5124, który wyświetla błędne nazwy stacji ("Warszawa Zach. peron 8" zamiast "Warszawa Zach. peron 9" i "Warszawa Koło" zamiast "Warszawy Młynów". Czort tam z tym peronem 9, ale z tym Młynowem to jest wstyd, żeby pociąg pokazywał błędna stację, gdy zmiana nazwy nastąpiła jakieś trzy lata temu, a żeby było trudniej, tak się teraz nazywa następna stacja. O ile pamiętam, to systemy Pixela mają taką strukturę danych, że ciężko zmienić nazwę już raz wgranego przystanku, mimo że są całkiem nowe dane rozkładowe. Swoją drogą wszystkie systemy na dworcu w Toruniu też pokazywały peron 8 (ale przynajmniej Młynów).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1015 PostWysłany: 12 Mar 2023 23:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@obibok PKP to firma państwowa, a obecne czynniki "państwowe" tkwią mentalnie w głębokim PRL-u. Więc jeżeli nazwa stacji zmieniła się "dopiero" 3 lata temu, to do nich to dotrze może za lat 40. Cierpliwości... :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1016 PostWysłany: 12 Mar 2023 23:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Nie no, bez jaj. Nie mieszajmy w to polityki. Beton jest ten sam, niezależnie od rządzącej opcji i - jak mówię - to zapewne zależy od struktury danych w systemie. Co nie znaczy, że nie da się poprawić, gdyby ktokolwiek się tym przejął.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#1017 PostWysłany: 13 Mar 2023 21:41 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
epikie napisał(a):
Skorzystałem pierwszy raz z nowej aplikacji PKP Intercity i póki co przestrzegam przed nią. Zapłaciłem za bilet kartą w piątek. Transakcja przebiegła pomyślnie co dokumentuje mailowe potwierdzenie zapłaty. Niestety nie otrzymałem biletu - poszła reklamacja. Znajomy korzystał z niej wcześniej i tez miał podobny problem - bilet w końcu się pojawił ale konduktor miał problemy z jego zeskanowaniem. Również opinie w sklepie google nie zachęcają. Jeżeli decydujesz się na zakup w tej aplikacji bilet dostajesz tylko w apce (nie przychodzi on również na maila). Do apki logujesz się tym samym kontem co na przeglądarce na stronie zakupowej PKP Intericty, przy czym z poziomu apki widzisz także bilety kupione przez przeglądarkę, ale na przeglądarce nie widzisz biletów kupionych przez apkę. Apka zapowiadała się dobrze w porównaniu do siermiężnego bilkomu lub ograniczonego w funkcje skycashu, ale ewidentnie jest jeszcze niedopracowana.

W ostatnich dniach potrzebowałem kupić kilka biletów, więc przy okazji potestowałem sobie apki: PKP Intercity, Bilkom, PKP Apka i Koleo. SkyCasha nie rozważałem, bo nie raz mnie zawiódł przy zakupie biletów komunikacji miejskiej.

Oto rezultaty moich prób i błędów😉:

PKP Intercity
- zakup biletów OK, choć wybór oferty promocyjnej niezbyt czytelny: choć kupowałem bilety IC to domyślnie podstawiała się promocja dla EIC i EIP, musiałem ręcznie przełączać
- bilet nie przychodzi na maila (więc po co im adres email?), więc na papierowy backup nie można liczyć
- bo backup by się przydał, skoro wejście w listę biletów raz działa kilka sekund, innym razem 2 minuty (lub timeout)
- biletów kupionych przez apkę nie widać przez przeglądarkę, a tych kupionych przez www nie widać w apce, to po co to samo konto?

Bilkom
- o tak jest siermiężny i miejscami niekonsekwentny: żeby zmienić email trzeba podać imię i nazwisko, logowanie via Apple jest w apce, ale nie przez stronę (via Google jest tu i tu), termin 30 dni liczony jest wg godzin, a nie dób i musiałem dłużej odczekać by móc kupić bilet
- przebił wszystkie inne, bo dobrał mi przejazd łączony jako dwa różne bilety z róznymi ofertami promocyjnymi PKP IC o 17 zł taniej niż apka i strona Intercity oraz Koleo!
- bilet przyszedł na maila i można go wydrukować jako backup, widać go w apce (bez czekania), a także w podpiętym mObywatelu - w obu apliakcjach całkiem atrakcyjnie jest pokazany

PKP Appka
Sama pozwala tylko wyszukać przejazdy w oparciu o „silnik” Bilkom-u, ale zakup realizuje po przekierowaniu do przeglądarki i teraz ciekawostka: choć to strona Bilkomu to z zupełnie inną atrakcyjną i wygodną skórką (adres URL jest ten sam co standardowej wersji), która… jest pozbawiona logowania, ale jeśli zdązyliśmy zalogować się wcześniej w przeglądarce to w nowej skórce już jesteśmy zalogowani - polecam, bo jest fajniejsza. PKP Appka to więc tylko dobry shortcut to nowej skórki Bilkomu, o ile zawczasu się zalogowaliśmy (lub nie mamy konta i go nie chcemy).

Koleo
Chciałem dać im szansę, ale jej nie wykorzystali:
- do rejestracji wymagają imienia i nazwiska jakby podczas zakupu nie można było podać
- nie da się wybrać stacji pośredniej: dwukrotnie zależało mi na przesiadce w konkretnym mieście, bo raz potrzebowałem spotkać się na dworcu na krótko ze znajomym, a drugi chciałem wsiąść do drugiego pociągu tam gdzie zaczyna trasę. Koleo jednak samo dobiera miejsce przesiadki i nie mamy na to wpływu. Skoro wiedzą lepiej od klienta gdzie ma się przesiąść i nie dają mu żadnego wyboru w tej kwestii, to nie jest apka dla mnie.

Reasumując jest słabo. Bilkom wygrywa najbardziej kompleksową (choć miejscami niezrozumiałą i irytującą) funkcjonalnością oraz tym, że bilety PKP IC dobrał mi taniej niż apka i strona przewoźnika. Aby było wygodnie i fajnie, kolejność zakupu polecam:
1. logowanie do Bilkomu przez przeglądarkę,
2. następnie wejść do PKP Appki i tam wyszukanie połączeń i zainicjowanie zakupu,
3. finalizacja zakupu na wygodnej nowej stronie Bilkomu
4. późniejsza obsługa już w apce Bilkom lub mObywatelu.
To najlepsza dla mnie kombinacja, ale przecież to nie powinno tak wyglądać…

P.S. Przy okazji ponarzekam na mWars: niedawno jechałem pociągiem, gdzie kilka razy z głośników zachęcali do zamawiania posiłków przez mWars, ale w mWarsie nie było mojego pociągu na liście 😂.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1018 PostWysłany: 14 Mar 2023 07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2231
złoty
@ume Z ciekawoiści zajrzałem do historii biletów w apce PKP Intercity i mam tam całą fure biletów od 2021 r. (więcej niż w historii na stronie) kupowanych przez www. Nie mam obecnie żadnego aktywnego biletu, ale zakładam, że skoro jest historia to i bieżące bilety się tam znajdą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1019 PostWysłany: 14 Mar 2023 08:26 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
U mnie nie ma ani jednego, nawet po kliknięciu w button Historia biletów. Tak samo biletu kupionego w apce nie mam na www.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1020 PostWysłany: 14 Mar 2023 10:55 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
@ume U mnie bilety z apki nie pokazują się na przeglądarce internetowej. W drugą stronę zaciąga bilety, ale gdybym chciał dokonać jakiś zmian to nie mogę tego zrobić w aplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group