Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#101 PostWysłany: 27 Cze 2017 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja ostatnio testowałem
Image
i Dorchester jest super
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#102 PostWysłany: 27 Cze 2017 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Które miasto to kwas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#103 PostWysłany: 28 Cze 2017 00:00 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Teraz to trochę Londres :shock:
Prawilnie przypominam, że wątek dotyczy piwa w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#104 PostWysłany: 28 Cze 2017 00:44 

joker1977 napisał(a):
Nie wiem może nie powinienem ale mi się też sucharek przypomniał
"Piwo jest zawsze wilgotne"

Wygooglowałem :twisted: Już chciałem napisać coś śmiesznego i chamskiego, ale sobie przypomniałem, że to nie joemonster :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#105 PostWysłany: 28 Cze 2017 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Chmiele spod Lublina, warzone w Krakowie, no...

Załączniki:
image1.JPG
image1.JPG [ 99.23 KiB | Obejrzany 2857 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#106 PostWysłany: 28 Cze 2017 23:11 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Wolałbym aby było sygnowane nickiem kacper451 ;)
ale ? na razie wystarczy imieniem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#107 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:11 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Ktoś jest na ?% Craft! w Browarze Artezan w podwarszawskich Błoniach?
Bardzo przyjazna kamerlna impreza. ;) Z naciskiem na kameralna :)
Na zdjęciu rownie przyjemna Buba Fest z browaru Szalpiw wylezakowana w beczce po koniaku :) Bagatela 11% alkoholu.

Załącznik:
IMG_20170701_165219.jpg
IMG_20170701_165219.jpg [ 266.28 KiB | Obejrzany 2767 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#108 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Ja dziś w pracy jutro we Szwecji. Ale kilkoro znajomych się do Błonia wybierało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#109 PostWysłany: 09 Lip 2017 16:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
ane.wald napisał(a):
Panowie @sko1czek i @Gadekk i spółka: kwas epsilon powraca za parę dni :)


i powrocil, np tu: spiskowcy rozkoszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#110 PostWysłany: 09 Lip 2017 17:44 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
A w Czarodziejce gorzałce lane do petów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#111 PostWysłany: 13 Lip 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Zaskakujācy kolor, dobry smak

Załączniki:
20170713_210052.jpg
20170713_210052.jpg [ 426.23 KiB | Obejrzany 2537 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#112 PostWysłany: 19 Lip 2017 20:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6250
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Stu mostōw strawbery milkshake IPA. This is f*cking insane. Najlepsze wakacyjne piwo w tym roku zaraz po kwasie Epsilon z Pinty
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#113 PostWysłany: 21 Lip 2017 10:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Gdzieś dostanę z tapa Epsilona w Warszawie??
Wg ontapa na beczkę się już spóźniłem, widziałem jeszcze w tym tygodniu był w Drugim Dnie i w KiK na Żoliborzu ale i tam się chyba już skończył.
Może być butelka w ostateczności:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#114 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:59 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Krótkie wrażenia po pierwszym dniu WFP.

Nie przygotowując się do festiwalu poprzez sporządzanie listy piw do wypicia etc., wybrałem się na Łazienkowską. Bilet kupowałem w kasie, choć można przez internet; po godz. 18 odstałem te swoje trzy minuty i wszedłem na teren przygotowany pod fanów złocistego trunku. Na trzech poziomach znane i często lubiane polskie browary, w których większości można było płacić kartą, ewentualnie bankomaty znajdujące się w budynku załatwiały sprawę.

Czwartek nie był tłocznym dniem, w większości kolejki były więc niewielkie. Podczas tej edycji wielu wystawców lało po 100/150 ml. Niektórzy również szli na rękę, mimo oficjalnych innych pojemności a i ceny też wtedy były niższe.

Zacząłem od Pracowni Piwa, gdzie spróbowałem Laba6, który jest imperialnym saisonem (11,5%) leżakowanym w beczce po muscacie, sprawdzona pozycja, summon @Gadekk. Po obmyciu szkła, wybór padł później na neipę z Ziemi Obiecanej o wdzięcznej nazwie Brajanek (5%). Kolejne pozytywne doświadczenie z ich browarem. Następnym był Molotovish z Monkisha (12%), triple neipa, bardzo owocowy, klasa sama w sobie.

Nie spiesząc się, wymieniałem się spostrzeżeniami okołopiwnymi, spotykając znajomych i tych mniej. Przy okazji przegryzłem też mały chlebek z kaczką, żółtkiem i chyba żurawiną z Maryensztadtu, dałbym gwiazdki.

Pierwszym fuckupem był natomiast Kolektyw DUM, imperialny milk robust porter (8,1%) z Zakładowego, z tonką ale głównie zielonym jabłuszkiem w aromacie, co nie wróżyło niczego dobrego; po połowicznym wymęczeniu dość nieudanego eksperymentu w kooperacji z Brazylijczykami, reszta poszła do kranu. Cóż. Grzechy za to odkupili później informacją o sprzedaży butelkowej bardzo limitowanego Szczuna od Szałów, który od 2015 roku wylegiwał się w beczce po koniaku.

Odkąd na OMB spróbowałem rybnych cudowności od Sztuki Śledzia, to i tym razem mieli pierwszeństwo z racji pierwszego głodu. Posiliłem się bułą z dziewiczym matjasem, czekając na zupę rybną. Polecam motzno.

Idą tym delikatesowym tropem, również StuMostów nie zawiódł; ze swojego Conceptu przywieźli autorskie wyroby, dostępne dotychczas jedynie na miejscu we Wrocławiu. Rzutem na taśmę zgarnąłem musztardę z brzeczką oraz chilli a także chrzan z gruszką.

Następnie, ciągle nawadniając się mineralką, odwiedziłem Browar Łańcut. Nie miałem wcześniej możliwości spróbowania Zawiszy Czarnego, risa BA (9,5%), fajne nuty wprowadziła beczka, jest gładko, słodko, całkiem fajnie, choć mogłoby być troszkę więcej plato. Dziś będą sprzedawane butelki w kartonie ze szkłem, ciekaw jestem czy wyprzedadzą te 100 sztuk.

Drugim nieporozumieniem był niepijalny emulsyjny quad Octavio BA (9,5%) z Browaru Jana. Także został wylany. Orzeźwienie musiał przynieść Plantonator (2,5%), tj. berliner weisse z czarną porzeczką z Browaru Harpagan. Było to, czego się spodziewałem, poza tym warto dla lepszego samopoczucia ;) przełamywać cięższe piwa kwasami. Znajomy rozlał na trzy osoby następnie BV03 (7%), grape ale z włoskiego CR/ACa. Znałem już i chętnie powtórzyłem; btw będę się upierał co do emmentalera w aromacie, dość dzikie ale też i bardzo pijalne.

Byłem już usatysfakcjonowany ale jeszcze było trochę czasu, więc wybrałem imperialne gose z ananasem i melonem o wdzięcznej nazwie Mother Venus (7%) z Kingpina, którym można było popić włoską pizzę z Pizza Trucka i tyle. Odwiedziłem też stoisko Nepomucena, by spróbować wild Echo BA (9,3%), czyli dzikiego imperialnego bałtyka z rozkminką czy aby to był ich celowy zamysł, niemniej całkiem ok. Na koniec zdegustowałem RISa 34 plato (15%) z Radugi, której tego dnia też coś wybuchło delikatnie przy tym zalewając Golema znajdującego się tuż obok. Alkohol dość ukryty, przyjemnie rozgrzewający przełyk, nie było też jakoś ulepkowate, choć temperatura podania była zbyt niska.

Z reszty spróbowanych próbek zaskoczeniem była bez wątpienia Gehenna LBA (7,5%) z Golema, czyli whisky extra stout ze świetnym akcentem po beczce Laphroaiga, bardzo torfowo, świetny balans, gładziutko, klasa. Podwójny Dybuk (10%), imperialny żytni porter z solą także solidny. Bardzo cytrusowo - limonkowy wheat Freak (4,6%) z Radugi natomiast wykręcał pyszczek w sposób jak dla mnie nieakceptowalny. Trzecim rozczarowaniem i piwuną tym razem wylaną przez znajomego było Spectrum BA (9,5%) z Browaru Szpunt, tego beczkowego risa gorąco odradzam jednak ze względu na nuty alkoholowe.

To by było na tyle. Jestem dość zadowolony. W polskim rzemiośle zdarzają się ciekawe pozycje, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Może troszku po OMB człowiek stał się bardziej wybredny. Z podsumowań: w sumie zdegustowałem około 20 pozycji, parę butelek wróciło ze mną do domu a nawet skarpetki z Kingpina ;) Atmosfera fajna, była nawet grupa kabaretowa, która na spontanie odgrywała różne scenki. W dniu dzisiejszym może być tłoczno. Mam inne plany, niemniej tegoroczną siódmą edycję uważam za całkiem udaną.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#115 PostWysłany: 24 Paź 2017 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
No i coś przedpremierowo w tym zamierającym wątku. Mocno nachmielone ale delikatne.

Załączniki:
IMG_4669.JPG
IMG_4669.JPG [ 31.55 KiB | Obejrzany 1901 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#116 PostWysłany: 25 Paź 2017 09:27 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
No właśnie a kormoran z wiśnią ma żelazo czy pestkowość? :lol:
Mi bardzo smakowało-jesli tylko bedzie/jest w makro to cały karton zamówiłem/juz mam.
Idealne piwo dla znajomych, którzy czasem do mnie przychodzą i upierają ze chcą wypić coś innego niz koncerniak a potem sie krzywią przez cała szklanicę :lol:
Słodyczka przełamana kwaśnością wiśni. Łatwe piwo ze względu na dominację jednego składnika.

@sko1czek
Bardzo ładne sa te nowe etykiety artezana!
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#117 PostWysłany: 05 Gru 2017 19:35 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Pinta wybuduje swój browar:

http://m.interia.pl/biznes/news,2547922
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#118 PostWysłany: 10 Gru 2017 20:21 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
ktoś pił barlow sorbus? skołowała mi dziewczyna jedna butelke o nie wiem czy trzymać czy pić i uciekac do makro jutro po wiecej :D na Jepiwce 50/50 wiec licze na was?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#119 PostWysłany: 10 Gru 2017 20:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@gruby_inversia A my na ciebie,więc nie masz wyjścia-otwieraj ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#120 PostWysłany: 10 Gru 2017 20:41 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
@gruby_inversia

Chłopaki z JabeerWocky ;)



Piwa ma być więcej, także chyba nie będzie jak z Imperium swego czasu, de facto teraz też będzie kolejna warka i również w mniejszych butelkach.
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/barlo ... szczegoly/
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group