Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bruksela
#1 PostWysłany: 16 Kwi 2012 00:04 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
Witam , szukam jakiejś przyzwoitej knajpy , żeby zjeść obiad , będziemy dosyć dużą grupą , gdyby ktoś mógł coś podpowiedzieć będę :D wdzięczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Bruksela
#2 PostWysłany: 15 Lis 2012 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zaglądałem tu wcześniej ale nikt nie potrafił podać namiarów na sprawdzony lokal :(

Właśnie wróciłem z 24h pobytu w Brukseli i to co mogę polecić gofry najtańsze (1 euro) jakie udało mi się namierzyć zaraz przy Sikającym chłopcu gdy stoimy przodem to w uliczce po lewej stronie (ok. 5 m) są dwa miejsca naprzeciwko siebie. Bliżej Grand Place jest drożej 1,5-2euro.

No i oferta sezonowa na "tanie" jedzenie, ja żałuję że nie skorzystałem z promocji :(

Festiwal frytek :D
http://visitbrussels.be/bitc/BE_en/brus ... estival.do

Oferta wygląda tak: idziemy do jednego z punktów z linka, bierzemy różowy rożek z ulotką na frytki, udajemy się do jednego z lokali które są oceniane i tam kupujemy frytki za 1 euro gdzie normalnie kosztują 2,5 euro, za sosy trzeba dopłacić ok 0,5 euro.

Oferta 01.11-04.12-2012

Ja osobiście zjadłem niecałe 2 rożki w standardowej cenie :( i miałem dosyć więc nie wiem czy można to nazwać "zjeść dobrze" ale na pewno tanio :lol:
Ale o ofercie dowiedziałem się po jedzeniu :mrgreen:

No i dodatkowe info praktyczne: dużo restauracji działa w systemie do 14 (lunch) i zamykają, a otwierają dopiero po 18.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#3 PostWysłany: 30 Sty 2013 17:20 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
jako lokals sie wypowiem :)

1. Przyzwoity kebab w Brukseli to koszt rzedu 3 ojro - tylko nalezy go kupowac, tam gdzie mieszkaja i kucharza panowie z Bliskiego Wschodu, a nie w turystycznym centrum

2. Przy Pl St. Catherine jest zakatek chinsko-wietnamski. Moja ulubiona knajpa to Hongkong Delight - za 10 EUR naprawde mozna wyjsc przyzwoicie najedzonym.

3. jest tez w tamtych okolicach tzw. okno w scianie gdzie serwuja recznie i na oczach widzow robiony makaron chinski z roznymi sosami

4. Sniadanie marokanskie na targu Midi w niedziele (serwowane do 14.00) - ogromny nalesnik z roznymi piklami w srodku. Pychaaa!!! Pisze o tym bodajze przewodnik LP (bo z takowym w reku trafiaja tam mowiacy po EN plecakowcy). Koszt=3.5 EUR. Wystarcza (no przynajmniej niej) na 3/4 dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#4 PostWysłany: 31 Sty 2013 02:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
sofizmat napisał(a):
jako lokals sie wypowiem :)

1. Przyzwoity kebab w Brukseli to koszt rzedu 3 ojro - tylko nalezy go kupowac, tam gdzie mieszkaja i kucharza panowie z Bliskiego Wschodu, a nie w turystycznym centrum
Jako pół-lokals dopowiem ;) Nie tylko kebab ale w ogóle wszystkie pyszne tureckie potrawy są w niedrogich (jak na Belgię) knajpkach na najbardziej tureckiej ulicy Brukseli - Haachtsesteenweg (5 minut od dworca Noord / 10 minut od centrum handlowego City2). http://goo.gl/maps/ULQwn Polecam!

No i po za tym obowiązkowe gofry za €1 tutaj - http://goo.gl/maps/RC8hM (nie sugerujcie się słowem "gofry", one nie są podobne do produktu sprzedawanego pod tą samą nazwą w Polsce). Dla ścisłości, te co tu polecam to sprzedają Luikse Waffels (gofry Liège), Brusselse Waffels (Brukselskie gofry) są trochę inne i bardziej przypominają te polskie. Ja zdecydowanie preferuje te Luikse.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#5 PostWysłany: 12 Lut 2013 15:09 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
mam kupony znizkowe ( dwa zestawy ) do wykorzystania w sieci Quick wazne do 31.03 , oddam oczywiście za darmo ;)
byc moze wystarczy zeskanować też kody przy każdej propozycji ale nie wiem ;)
lub 2 zł przelew i wysle pod wskazany adres
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 14 Sie 2014 00:10, edytowano w sumie 1 raz
usunąłem fotkę z nieaktywnymi kuponami - rozjeżdżała stronę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#6 PostWysłany: 21 Lut 2013 11:36 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Potwierdzam info o ulicy Haachtsesteenweg - niezle tureckie zarcie za b. dobra, jak na Bruksele, cene. W podobnie orientalnym stylu mozna fajnie zjesc na ul. Stalingrad, sa fajne arabskie pizzerie, a takze owoce morza w dobrej cenie (polecane przez miejscowych, ja przyznaje, ze nie jadlem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2013 16:37 

Rejestracja: 05 Sie 2010
Posty: 48
będę w centrum brukseli zeby zobaczyć co ważniejsze miejsca. wiem że tanio w turystycznym centrum miasta to jakiś absurd ale może macie jakiś zakątek do polecenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#8 PostWysłany: 21 Lut 2014 22:27 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
W samym turystycznym centrum i do tego dobrze - wiadomo, ze tanio nie bedzie, ale polecam w kategorii - dobre lokalne jedzenie i nie zbankrutujesz: Wspomniany wczesniej plac St. Catherine, sklep rybny rozstawia bufetowe blaty na chodniku, rozkladaja grill w witrynie sklepu, serwuja bardzo swieze i smaczne stworzenia morskie na wiele sposobow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#9 PostWysłany: 21 Mar 2014 19:00 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Ja polecam gofry/wafle przy Manneken Pis. Fytki nawet w centrum nie byly jakies mega drogie ale w porownaniu do tych z Amsterdamu raczej kiepskie.

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2014 14:44 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Fajna knajpka z kebabami BOTANIQUE - danie za 6 Euro ( duży kebab , do wyboru kilka opcji - bułka, ciasto itp. + frytki + picie ), bardzo miła obsługa, i blisko do stacji metra Botanique( ok 2-3 minut piechotą).


adres : Chaussée de Haecht 14, brussels - na wprost hotelu Retro

Na googlu jeszcze stary widok ( ten zielony lokal):
https://maps.google.com/maps?q=Bruksela,+Belgia&hl=pl&ie=UTF8&ll=50.854814,4.367016&spn=0.001485,0.003484&sll=37.0625,-95.677068&sspn=60.028724,114.169922&oq=brukse&hnear=Bruksela,+Region+Sto%C5%82eczny+Brukseli,+Belgia&t=m&z=19&layer=c&cbll=50.854814,4.367016&panoid=0hz7eOwB99k-cSe_Kw_XTg&cbp=12,117.76,,0,2.15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#11 PostWysłany: 01 Cze 2014 13:19 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
W Brukselii warto poszukać np. włoskich knajp. bo są na wysokim poziomie, np. wychodząc z grande place i idąc jakieś 5 min w stronę La Bourse. Serwują tam na przykład fantastyczną lasagne z kozim serem za około 15 EUR!
A z taniego jedzenia, to są super kebaby (z frytkami w środku :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#12 PostWysłany: 05 Sie 2014 02:05 

Rejestracja: 18 Sie 2013
Posty: 7
Ja polecam gofry z nutellą obok sikającego chłopca. Ale jeden wystarczy dla 2 osób bo są niesamowicie słodkie:) Frytki podobno najlepsze w Brukseli na placyku obok Leopold Park, są tanie, duże 2,7 euro a wybór sosów niesamowity(sosy za dopłatą chyba 0,6-1 euro) i bardzo dobre. Z piw polecam takie o nazwie Kriek, to wiśniowe piwo, smakowało niesamowicie. Będzie mi brakowało tego piwa, mam nadzieję, że znajdę je gdzieś w Łodzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#13 PostWysłany: 14 Sie 2014 00:08 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Jeśli ktoś chce zjeść dobre belgijskie frytki w centrum miasta to zdecydowanie polecam miejsce na rue de la Madeleine
https://www.google.pl/maps/@50.846194,4 ... Qw!2e0!3e5
Reszta "belgijskich frytek" na starym mieście to syf niewarty uwagi. Po prostu sprzedają zwykle mrożone frytki z marketu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#14 PostWysłany: 15 Paź 2014 17:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
j_brawo napisał(a):
Jeśli ktoś chce zjeść dobre belgijskie frytki w centrum miasta to zdecydowanie polecam miejsce na rue de la Madeleine
https://www.google.pl/maps/@50.846194,4 ... Qw!2e0!3e5
Reszta "belgijskich frytek" na starym mieście to syf niewarty uwagi. Po prostu sprzedają zwykle mrożone frytki z marketu.


Byłem wczoraj i mogę potwierdzić - frytki ok, koszt: 2,60 euro + 0,60 euro sos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#15 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 33
A ja polecam frytki z Maison Antoine przy placu Jourdan. Świeże i pyszne. Za polecenie niech posłuży fakt, że przed północą, gdy tam dotarliśmy, przed budką stał długi ogonek ludzi. Fajnie, bo z frytami można usiąść w jednej z knajpek i popić je tam piwem :)
_________________
http://dobrzezaplanowane.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#16 PostWysłany: 03 Lis 2014 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
ten ogonek to tam jest chyba 24h na dobe, 7 dni w tygodniu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#17 PostWysłany: 07 Lis 2014 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czy możecie polecić w Brukseli jakieś miejsce, gdzie można kupić dobre praliny/czekolady i nie przepłacić dwa, trzy razy ?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#18 PostWysłany: 01 Gru 2014 07:31 

Rejestracja: 02 Cze 2010
Posty: 21
Raphael napisał(a):
Czy możecie polecić w Brukseli jakieś miejsce, gdzie można kupić dobre praliny/czekolady i nie przepłacić dwa, trzy razy ?


Tak, sieci sklepow Delhaize oraz Carrefour.

Lektura watku przeraza, najlepsze zarcie w 'stolicy Europy' to tureckie kebsy, marokanskie pizze i chinszczyzna (swoja droga dobre makarony maja tu https://www.google.be/maps/place/WOKUP/ ... fa0400c133 ).
Polecam oddalic sie od centrum i sprobowac Stouwrij oraz jak ktos jest fanem to Mules Frites (ja nie jestem, nie lubie jak mi sie jedzienie slizga w buzi) - generalnie im dalej od Grand Placu tym lepsze jedzenie. Belgia slynie tez z dziczyzny, niestety jeszcze nie probowalem nic.

Jezeli chodzi o gofry to jadlem je w paru miejscach i nie widze zadnej roznicy miedzy nimi(nie probowalem jedynie tych sprzedawanych z malych zoltych furgonetek :P).
Natomiast nie poolecam zdecydowanie "najlepszych frytek w Belgii" z placu Jurdana. Moim zdaniem obrot tam jest tylko i wylacznie dzieki wielkiej mahcinie nakrecanej przez wszsytkie przewodniki turystyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#19 PostWysłany: 10 Gru 2014 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Fanom muli polecam obowiązkową wizytę w słynnym CHEZ LEON przy rue des Bouchers, w ogóle cała ta ulica to raj dla miłośników owoców morza, tak jest wystawnie :D
Załącznik:
DSCF1360.JPG
DSCF1360.JPG [ 142 KiB | Obejrzany 12805 razy ]


Frytki na rue de la Madeleine - również polecam! W pobliżu kilka miejsc z jedzeniem 'na szybko' - Quick i np. gyroski od Greka
Załącznik:
DSCF1330.jpg
DSCF1330.jpg [ 142.99 KiB | Obejrzany 12805 razy ]


W okresie świąteczno-sylwestrowym przy placu Sainte-Catherine działa Winter Market - jest koło młyńskie, lodowisko, karuzele i oczywiście street food ;)
Załącznik:
DSCF1778.jpg
DSCF1778.jpg [ 120 KiB | Obejrzany 12805 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela
#20 PostWysłany: 02 Kwi 2015 18:18 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Noordzee Mer du Nord (45, Rue Sainte Catherine) - kultowy bar z rybami i owocami morza; warto spróbować zupy rybnej za 5€ albo zamówić lampkę wina i małe danie/ przekąskę (ceny jedzenia: między 5 a 12€) przy ulicznej ladzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group