Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pireneje 2019
#1 PostWysłany: 20 Lut 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
Witam,
chciałbym zainteresować moim planem na sierpniowy wyjazd w Pireneje (Francja - Hiszpania).
Przelot Ryanairem Kraków-Tarbes Lourdes,ceny biletów to w moim przypadku 608zł(tyle zapłaciłem wczoraj)w tej cenie mam pierwszeństwo wejścia na pokład i dwa bagaże podręczne w dwie strony,ten mniejszy to śpiwór.W Lourdes noc w hotelu,który mieści się 2 min.od dworca kolejowego,z którego dnia następnego rano jest autobus do Gavarnie,bilet autobusowy 2 E.Na miłym górskim Kempingu Bergerie można pozostać na jeden dzień w celu aklimatyzacji,lub ruszyć na szlak...wyjazd 2 tygodniowy...startując z Gavarnie nie zakładam ścisłych regorystycznych przejść dziennych,jeśli na planie wędrówki nie spotykamy schronisk,rozbijamy się na dziko co jest oczywiście możliwe (tuż przed zmrokiem,rano do 9 trzeba się zwinąć).Odnośnie schronisk,to mam już kilka przy których ew. nocleg jest całkowicie legalny-sprawdziłem.W trakcie 2 tyg.wyjazdu,jeśli zaszła by taka potrzeba,to oczywiście możemy skorzystać z noclegu w schronisku.Przechodzimy z Francji na stronę Hiszpańską, gdyż celem jest Park Narodowy Ordesa z jej najwyższym szczytem Monte Perdido 3355m n.p.m .Ogólnie mówiąc,z Gavarnie kierujemy się na Torlę.W Torli znajduje się super Kemping Rio Ara, na którym można zatrzymać się na dzień,aby na lekko zwiedzić okolicę...lub najzwyczajniej odpocząć,oraz kursują też autobusy do Pradera de Ordesa,gdzie można przejść do schroniska Goriz,skąd wiedzie szlak na Monde Perdido.
Możliwości wędrówek jest co nie miara,niebawem zakupię polecaną mapę okolic,droga ale niestety ponoć najlepsza.
https://sp.com.pl/parque-nacional-de-or ... ido-214908
Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji krajoznawczych i widokowych,lecz dla mnie niewątpliwie najbardziej spektakularne będzie zobaczyć Cyrk Gavarnie z jego wielkim wodospadem ( 422m),oraz Wrota Rolanda,lub jak mówią Podniebne Wrota Rolanda,z którymi wiąże się pewna legenda.
W bliskiej okolicy Torli jest piękna via ferrata Sorrosal

jeśli zmieściłaby mi się uprząż to chętnie bym ją zaliczył...
Lot Kraków 01.08 (17:20) powrót Tarbes Lourdes 15.08 (20:30) tj.czwartek
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#2 PostWysłany: 20 Mar 2019 18:07 

Rejestracja: 21 Sty 2016
Posty: 5
Kaukaz, Pireneje, Nepal to moje marzenia życia. W tym roku sierpniu Kaukaz, bardzo żałuję że nie mogę dołączyć ale chętnie poczytam relacji z podróży. Tak na przyszłośc dla siebie:) powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#3 PostWysłany: 22 Mar 2019 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
wioletta9999 napisał(a):
Kaukaz, Pireneje, Nepal to moje marzenia życia. W tym roku sierpniu Kaukaz, bardzo żałuję że nie mogę dołączyć ale chętnie poczytam relacji z podróży. Tak na przyszłośc dla siebie:) powodzenia

Jasne,mam nadzieję że wszystko pójdzie z planem,właśnie zarezerwowałem nocleg w hotelu Lutetia, na noc po przylocie,zresztą jedną z 1/2 sierpnia,może któś leci z Krakowa 1.08 do Lourdes,więc fajnie by było złapać kontakt https://www.booking.com/hotel/fr/luteti ... map_closed możliwość odwołania rezerwacji do 31 lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#4 PostWysłany: 02 Maj 2019 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
...Hehe,ceny na w/w lot spadły :lol: ,przepłaciłem dwie stówki,teraz coś ok.400zł,więc tym bardziej warto się zastanowić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#5 PostWysłany: 02 Maj 2019 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Fajna wyprawa, szłam w drugą stronę: z Torli do Gavarnie. Zazdroszcze dwóch tygodni, będziesz mieć dużo więcej czasu niż my żeby się nacieszyć widokami, a są nieziemnskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#6 PostWysłany: 02 Maj 2019 09:42 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Czy ten autobus do Gavarnie jedzie tylko raz dziennie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#7 PostWysłany: 02 Maj 2019 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
-- 02 Maj 2019 15:36 --

NorthisCalling napisał(a):
Fajna wyprawa, szłam w drugą stronę: z Torli do Gavarnie. Zazdroszcze dwóch tygodni, będziesz mieć dużo więcej czasu niż my żeby się nacieszyć widokami, a są nieziemnskie.

Oby :D ...już od roku o tym marzyłem,właśnie biłem się z myślami a mając dużo urlopu stwierdziłem,że tydzień nie byłby wystarczający aby na spokojnie nacieszyć się widokami.

-- 02 Maj 2019 15:41 --

risto napisał(a):
Czy ten autobus do Gavarnie jedzie tylko raz dziennie?

Wszystkie znaki na niebie a raczej rozkładzie mówią...że nie :) ,nawet jesli jest nie aktualny,to myślę że jest ich kilka.
https://hasajacezajace.com/wp-content/uploads/2017/12/TarbesLourdesLuz_depuis-le_010915-3.pdf
a ogólnie dla rozjaśnienia i nabrania apetytu,można poczytać sobie na blogu,jest tego sporo https://morgusiowe-wedrowki.blogspot.co ... eneje.html

-- 02 Maj 2019 15:58 --

Sorry :oops: ,ale chyba podałem zły kierunek,raczej PIERREFITTE-N...ale to już na miejscu trzeba dopytać,to najmniejszy problem,w moim jak i wielu innych przypadkach będę musiał kierowcy paluchem na mapie pokazać,bo języka nie znam :cry: ...damy radę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#8 PostWysłany: 02 Maj 2019 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
risto napisał(a):
Czy ten autobus do Gavarnie jedzie tylko raz dziennie?

Tu jest ostatni dostępny rozkład https://tiny.pl/trkqk, ale już od 2 lat się nic prawie nie zmienia w godzinach odjazdu. Z Lourdes do Gavarnie raz dziennie tam i z powrotem oraz dodatkowe kursy z/do Pierrefitte Nestalas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#9 PostWysłany: 02 Maj 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
Dzięki wielkie bracie!...czyli ten 10:38?,ale mi to w zupełności wystarczy,mam czas,a i hotel wybrałem 2min.od dworca....zresztą jest przygoda,jest zabawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#10 PostWysłany: 02 Maj 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Odjeżdża spod dworca o 9.01, a o 10.38 jest na miejscu w Gavarnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#11 PostWysłany: 08 Cze 2019 23:42 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 24
Czy autobus ten kursuje codziennie ? Jaki jest koszt dojazdu do Gavarnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#12 PostWysłany: 09 Cze 2019 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
emLOT,to groszowe sprawy,chyba 2E...jeśli takie niuanse mają mieć znaczenie czy zaważyć,to chyba przygody z tego nie będzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#13 PostWysłany: 09 Cze 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
608 zł zapłaciłeś w lutym. Obecnie te bilety są po 218 zł. Będziesz miał nauczkę na przyszłość, żeby się nie śpieszyć;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pireneje 2019
#14 PostWysłany: 09 Cze 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
elwirka...już taki zemnie...szybki drań :lol: ,nie tyle już w życiu straciłem,a co jeszcze przede mną...powiem szczerze że za te bilety byłbym w stanie dać i osiem stówek,gdy skończyło się 51 wiosenek,to już mam to głęboko... 8-) ,nie wiadomo ile jeszcze człowiekowi pozostało...
Dzięki za czujność :D elwirka
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group