Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lip 2016 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Na początku witam was wszystkich. Jak to mówią "jak trwoga to do fly4free". Już raz mi pomogliście przy okazji z Radomiem. Więc pojawiam się znowu, o ile teraz nie będę się pytał czy Uber jest w Kanadzie i czy wsiąść do samolotu. :D To parę innych pytań mam. Więc zacznijmy.
1. Jak to mówił pan Stonoga bilet kupiony wy... jeszcze dzisiaj. No ja wylecę dopiero w Grudniu 14, a powrócę 2 stycznia. Jednak moje pytanie jest może banalne, jednak warto się spytać. Jak tak naprawdę przygotować się do lotu? Lecę Luftwaffe Lufthansą. Bilet kupiony poprzez niemiecką stronę ale odcinek Frankfurt-Calgary lecę Air Canada. Bagaż to wiadomo jedna walizka 23 kg i coś podręcznego. Dwa czy można do rejestrowanego wrzucić polską wódkę i kiełbasę lub inne wyroby spożywcze? Wiadomo lecę do rodziny na święta i taki prezent na pewno ich ucieszy.
2. Wiadomo że trzeba elektronicznie za 7 $ wyrobić eTA i tylko tyle?
3. Rodzina wspominała też, aby wziął jakieś ubezpieczenie zdrowotne, ale tak naprawdę nie wiem z czego wybrać. Macie jakieś sprawdzone firmy?
4. Tak jak wspominałem w punkcie 1 jak się do takiego lotu przygotować? Podróż za ocean przesiadka we Frankfurcie toż to jest kosmos w porównaniu z 2 h w puszcze Ryana. ;)
5. Dla was będzie pewnie to sprawa oczywista dla mnie nie bardzo. Bilet kupiony, więc odprawy żadnej on-line nie trzeba robić? Tylko w dzień odlotu ustawić się do check-inu tam nadać bagaż, który odbiorę dopiero w Kanadzie (w Niemczech nie zawracam sobie nim głowy?) i dostaję kartę pokładową na lot do Frankfurtu i Clagary. Przylatuje do Niemiec idę na tranzyt znajdę swoją bramkę i czekam na odlot? Po przylocie wiadomo rozmowa z celnikiem: Po co? Na co? Do kogo? Na jak długo? Odpowiadamy a pan celnik wbija nam wizę do paszportu i już jestem na Kanadyjskiej ziemi, gdzie odbierze mnie rodzina. Dobrze sobie to wszytko rozplanowałem?
6. Ogólnie proszę was o takie mniej więcej uświadomienie mnie co mnie czeka, co muszę zrobić itp.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 26 Lip 2016 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Ad 1. co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496 & kanada-przepisy-celne,228,65539

Ad 2. wiza-do-kanady,760,82209

Ad 3. ubezpieczenie-podrozne,135,3902

Ad 5. Tak

Ad 1, 4, 6. pierwszy-lot-z-przesiadka,225,59215&p=476856 + przeziebienie-po-locie-samolotem,18,92632 + pierwszy-lot-z-przesiadka-pare-pytan,225,54345&p=435859 + search.php

:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
1. Możesz wwieźć do Kanady 1 l wódki (dokładnie 1,14 litra alkoholu wysokoprocentowego), co jest podane w tej tabelce:
http://www.cbsa-asfc.gc.ca/travel-voyag ... f-eng.html
Wwóz wielu produktów spożywczych: mięsnych, roślinnych jest zabroniony, np. grzybów, kiełbasy, szynki itp. ale musisz dokładnie sprawdzić u źródła, bo np. wwóz puszkowanego mięsa jest dozwolony:
http://www.inspection.gc.ca/food/inform ... 8516990#a2
2. Tylko tyle.
3. Ubepzieczenie to szeroki temat, poszukaj informacji na forum. Albo korzystasz z dobrej, sprawdzonej, polecanej firmy ubezpieczeniowej albo z ubezpieczenia działającego do Twojej karty kredytowej. Bezwzględnie doradzam posiadanie ubezpieczenia bo koszty leczenia są gigantyyczne.
4. Nic specjalnego nie musisz robić. Jakieś picie i jedzenie dostaniesz w samolocie przez ocean, możesz coś z domu zabrać jak nie lubisz samolotowego szajsu- tylko dojedz lub wyrzuć to przed wykjściem z samolotu w Kanadzie. Picia zabrać nie możesz (max 100 ml).
5. W Lufie warto odprawić się online 30 godzin przed wylotem, bo będziesz mógł wybrać sobie miejsce w samolocie, zwłaszcza w transatlantyckim. Ale nie masz obowiązku odprawiać się wcześniej, możesz to zrobić na lotnisku. Bagaż leci z PL do pierwszego portu w Kanadzie, w Niemczech nie będziesz go odbierał. Jeśli w PL dostaniesz karte pokładową na lot do Calgary to bagaż i tak musisz odebrać po przylocie do Kanady, odprawić celnie i nadać na kolejny lot zaraz za punktem odprawy celnej.
Immigration kanadyjskie przepyta Cię oczywiście na pierwszym kanadyjskim lotnisku i udzieli zgody na wjazd wbijając pieczęć. Standard to z grubsza: do kogo lecisz, na jak długo (miej przy sobie wydruk rezerwacji), jakie plany na miejscu i czym zajmujesz się w Polsce. Musisz mieć przy sobie adres i telefon rodziny w Kanadzie, trzeba to będzie wpisać do deklaracji rozdawanej w samolocie z Niemiec- przygotuj sobie też coś do pisania.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2016 11:27 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ad 5 - a nie 23 godz przed?
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Lip 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@lataczuk
racja, dzięki, pomyliło mi się z KLMem
@macio106
oczywiście płyny (alkohol) podróżują w bagażu rejestrowanym. Chyba że kupisz alkohol na lotnisku w Polsce lub w Niemczech jako duty free- non Schengen- jest to opłacalne. Ja kupując alko na lotnisku w Monachium po przylocie do US mogłem butelkę dołożyć do bagażu głównego zanim nadałem go na lot krajowy. Nie ręczę, że tak samo jest w Kanadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Dziękuje wszystkim za wytłumaczenie, jednak nie rozumiem tego co pisze @sko1czek
sko1czek napisał(a):
5. W Lufie warto odprawić się online 30 godzin przed wylotem, bo będziesz mógł wybrać sobie miejsce w samolocie, zwłaszcza w transatlantyckim. Ale nie masz obowiązku odprawiać się wcześniej, możesz to zrobić na lotnisku. Bagaż leci z PL do pierwszego portu w Kanadzie, w Niemczech nie będziesz go odbierał. Jeśli w PL dostaniesz karte pokładową na lot do Calgary to bagaż i tak musisz odebrać po przylocie do Kanady, odprawić celnie i nadać na kolejny lot zaraz za punktem odprawy celnej.
Immigration kanadyjskie przepyta Cię oczywiście na pierwszym kanadyjskim lotnisku i udzieli zgody na wjazd wbijając pieczęć. Standard to z grubsza: do kogo lecisz, na jak długo (miej przy sobie wydruk rezerwacji), jakie plany na miejscu i czym zajmujesz się w Polsce. Musisz mieć przy sobie adres i telefon rodziny w Kanadzie, trzeba to będzie wpisać do deklaracji rozdawanej w samolocie z Niemiec- przygotuj sobie też coś do pisania.


Rozumiem że odprawę robię dzień wcześniej u siebie na lotnisku w Gdańsku tak? Ps. Jakie polecacie miejsca na transatlantyku dla chłopa o wzroście 190 cm?
Dwa moim pierwszym, a zarazem ostatnim portem w Kanadzie będzie port Calgary, więc bagaż nadaje w Gdańsku, a odbieram w Kandzie w Niemczech nie zawracam sobie nim głowy. Już tak na koniec "łopatoligcznie" rozumiem że moja podróż będzie wyglądała tak:
Dzień wcześniej idę na lotnisko w GDN odprawić się. W dzień wylotu nadaje bagaż wsiadam w samolot lecę do Frankfurtu. Tam nie zawracam sobie bagażem głowy idę tam gdzie jest pokazane tranzyt, odnajduje gate do Calgary. Czekam 4 godziny siedzę i się nudzę. Wsiadam w samolot Air Canada lecę 9h i dostaje kartkę emigracyjną wypełniam ją. Lądujemy odbieram bagaż, idę do celnika on się mnie przepytuje po co? na co? i dlaczego? Ładnie mu odpowiadam i pokazuje wydruk potwierdzający lot powrotny. Wbija wizę wychodzę i już witam się z rodziną.
Powrót wygląda tak samo tyle że na odwrót. ;)

Jeszcze takie pytanie "W razie W". Co jeżeli nie daj bożę lot odwołają? Lufa przetransportuje mnie do Kanady najbliższym rejsem? Dwa w drogę powrotną w FRA mam tylko godzinę przesiadki co jak nie zdarzę? Rozumiem że do Gdańska polecę następnym lotem o ile będą wolne miejsca.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:11 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Polecisz najbliższym lotem, w którym będą wolne miejsca lub przebukują Cię na lot inną linią. Jeśli danego dnia nie będzie to możliwe, dadzą Ci hotel, vouchery na taxi i jedzenie i polecisz dzień później.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@macio106
Mój wywód wyniknął stąd, że myślałem, że masz jeszcze przesiadkę na lot krajowy w Kanadzie. Jeśli lecisz z Europy bezpośrednio do Calgary i to jest Twój port docelowy, to upraszcza sprawę np. z zakupem alkoholu na lotnisku w Europie. Z bagażem wszystko dobrze zrozumiałeś: odbierasz go dopiero w Calgary, po rozmowie z immigration, następnie przechodzisz kontrolę celną i wychodzisz do oczekującej Rodziny.
Odprawę robisz albo online albo na lotnisku w Gdańsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
I nie odprawiasz się dzień wcześniej na lotnisku, tylko online :) A jeśli nie chcesz tego robić to odprawiasz się bezpośrednio przed lotem.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Lip 2016 15:12 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Ps. Jakie polecacie miejsca na transatlantyku dla chłopa o wzroście 190 cm?

Jeśli będzie taka możliwość to proś o miejsce przy wyjściu awaryjnym. Jest tam zawsze więcej miejsca na nogi. Ja przy długich lotach do Kanady nigdy nie siadałam przy oknie- jest zawsze późniejszy problem z przeciskaniem się lub budzeniem współpasażerów przy wychodzeniu do toalety, czy żeby po prostu rozprostować nogi, albo też przejść się na koniec samolotu, gdzie wystawione są darmowe napoje.
Dla mnie w dużych samolotach w konfiguracji 3 + 4 + 3 najwygodniejsze były fotele z samego skraju w środkowym rzędzie i lubiłam siadać raczej bliżej tyłu samolotu. Jestem również wysoka i mogłam trzymać nogi trochę pod kątem ,ale zawsze jakoś tam wyprostowane w stronę przejścia.
Raz ,kiedy leciałam chyba w styczniu ,było tak małe obłożenie ,że wszystkie 4 fotele miałam dla siebie i mogłam wygodnie położyć się po podniesieniu podłokietników.
Polecam Ci też ( i innym forumowiczom ) butelki z filtrem Bobble. Nie musisz wtedy kupować nigdzie na lotnisku wody ( irytowały mnie zwłaszcza ceny wody na lotniskach niemieckich,gdzie jeszcze kazali płacić kaucję za butelkę ). Przenosisz pustą butelkę przez kontrolę bezpieczeństwa, napełniacz w toalecie kranówą i potem dzięki filtrowaniu możesz pić bez obaw. One są do kupienia np na Allegro.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Ech i już są małe komplikacje, a nawet nie wyleciałem. :D Jak wiadomo co lot którym Ja lecę zawsze są jakieś problemy, a to opóźnienie, a to lądowanie na innym lotnisku, a to kilka podejść do lądowania.
Dobra koniec tego wylewania żalu tylko konkrety, właśnie przyszedł mail od Luftwaffe że loty GDN-FRA i FRA-GDN będą w innych godzinach, o ile lot do FRA nie budzi żadnego nie pokoju bo zwyczajnie będzie szybciej i będę długo siedział w Frankfurcie (5h) o tyle lot powrotny, będzie szybciej. Z Calgary przylatuje o 11:05, a wylot do Gdańska jest o 12:20. to jest tylko godzina, pojawię się pytanie czy zdążę? Czy lepiej pisać do Lufthansy, aby przebokowali mnie na kolejny lot do Gdańska o 21:10?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jeśli powrót jest na jednym bilecie to nie masz co się martwic. Jak nie zdarzysz to najwyżej przebookują Ci na następny lot.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Tak cała podróż została zakupiona na stronie Lufthansy czyli jeden bilet, mimo dwóch przewoźników. Lufthansa i Air Canada.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
To nie powinno być problemów. Dowiedz się jeszcze na jaki terminal przylatujesz i z jakiego odlatujesz.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
W mailu jest napisane że z 1, zarówno przylot jak i odlot.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:33 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 184
@macio106 w takim razie się nie przejmuj wszystko Lufthansa załatwi gdyby było coś nie tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Gru 2016 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Godzina zero wybija i mam nietypową sytuacje. Wszystkie potrzebne rzeczy: dokumenty, powerbanki, laptop, telefon, bilety pozabierane. Ciuchy i prezenty też a tutaj jest jeszcze miejsce. Ktoś ma jakieś pomysły co zabrać?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Gru 2016 17:43 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
kabanosy i mielonke turystyczna
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Gru 2016 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
A jeszcze takie pytanko, jak odprawiłem się on - line w domu i mam już wydrukowane karty pokładowe. To mogę podejść do okienka po te takie fajne lotniskowe?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Gru 2016 20:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Możesz jak masz na nie taką ochotę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group