Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Dobra 2 lata minęły, a Macio nadal słabo rozgarnięty i znowu ma miły problem na głowie bo nie wie jaki bilet wybrać. Dla 2 osób. Więc pytanie do was. Wybrać ten z Lot-u za 8 061,68 PLN lub 7 861,68 PLN dzień różnicy wylotu (zbieram milę, za ten lot do Kanady by mi już starczyło na Mołdawię za 7 k.mm), czy wybrać KLM z dobrymi godzinami przesiadek za 7 797,34 PLN ale bez mil.
viewtopic.php?p=1160705#p1160705

Image
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#22 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@macio106, ja przykladowo biore pod uwage nie cene, ale godziny przelotow, mozliwie krotkie przesiadki i oczywiscie lubie popierac naszego narodowego przewoznika. :)
Udanej wyprawy za ocean!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Sty 2019 00:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzień dobry, wiem, że wątek stary, ale fajnie się go czytało - a sam mam podobny problem, co Założyciel Wątku :)
Bilet kupiony w AirCanada: KTW-Frankfurt Lufthansa, potem do Montrealu AirCanada i na Kubę Santa Clara AirCanada Rouge.
Rozumiem, że jakbym chciał to mogę na lotnisku przed samym wylotem się odprawić, tak?
A jeśli online - to... gdzie: u Lufthansy, bo to pierwszy lot, czy w AC bo tam kupowałem? Mam 2 numery potwierdzenia rezerwacji: od L i AC. Ale o ile na stronie AC widzę całą podróż 2x po 3 loty, to na stronie Lufthansy mam: 3 tam i tylko 2 z powrotem. Brak jest pierwszego powrotnego AC Kuba-Kanada. Martwić się?
Czy po prostu pojechać na lotnisko przed wylotem (w Katowicach a potem na Kubie w Santa Clara) i się po prostu odprawić?

A tak swoją drogą - w Lufthansie w klasie Ekonomicznej L coś dają do jedzenia, czy nie? Nie jest to jakoś super ważne, ale zawsze lepiej wiedzieć: w AC pisze, że "info niedostępne", a w L widzę tylko opcję "zamów posiłek specjalny".

P.S. To też mój pierwszy lot za Ocean, choć na samym Oceanie już byłem kilka razy - ale to tylko Kanary były :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Sty 2019 04:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Przy wylocie z KTW odprawiasz się na LH, ale nie wiem na ile segmentów uda się odprawić. Możesz też próbować odprawić się na pozostałe segmenty niedostępne na LH.com (jeśli takie będą) na stronie AC aby wybrać wcześniej miejsca, ale niekoniecznie się to uda. Nie warto czekać na odprawę na lotnisku bo możesz dostać kiepskie miejsca , no chyba że lecisz w wyższej taryfie i miejsca masz już wybrane.
Przy locie powrotnym odprawa na AC.

To normalne , że na LH nie widać wszystkich segmentów.

Jedzenie dają , ale będzie to bułka albo drożdżówka z półrocznym terminem ważności, tak że lepiej najeść się przed lotem i tej chemii nie tykać . Oprócz tego dostępne są napoje włączając wino i piwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:00 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Normalny* ciepły posiłek też dostaniesz.

normalny w kategorii lotniczej. Czyli jakiś chiken or pasta, który nie będzie takim spod ręki Basiury ani nawet jej okolic, ale będzie ciepły i od biedy zapcha kichę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Sty 2019 14:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Czyli rano (lot 6:15 do Franfurtu z KTW) rozumiem, że pewnie dadzą jakąś bułkę i herbatę/kawę, bo chyba na ciepłe śniadanie nie ma co liczyć...?
Generalnie AirCanada odpisali, że na locie za ocean co prawda jedzenie dają, ale na trasie Kanada-Kuba już nie: można niby jakiś kupon za niecałe 8 EUR wykupić teraz, przed wylotem, to będzie w ramach niego "Air Canada Bistro" - cokolwiek to znaczy :) Nie wiem czy warto w sumie?
Natomiast zapytałem ich również o tę Kartę Turysty na Kubie, co to niby trzeba/nie trzeba jej kupić w PL, bo niby dają w trakcie ostatniego lotu na Kubę - ale niektórzy tutaj pisali w innych wątkach, że już w Polsce były problemy ze wsiadaniem do samolotu, jeśli ktoś tej Karty nie miał:
Karta Turysty zwykle jest rozdawana na pokladzie samolotu Air Canada z Kanady na Kube jednak nie jest to usługa obligatoryjna a jedynie zwyczajowy ukłon w strone pasażera.

I bądź tu mądry - nie wiem czy ją kupować w PL czy nie, bo Ambasada nawet nie raczy na maila odpowiedzieć. A głupio byłoby, jakby nie chcieli wpuścić do samolotu... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Sty 2019 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Daja w samolocie a jak nie to kupisz na Kubie, sam nie wiem w ogole po co tyle zachodu o to zeby je w Polsce drozej kupowac?

A co do jedzenia to zawsze mozesz sobie kanapke/chrupki/batonika ze soba wziac jak sie obawiasz ze bistrem sie nie najesz. Znajac zycie to cos w stylu wafelek i kawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Sty 2019 14:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
QbaqBA napisał(a):
Normalny* ciepły posiłek też dostaniesz.

normalny w kategorii lotniczej. Czyli jakiś chiken or pasta, który nie będzie takim spod ręki Basiury ani nawet jej okolic, ale będzie ciepły i od biedy zapcha kichę.
W LH na locie z Katowic (a takie było pytanie) na ciepło to co najwyżej kawa i herbata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Sty 2019 15:04 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ale Bistro to piszą, że płatne :)
A w 777-300ER z Europy do Kanady jeśli pisze na rezerwacji, że jest WiFi, to znaczy się - płatne czy bezpłatne?

LonDonia - a to że na miejscu na Kubie dają (lecę do Santa Clara), to z autopsji czy jakieś info od kogoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2019 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Nie wiem jak w Santa Clara ale w Hawanie tak, za 20$/CUC mozna bylo kupic.
Air Canada daje te karty za darmo.

edit
Czytajac na necie pisze ze mozna kupic ta karte na kazdym lotnisku za jakies 25CUC($) tylko ze trzeba odstac swoje w kolejce, rowniez jak sie ja zle wypelni to kaza kupic nowa.

edit 2
Ale tez mozna poczytac ze niektore linie robia problemy przy wejsciu do samolotu, tylko tez tu nie wiem czy to nie sa sponsorowane artykuly przez agencje co biora 100$ za te wizy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2019 17:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzwoniłem do AirCanada, powiedzieli, że to w Straży Granicznej pytać. W Pyrzowicach SG pytałem, skąd będę leciał - odpowiedzieli, że ich to nie obchodzi, bo Kuba to nie ich broszka, a tym bardziej lecę do Frankfurtu a nie na Kubę z Katowic.
W Neckermannie pytałem, to powiedzieli, że... lepiej mieć, bo mogą nie wpuścić na Kubę (już na Kubie).
Ja jestem skłonny nie kupować tej Karty w PL, jeśli nawet nie dostanę w AirCanada - ale jeśli na lotnisku w Santa Clara będę mógł kupić: mniejsza czy za 20 czy 25 USD. Tylko potrzebowałbym jakieś potwierdzenie, że po prostu wpuszczą mnie bez tej Karty w sensie, że będę mógł ją kupić w razie czego na lotnisku dopiero na Kubie.
Nie wiem co zrobić - minimalna kwota za 2 Karty w PL, to jak się orientuję, to ok. 300 zł. To nie o to chodzi, że nie chcę płacić, tylko jeśli mam dostać w samolocie albo na miejscu wykupić (i to nawet taniej), to podwójny wydatek mi jest niepotrzebny. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sty 2019 13:39 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
SPLDER napisał(a):
W LH na locie z Katowic (a takie było pytanie) na ciepło to co najwyżej kawa i herbata.


Oczywiście. Miałem na myśli odcinek long haul i umknęło mi że to już nie LH będzie wykonywać. Sorry za zamieszanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Cos slabo sie tej AirCanady dopytales :)

https://twitter.com/aircanada/status/30 ... lang=en-gb

Ja bym zadzwonil i nie odpuscil poki nie uzyskasz odpowiedzi tak badz nie, z reszta wszyscy tu na forum pisza co lecieli Air Canada ze dostali ta karte od lini.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Sty 2019 17:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Sigma faktycznie sprzedaje te Karty za 100 zł plus 25 zł wysyłka.
Dopiszę jeszcze, że na podstawie - uprzejmej ale mało pomocnej - odpowiedzi Ambasady RP w Hawanie, rysuje się obraz sytuacji, że podobno to linia lotnicza płaci ogromne (wg Ambasady 2000 USD za osobę w 2018 r.) kary, jeśli dostarczy pasażera bez Karty Turysty na Kubę. To by tłumaczyło automatyczne, wliczone w cenę rozdawanie Kart Turysty w samolocie na Kubę: bo lepiej doliczyć te ok. 20 USD do ceny biletu, niż później płacić 100x więcej kary. Przy czym Ambasada RP pisze, że jeśli nie będę miał tej Karty, to będą mnie przetrzymywać na lotnisku, a potem każą zapłacić za tę Kartę oraz... mandat za karę.
Dziękuję za link do postu na Twitterze. Napisałem do AirCanada w PL maila, że skoro ja za to płacę w cenie biletu, to dlaczego mają napisać: tak jest albo nie - nie ma w cenie biletu. Bo jak idę po chleb i bułki do sklepu i płacę za chleb i bułki, to niech mi sklep nie mówi, że "chleb (bilet) dadzą, ale bułki... no grzecznościowo zwykle dają". Wóz albo przewóz. To bilet na AirCanada też mam kupić drugi, bo "lepiej mieć zapasowy" - takie to dziwne ich rozumowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Sty 2019 21:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jestem dociekliwy z natury - jak temat rozpocznę, to ciągnę to... aż skończę. Nieważne, że czas, energia, że "od Annasza do Kajfasza" odsyłają - no więc WIEM i mam to NA PIŚMIE od AirCanada z Kanady, bo tam mnie "polska" AirCanada odesłała:
Mam od nich oficjalne, mailem, jednoznaczne potwierdzenie, że rozdają Karty Turysty na pokładzie samolotu z Kanady - tutaj pytałem konkretnie o lot z Montrealu i taką odpowiedź pozytywną otrzymałem.
W związku z tym polecę bez Karty, za to sobie wszystko wydrukuję na wszelki wypadek - tak jak radziliście.
Dziękuję za uwagę oraz poświęcony czas :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Sty 2019 00:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
podobno to linia lotnicza płaci ogromne (wg Ambasady 2000 USD za osobę w 2018 r.) kary, jeśli dostarczy pasażera bez Karty Turysty na Kubę.

Bzdura. Na wielu lotach kart w ogóle nie dają.
Cytuj:
W związku z tym polecę bez Karty, za to sobie wszystko wydrukuję na wszelki wypadek

Wydrukuj. I pokaż Kubańczykom, jak nie dostaniesz na pokładzie jednak karty - będą mieli ubaw na długo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Sty 2019 10:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie pytałem o inne "wiele lotów", a o mój konkretny - i taką dostałem odpowiedź, że "tak, dostanę KT".
A ty byłeś, czy tylko internetowe legendy tutaj uskuteczniasz? AirCanadą leciałeś? Skąd, kiedy?
Bo ludzie, którzy byli, też piszą, że AirCanada rozdaje podczas lotu - i duża część (jeśli nie większość) KT dostępnych w internecie jest właśnie z pieczątkami AirCanada.
I po kiego grzyba się tak denerwujesz na ten sam temat w 2 różnych wątkach? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group