Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:21 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Na 98 % zdążycie.
Tym niemniej, przy tak dalekiej podróży ja bym z losem nie igrał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
rw30 napisał(a):
boots napisał(a):
Cytuj:
wylot o 9.30, wiec na lotnisku mozecie sie pojawic najpozniej o 8.40 - 8.45

Mam wrażenie, że sobie żartujesz.



nie, jestem smiertelnie powazny - z tego co wiem to Lufa i wiekszosc tradycyjnych linii zamyka check-in na 40 min przed odlotem, z czego czesto w praktyce robi sie 30-35.

Może i jesteś poważny, ale Twoje rady są bzdurne i bezsensowne.
Policz: 8.45 wchodzą na lotnisku. Szukają stanowiska odpraw, żeby zdać bagaż. Pierwszy raz lecą, więc optymistycznie zajmuje im to 5 minut. Zakładasz brak kolejki do odpraw? To się nie zdarza, zwykle najbardziej optymistycznie patrząc będą 2, 3 osoby przed nimi. Lecą w 4 osoby, więc razem zajmie to minimum kolejne 15 minut. Już zatem jest 9.05.
Teraz muszą przejść do kolejki do security. O tej godzinie kolejka murowana. Ile? Kolejne minimum 10-15 minut. To już 9.20.
Teraz muszą dojść do gate'u - kilka minut. Są tam najwcześniej 9.23-9.25. A samolot odlatuje 9.30.
Czyli spoko, zdążą bez problemu -jak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwszy raz lot
#23 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Miałem kiedyś taką przygodę w lipcu:

Wylot wieczorem z Gdańska do Warszawy, nocleg w W-wie i ok. 10-11 wylot z W-wy dalej.

Nie będę opisywał, co się wydarzyło, ale na lot z W-wy ledwo zdążyłem.

Sami sobie odpowiedzcie, czy warto ryzykować spalenie całego wyjazdu, na który pewnie poszło niemało kasy ,
dla zaoszczędzenia paru groszy, jakie wyda się np. na przenocowanie chociażby w jakimś hostelu.

Poza tym lecieć do Chin (w dodatku Air China) po całej nocy w autobusie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 31 Lip 2019 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 31 Lip 2019 14:06 --

boots napisał(a):
rw30 napisał(a):
boots napisał(a):
Cytuj:
wylot o 9.30, wiec na lotnisku mozecie sie pojawic najpozniej o 8.40 - 8.45

Mam wrażenie, że sobie żartujesz.



nie, jestem smiertelnie powazny - z tego co wiem to Lufa i wiekszosc tradycyjnych linii zamyka check-in na 40 min przed odlotem, z czego czesto w praktyce robi sie 30-35.

Może i jesteś poważny, ale Twoje rady są bzdurne i bezsensowne.
Policz: 8.45 wchodzą na lotnisku. Szukają stanowiska odpraw, żeby zdać bagaż. Pierwszy raz lecą, więc optymistycznie zajmuje im to 5 minut. Zakładasz brak kolejki do odpraw? To się nie zdarza, zwykle najbardziej optymistycznie patrząc będą 2, 3 osoby przed nimi. Lecą w 4 osoby, więc razem zajmie to minimum kolejne 15 minut. Już zatem jest 9.05.
Teraz muszą przejść do kolejki do security. O tej godzinie kolejka murowana. Ile? Kolejne minimum 10-15 minut. To już 9.20.
Teraz muszą dojść do gate'u - kilka minut. Są tam najwcześniej 9.23-9.25. A samolot odlatuje 9.30.
Czyli spoko, zdążą bez problemu -jak twierdzisz?


przeciez podalem extremalna sytuacje zakladajaca prawie dwugodzinne opoznienie autobusu a nie radzilem zeby stawili sie o 8.40 badz o 8.45, polecam czytac ze zrozumieniem.
Nawet mimo tego, tak, przecietnie rozgarniety czlowiek powinien zdazyc na lot stawiajac sie o 8.40 badz 8.45 na okeciu, przy czym wiadomo, ze wtedy nie kwitnie sie w security 10-15minut w kolejce, tylko prosi ludzi zeby przepuscili (zgodza sie w 99.5% przypadkow), itd, wybacz ze nie wymienie wszystkich czynnosci których normalnie sie nie wykonuje a w takiej sytuacji nalezaloby.
Poza tym jesli nadali juz bagaz to beda ich wywolywac przez glosniki badz chwile poczekaja przy gate.

Tylko ze - jeszcze raz podkreslam - to bylo podane jako super awaryjna sytuacja, bo, jak napisalem wczesniej:
na 7 godzinnej trasie, we wrzesniu (snieg raczej nie nasypie), w nocy (raczej puste drogi), autobus moze miec 1.45 obsuwy.... jakie sa na to szanse?

ale, co najwazniejsze: ostateczna decyzja nalezy do autora, nie do mnie, ja bym zwyczajnie pojechal tym autobusem, a autor watku zrobi to, co uwaza za sluszne

-- 31 Lip 2019 14:23 --

Sudoku napisał(a):
Poza tym lecieć do Chin (w dodatku Air China) po całej nocy w autobusie...


i to by bylo dla mnie najwazniejszym argumentem za tym zeby ewentualnie spac w Wawie - nascie godzin lotu po kiepskiej nocy w autobusie to slaby poczatek wakacji, a jeszcze gorzej, jesli to wyjazd sluzbowy (natomiast sa ludzie, dla ktorych nie jest to problemem, wtedy ok). Ale nie potencjalne spoznienie autobusu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy raz lot
#25 PostWysłany: 31 Lip 2019 22:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@pawel84 - no w zeszlym tygodniu bylem na PVG i najaralem sie jak smok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy raz lot
#26 PostWysłany: 31 Lip 2019 23:51 

lataczuk napisał(a):
@pawel84 - no w zeszlym tygodniu bylem na PVG i najaralem sie jak smok.

Ale pytanie było o PEK ;)
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Sie 2019 22:59 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
QbaqBA napisał(a):

Zakładam że wystawcą biletu jest Lufa, więc proponowałbym na ich stronie, albo jeśli nie zależy Wam na wcześniejszym wyborze miejsc etc to na luzie na lotnisku.



Jak sprawdzić ktoś jest wystawcą biletu? Bo mam dwa 6-literowe znaki Airline Reference.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], to_ja oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group