Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pierwszy raz lot
#1 PostWysłany: 30 Lip 2019 22:08 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
3 września wraz z 3 znajomych udamy się na nasz pierwszy lot (ogólnie samolotem) z Warszawy do Seulu. Kupiłem bilety lotnicze na stronie mytrip.pl, wszystko raczej przeszło okej, bo potwierdzenie na e-mail przyszło i jesteśmy widocznie w bazie operatorów (Lufthansa i Air China).

Mam do Was parę pytań:

1. Kiedy najpóźniej można się pojawić na lotnisku?
Do Warszawy mamy 7h drogi autobusem. Znalazłem przejazd 2 września o godz: 23:50 i na dworcu byśmy byli o 6:30, a lot mamy z Warszawy do Monachium o 9:30. Myślicie, że jest to wystarczający czas, żeby dotrzeć na lotnisko - nadać bagaż i odprawić się? Czy nie warto ryzykować i pojechać wcześniej i przespać tą noc na lotnisku z 2 września na 3?

2. Jak wygląda odprawa online? Bilet mamy kupiony Warszawa - Monachium (Lufthansa) - Pekin (AirChina) - Seul (AirChina) - wszystko na jednej rezerwacji. Więc pytania do Was - na stronie którego przewoźnika mamy to zrobić? Z AirChina może być problem, bo strasznie dziwną mają stronę.

3. Jak wyglądają przesiadki? Wystarczy, że raz nadamy bagaż rejestrowany i on poleci bezpośrednio do Seulu? Nie trzeba go będzie co chwilę odbierać? Duża jest szansa, że się zgubi? Jak ogólnie wygląda taka przesiadka? Dolatujemy na miejsce - wysiadamy z samolotu i udajemy się do następnego gate, który będzie widniał na tablicy lotów lub karcie pokładowej?

4. Dwie osoby z naszej czwórki palą papierosy - będzie szansa, że w trakcie tych przesiadek będą mogły wyskoczyć na szybkiego papierosa?

5. Ostatnie pytanko - macie dla nas jakieś rady? Jakieś spostrzeżenia, które mogą się nam przydać? Musimy coś jeszcze wiedzieć? Lecimy tylko na paszporcie.


Z góry dziękuje za każdą odpowiedź ;)

Mod - oprócz odpowiedzi także search.php


Ostatnio edytowany przez Abcn 31 Lip 2019 15:42, edytowano w sumie 4 razy
https://www.fly4free.pl/forum/pierwszy-lot-z-przesiadka-pare-pytan,225,54345. https://www.fly4free.pl/forum/warszawa-chopina-ile-czasu-przed-lotem,1285,50360 https://www.fly4free.pl/forum/gdzie-mozna-zapalic-tzn-na-ktorych-lotniskach,15,12490
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 30 Lip 2019 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1. który dworzec ?
i które lotnisko?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:08 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
@eskie
Warszawa Wilanowska i lotnisko Chopina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1. może być słabo, lepiej by było wysiąść na wschodniej, lub śródmieście, tam masz bezpośrednio SKM 3 na lotnisko.
https://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&q=S3
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:29 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
To w takim razie zostaje nam przeczekanie całej nocy na lotnisku, szkoda ryzykować. Jeszcze jakieś utrudnienia na drodze mogą być czy coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:46 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
No akurat z Wilanowskiej to do lotniska jest "rzut beretem", więc jakiś Uber na 4 osoby będzie kosztował nieduże pieniądze i spokojnie dojedziecie max w pół godziny. Natomiast czy faktycznie będziecie na dworcu o 6:30 - oto jest pytanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Zależy jak bardzo zależy wam na tym aby lecieć ;-p. Przy podróży służbowej albo średnio atrakcyjnym wyjeździe takie połączenie byłoby dla mnie OK, natomiast przy długo wyczekiwanych wakacjach wolałbym jednak spać w Warszawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Lip 2019 00:21 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
eskie napisał(a):
1. może być słabo, lepiej by było wysiąść na wschodniej, lub śródmieście, tam masz bezpośrednio SKM 3 na lotnisko.
https://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&q=S3


proszę nie wprowadzać w błąd :) z Wilanowskiej też jest bezpośredni transport na lotnisko - autobus 331
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Lip 2019 08:29 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jeżeli będziecie o 6:30 na dworcu, to zdążycie. Pytanie tylko, czy będziecie. 7h autobusem może się mocno obsunąć, jak macie jakiś plan awaryjny zakładający niezdążenie na samolot, to możecie spróbować, jak nie... ja bym nie ryzykował
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Lip 2019 08:49 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Co prawda nie leciałem w tak daleką trasę ale nawet na kierunkach europejskich stosuję zasadę buforu czasowego na lotnisku. Miałem przypadek na Malcie, gdzie cały tydzień jeździłem i specjalnych korków nie spotkałem, a w dniu wyjazdu o nieco wcześniejszej porze co rondo korek i na samolot zdążyłem w ostatniej chwili. Od tej pory staram się nocować w miarę blisko lotniska, lepiej dwie godzinki poczekać, czy przespać się na lotnisku niż obsunąć podroż. Podsumowując jedna stłuczka na autostradzie i może być posprzątane, a podróż chyba do tych niskobudżetowych nie należy. Nie zmienia to faktu, że pewnie w większości przypadków pójdzie zgodnie z planem.
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 31 Lip 2019 09:43 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
skir napisał(a):
1. Kiedy najpóźniej można się pojawić na lotnisku?
Do Warszawy mamy 7h drogi autobusem. Znalazłem przejazd 2 września o godz: 23:50 i na dworcu byśmy byli o 6:30, a lot mamy z Warszawy do Monachium o 9:30. Myślicie, że jest to wystarczający czas, żeby dotrzeć na lotnisko - nadać bagaż i odprawić się? Czy nie warto ryzykować i pojechać wcześniej i przespać tą noc na lotnisku z 2 września na 3?


6:30 na Wilanowskiej wystarczy w zupełności. Nawet jak autobus się spóźni 1,5h to będzie ok.

skir napisał(a):
2. Jak wygląda odprawa online? Bilet mamy kupiony Warszawa - Monachium (Lufthansa) - Pekin (AirChina) - Seul (AirChina) - wszystko na jednej rezerwacji. Więc pytania do Was - na stronie którego przewoźnika mamy to zrobić? Z AirChina może być problem, bo strasznie dziwną mają stronę.


Zakładam że wystawcą biletu jest Lufa, więc proponowałbym na ich stronie, albo jeśli nie zależy Wam na wcześniejszym wyborze miejsc etc to na luzie na lotnisku.

skir napisał(a):
3. Jak wyglądają przesiadki? Wystarczy, że raz nadamy bagaż rejestrowany i on poleci bezpośrednio do Seulu? Nie trzeba go będzie co chwilę odbierać? Duża jest szansa, że się zgubi? Jak ogólnie wygląda taka przesiadka? Dolatujemy na miejsce - wysiadamy z samolotu i udajemy się do następnego gate, który będzie widniał na tablicy lotów lub karcie pokładowej?


Odpowiedź na wszystkie pytania poza tym o szansę zgubienia bagażu brzmi TAK. Ewentualne dalsze wątpliwości możecie rozwiać przy nadawaniu bagażu.

skir napisał(a):
4. Dwie osoby z naszej czwórki palą papierosy - będzie szansa, że w trakcie tych przesiadek będą mogły wyskoczyć na szybkiego papierosa?


Zależy ile macie czasu na przesiadki. Jest gdzieś tu na forum wątek o dostępności palarni na poszczególnych lotniskach.

skir napisał(a):
5. Ostatnie pytanko - macie dla nas jakieś rady? Jakieś spostrzeżenia, które mogą się nam przydać? Musimy coś jeszcze wiedzieć? Lecimy tylko na paszporcie.


Jeśli macie w Pekinie dłuższą przesiadkę to warto się wybrać do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Lip 2019 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mea culpa, pomyliło mi się z Dworcem Wileńska.
Faktycznie z Wilanowskiej bez problemu.
Nawet piechotą ok 1h.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Lip 2019 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Po tytule spodziewałem się innych treści w tym wątku... ;-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Lip 2019 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Dobra , zmieniłem trochę żebyś/cie się nie spodziewali :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 31 Lip 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
QbaqBA napisał(a):
skir napisał(a):
1. Kiedy najpóźniej można się pojawić na lotnisku?
Do Warszawy mamy 7h drogi autobusem. Znalazłem przejazd 2 września o godz: 23:50 i na dworcu byśmy byli o 6:30, a lot mamy z Warszawy do Monachium o 9:30. Myślicie, że jest to wystarczający czas, żeby dotrzeć na lotnisko - nadać bagaż i odprawić się? Czy nie warto ryzykować i pojechać wcześniej i przespać tą noc na lotnisku z 2 września na 3?


6:30 na Wilanowskiej wystarczy w zupełności. Nawet jak autobus się spóźni 1,5h to będzie ok.

Jako doswiadczony latacz nie bylabym taka optymistyczna z tym, ze nawet jak autobus spozni sie, to zdaza. Ja bym nie ryzykowala. A jak mamy do czynienia z niedoswiadczonymi lataczami, ktorym wszystko moze zajac dluzej, to tym bardziej bym nie ryzykowala.

Mieszkam pol godziny od Gatwick, wyszlam z domu 2.5h przed odlotem i ledwo zdazylam przed zamknieciem bramki. 1 mila korka pokazywanego przez Google, ukradla mi godzine.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 31 Lip 2019 11:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@skir 4.
i w Warszawie i w Monachium sa palarnie w czesci "airside".
Jezeli chodzi o Pekin to nie pamietam, ale na chinskich lotniskach raczej sa palarnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Lip 2019 11:22 

lataczuk napisał(a):
Jezeli chodzi o Pekin to nie pamietam, ale na chinskich lotniskach raczej sa palarnie.

Nie bardzo ;)
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Lip 2019 14:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
7h podróży autobusem, nie ryzykowałabym, tylko przyjedźcie dzień wcześniej. Wtedy też odprawicie się na lotnisku, przy odprawie i nadaniu bagażu będziecie mogli wybrać miejsca.
Nie wiem co jeszcze poza paszportem chcieliście? dowód?
z rad: kupcie ubezpieczenie.
Ja za 3 tygodnie lecę do Seulu, więc jakby co, po powrocie służę pomysłami, bo to też moja pierwsza podróż do Korei, też przez mytrip
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wylot o 9.30, wiec na lotnisku mozecie sie pojawic najpozniej o 8.40 - 8.45, czyli dojechac - w zwiazku z tym co pisza miejsowci nt odleglosci miedzy dworcem a lotniskiem - mozecie o 8, nawet 8.15....
czyli na 7 godzinnej trasie, we wrzesniu (snieg raczej nie nasypie), w nocy (raczej puste drogi), autobus moze miec 1.45 obsuwy.... jakie sa na to szanse? pewnie mniejsze niz na to, ze jak przyjedziecie dzien wczesniej do wawy to zapijecie
tyle mojej opinii, pewnie autor posta jest dorosly i sam podejmie wlasciwa decyzje
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
wylot o 9.30, wiec na lotnisku mozecie sie pojawic najpozniej o 8.40 - 8.45

Mam wrażenie, że sobie żartujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie, jestem smiertelnie powazny - z tego co wiem to Lufa i wiekszosc tradycyjnych linii zamyka check-in na 40 min przed odlotem, z czego czesto w praktyce robi sie 30-35.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bartec, bergamoot, Yandex [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group