Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Kwi 2022 21:05 

Rejestracja: 01 Kwi 2022
Posty: 4
Witam serdecznie wszystkich!:)

Znajomy (znawca tematów podróżniczych i podejrzewam aktywny bywalec tego forum) polecił mi to wspaniałe forum jako dobre źródło wiedzy!:).
Dlatego też chciałem się przywitać w moim pierwszy poście i zarazem skorzystać z cennej wiedzy co niektórych, którzy być może mieli okazję już być na Seszelach:). Od razu zaznaczę, że jestem typem osoby, która dotychczas wiedziała o świecie jedynie tyle, że są biura typu TUI, ITAKA.... w zeszłym roku pierwszy raz poleciałem gdzieś dalej z rodziną (Madera, Portugalia) i zacząłem się zakochiwać w fakcie, że jednak coś poza robotą istnieje... i można poznać piękne miejsca, podpatrzeć jak żyją inni... itd. ;) Idąc tym tropem, w tym roku, rzuciłem do żony, że chciałbym spełnić małe marzenie i pojechać wreszcie gdzieś egzotycznie...;) no i padło na Seszele...;).
Jedziemy ja, żona, oraz nasz 5-latek. Bilety lotnicze już kupione, choć czytając niektóre wpisy na tym forum, to zaczynam się czuć jak przysłowiowy gamoń :D (oczywiście, nie w złym znaczeniu, ale raczej ze świadomością, że można kupić taniej....).
Bilety Waw-Mahe (przez Dohe) kupilismy 2 dni temu na liniach Qatar, w cenie 8700 za nasza trojke - a więc 2900 osoba w obydwie strony. Cóż mogę powiedzieć..... obecnie przy takich ruchach na kursie, wojnie na Ukrainie, zauważyłem, że gdy wcześniej patrzyłem na Emirates to mieli połączenia też po +-8000zł, obecnie.... 10-11K, tak więc masakra. Udało mi się znaleźć tę "relację" z Qatar jako najtańszą ;). Może lepiej dla mojego zdrowia, jeśli nie dowiem się, ile faktycznie może być tanio:). No dobra, ale przechodząc do pytań, z uwagi na kosmiczny wydatek lotniczy, szukam obecnie sposobu abyśmy rodzinnie mogli tam przeżyć budżetowo, ale nie spać rzecz jasna na plaży:), stąd też:

Na chwilę obecną planujemy 8 noclegów na Praslin, oraz 4 noce na La Digue. Noclegów szukam na booking, mam już rezerwację na 8 noclegów Praslin - kwota 4800zł u prywaciarza (nie jakiś hotel), aczkolwiek jest to duży pokój + łazienka + kuchnia oraz taras. Kuchnie chcieliśmy aby spróbować przygotowywać coś na miejscu - nie wiem czy to naiwne czy nie?:)

Zejść poniżej 4K za 8 nocy tam to chyba wyczyn niemożliwy, aczkolwiek jeśli ktoś ma wskazówki gdzie można spać i w jakich warunkach, to będę dozgonnie wdzięczny (rezerwacje mam, ale bez wpłaty, wiec jeszcze troche czasu jest). Ponadto:

- orientuje się ktoś jak wyglądają ceny jedzenia? panuje mnóstwo opinii, że kosmos... i faktycznie wertując restauracje widać stawki rzędu 500 rupii za danie ( :o ), zaś na blogach przeczytałem, że niby jest nadzieja, bowiem są food trucki z jedzeniem już w okolicy 100 rupii !!. Orientuje się ktoś czy na tak małej wyspie jak La Digue również jest na to szansa?

- waluta lokalna... czy faktycznie trzeba mieć wypłaconą ich walute, czy karta może być? Jeśli ich rupie, to w jaki sposób wejść w ich posiadanie? W Polsce takiej waluty nie dostane, więc zostaje tylko lotnisko i kantor ? czyli podejrzewam, że najgorsze przewalutowanie:(

- jestem klientem Mbanku i zastanawiam, co wyjdzie mnie korzystniej, obecna karta Visa Świat, która jest złotówkowa, ale ma opcje przewalutowań.... czy jako,ze mam osobny rachunek w EUR, zamówienie karty właśnie do tego rachunku, i np. kupno EUR już teraz i "naładowanie" tegoż to rachunku? Pewnie ciężkie pytanie, bo nikt nie wie czy w Maju znów EUR nie wskoczy na zabójczy kurs....

- Ferry, czyli połączenie między Mahe oraz pozostałymi wyspami: jest może tutaj jakaś dobra dusza, które podzieli się doświadczeniem, czy rzucało bardzo na tej łodzi? Dało się to znieść? Pytam bo niestety mój 5 latek ma troche uraz... i tego najbardziej się boje, żeby nie powiedział ze nie wsiada...:P bo będzie ciekawie

- I na sam koniec, być może głupie pytanie....ale nigdy tak daleko nie jechałem, i generalnie ten problem jakoś mi nie spędzał snu z powiek, ale z doświadczenia..... gdy bookujecie na Booking.com i nie ma obowiązku zapłaty, można zakładać, że tam gdzieś... na drugim końcu świata faktycznie ktoś trzyma tą rezerwację? Czy może zdarzyło się komuś, że mimo wszystko uslyszał po przylocie, że hola Panie, ale niestety zamknięte, albo nie mamy dla Pana miejsc?:)

Kurcze, ale się rozpisałem:). Bardzo będę wdzięczny każdemu, kto zechce mnie poratować generalnie poradą i wskazówką, po tym gąszczu luźnych myśli i przemyśleń jaki tutaj spłodziłem

P.S Na razie w moim Excelu, kalkulacja niestety wskazuje 7000-7500zł na głowę za taką wycieczkę, głównie pewnie z uwagi na koszt lotu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2022 21:57 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Nie będę odpowiadał na wszystkie pytania, ale, zasadniczo przy podroży z dziećmi, mieszkanko z kuchnią to podstawa do zbijania kosztów podróży.
Na Seszelach tanio nie jest i nawet jeśli zjesz za 10E (co nie będzie łatwe) na osobę, bez alko, to x 3 i x 3 posiłki dziennie już się robi +/- 100E dziennie na jedzenie w knajpach. Gotując samemu można zejść konkretnie z tej ceny.
Na lotnisku SEZ jest kilka bankomatów i, przynajmniej mi, pierwszy lepszy wypłacił lokalną walutę, z kartą Citi, bez żadnej prowizji czy opłaty. Na Mbanku się nie znam. W paru sklepikach, w których płatności kartą nie akceptowali, przy próbie płatności w U$D proponowali kurs o 10% niższy niż ten bankowy.
Z mieszkaniami, popatrz jeszcze na Airbnb i Vrbo. Można też popróbować znaleźć namiary na właścicieli mieszkań i próbować z nimi negocjować cenę.
Na chwilę obecną aby uzyskać zgodę na podróż (Travel Authorisation) trzeba mieć potwierdzoną rezerwację na każdy dzień pobytu: https://seychelles.govtas.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2022 22:54 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 10
Seszele to całkiem cywilizowane miejsce, rezerwując na booking.com moim zdaniem nie ma ryzyka, że rezerwacji nie będzie.
Prom Cat Cocos bardzo przyzwoity, no ale na morzu różnie bywa...
Na La Digue też można znaleźć coś ala food truck, ale faktycznie restauracje drogie są.
8 nocy na Praslin to za dużo - nie będzie co robić ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2022 23:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
też bym zamieniła 8 dni z Praslin na La Digue ;)
nie wiem jak teraz, ale jest drogo. Parę lat temu pizza w knajpie (żadna super, prędzej jakaś a la dominos niż prawdziwa włoska) kosztowała ok 70zł. W sklepach nie ma wielkiego wyboru, ale coś tam jest. A i pamietam, gdy zdziwiłam się w sklepiku na Praslin jak zobaczyłam takie tortelinni Rana (jak u nas z biedronki). Wtedy w biedrze były po ok 4-5zł, a tam po 20zł, więc ogólnie na produktach importowanych (większość) ceny były x4.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2022 22:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2022
Posty: 4
Wybaczcie za opoznienie w watku, ale niestety choroba zmogla:/
Wow, nie spodziewalem sie az takiego odzewu!:) mega wam bardzo dziekuje za fajne i cenne rady!:)
Bedziemy jeszcze myslec ile dni spedzic na ktorej z wysp:).

Moglbym w takim razie, zdac sie jeszcze raz na logike znacznie bardziej doswiadczonych forumowiczow i poprosic o pomoc ze zrozumienie zasad odnosnie COV-19?
Z tego co widze 15 marca Seszele aktualizowaly polityke - http://www.health.gov.sc/wp-content/upl ... r-2022.pdf


Czyli jesli zona jest tylko po 2 dawkach bo 3 nie zdazyla, z uwagi na fakt, ze w grudniu 2021 przechorowala realnie COV-19 to w sumie wedlug tej tabeli, musi robic testy prawda? Ani w pelni zaszczepiona wedlug nich.... ani ozdrowieniec (bo od grudnia 2021 do maja 2021 uplynie ponad > 3miesiace)

Zas dziecko - mamy 5 latka (ukonczone 5 lat) - rowniez bedzie podlegac pod test?

Z gory dzieki!

Załączniki:
Screenshot at Apr 09 22-13-46.jpg
Screenshot at Apr 09 22-13-46.jpg [ 478.54 KiB | Obejrzany 2498 razy ]


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2022 12:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2022 09:02 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@michal.adm Wszystkie odpowiedzi są w dokumencie, który wkleiłeś.

Na La Digue trafiłem na najtańsze jedzenie, jakie jadłem na Seszelach. Curry z kurczakiem i sałatkami za 80 Rupii @ Julie's Takeaway
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2022 22:12 

Rejestracja: 01 Kwi 2022
Posty: 4
@Chupacabra
No wlasnie, usiadlem jeszcze raz i spokojnie to przeczytalem, i fakt... jasno wynika, ze jak nie masz 3 dawki, to PCR musi byc:)
Oooo dziekuje za nazwe, zapamietam aby skorzystac, bo faktycznie cena wyglada na mega okazje na Seszelach: D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:23 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
@michal.adm
w jakim terminie się wybierasz?
bo to moje drugie podejście (przed pandemią kupowałem bilet w Qatar bezpośrednio za ok 2200 osoba) w obecnych czasach stawki poszły do góry, wiec cena nie jest zła, Turkishem obecnie za 2300 można lecieć z 3h przesiadką w Stambule. (nie wiem czy na powrocie turkish nie wymaga testów, tych informacji szukam)
Przed pandemią 2019 roku bilet airseychelles w jedną stronę SCR 1047 a dzisiaj najtańszy w słabych godzinach 2100 :(
jak masz 2 sczepienia to musisz zrobić test, antygen teoretycznie powinien wystarczyć ale ludzie piszą że nie zawsze tak jest.
inna sprawa to noclegi w pensjonatach itp. pytanie czy można bo w zeszłym roku albo 2020 tyko te z listy ceryfikowani, tego nie mogę doszukać oprócz tego
http://tourism.gov.sc/wp-content/upload ... y-2019.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group