Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 15 Lis 2021 10:33 

Loty: 137
Kilometry: 257 241
Sprawdziłem , dostałem odpowiedz od Ergo :
pierwszy bilet nie jest biletem komunikacji miejskiej

czyli tak jak się spodziewaliśmy .
Ale dzięki za pomoc

boots napisał(a):
Czytałem kiedyś te OWU i kluczowe jest miejsce rozpoczęcia podróży - to miejsce zamieszkania.
 Relacje PM off  

#422 PostWysłany: 21 Sty 2022 11:02 

Mam przesiadkę w CDG na jednym bilecie na którą przewidziano tylko 45 minut, czy to wystarczająco?
 Relacje PM off  

#423 PostWysłany: 21 Sty 2022 11:07 
Awatar użytkownika

platynowy
Gdyby było inaczej to nikt by takiego biletu nie sprzedał.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#424 PostWysłany: 28 Lut 2022 12:24 

yakuza916 napisał(a):
Witam,
właśnie zakupiłem bilety na stronie AIR Canada, na trasie GDN-FRA-YYZ-VRA. Mam pytanie we Frankfurcie mam 1:10 na transfer na lot do Kanady. Lot z Gdansk jest z Lufthansa i przesiadka na AIR Canada. Wszystkie loty są na jednym bilecie. Czy ten czas na przesiadkę jest ok 1:10, czy Lufthansa i AIR Canada mają ten sam terminal?, czeka mnie kolejna kontrola osobista we Frankfurcie?

Ja z podobnym pytaniem - też planuję kupić Air Canada w kategorii Economy Basic a później dokupić bagaż.
Sęk w tym, że pierwszy lot WAW-VIE obsługuje Austrian Airlines, a następny odcinek VIE-YYZ poza schengen już AC. (ale chyba wszystko w ramach star-alliance)

I teraz cały haczyk w tym, że na przesiadkę w Wiedniu mam tylko 50minut.. Kluczowe pytanie czy z WAW powinni mi nadać bagaż bezpośrednio do portu docelowego, czy będę musiał odbierać i nadawać ponownie? bo to by było chyba nie do zrobienia... Oczywiście rezerwacja będzie na jednym bilecie, więc teoretycznie wiem, że powinni nadać do portu docelowego (ale mimo, że to będą inne linie lotnicze? oraz pierwszy lot schengen a później poza schengen?). Jak miał ktoś podobne doświadczenia to proszę o pomoc :)
 Relacje PM off  

#425 PostWysłany: 28 Lut 2022 18:01 

niebieski
To ten sam sojusz, bagaż na 100% będzie nadany na całą podróż już na szopęciu.
 Relacje PM off  

#426 PostWysłany: 10 Kwi 2022 11:25 

Cześć
Lecę niedługo na trasie WRO-AMS-BKK przez KLM tylko z bagażem podręcznym.
W AMS mam przesiadke 5h. Czy mogę bez problemu wyjść z lotniska na ten czas (pytanie pomocnicze czy gdziekolwiek jest sens?).
I czy można poprosić by bagaż podręczny nadali normalnie do luku w WRO by się z nim przez te 5h nie tułać?

Z góry dzięki
 Relacje PM off  

#427 PostWysłany: 10 Kwi 2022 11:55 
Awatar użytkownika

złoty
@rysi3k Tak, możesz wyjść z lotniska. Czy jest sens? Realnie masz pewnie jakieś 3,5 h, wiec sam musisz przekalkulować czy z Twojego punktu widzenia się opłaca. Poprosić o nadanie bagażu zawsze możesz, zależy od agenta czy się zgodzi.

#428 PostWysłany: 10 Kwi 2022 12:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Polecam ten 5h spędzić na tarasie widokowym w AMS. Kupić przy okazji kanapki z aj i planespottting.
 Relacje PM off  

#429 PostWysłany: 10 Kwi 2022 12:03 

HON fly4free
Bagażu podręcznego się nie nada.
 Relacje PM off  

#430 PostWysłany: 10 Kwi 2022 12:16 

złoty
@rysi3k Koło Schiphol można fajnie spędzić czas, bo jest sporo wody i zieleni. Wzdłuż Aalsmeerderdijk można pospacerować, jest tam też ścieżka rowerowa i może uda się gdzieś nawet rower w okolicy pożyczyć. Spałem kiedyś w Park Inn zaraz obok i z tego co pamiętam jest tam autobus co jeździ z lotniska po okolicznych hotelach i parkingach, chyba co kwadrans albo co 20 minut.
 Relacje PM off  

#431 PostWysłany: 02 Maj 2022 15:51 

Siema mam pytanie lecę z Tahoe z bagażem rejestrowanym i przez zmianę godzin lot powrotny mam taki
propozycje powrotu rano 11.06:

5 DL3843H 11JUN 6 RNOSLC*TK1 0600 0826 /DCDL*G358QL /E
7 DL 745H 11JUN 6 SLCBOS*TK1 1001 1657 /DCDL*G358QL /E
9 DL 258H 11JUN 6 BOSAMS*TK1 1910 0745 12JUN 7
10 DL9249H 12JUN 7 AMSKRK HK1 0920 1110 /DCDL*G358QL /E

Martwi mnie przesiadka z Salt Lake City do Bostonu, ale tam to chyba jest małe lotnisko no nie? No i przesiadka w Amsterdamie też 1h35 min, a tam lotnisko pewnie będzie większe

Boję się, bo kiedyś nie zdążyłem mając przesiadkę z bagażem podręcznym w Oslo (1 h 15 minut, samolot spóźnił się, bo nie mogłem odprawić się przez Internet, a w sumie to lotnisko było naprawdę spore i do ckeck in nie zdążyłem, bo już był zamknięty, 45 minut przed zamykają i przesiadałem się z FinnAir do WizzAir).

Dostałem taką informację z biura podróży
"czas na przesiadkę jest gwarantowany przez linie. W przypadku opóźnienia, powinni zaproponować kolejne połączenie. Wszystkie połączenia są grupy KLM/AF/DL i bagaż powinien być nadany w miejscu odlotu prosto do miejsca docelowego.

Może Pan odprawić się online i mieć kart pokładowe ze sobą."

Czy rzeczywiście jest bezpiecznie? Jak wydrukuje karty pokłądowe i nie będę musiał martwić się bagażem to od razu wbije przez bramki i nie będę musiał iść do check in. Gdy ostatnio zamawiałem przez kiwi.com (i tam przez kayak) to nie dostałem kart pokładowych na maila, a przez internet ani automaty też się nie dało, pomimo pomocy obsługi na lotniksu tylko musiałem iść do check in i dopiero tam dostałem
 Relacje PM off  

#432 PostWysłany: 02 Maj 2022 15:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Jak wszystko na jednym bilecie, to nie ma się co przejmować z przesiadką
 Relacje PM off
Morgotheron lubi ten post.
Morgotheron uważa post za pomocny.

#433 PostWysłany: 15 Maj 2022 18:52 

Podpowiedzcie proszę bo się nieco motam w związku z lotem z przesiadkami. Kupiłem lot BER-CUN na stronie American Airlines z przesiadkami jak niżej:
BER-LHR - British Airways
LHR-JFK - Finnair operated by British Airways (przesiadka na LHR tylko 1:25 - przylot i odlot z tego samego terminala to mam nadzieję zdążyć)
JFK-CUN - American Airlines
powrót:
CUN-JFK - American Airlines
JFK-HEL - Finnair
HEL-BER - Finnair
I teraz widzę swoją rezerwację zarówno na stronie AA, BA i Finnair. U kogo powinienem zrobić odprawę?
Czy w związku z przesiadką w USA potrzebuję coś poza ESTA i testem na covid?
 Relacje PM off  

#434 PostWysłany: 28 Cze 2022 18:24 

Cześć wszystkim,

uprzejmie proszę o małą podpowiedź, bo nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych informacji.
Mam kupione dwa bilety z Berlina do Cancun z dwoma przesiadkami tj.:

*Berlin Brandenburg Airport (BER) Obsługiwany przez Air France >> Paryż, Paris Charles de Gaulle Airport (CDG)
Czas transferu: 1h55
*Paryż, Paris Charles de Gaulle Airport (CDG) Obsługiwany przez Air France >> Atlanta, Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (ATL)
Czas transferu: 1h45
*Atlanta, Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (ATL) Obsługiwany przez DELTA AIR LINES >> Cancún, Cancun International airport (CUN)

Jedna osoba ma wykupiony bagaż rejestrowany i zastanawiam się, czy jeśli nadamy bagaż w Berlinie to odbierzemy go dopiero w Cancun? Czy może wcześniej będzie trzeba go odebrać i ponownie nadać na którymś z lotnisk przesiadkowych? Jeśli tak to czy wtedy musimy płacić dodatkowo za ponowne nadanie bagażu? Dwa pierwsze loty są realizowane przez Air France a ostatni przez DELTA AIR LINES. Nigdy nie miałam tylu przesiadek dlatego chciałabym się upewnić jak to wszystko wygląda, aby nie mieć nie miłych niespodzianek. Dodam, że wszystko było kupowane za pomocą jednej rezerwacji na całą trasę i na każdym odcinku widnieje informacja '1x bagaż rejestrowany'.

Zastanawia mnie też kwestia przesiadek - czy czas, który mamy na transfer jest wystarczający? Niby musimy znaleźć tylko kolejny terminal z którego leci następny samolot, ale nie jestem pewna, czy może będzie trzeba przechodzić jeszcze przez jakieś check-iny?

Jeśli ktoś miał podobną sytuację albo orientuje się w temacie to będę bardzo wdzięczna za pomoc i odpowiedzi :)
 Relacje PM off  

#435 PostWysłany: 28 Cze 2022 18:29 

srebrny
Bagaż będziesz musiała odebrać w Atlancie i po kontroli celnej nadać go ponownie. Procedura jest bardzo uproszczona, pracownik skanuje go i odkłada na taśmę. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za nadanie bagażu.

W USA czeka was kontrola paszportowa i celna, zapewne też kontrola bezpieczeństwa przed kolejnym lotem.

W CDG na pewno będzie kontrola paszportowa, a czy dodatkowo kontrola bezpieczeństwa tobzależy od terminalu, w niektórych kontrola bezpieczeństwa odbywała się przed bramkami, nie wiem jak wygląda w terminalu z którego lata AF.

Jeśli loty się nie opóźnią to czasu na przesiadkę powinno wystarczyć, ale oczywiście prawie wszystkie lotniska przechodzą kryzys związany z brakiem personelu.

W Atlancie czasu jest dość mało jeśli traficie na kolejkę do kontroli granicznej.
Ola_598 uważa post za pomocny.

#436 PostWysłany: 26 Lip 2022 20:19 

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jako że przede mną pierwszy lot z przesiadką potrzebuję pomocy w kwestii bagażu rejestrowanego, kontroli bezpieczeństwa etc.

Planuję kupić bilet łączony BER -> FRA -> BKK -> CNX na stronie linii Thai Airways. Lot BER -> FRA jest obsługiwany przez Lufthansę, FRA -> BKK przez Thai, a BKK -> CNX jest obsługiwany przez THAI Smile.

Czy w związku z tym, że kupuję bilet łączony na stronie 1 linii lotniczej, to nadaję po prostu bagaż rejestrowany w BER i odbieram w CNX, czy przez to że loty są obsługiwane przez inne linie lotnicze to muszę za każdym razem bagaż odebrać i nadać ponownie przy przesiadkach? I to samo dotyczy kontroli bezpieczeństwa - czy na każdym lotniku podczas przesiadki ponownie muszę przejść przez kontrolę? (przesiadka trwa 1h stąd moje obawy czy zdążyłabym ogarnąć kwestię bagażu i kontroli). Czy w przypadku takiego lotu, w razie spóźnienia na jednym odcinku jest gwarancja przesiadki na kolejny odcinek?

Z góry dziękuję za pomoc! :)
 Relacje PM off  

#437 PostWysłany: 26 Lip 2022 20:27 

platynowy
Gwarancja przesiadki jest. Bagaż nadajesz na lotnisku początkowym i odbierasz u celu. Kontrola jeśli nie opuszczasz strefy tranzytowej jest tylko jedna.
 Relacje PM off
Mio uważa post za pomocny.

#438 PostWysłany: 27 Lip 2022 13:55 

Witam.

Za tydzień po raz pierwszy będę leciał samolotem, woda dosyć głęboka, bo lecę sam, a trasa wygląda następująco: Kraków - Frankfurt - Toronto - Edmonton (KRA - FRA - YYZ - YEG).
Mam kilka pytań, na które odpowiedzi, na pewno mnie uspokoją :). (W Frankfurcie mam 2h35m na przesiadkę, a w Toronto 4h10m - mam nadzieję, że tyle wystarczy, nawet takiemu żółtodziobowi jak ja :) )

1. Prosiłbym kogoś, kto zna temat, o nakreślenie krótkiego schematu działania na każdym lotnisku, mniej więcej wiem, ale wolałbym się upewnić.
(Np: Kraków: Security Check -> Gate wskazany na karcie pokładowej. - Mam zamiar odprawić się online i biorę tylko bagaż podręczny)

2. Czy przekroczenie wagi bagażu podręcznego o około 1kg może nieść za sobą jakieś konsekwencje, czy raczej nikt tego nie sprawdza?

3. Które miejsca w samolocie najlepiej wybrać?

4. Czy będę musiał się jakoś specjalnie śpieszyć, czy 2h35m we Frankfurcie i 4h10m w Toronto to wystarczająco dużo czasu? (oczywiście jeśli nie będzie żadnych opóźnień)

5. Czy przy odprawie online dostanę od razu 3 karty pokładowe? (1 lot: Lufthansa, 2 i 3: Air Canada)

6. Ewentualne dodatkowe rady :)

Z góry dziękuję :)
 Relacje PM off  

#439 PostWysłany: 27 Lip 2022 14:11 
Awatar użytkownika

Loty: 318
Kilometry: 506 925
srebrny
@Trunks94 Na pewno poczujesz się pewniej jak przeczytasz ten wątek:
pierwszy-lot-z-przesiadka-pare-pytan,225,54345

Powodzenia!
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#440 PostWysłany: 27 Lip 2022 14:13 
Awatar użytkownika

srebrny
1. Security Check -> Gate wskazany na karcie pokładowej > nuda > nic się nie dzieje > boarding > deboarding > kontrola paszportowa (opuszczasz EU) > Gate wskazany na monitorze > nuda > boarding > deboarding > kontrola paszportowa (witamy w Kanadzie) > (nie przesiadałem się w YYZ, ale pewnie tak będzie) Gate wskazany namonitorze > nuda > nic się nie dzieje > boarding > deboarding > dotarłeś do celu
2. Jak się nazywasz Jan Piszczyk, to będzie to problem, inaczej ryzyko jest niewielkie
3. najlepiej te z przodu :D
4. Luz blues
5. 3
6. Zgodnie z sugestią @maginiak - poczytaj temat https://www.fly4free.pl/forum/pierwszy-lot-z-przesiadka-pare-pytan,225,54345
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

[ 481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości