Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 29 Wrz 2019 19:52 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
katka256 napisał(a):
ale kupowałeś podczas 1 rezerwacji te bilety? Każdy odcinek ma osobny bilet, stąd 2.

Będzie to podróż służbowa, więc robiłem to przez firmowe narzędzie zwane cytric, obsługiwane jest to przez American Express.
W jedną stronę robiłem to podczas jednej rezerwacji, jednak mam dwa bilety - jeden z Lufthansy na trasę Bydgoszcz - Frankfurt i drugi z Swiss na trasę Franki]k[/i]furt - Zurych, oba bilety mają też różne numery rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#282 PostWysłany: 30 Wrz 2019 00:31 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
Tak to wygląda:

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 25.8 KiB | Obejrzany 3159 razy ]
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 105.46 KiB | Obejrzany 3159 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 03 Paź 2019 14:35 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Myślałem, że znajdę odpowiedź bez zadawania pytań, ale widocznie źle szukam :? Proszę o wyrozumiałość.

Mam bilet Warszawa - Tokio przez Stambuł kupiony u OTA. Bilet jest wystawiony przez TK, natomiast połączenie WAW - IST jest na codeshare przez LOT. Mam inne numery PNR dla LOT i TK (chyba dlatego, że to inne systemy), ale u obu przewoźników po wejściu w zarządzanie rezerwacją widzę od razu całą podróż.

1) Rozumiem, że bagaż nadaję w WAW na stanowisku LOT od razu do Tokio.
2) Podobnie, w Tokio bagaż nadaję na stanowisku TK i leci od razu do WAW.
3) Czy na nowym IST jest jakieś przejście tranzytowe czy muszę wychodzić za security i z powrotem? Nie mam przecież wizy tureckiej.
4) Odprawiam się online na każdy odcinek z osobna, oddzielnie na stronie LOT i oddzielnie na stronie TK? Jak wygląda sytuacja z wyborem miejsc?

Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 03 Paź 2019 14:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
1, 2 TAK, 3 Jest, 4 nie wiem, spróbuj na stronie LO i jak nie bedzie to idź na stronę TK ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arcon uważa post za pomocny.
 
      
#285 PostWysłany: 04 Paź 2019 17:11 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1356
srebrny
@Arcon
1. Tak, od razu nadajesz bagaż do Tokio
2. Tak jak wyżej
3. Przejście tranzytowe jest aczkolwiek ten tranzyt taki, że jeszcze raz przechodzisz kontrolę bezpieczeństwa, czyli standardowa procedura z płynami (nawet jeśli będziesz miał wodę z samolotu poprzedniego to i tak musisz ją wyrzucić), elektroniką, bramką. Przejście do tranzytu jest dobrze oznaczone. To dość duże lotnisko, więc jak masz mało czasu to idź od razu do bramki
4. Odprawiając się na stronie LOT, od razu zrobiło nam odprawę na TK, w tamtą stronę. Z kolei z powrotem odprawiając się w TK zrobiło na LOT.
W tamta stronę LOT pozwolił nam wybrać miejsca, TK dał odgórnie, ale zmieniliśmy je przy check in w Warszawie.
Przy powrocie z kolei TK pozwolił wybrać miejsca a na LOT odgórnie.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Arcon uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 05 Paź 2019 09:11 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@michzak @katka256 dzięki :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 06 Paź 2019 21:15 

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 9
Zbanowany
Witam.Mam pytanie lecę z Berlina na Barbados z przesiadką we Frankfurcie lot Lufthansą i Condorem na jednym bilecie czy bagaż nadaję w berlinie a odbieram już na miejscu ? czy na każdy odcinek nadaję osobno ?Może ktoś wie jakie są limity bagażu i jak wygląda odprawa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 09 Paź 2019 00:55 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
Podsumowanie ode mnie - w Bydgoszczy pokazałem bilety na oba odcinki i nie było problem z nadaniem bagażu od razu do Zurychu.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#289 PostWysłany: 03 Lis 2019 23:11 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 3
Czesc,
jako nowicjusz, mam kilka pytan, na ktore zadowalających odpowiedzi nie udalo mi się znaleźć.

Zarezerwowałem loty u posrednika Opodo. Dostałem potwierdzenie rezerwacji wraz z numerem. Kwota zostala pobrana z karty platniczej. Ale nie dostałem numeru e-ticketu.
1. Dlaczego?
Z regulaminu Opodo:
Cytuj:
" Po zatwierdzeniu Rezerwacji Użytkownik otrzyma e-mail z potwierdzeniem wraz z numerem Rezerwacji. W tym momencie zacznie obowiązywać umowa odnosząca się do zamówionych produktów i usług. Ten e-mail z potwierdzeniem będzie zawierał wszelkie szczegóły planu podróży dotyczącego Rezerwacji. Następnie Opodo sprawdzi, czy Rezerwacja Użytkownika została poprawnie wprowadzona do systemu rezerwacji linii lotniczej i czy można poprawnie przetworzyć płatność. Obowiązkiem Opodo jest wydanie biletu, który będzie podlegał płatności otrzymanej w formie środków pieniężnych dostępnych natychmiastowo i bez ograniczeń."

Są dwa loty (wybrane jako multi-city), obydwa z przesiadkami, realizowane w sumie przez 4 róznych przewoznikow - obrazek ponizej
Załącznik:
loty.png
loty.png [ 48.46 KiB | Obejrzany 2646 razy ]

2. Czy dobrze to rozumiem, że posrednik opodo w ramach jednej rezerwacji zakupil w moim imieniu 2 bilety:
a) na pierwszy lot do Lizbony u przewoznika Austrian Airlines, ktory bedzie obslugiwal calosc tego polaczenia, ale jego drugi odcinek po przesiadce w Wiedniu bedzie realizowany przez innego przewoznika - TAP Portugal
b) na drugi lot z Porto do Warszawy zakupil bilet u przewoznika Lufthansa, ktory bedzie obslugiwal calosc tego polaczenia, ale jego drugi odcinek po przesiadce we Franfurcie bedzie realizowany przez innego przewoznika - LOT.

3. Sprawdzilem w systemach zarzadzania rezerwacją i u każdego z tych 4 przewoznikow widenieję jako pasażer i mam opcje odprawienia sie online. Ile razy mam się odprawic i u ktorych przewoznikow lub moze u posrednika Opodo? Czy odprawiam sie na kazdy odcinek lotu osobno czy jak?

4. Jesli w ramach drugiego lotu z tej rezerwacji, samolot z Porto do Frankfurtu bedzie miał opoznienie i nie zdaze na przesiadkowy samolot do Warszawy, to przeczytalem, ze wniosek o odszkodowanie mam skladac do przewoznika obslugujacego czyli do Lufthansy, zgadza sie?

5. Jesli ten samolot bedzie opozniony, to przewoznik obslugujacy sam skontaktuje sie ze mna z propozycja nowego terminu lotu itp czy ja musze zainicjowac ten kontakt? Jak to wyglada w praktyce?

6. Jest jeszcze taka ciekawa sytuacja. Na stronie Austrian Airlines moge zarezerwowac bilet z Warszawy do Zurichu. Na rezerwacji jest napisane, że przewoznikiem jest Swiss (LX), a obsługiwany przez LOT.
Załącznik:
austrian.png
austrian.png [ 21.87 KiB | Obejrzany 2646 razy ]

Mamy w to zaangazowanych 3 przewoznikow i polaczenie bezposrednie bez przesiadki. Ktory z przewoznikow jest tym obsługującym lot, do ktorego ewentualnie mozna kierowac jakeis zastrzezenia oraz u którego z nich pasazer powinien dokonac odprawy?

7. Dlaczego nie moge założyć nowego tematu na tym forum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 04 Lis 2019 11:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
1. Sprawdź może dzisiaj czy się numer biletu pojawił, czasem ręcznie wystawiają rezerwację
2. Są to loty tzw. Code share, czyli przewoźnik wykonujący połączenie pozwala sprzedawać innym liniom miejsce w tym samym samolocie z innym numerem lotu. Ile biletów kupił, wydaje mi się że to wszystko będzie na jednej rezerwacji na jednym numerze biletu, ale to sam musisz sprawdzić
3. Odprawa tylko na stronie przewoźników, nie u Opodo. Ja bym próbował odprawiać się na stronie Austriana, jak powie że nie możesz to poszedłbym na stronę TAP etc. Stawiam na to, że będziesz mógł się odprawić na lot Austriana na stronie Austriana, na lot TAPem na stronie TAP etc (u tego, kto faktycznie wykonuje lot, nie jako CS)
5. Idziesz do transfer center/check in i załatwiasz wszystko na lotnisku
6. U tego kto obsługuje konkretny lot - zasady code share w pkt 2
7. Z tego co pamiętam to ograniczenie przeciwspamowe, żeby boty nie zakładały miliarda tematów we wszystkich możliwych działach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 10 Lis 2019 21:41 

Rejestracja: 10 Lis 2019
Posty: 1
Dzień dobry, forumowicze!
Moje dziecko niedługo wyleci w długą podróż z Warszawy do Atlanty z dwoma przesiadkami w Monachium i Chicago. Rezerwacji dokonaliśmy na stronie Lufthansy.
1. Warszawa - Monachium, lot obsługiwany przez LOT, Terminal 2
przesiadka 2h 20'
2. Monachium - Chicago, lot obsługiwany przez American Airways, Terminal 2
przesiadka 4h 30'
3. Chicago - Atlanta, lot obsługiwany przez American Airways, Terminal 5

Moje pytania to:
1. Jak oceniacie szanse na to, że dziecko zdąży na oby dwa loty? Czy będzie musiało się zmagać z odbieraniem swojego bagażu rejestrowanego z taśmy i biegać z check-ina do check-ina?
2. Czy w razie opóźnień fakt tego, że wszystkie te 3 loty były rezerwowane jednocześnie, powodują, że Lufthansa odpowie za opóźnienia ? Jeżeli nie, to jakie mogą zdarzyć się komplikacje z dochodzeniem się odnośnie reklamacji?

Niestety nie jestem biegła w lataniu, a dzieciak przestraszony. Dziękuję za pomoc !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 15 Lis 2019 07:30 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@mosiaczur zobacz odp na podobny post
pierwszy-lot-z-przesiadka-pare-pytan,225,54345&p=1220943&hilit=Usa#p1220943

(możesz przeszukać wątek dzięki okienku nad nim)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lis 2019 15:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 19 Lis 2019 23:33 

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 3
Cześć i czołem! W styczniu razem z moją lubą wybieramy się w podróż do Tajlandii oraz do Indonezji. Wszystko mamy praktycznie ogarnięte, ale martwi mnie jedna rzecz. Lot do Bangkoku (wszystko na jednym bilecie) będzie przebiegał przez lotnisko w Brukseli (BRU), gdzie wylądujemy o godz. 8:50, a już o 10:05 mamy wylot do Abu Dhabi. Czy mamy jakiekolwiek szanse na zabranie bagażu rejestrowanego, którego nie możemy nadać bezpośrednio do Bangkoku w Warszawie tylko właśnie w Brukseli czy od razu pakować się w bagaż podręczny? I jak wygląda sprawa bramek - możemy z bagażem podręcznym udać się od razu do terminalu odlotów bez konieczności ponownego security check? Proszę o odpowiedź, ponieważ zastanawia mnie czy przeloty znajdujące się na jednym bilety nie obligują przewoźnika do zapewnienia pasażerowi nadania bagażu rejestrowanego. Pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 19 Lis 2019 23:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
Patryk Kulewski napisał(a):
zabranie bagażu rejestrowanego, którego nie możemy nadać bezpośrednio do Bangkoku w Warszawie


dlaczego? czy lot do BRU na osobnym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 20 Lis 2019 06:54 

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 3
Wszystko na jednym bilecie, po prostu lot z Warszawy obsługiwany jest przez Brussels Airlanes (via Etihad)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 20 Lis 2019 07:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
A po co odbierać bagaż w Brukseli? Nadajesz do od razu do Bangkoku i nie wychodzisz na taśmy w BRU, tylko od razu do kolejnej bramki

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 20 Lis 2019 09:00 

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 3
https://ibb.co/q55s8qr wygląda to tak. Bagażu bezpośrednio do Bangkoku w Warszawie nie mogę nadać. Jedynie w Brukseli, gdzie przesiadka trwa godzinę i piętnaście minut...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 20 Lis 2019 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Jeżeli wszystko masz na jednym bilecie, tak jak piszesz, to bagaż nadajesz w Warszawie i odbierasz w Bangkoku. Koniec i kropka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 20 Lis 2019 13:46 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Moim zdaniem sam nie zdążysz odebrać bagażu, iść do odprawy i przejść przez wszystkie kontrole. Może znajdziesz info o której zamykają gate, będziesz wiedział ile masz czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 25 Lis 2019 11:04 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 50
Cześć, wydaje mi się, że nie powinienem mieć z tym żadnego problemu, ale chcialbym się was dopytać bo linia lotnicza zrobiłą mi trochę zamieszania w głowie. Mam lot powrotny z Nowego Jorku do Berlina z godzinną przesiadką w Brukseli. Chciałbym zakończyć podróz w Brukseli i odpuścić lot Bruksela - Berlin. Lecę z bagażem podręcznym. Jednak linia lotnicza napisała, że nie mogę tak zrobić ponieważ, cytuję "Its not possible because check-in will be done for both the flight.". Co myślicie? Mogą mnie jakoś zatrzymać i nie wypuścić? Znalazłem dobre połączenie Bruksela -> Warszawa i wolę w ten sposób wrócić do domu, a nie przez Berlin. Z góry dzięki za odpowedź! Jeśli ma to jakieś znaczenie to linia to Brussels Airlines
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group