Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 14 Lip 2019 07:11 
Awatar użytkownika

niestety spieszy mi sie, wolałbym to załatwić jak najszybciej, omijając część procedur jeśli to możliwe..
 Relacje PM off  

#262 PostWysłany: 14 Lip 2019 08:12 

niebieski
Wyluzuj. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
Btw, lotnisk i linii gdzie można "ominąć część procedur" to nie polecam.
 Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 14 Lip 2019 09:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Pieczątek może i nie sprawdzają, bo wszystkie dane są w systemach, gdzie jak na dłoni będzie widać nie opuszczenie Tajwanu, skoro nie przeszedłes żadnej kontroli paszportowej. Trochę proszenie się o kłopoty...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

#264 PostWysłany: 14 Lip 2019 13:15 
Awatar użytkownika

nie, opuszczenie Tajwanu byłoby widoczne. Jedynie przyjazd i wyjaz z kraju drugiego np Hongkongu, byłby nie udokumentowany..
 Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 19 Lip 2019 17:14 

Loty: 4
Kilometry: 3 718
Dzień dobry,

to mój pierwszy post na tej stronie, więc witam się serdecznie ze wszystkimi :)
Na początku sierpnia lecę pierwszy raz do USA i to w dodatku sama. Lecę tylko z tzw. personal item. Mój lot wygląda tak: WAW-FRA-IAD-LAX i z powrotem LAX-VIE-WAW. Lecę Lufthansą operowaną przez United Airlines i mam wszystko na jednym bilecie. W związku z tym mam kilka pytań:
1. We Frankfurcie mam 6h na przesiadkę, więc chciałabym w tym czasie pobieżnie zwiedzić miasto. Czy to możliwe? Słyszałam, że jeśli jestem już odprawiona, nie mogę opuszczać lotniska. Przylot i wylot mam z tego samego terminala.
2. Mam 2h na przesiadkę w Dulles. Czytałam na forum, że to dużo, ale okropnie się stresuję, że się zgubię i nie zdążę na lot. Jak wygląda przesiadka, jeśli nie mam bagażu (oprócz personal item)? Czytałam, że najpierw przechodzę korytarz z samolotu, potem udaję się do kolejki non-emigrate (gdzie ona jest?), potem oddaję deklarację wizową, następnie rozmowa z celnikiem i potem mogę kierować się do odpowiedniego gate? Na dokumencie podróżnym mam tylko nr terminala z Frankfurtu, natomiast nie wiem na jaki ląduję w IAD, ani z którego lecę do LAX. Można to jakoś sprawdzić "za wczasu"?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. :)
 Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 17 Sie 2019 18:52 

Witam, Lecę z przesiadką KLM łączny czas przesiadki to 4 godziny, na tym samym bilecie. Podróżuje z bagażem podręcznym 10 kg, czy mogę go nadać do portu docelowego ? Dziękuję za info
 Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 17 Sie 2019 18:57 

niebieski
Podręcznego nie nadajesz, tylko trzymasz go w garści w czasie przesiadki.
 Relacje PM off  

#268 PostWysłany: 18 Sie 2019 22:25 

niebieski
Czasem linie proponują nadanie bagażu podręcznego, jeśli np. samolot jest pełen albo tak sobie wymyślili ;). Właśnie o ile pamiętam w KLM takie coś nam proponowano. Jeśli zaproponują to przy odprawie, to zapewne nadasz do portu docelowego, jeśli przy wejściu do samolotu (w Polsce) to raczej do odebrania w AMS, ale przecież dopytasz.
 Relacje PM off  

[ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 2 gości