Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 14 Lip 2019 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
niestety spieszy mi sie, wolałbym to załatwić jak najszybciej, omijając część procedur jeśli to możliwe..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#262 PostWysłany: 14 Lip 2019 08:12 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Wyluzuj. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
Btw, lotnisk i linii gdzie można "ominąć część procedur" to nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 14 Lip 2019 09:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Pieczątek może i nie sprawdzają, bo wszystkie dane są w systemach, gdzie jak na dłoni będzie widać nie opuszczenie Tajwanu, skoro nie przeszedłes żadnej kontroli paszportowej. Trochę proszenie się o kłopoty...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 14 Lip 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
nie, opuszczenie Tajwanu byłoby widoczne. Jedynie przyjazd i wyjaz z kraju drugiego np Hongkongu, byłby nie udokumentowany..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 19 Lip 2019 17:14 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 2
Loty: 4
Kilometry: 3 718
Dzień dobry,

to mój pierwszy post na tej stronie, więc witam się serdecznie ze wszystkimi :)
Na początku sierpnia lecę pierwszy raz do USA i to w dodatku sama. Lecę tylko z tzw. personal item. Mój lot wygląda tak: WAW-FRA-IAD-LAX i z powrotem LAX-VIE-WAW. Lecę Lufthansą operowaną przez United Airlines i mam wszystko na jednym bilecie. W związku z tym mam kilka pytań:
1. We Frankfurcie mam 6h na przesiadkę, więc chciałabym w tym czasie pobieżnie zwiedzić miasto. Czy to możliwe? Słyszałam, że jeśli jestem już odprawiona, nie mogę opuszczać lotniska. Przylot i wylot mam z tego samego terminala.
2. Mam 2h na przesiadkę w Dulles. Czytałam na forum, że to dużo, ale okropnie się stresuję, że się zgubię i nie zdążę na lot. Jak wygląda przesiadka, jeśli nie mam bagażu (oprócz personal item)? Czytałam, że najpierw przechodzę korytarz z samolotu, potem udaję się do kolejki non-emigrate (gdzie ona jest?), potem oddaję deklarację wizową, następnie rozmowa z celnikiem i potem mogę kierować się do odpowiedniego gate? Na dokumencie podróżnym mam tylko nr terminala z Frankfurtu, natomiast nie wiem na jaki ląduję w IAD, ani z którego lecę do LAX. Można to jakoś sprawdzić "za wczasu"?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 17 Sie 2019 18:52 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 6
Witam, Lecę z przesiadką KLM łączny czas przesiadki to 4 godziny, na tym samym bilecie. Podróżuje z bagażem podręcznym 10 kg, czy mogę go nadać do portu docelowego ? Dziękuję za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 17 Sie 2019 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1462
złoty
Podręcznego nie nadajesz, tylko trzymasz go w garści w czasie przesiadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 18 Sie 2019 22:25 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Czasem linie proponują nadanie bagażu podręcznego, jeśli np. samolot jest pełen albo tak sobie wymyślili ;). Właśnie o ile pamiętam w KLM takie coś nam proponowano. Jeśli zaproponują to przy odprawie, to zapewne nadasz do portu docelowego, jeśli przy wejściu do samolotu (w Polsce) to raczej do odebrania w AMS, ale przecież dopytasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 29 Sie 2019 19:40 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 12
lecę do Londynu LHR eurowings, a z stamtąd do SFO united airlins, bilety mam kupione osobno, tylko bagaż podręczny
i z tego co wyszukałem to obydwie linie operują z terminala 2 na LHR,
czy bedę mógł przejść z jednego lotu na drugi w strefie airside, czyt. bez powtarzania odprawy/prześwietlenia, security checka...?
ląduję 7:10, a startuje o 12.20.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Sie 2019 22:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 29 Sie 2019 20:48 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jezli tylko z podrecznym to mozesz sie kierowac na "flight connections". Nie znaczy to, ze uda ci sie uniknac security screening: "Everyone who boards an aircraft at Heathrow has to be security screened to UK government standards. Even if you've already been through security checks at another airport, we're obliged to screen you again before you fly from Heathrow."

https://www.heathrow.com/more/help-with ... onnections
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 30 Sie 2019 19:25 

Rejestracja: 30 Sie 2019
Posty: 3
Cześć,

Proszę Was o pomoc, jest to mój pierwszy zakup biletów z przesiadką.
Kupiłem dwa miesiące temu bilety Warszawa - Madryt, Madryt - Las Palmas, loty w styczniu.
Wszystko ładnie dopasowane.
Dzisiaj dostaję SMSa od Ryanair że moje loty zostały zmienione. Na mailu żadnych informacji, więc dzwonię na infolinie firmy przez którą kupowałem loty Ryanaira.
Tam konsultant powiedział mi że lot powrotny został przesunięty z Las Palmas do Madrytu z 6:00 na 19:00 i przez to nie zdążę nalot powrotny do domu Madryt - Warszawa który jest o 16:00. Oczywiście mogę przebukować lot, ten który został mi zmieniony, na wcześniejszą godzinę tak abym mógł złapać lot do domu ale będzie mnie to kosztowało aż 500 zł!
Czy jest jakaś opcja aby linia lotnicza oddała mi pieniądze za te loty? Albo czy Ryanair może mi za darmo przebukować lot powrotny na wcześniejszy?
Niestety nie mogę dodzwonić się do Ryanaira, ponieważ żaden telefon nie działa...

Pomocy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 31 Sie 2019 17:24 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ryanair to tania linia lotnicza. Nie ma możliwości przebukowania biletu bez opłat.
Możesz skontaktować się przez czat.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 31 Sie 2019 17:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
jekyll napisał(a):
Nie ma możliwości przebukowania biletu bez opłat.
.

Jest, jeśli nastąpiła istotna zmiana rozkładu z ich strony a o takim przypadku tu mowa. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 31 Sie 2019 17:49 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1858
Loty: 269
Kilometry: 308 146
srebrny
Wydaje mi sie ze nie zwrociliscie uwagi na wazna informacje. Z tego co pisze Jasunage rezerwacja byla robiona przez jakiegos posrednika. Prawdopodobnie w tej sytuacji nie bedzie mozliwosci samodzielnego przebookowania lotu na inna godzine bo znajac zycie posrednik nie podal wystarczajacych danych do zarzadzania rezerwacja wlasnie po to zeby mogl w takich sytuacjach sciagac dodatkowa kase za posredniczenie.
@Jasunage, probuj sie kontaktowac z Ryanairem i obejsc jakos to zlodziejskie posrednictwo. Proponuje sprobowac przez angielski chat - tam pracownicy sa bardziej przychylni klientowi niz w Polsce.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 31 Sie 2019 17:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
W takiej sytuacji sam pośrednik powinien zmieniony lot przesunąć bezpłatnie skoro linia nie pobiera za to opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 31 Sie 2019 21:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
a to wszystkie loty na jednej rezerwacji, czy osobno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 29 Wrz 2019 16:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
Mój pierwszy lot z przesiadką.
Bydgoszcz 14:20 >(LOT-Lufthansa)> 15:50 Frankfurt 17:20 >(Swiss)>Zurych
Niestety na osobnych biletach.
Czasowo półtora godziny, realnie jak patrzyłem na flightradar, samolot z BDG ląduje przeważnie 15:30

Orientuje się ktoś czy mimo dwóch biletów jest możliwość nadania bagażu od razu do portu docelowego?
Czy muszę we Frankfurcie bagaż odebrać i ponownie nadać? Jest to czasowo do wykonania, czy lepiej przebookować drugi lot na następny (18:20)
Jak wygląda w Swiss przebookowanie na późniejszy lot, dużo się dopłaca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 29 Wrz 2019 17:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
Zależy od umiejętności i dobrych chęci obsługi w Bydgoszczy - ale raczej nie powinno być problemów.
Niemniej - jeśli nie uda się nadać bagażu to pewnie nie zdążysz - bagaż musisz nadać najpóźniej 45 min przed odlotem, a lotnisko we Frankfurcie zbyt przyjazne nie jest. Do tego musisz ponownie przejść kontrolę bezpieczeństwa, a kolejki bywają naprawdę długie.
Do godziny lądowania dodaj minimum 30 min zanim dotrzesz po odbiór bagażu, a zapewne bagaż dotrze jeszcze później - we FRA samolot potrafi kołować i 10 min, potem deboarding, przejazd autobusem, minimum kwadrans.

Co do przebookowania na następny lot - to zależy od taryfy w której masz bilet, w taryfach rozsądnych cenowo praktycznie musisz kupić nowy bilet - ceny możesz sprawdzić próbując kupić bilet na lot w tym samym dniu w którym sprawdzasz - pewnie jakieś 1-3 tys o ile będą w ogóle miejsca.
Do tego jeśli nie polecisz pierwotnym lotem FRA-ZRH bilet powrotny do FRA też zostanie skasowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
barto125 uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 29 Wrz 2019 17:21 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
Dzięki za odpowiedź.
W takim razie mam nadzieję, że bagaż uda się nadać...
W razie gdyby jednak nie udało się nadać i zdążę nadać bagaż we FRA a nie zdążę przez security do mojego gate, gdzie powinienem się zgłosić po odbiór bagażu?


Co do powrotu nie ma problemu, wracam do warszawy na osobnej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 29 Wrz 2019 19:35 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1356
srebrny
ale kupowałeś podczas 1 rezerwacji te bilety? Każdy odcinek ma osobny bilet, stąd 2.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group