Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 551 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Lis 2014 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
O rany, teraz to się przestraszyłam :( Co w takiej sytuacji zrobić? :(
Co do wizy to mam zrobioną bo we wrześniu byłam na wakacjach w Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#22 PostWysłany: 10 Lis 2014 19:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Spokojnie.

Po pierwsze, jeśli przewoźnik oferuje połączenie z tak krótką przesiadką na jednym bilecie, to bierze na siebie odpowiedzialność. W najgorszym razie zapewnią Ci hotel lub alternatywne połączenie, abyś dotarła na czas. Twoje spóźnienie to dla nich dodatkowe koszty, więc nawet mogą przytrzymać trochę kolejny samolot.

Poza tym lotnisko w Belgradzie jest naprawdę nieduże i nie sądzę, żeby były jakieś problemy, o ile nie będzie jakichś dramatycznych opóźnień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mnadia93 uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 10 Lis 2014 20:07 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 2
Przesiadki: dwie godziny absolutnie wystarczy. 50 minut to niewiele, ale jeżeli Air Serbia sprzedała Ci bilet na takich warunkach, to zakładają, że zdążysz (inaczej muszą zapewnić Ci inny lot, co jest dla nich problemem). W Warszawie powinnaś otrzymać dwie karty pokładowe: na lot z Warszawy do Belgradu z Belgradu do Istambułu. Na tej drugiej karcie będzie podany terminal i gate na lot z Belgradu do Istambułu Gdy wysiądziesz z samolotu w Belgradzie sprawdź na tablicy informacyjnej, jaki tam jest terminal i gate. W razie różnicy wiążący jest ten na tablicy informacyjnej. Tak samo będzie w drodze powrotnej. W Belgradzie prawie na pewno będziesz musiała przejść kontrolę paszportową (Serbia nie jest w UE). Jeśli w drodze powrotnej w Belgradzie będzie kolejka do odprawy paszportowej, to pokaż bilet obsłudze, że masz mało czasu, to puszczą Cię przodem. Lecisz na jednym bilecie-samolot w takich sytuacjach z reguły czeka na spóźnialskich.
Bagaż: nadajesz w Warszawie/Stambule i w Belgradzie nic z tym nie robisz. Jeśli w drodze powrotnej nie zdążą przeładować, to w Warszawie zgłoś to, przywiozą bagaż w dzień lub dwa do domu. Przy odprawie bagażu w Stambule oczywiście zwróć uwagę, że bagaż leci do Warszawy (musi mieć na pasku napis WAW).
P.S. sprawdź, czy wiza jest aktualna. Jeśli nie, to w Stambule musisz kupić nową (formalność, bo to de facto opłata wjazdowa, a nie wiza).
Góra
 Profil Relacje PM off
mnadia93 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 10 Lis 2014 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 10
Dziękuję bardzo :) uff, już mam jakieś wskazówki. Może obejdzie się bez problemów :)

Wiza jest z września. a ma 180 dni ważności więc jeszcze jest ok :) ale pewnie i tak jeszcze posprawdzam dwa razy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:22 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 6
Witam. Zarezerwowałem już jakis czas temu poprzez stronę tanie-loty.pl lot do Hongkongu. Lecę z Warszawy z przesiadka 5h w Dubaju. Z Dubaju bezpośrednio do Hongkongu . Wracając: Hongkong-Bangkok-Dubaj-Warszawa. Będzie to mój pierwszy lot z przesiadkami i mam dużo wątpliwości zaczynając już od samej rezerwacji:

1. Wybrałem lot, przelałem pieniądze, dostałem na maila potwierdzenie przelewu itd oraz link do strony, na której znajdował się dokument w pdf do pobrania. Dokument zawiera takie informacje jak: *numer rezerwacji na stronie tanie loty (chyba nieistotne) *informacje o podróżnych -Numer biletu elektronicznego -Linia lotnicza -Status biletu oraz *Informacje o lotach -klasa -rejs -samolot -czas -posilek itd. I tu pojawia się moje pytanie- czy owy dokument znajdujacy sie w pdf to jest juz ten dokument ktory mam wydrukować i wziac ze soba na lotnisko? Nie ma tam żadnego kodu kreskowego ani miejsc w samolocie jak na e-biletach. Jeśli to już faktycznie ten dokument do wzięcia na lotnisko to gdzie mam się z nim stawić? Do check-in? Czy może jest jest to już dokument który słuzy jako e-bilet?......

2. Tak czy inaczej mam pytanie jak wygląda sprawa z biletami na pozostałe loty w ramach przesiadki? Dostanę od razu bilet na każdy lot w Warszawie czy może nic nie dostanę a na wszystko wystarczy dokument, który mam w pdf na komputerze (bez żadnego kodu kreskowego!!!)

3. Przypominam: mój lot wygląda tak: WARSZAWA--dubaj--HONGKONG, Powrót: HONGKONG-bangkok-dubaj-WARSZAWA. Proszę o porady, wskazówki oraz opis jak wygląda przesiadka w Dubaju i Bangkoku?
ps. Lecę liniami Fly Emirates
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
W tym dokumencie masz na pewno numer rezerwacji i numer biletu. Masz teraz takie możliwości:
- możesz wejść na stronę linii lotniczych i odprawić się online - dostaniesz kartę pokładową do wydrukowania lub pokazania na telefonie,
- możesz po prostu stawić się na lotnisku i albo w automacie, albo na stanowisku check-in dokonać odprawy i dostać kartę pokładową.

Karty pokładowe prawdopodobnie dostaniesz już do Hongkongu, tzn. dwie. Jeżeli nie to w Dubaju będziesz musiał znowu iść do automatu/check-inu. Na lot z powrotem procedura taka sama.
Góra
 Profil Relacje PM off
wawhkg uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
1. Na lotnisko zabierz wyłącznie paszport i udaj się z nim do check-in.
2. W Warszawie dostaniesz 2 karty pokładowe na loty Warszawa-Dubaj i Dubaj-HongKong, analogicznie z powrotem w HongKongu.
3. Wygląda normalnie... wychodzisz z samolotu, kierujesz się za znakami "transit passengers" i idziesz do bramki, z której odlatuje kolejny samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:48 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Na lotniskach nie potrzebujesz żadnego wydruku. Wystarczy mieć paszport.
Aby przygotować się do lotu zaloguj się na stronie emiratów (emirates.com) i w zakładce zaplanuj i zarezerwuj wybierz zarządzaj rezerwacją. Musisz wpisać swoje nazwisko i numer rezerwacji według emiratów (a nie według strony tanie loty) - nie wiem jak nazywają go tanie loty ale może to być np. kod odprawy).
Po zalogowaniu się wypełnij wszystkie pola i to praktycznie wszystko. Będziesz mógł sobie wybrać miejsce i rodzaj posiłku.
W Warszawie najprawdopodobniej dostaniesz karty pokładowe do Dubaju i Honkongu. Jeżeli tak się nie stanie to zostaniesz poinformowany gdzie należy się udać w Dubaju po odbiór drugiej karfty pokładowej.
Podobnie rzecz ma się w przypadku lotu powrotnego. Strona emiratów + stanowiska emiratów w hali odpraw i po kłopocie!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wawhkg uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:59 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 6
TomGSM napisał(a):
Musisz wpisać swoje nazwisko i numer rezerwacji według emiratów (a nie według strony tanie loty) - nie wiem jak nazywają go tanie loty ale może to być np. kod odprawy).


w tym pliku pdf od tanich lotów jest cos co sie nazywa: Numer biletu elektronicznego i wygląda tak- 243-5543109148-97 (oczywiscie zmienilem cyfry ale w taki sposob i taka iloscia cyfr jest to zapisane). to moze byc ten numer rezerwacji?
wylot mam 10 czerwca. moge zrobić to co opisałeś już dziś?


Ostatnio edytowany przez mashacra, 28 Mar 2015 23:04, edytowano w sumie 1 raz
zamknięcie tematu, proszę czytać odpowiednie tematy na forum, tam znajdziesz wszystkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Mar 2015 23:04 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Numer rezerwacji to 6 znaków (litery i cyfry).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Mar 2015 17:39 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Witam

Tak jak w temacie lecę pierwszy raz tak daleko i z przesiadką. Bilety kupiłem na airtickets24.com. Mam lot na lipiec z Warszawy do Pekinu przez Frankfurt. Do Pekinu lecę Lufthansą, a powrót Austrian Airlines a potem Lot (Pekin - Wiedeń -Warszawa) Czy odprawić się trzeba na lotnisku w Warszawie czy online na stronie Lufthansy, to samo pytanie jeśli chodzi o powrót. Na stronie airtickets24 w mojej rezerwacji jest informacja, iż "Bezpłatny bagaż w cenie" natomiast na stronie Lufthansy nie ma żadnych dodatkowych informacji o liczbie bagaży i typie bagaży (rejestrowany, czy podręczny). Klasa ekonomiczna (czyli mogę zabrać rejestrowany do 23kg i podręczny ?). Z tego co wyczytałem to bagaż nadaję w Warszawie a odbieram w Pekinie, powrót tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Mar 2015 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@yakuza916

Możesz się odprawić na lotnisku albo na stronie, jak Ci wygodniej. Na tej trasie masz na pewno bagaż rejestrowany na każdym odcinku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Mar 2015 17:49 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Ok dzięki za odpowiedź. Jeszcze tylko wizę muszę ogarnąć do tej odprawy :) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Sie 2016 18:54 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 1
Cześć,

mam na imię Michał i zarejestrowałem się na forum, żeby jako nowicjusz w kwestii lotów międzynarodowych zadać kilka pytań, na które chciałbym znać odpowiedź, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu czy błędów.

Otóż wybieram się na rok studiów do Kanady z moją dziewczyną. Kupiliśmy bilety na Tripsta do Toronto z Warszawy na 30 sierpnia, z przesiadką w Amsterdamie (pierwszy lot LOTem, drugi Jet Airways). Wszystko jest zapłacone, wydrukowałem bilet z Tripsta, ponadto dzisiaj wszedłem też na stronę Jet Airways i wybrałem dla nas miejsca i na wszelki wypadek wydrukowałem też bilet od nich (obejmuje on też lot LOTem). Na stronie LOTu nie mogę sprawdzić rezerwacji, bo wyskakuje jakiś błąd ("Retrieve PNR jest tymczasowo niedostępny."). Teraz moje pytania:

1) Czy to wszystko, co trzeba było zrobić? Rozumiem, że teraz tylko czekać na 30 sierpnia, przyjechać na lotnisko z jakieś 3 godziny wcześniej, odprawić się i już?

2) Co w przypadku, jeśli lot LOTu miałby opóźnienie? Słyszałem, że jak mamy dwa loty na wspólnym bilecie, to nie trzeba się o to specjalnie martwić, tak? Jeśli coś takiego miałoby miejsce, to nam przebukują bilety i zapewnią nocleg?

3) Co z bagażem? Czy trzeba go odebrać w Amsterdamie i iść do odprawy jeszcze raz? Czy może da radę bez odbierania go i sam się tam odpowiednio skieruje na drugi lot? Czas na przesiadkę to tylko 1:45, więc będzie go dość, żeby zdążyć na to? Jet-Airways pisze, że odprawa kończy się na godzinę przed odlotem, więc co, jakby pierwszy lot załapał opóźnienie i był np. na styk?

4) Czy jest jeszcze coś, na co mam zwrócić uwagę (oczywiście oprócz wymiarów i wagi bagażu oraz dokumentów)?

Z góry dziękuję za odpowiedź! Pewnie pytania są banalne, ale nigdy nie leciałem poza Europę, w dodatku z przesiadką i chciałbym, by podróż przebiegła bez stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Sie 2016 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W skrócie

1) tak
2) to nie twoje zmartwienie
3) nadajesz od razu do Kanady
4) tak, na funkcję "Szukaj" w prawym górnym rogu, bo na wszystkie pytania padło już dziesiątki odpowiedzi, chociażby w podczepionym wątku.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Sie 2016 02:50 

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 1
Hej!
Pierwszy raz będę leciał z przesiadką i mam pytanie odonośnie lotu WAW-MLE. Trasa Warszawa-Moskwa-Male, Bilety od lini Areoflot. Przy locie widnieje informacja, ze trasa z Warszawy do Moskwy obsługiwana przez LOT a potem moskwa-Male aeroflot. Rozumiem ze to wszystko jest na jednym bilecie i spokojnie można lecieć na takiej trasie.

Dodatkowo - 2h i kilkanascie minut na przesiadke w Moskwie - czy to wystarczająco bezpieczne? Oczywiście jesli potwierdzicie ze jest to wszystko bezpiecznie na jednym bilecie to wszystko gra.

aaa i przesiadka a bagaż rejestrowany? nie odbiera się ponownie?


Wybaczcie być moze banały, ale chciałbym być pewien, a nigdzie nie odszukałem konkretów które mnie interesują :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Sie 2016 07:47 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Jest bezpiecznie. O nic nie musisz się martwić. Bagaż też doleci do miejsca docelowego.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Lis 2016 17:03 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
Tak, dla upewnienia się, bo nie chciałbym jednak zostać na święta z niczym, ale właśnie mam zamiar kupić bilet RIX-WAW (to tu jest okej) i RZE-WAW-RIX (wszystko jako jedna rezerwacja na tickets.pl), gdzie wylot jest o 9.0 w Warszawie jestem o 10, a o 10.50 jest dalszy lot do Rygi. Czy może jednak ogarnąć lot o 6 i mieć zapasu 4/5 godzin w Warszawie?

Te same linie LOT, możliwe jest, że zdążę? Jak rozumiem w Rzeszowie mówię, że bagaż do Rygi nadać i już się nim nie martwię w Warszawie? Po prostu wychodzę z samolotu i później idę prosto do bramki na odprawę żeby wejść do samolotu?

Czy ma to jakieś znaczenie jeśli bilet będę kupował przez pośrednika - tickets.pl? Czy w sytuacji jak się nie wyrobię, bo zamkną bramki, samolot się spóźni itp. będą mi musieli zapewnić alternatywne połączenie dalej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Lis 2016 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
Bagaż do odbioru w Rydze, nie ma znaczenia że u pośrednika, jak się spóźnisz do WAW to przebukują.
Jest nie tylko możliwe że zdążysz, ale jest to prawie pewne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Lis 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Na 99% zdazysz,
ten 1% to tylko opcja ze z Rzeszowa będzie znaczne opóźnienie.

Bo jeżeli chodzi o Okęcie to spokojnie cały terminal od lewej do prawej można przejść w 5 minut.
Nie odbierasz bagażu, idziesz prosto do kolejnego gate'u, więc spokojnie to ogarniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 551 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group