Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Lut 2017 21:48 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 3
Dzień dobry.
Mam pytanie. Na moim bilecie na odcinku Singapur - Denpasar widnieje numer lotu SQ948 Terminal 2, a na bilecie reszty mojej rodziny numer lotu LH9792 (obsługiwany przez Singapore Airlines, Terminal 3). Loty tego samego dnia o tej samej godzinie. Czy to oznacza, że to nie jest ten sam lot? Czy może tak być, że ten inny terminal to po prostu pomyłka?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Może to i głupie pytanie, ale to mój pierwszy tak daleki lot i trochę się boję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Prawdopodobnie chodzi o tzw. code-sharing
https://en.wikipedia.org/wiki/Codeshare_agreement
linie lotnicze dogadują się ze sobą i pod jeden samolot "podłącza się" kilku przewoźników :)
to jest bardzo popularne na całym świecie, zwróć kiedyś uwagę na tablicę na lotnisku na której wyświetlenie są loty. Przy niektórych przy tym samym locie zmienia się jego numer. to właśnie code-sharing.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:14 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 3
@‌smatekk‌ tak, tak wiem o codeshare, ale ten inny terminal mnie zaciekawił :shock: :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:16 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Dokładnie tak: SQ928=LH9792. Możesz spać spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Ta rozbieżnośc terminali to ewidentny błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
itspatka napisał(a):
Czy może tak być, że ten inny terminal to po prostu pomyłka?
Tak właśnie jest. Powinien być wpisany Terminal 2.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:24 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedzi. :) @‌scomin‌ @‌kemot‌ @‌thurin.cz‌
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Maj 2017 18:29 

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3
Cześć wszystkim!
Wkrótce będę miała swój pierwszy lot z przesiadką liniami Aegean [WARSZAWA-ATENY-KAIR] i mam w związku z nim kilka dręczących mnie pytań, na które być może będziecie w stanie mi odpowiedzieć.

1. Czy robiąc check-in online mogę oddać bagaż przy stanowisku do odprawy?
2. Czy robiąc check-in online albo na lotnisku otrzymam karty pokładowe na obydwa loty, czy będę musiała robić check-in w Atenach?
3. Czy ktoś, kto miał przesiadkę w Atenach może mi powiedzieć, czy jest to realne, żebym ja (osoba, która tylko raz leciała samolotem i to bez przesiadki! :mrgreen: i ma znikome pojęcie o lataniu i funkcjonowaniu lotnisk) zdążyła na drugi lot, gdy mam 55min. przesiadki?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Wszelkie rady są także mile widziane! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Maj 2017 18:34 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
1. Nie ma innego miejsca do oddaniu bagażu
2. Tak- odpraw sie lepiej na lotnisku.
3. Tak- jesli lot na jednym bilecie to w razie opoźnienia przewoźnik zmieni ci bilet na inny lot bez oplat
Teraz dobry dział! To życzę miłej podrozy! ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez gruby_inversia, 07 Maj 2017 08:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
lidia29 uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 06 Maj 2017 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Jezeli nie bedzie opoznienia, to te 55 min w Atenach wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 07 Maj 2017 18:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Poza tym, jeżeli cała podróż jest na jednym bilecie, to linie lotnicze biorą na siebie odpowiedzialność, abyś zdążyła na kolejny lot i jest to też w ich interesie, a zatem nie ma czym się martwić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:00 

Rejestracja: 12 Cze 2017
Posty: 8
Hejka,
Jestem całkiem zielona, dodam że też wystrachana bo to mój pierwszy lot :( Udało mi się w końcu uzbierać na lot do USA, konkretnie lecę z Krakowa do Londynu (Heathrow) i do Chicago. Mój problem polega na tym że lecąc z Polski do USA czas oczekiwania na lot Londyn - USA to 10h :shock: i to w nocy :( Udało mi się znaleźć hosta i na wszelki wypadek Hotel bardzo blisko lotniska, tylko teraz moje właściwe pytanie, czy w przypadku takiego lotu mogę opuścić lotnisko ? Czy nie ma takiej możliwości ? Będę ogromnie wdzięczna za kazdą odpowiedź !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
W Wielkiej Brytanii na razie wiz nam nie wprowadzili, więc możesz spokojnie udać się na nocleg. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
Anja Spólnik uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:26 

Rejestracja: 12 Cze 2017
Posty: 8
Dzięki wielkie za odpowiedź ! Byłam zdezorientowana ponieważ od znajomych zasłyszałam info że od razu jesteś przekierowany do kolejnego lotu jeżeli jest on łączony, a 8h na lotnisku to byłby dla mnie istny koszmar. Czyli jak dolecę do Londynu to mogę spokojnie pójść na taxi (zostawiając zwój bagaż rejestrowany na lotnisku?) i po prostu wrócić dnia następnego na odpowiedni terminal, odprawić(bo raczej nie dostanę obu kart pokładowych od razu) się i po sprawie ? Jestem serio całkiem zielona :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nikt nikogo na sile nie przekierowuje na polaczenia, mozesz wyjsc z lotniska jak chcesz. Bagaz bedzie odprawiony do celu, powinnas tez dostac karty pokladowe na oba loty juz w Krakowie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:30 

Rejestracja: 12 Cze 2017
Posty: 8
Super. Dziękuje wam strasznie !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Cze 2017 22:52 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 1
Hej! W sierpniu tego roku będę leciała pierwszy raz samolotem, a do tego z przesiadką. Między lotem Dusseldorf -> Boston mam 55 minut (od przylotu do wylotu).
Czy może ktoś mi naświetlić sytuację jak to wygląda?
Czy bagaż trzeba nadać jeszcze raz?
Czy jeszcze raz trzeba przejść kontrole paszportową?
Jeżeli jest to pomocne to będę leciała liniami airberlin, lot Berlin -> Dusseldorf również tymi samymi. Wszystkie loty mam na jednym bilecie. Jestem trochę przerażona bo dopiero teraz przeczytałam na forach, że to mało czasu na przesiadkę, a do tego nie jestem obeznana z procedurami na lotnisku.
Czy lotnisko w Düsseldorfie jest duże, łatwo jest się tam odnaleźć?
I czy w Düsseldorfie będę musiała jeszcze raz przejść kontrole paszportowa? Jak tak, to gdzie to się odbywa?

Dzięki za pomoc i wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Cze 2017 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Oczywiście w Düsseldorfie będzie kontrola paszportowa, bo będziesz opuszczać strefę Shengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 27 Lip 2017 21:16 

Rejestracja: 26 Cze 2017
Posty: 2
Proszę o rozwianie wątpliwości dot. biletów z MUC-CDG-LIM-SCL i z powrotem realizowanych przez AirFrance oraz Avianca i LATAM. Bilety kupuję przez SkyScannera (właściwie to BravoFly).

Odcinek MUC-CDG-LIM to AirFrance, więc 1h30 na przesiadkę w Paryżu mnie tak nie martwi. W LIM mam 5h20 na przesiadkę do SCL, ale boję się, że jak się coś grubo poopóźnia, to mogę nie zdążyć, a to już jest inna linia Avianca. Jeszcze bardziej z powrotem, bo do LIM lecę linią LATAM i mam tylko 2h25 na przesiadkę na AirFrance do CGL. Jak nie zdążę np. przez pogodę, to co? Będę mógł polecieć innym połączeniem AirFrance do CGL?

NIGDY w życiu nie leciałem nigdzie z przesiadką. Nie jestem w stanie w trakcie procesu kupowania biletów znaleźć nigdzie informacji czy dostanę to wszystko na 1 bilecie i czy jak się spóźnię w LIM na przesiadkę do CGL, to czy będę mógł polecieć następnym lotem, czy będę musiał kupić nowy bilet. Jak to jest w rzeczywistości?

Proszę o pomoc i dzięki serdeczne!
Bartek

Załączniki:
Komentarz do pliku: MUC-CDG-LIM-SCL
tam.JPG
tam.JPG [ 69.43 KiB | Obejrzany 5964 razy ]
Komentarz do pliku: SCL-LIM-CDG-MUC
powrot.JPG
powrot.JPG [ 73.61 KiB | Obejrzany 5964 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Lip 2017 21:18 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Jeden bilet jak nie zdazysz przebukuja.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez krasnal, 27 Lip 2017 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group