Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 06 Mar 2018 22:46 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 11
Hej, lece z zona z Qatar ekonomiczna z WAW do DOH, 3.5h na przesiadke i potem do CNX (wszystko Qatar), w niedziele. Wracam podobnie w druga strone ale start w BKK. Chcialem zapytac:

1/ Czy warto robic odprawe online? Z tego co tu wyczytalem (i na stronie przewoznika), nie musze, ale pewnie troche to ulatwi?
2/ Czy jesli sie okaze, ze moj bagaz podreczny (tylko taki chcemy zabrac) okaze sie za duzy, to bedzie problem, zeby przy bramkach go przewiezli jako rejestrowany? Tzn. nie wiem co sie stanie, jesli przekrocze te wymiary. Wiem, ze czasem linie w Europie przymykaja na to oko, a ze bierzemy tylko podreczny, to moze wyjsc spory.
3/ Ile wczesniej musze byc w Warszawie? Najpozniej stamtad lecialem 30 minut przed odlotem, ale to byl jakis krajowy. Przewoznik zaleca 3h, ale prawde mowiac nie wiem co bede robil tyle czasu (na pewno zglodnieje:)) Planowalem byc 1,5 h przed odlotem, ale moze to zbyt optymistyczne?
4/ Ile wczesniej musze byc na lotnisku w Bangkoku? Tam wszystko obce, wiec pewnie te 3h spedze na szukaniu wszystkiego :)
5/ Czy jest sens brac do samolotu bluze? Chcemy wziac kurtki przeciwdeszczowe, ale troche nie mam ochoty zabierac ze soba bluzy na 2 tygodnie tylko na loty (chyba, ze np. w samolcie nie bedzie tak cieplo?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#102 PostWysłany: 07 Mar 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@TenFilip

1) Warto zrobić odprawę online, jest wtedy większy wybór miejsca i duże prawdopodobieństwo, że będziecie mieli miejsca obok siebie. Na lotnisku wybór będzie mniejszy
2) Nie prościej oddać bagaż do luku? Qatar w każdej taryfie ma wliczony bagaż do luku. Będziecie mogli zabrać więcej rzeczy i nie trzeba będzie pchać się do samolotu z walizką
3) 1,5h może nie wystarczyć. Jeżeli zdecydujecie się oddać bagaż do luku to chwilę to zajmie, później kontrola bezpieczeństwa i kontrola paszportowa. Nie wiem, którym lotem lecicie ale jeżeli tym popołudniowym to może być tłok na Non Schengen i kolejka do kontroli paszportowej
4) Lotnisko w Bangkoku jest dość duże ale kontrola idzie sprawnie. Dla bezpieczeństwa przyjechałbym 2h przed wylotem
5) Jest sens, na niektórych lotach mrożą w kabinie i bluza może się przydać. Dostaniecie też kocyk :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TenFilip lubi ten post.
TenFilip uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 07 Mar 2018 21:38 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 11
@Oszukani
1)Thnx!
2)IMHO Nie, bo raz ze taki bagaż (o ile dobrze kojarzę) lubi sobie gdzies indziej poleciec albo zniknac (Czy to tylko sie dzieje z takim typowo rejestrowanym, duzym bagazem?), poza tym trzeba pozniej czekac az gdzies sie pojawi na tasmie.
3)Lece o 8:55 rano, przepraszam ze nie podałem. Ile byś proponował?
4)Nie wiem czy mam takie mocne nerwy :D Lece tez jakos o 9.
5)I tak dobrze, ze pewnie ktoś od nas kurtki zabierze w Warszawie. Kocyk musi być:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 08 Mar 2018 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@TenFilip

Zdarza się, że bagaż lubi sobie polecieć gdzie indziej lub utknąć. Mi osobiście nigdy się to nie zdarzyło. Masz 3,5h przesiadki w Doha więc myślę, że można być spokojnym.
Zawsze możecie część rzeczy wziąć do podręcznego, na wypadek gdyby bagaż nie dojechał. A jedną sztukę mimo wszystko nadać.

8:55 to już raczej końcówka porannego szczytu na Schengen, wydaje mi się, że do kontroli paszportowej nie powinno być dużych kolejek. Możesz sprawdzić dzień wcześniej czy tego dnia nie ma jakiś czarterów poza Unię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TenFilip uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 05 Kwi 2018 14:29 

Rejestracja: 26 Mar 2016
Posty: 55
Loty: 42
Kilometry: 92 005
Chce kupić bilety do Bangkoku. Linia UIA. Lot z Warszawy do Kijowa i przesiadka 50 min do Bangkoku. Jak mam rozpoznac czy bilet jest 1 czy 2 ?
Boje się, że nie zdarze, tym bardziej, że to moja 1 podroz poza Unie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 05 Kwi 2018 14:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
...
Odpisaliśmy ci ze 3 razy...

Jak kupisz bilet z WAW do BKK w jednej transakcji, to masz wszystko na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 05 Kwi 2018 14:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, jak już jest o tym w temacie kijow-boryspol-przesiadka,1275,36122&p=1068346#p1068346

To jest na jednym bilecie (bo nie kupujesz oddzielnie lotów WAW-Kijów,a później na drugiej rezerwacji szukasz osobno Kijów-Bangkok, tylko od razu WAW-Bangkok)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 22 Maj 2018 02:22 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 1
Uh tak dwie przesiadki w Monachium i Wiedniu.. trochę się boje jak to będzie wyglądać czy może leciał ktoś z was z dwoma przesiadkami.. a może nawet tam gdzie ja :D? [wiem że dowód sam wystarczy.
plecak to bagaż] Mozna prosic krok po kroku i czy sie nie zgubie haha :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 22 Maj 2018 10:29 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Dzięki. Czy jeżeli mam kupiony lot do z Lizbony do Sao Paulo z przesiadką w Madrycie przez tripsta na jednym bilecie, to bagaż nadaję w LIS i odbieram dopiero w SAO? Obydwa loty są tej samej linii lotniczej - Air Europa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 22 Maj 2018 10:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
tak. i upewnij sie przy check in ze nadadza bagaz do SAO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 24 Cze 2018 18:31 

Rejestracja: 24 Cze 2018
Posty: 1
Witajcie!

chociaż lot mój nie pierwszy, to pierwszy raz zderzam się z pewną sytuacją:

a) Wykupiony lot (bilety rezerwowane przez kiwi.com) Berlin->Monachium->Las Vegas. Berlin->Monachium easyJET / 2h05min między lądowaniem, a startem / Monachium-Las Vegas Eurowings.
b) mam zrobioną odprawę na lot nr 1, niestety nie ma możliwości zrobienia odprawy on-line na lot nr 2 (!) eurowings zablokował na niektórych liniach.

i moje pytania - a miło byłoby uzyskać podpowiedź ASAP bo lot jutro :D :
a) czy mogę z berlinie, przy okienku Eurowingsa się już odprawić na lot Monachium-Las Vegas?
b) czy jest szansa na nadanie bagazu rejestrowanego w Berlinie już na całą linię?
c) jesli powyzsze na NIE, lub po prostu ktoś wie - czy w Monachium w strefie transferowej jest opcja (okienka/automaty) do odprawy?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 24 Cze 2018 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
Kupiłeś 2 zupełnie niezwiązane ze sobą bilety (mimo jednej transakcji) na lot linią niskokosztową i potem klasyczną, musisz w Monachium normalnie zgarnąć bagaż i od zera się odprawić na dalszą część trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 25 Cze 2018 18:16 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 9
Loty: 6
Kilometry: 41 082
Witam.

We wrzesniu planuję lot z Warszawy do Nowego Jorku(naszym LOTem) i w tamtą stronę zdecyduję się raczej na opcję z przesiadką w Budapeszcie. I moje pytanie jest takie czy będę na tamtym lotnisku musiał przechodzić kontrolę drugi raz? Dodam że jest to rezerwacja na jednym bilecie. Do tej pory leciałem w sumie tylko dwa razy i to bezposrednio na tej samej trasie i jestem trochę zielony w tym temacie.

Z góry dzięki za odpowiedz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 08 Sie 2018 15:54 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
Po czym poznać, że interesujący lot wieloodcinkowy, zostanie wystawiony na jednym bilecie?
Chodzi mi o sytuację, która zagwarantuje mi darmowe przebukowanie, jeśli jeden z odcinków zostanie opóźniony.

I dalej: w wyszukiwarce kayak znajduje interesujący mnie bilet. Na pozycji pierwszej oferta najtańsza. Na pozycji drugiej tej sam lot droższy o 100zl.
Szkopuł w tym, że przy propozycji pierwszej nie ma loga linii lotniczej lecz logo samolotu. Przy pozycji drugiej jest logo linii lotniczej.

Czy obydwie rezerwację dają mi takie same prawa w przypadku odwołania któregos z odcinków?
Dodam, iż każdy odcinek jest realizowany linia tradycyjną.
A co w przypadku, w którym wyszukiwarka proponuję lot łączony liniami tradycyjnymi i tanimi? Mam jakieś prawa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 08 Sie 2018 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
No wlasnie te loty z ikonka samolotu to sa skladaki oferowane przez posrednikow a nie przez linie lotnicze i w takich przypadkach ewentualne przebookowanie bedzie bardziej problematyczne
Tu masz przyklad takiego polaczenia. Najwazniejsze jest to zdanie: "Transfer zabezpieczony przez Gwarancję Kiwi.com"

Załączniki:
skladak.JPG
skladak.JPG [ 19.88 KiB | Obejrzany 1938 razy ]
skladak1.JPG
skladak1.JPG [ 20.52 KiB | Obejrzany 1938 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 11 Sie 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Freeszu napisał(a):
Witam.

We wrzesniu planuję lot z Warszawy do Nowego Jorku(naszym LOTem) i w tamtą stronę zdecyduję się raczej na opcję z przesiadką w Budapeszcie. I moje pytanie jest takie czy będę na tamtym lotnisku musiał przechodzić kontrolę drugi raz? Dodam że jest to rezerwacja na jednym bilecie. Do tej pory leciałem w sumie tylko dwa razy i to bezposrednio na tej samej trasie i jestem trochę zielony w tym temacie.

Z góry dzięki za odpowiedz :)



Jeżeli to rezerwacja na jednym bilecie to po wylądowaniu udasz się od razu do strefy tranzytowej i nie będziesz przechodził drugi raz przez security. Bagaże nadawane w WAW będziesz miał do odbioru od razu w NJ. Nie odbierasz ich po pierwszym locie.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Sie 2018 20:05 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 9
Loty: 6
Kilometry: 41 082
Mio napisał(a):
Freeszu napisał(a):
Witam.

We wrzesniu planuję lot z Warszawy do Nowego Jorku(naszym LOTem) i w tamtą stronę zdecyduję się raczej na opcję z przesiadką w Budapeszcie. I moje pytanie jest takie czy będę na tamtym lotnisku musiał przechodzić kontrolę drugi raz? Dodam że jest to rezerwacja na jednym bilecie. Do tej pory leciałem w sumie tylko dwa razy i to bezposrednio na tej samej trasie i jestem trochę zielony w tym temacie.

Z góry dzięki za odpowiedz :)



Jeżeli to rezerwacja na jednym bilecie to po wylądowaniu udasz się od razu do strefy tranzytowej i nie będziesz przechodził drugi raz przez security. Bagaże nadawane w WAW będziesz miał do odbioru od razu w NJ. Nie odbierasz ich po pierwszym locie.


Jednak wybrałem lot bezpośredni :) ale dzięki za odpowiedź, przyda się na przyszłość :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 11 Sie 2018 20:30 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 61 265
Mio napisał(a):
Freeszu napisał(a):
Witam.

We wrzesniu planuję lot z Warszawy do Nowego Jorku(naszym LOTem) i w tamtą stronę zdecyduję się raczej na opcję z przesiadką w Budapeszcie. I moje pytanie jest takie czy będę na tamtym lotnisku musiał przechodzić kontrolę drugi raz? Dodam że jest to rezerwacja na jednym bilecie. Do tej pory leciałem w sumie tylko dwa razy i to bezposrednio na tej samej trasie i jestem trochę zielony w tym temacie.

Z góry dzięki za odpowiedz :)



Jeżeli to rezerwacja na jednym bilecie to po wylądowaniu udasz się od razu do strefy tranzytowej i nie będziesz przechodził drugi raz przez security. Bagaże nadawane w WAW będziesz miał do odbioru od razu w NJ. Nie odbierasz ich po pierwszym locie.


Niekoniecznie. Przy lotach do USA są specjalne procedury, leciałam niedawno do NY z przesiadką w Kolonii. Mimo że od razu przeszłam do strefy tranzytowej, a bagaż miałam nadany od razu do NY, na lotnisku w Kolonii przed wejściem pod gate'a była jeszcze jednak kontrola paszportowo-wizowa. Nie wiem, czy tak jest też w Budapeszcie, ale myślę, że to możliwe. Co istotne, nie było to w żaden sposób problematyczne, zajęło może kilka minut...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 11 Sie 2018 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
Kontrola paszportowa to oczywista oczywistość w takim przypadku i nie wynika ona ze "specjalnych procedur przy lotach do USA" tylko z tak prozaicznej przyczyny jaką jest wylot poza strefę Schengen. Kontrola bezpieczeństwa to coś zupełnie innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 30 Sie 2018 23:25 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Witam,
chcę lecieć z WAW do BKK.
Najwyraźniej Qatar zmienił plan lotów, bo zamiast długich przesiadek w Doha opisanych w tym wątku, w listopadzie 2018 ma trwać ona 50 minut (!).
Czy realne jest przejście do kolejnego samolotu w tak krótkim czasie na lotnisku w Katarze?
Czy kupując bilety na stronie pośrednika np. gotogate mam takie same prawa dot. przesiadki jak klient kupujący bezpośrednio na stronie Qatar Airways?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 4fly oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group