Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Sty 2013 22:22 

sebasp: odsyłam do

http://www.fly4free.pl/latanie-z-dzieck ... z-air-lot/

generalnie na 95% uda Ci się nie zapłacić za wózek, przy czym radzę mieć wolną gotówkę na opłatę za wózek dla 2,5 letniego dziecka gdyż w/g regulaminu Wizz i Ryana już mu on nie przysługuje (chcesz opinii anonimowych ludzi to ok, ale póki na piśmie w/w przewodnicy Ci nie odpiszą że możesz za darmo go przewieść to musisz mieć wolną gotówkę na uiszczenie można to nazwać kary i tyle z mojej strony, jak już pisałem na innym forum kobieta poruszyła niebo i ziemię bo pracownica wizz kazała jej zapłacić opłatę ponad 250 zł za wózek dla 2,5 latka i nie było zlituj chodziło o lotnisko w Szwecji)
Ze względu na dziecko ja dopłaciłbym w Wizz przynajmniej dla jednej osoby do bagażu z poprzedniego wym 55/40/20 cm (uważam, że dziecka do plecaka nie spakujesz, ale może się nie znam jak tu pisano "żona dała radę", to może i dziecko na kilka dni spakujesz). Pozdrawiam
 PM off  

#22 PostWysłany: 01 Sty 2013 23:03 

Dzięki

@skrzat jesteś pewien tego? Jeśli tak to dla nas jest to super informacja bo:
w Wizz możemy wziąć do 32 kg a w Ryan do 20. Czyli tak na prawdę możemy mieć do 20kg rejestrowanego plus wózek w Wizz a w Ryan 20kg rejestrowanego i tu cytat z linku @gorny77
"Na jedno dziecko (poniżej 16 lat) można jednak przewieźć bezpłatnie jeden w pełni składany wózek spacerowy i nie trzeba go wcześniej zgłaszać." - czyli pełen legal ;)

Ewentualnie gdybym wykupił tylko "duży" w Wizz to ile muszę mieć gotówki na "kare" za wózek na dwóch odcinkach?

pozdrawiam
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 01 Sty 2013 23:38 

sebasp: generalnie rodzić powinien umieć czytać ze zrozumieniem by siebie i rodziny ewentualnie nie wpakować w kłopoty, to co zrobiłeś jest jednak zwykłą nadinterpretacją faktów na własne potrzeby (nie odsyłaj do tekstu w linku którego nie ma)

cytuję dosłownie tekst z linku:
"WIZZ AIR:

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem wózka lub małego łóżeczka oraz żywności. Przedmioty te można przewozić dla dziecka bezpłatnie i nie wliczają się one w limit naszego bagażu podręcznego. Sprawa przewozu wózków dla dzieci, które ukończyły 2 lata podróżujących liniami Wizz Air jest jednak niejasna. Zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie przewoźnika, żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko możemy przewozić jedynie dla dzieci w wieku poniżej 2 lat. Wynika z tego, że wózek starszego dziecka powinien zostać nadany za dodatkową opłatą jako bagaż rejestrowany. W rzeczywistości jednak pracownicy linii Wizz Air nie są aż tak restrykcyjni i praktycznie zawsze wózek przechodzi bez opłaty. Można się spodziewać, że składany wózek spacerowy (tzw. „parasolka”) zostanie łatwiej przepuszczony niż klasyczny głęboki wózek. Na pokład samolotu nie można wnosić fotelików samochodowych dla dzieci."

Ps. jak znam życie ty i dorota.sz gdyby tylko się dało wozilibyście ten wózek do tego 16-roku życia dzieciaka i jeszcze byście się tym pochwalili
 PM off  

#24 PostWysłany: 02 Sty 2013 00:13 

Chyba się pośpieszyłeś albo ........
przecież w linku wysłanym przez Ciebie jest wyraźnie napisane:
"RYANAIR:
Niemowlętom nie przysługuje limit bagażu rejestrowanego ani podręcznego. Na jedno dziecko (poniżej 16 lat) można jednak przewieźć bezpłatnie jeden w pełni składany wózek spacerowy i nie trzeba go wcześniej zgłaszać. Oprócz dopuszczalnego osobistego limitu bagażu rejestrowanego opiekun może ponadto przewieźć dodatkowe wyposażenie dla niemowląt, takie jak foteliki samochodowe, krzesełka dziecięce i łóżeczka podróżne (o wadze do 20 kg), za oddzielną opłatą za sztukę na lot, w wysokości 10 £ / 10 € (w przypadku rezerwacji na stronie http://www.ryanair.com) lub 20 £ / 20 € (w przypadku rezerwacji w telefonicznym centrum obsługi lub na lotnisku).
A co do Wizz to odnoszę się do info od @skrzata więc gdzie tu jest moja nadinterpretacja?
pozdrawiam
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 02 Sty 2013 00:26 

sebasp napisał(a):
Chyba się pośpieszyłeś albo ........
przecież w linku wysłanym przez Ciebie jest wyraźnie napisane:
"RYANAIR:
Niemowlętom nie przysługuje limit bagażu rejestrowanego ani podręcznego. Na jedno dziecko (poniżej 16 lat) można jednak przewieźć bezpłatnie jeden w pełni składany wózek spacerowy i nie trzeba go wcześniej zgłaszać. Oprócz dopuszczalnego osobistego limitu bagażu rejestrowanego opiekun może ponadto przewieźć dodatkowe wyposażenie dla niemowląt, takie jak foteliki samochodowe, krzesełka dziecięce i łóżeczka podróżne (o wadze do 20 kg), za oddzielną opłatą za sztukę na lot, w wysokości 10 £ / 10 € (w przypadku rezerwacji na stronie http://www.ryanair.com) lub 20 £ / 20 € (w przypadku rezerwacji w telefonicznym centrum obsługi lub na lotnisku).
A co do Wizz to odnoszę się do info od @skrzata więc gdzie tu jest moja nadinterpretacja?
pozdrawiam

Generalnie jest to poradnik zatwierdzony przez userów tego forum by pomóc rodzicom udającym się w pierwszą podróż samolotem, a nie żadna wykładnia prawna.
Jak już wcześniej pisałem wiążące są regulaminy linii lotniczych i pisemne odpowiedzi od nich na nurtujące Cię problemy (chętnie obejrzałbym skan pisma lub e-maila, którą ewentualnie skrzat otrzymał od linii lotniczej).
Z mojej strony to ostatni wpis w tym temacie, życzę powodzenia w mam nadzieję bezstresowej i udanej podróży z dzieckiem
 PM off  

#26 PostWysłany: 02 Sty 2013 00:41 

Dziękuję bardzo ;)
Czyli dalej jestem w kropce i nie wiem jakich niespodzianek mogę się spodziewać w związku z transportem wózka dla dziecka 2,5 lat :cry:
Czytam że jesteś dobrze poinformowany prawnie odnośnie podróżny więc chciałby tylko zasięgnąć informacji ile ewentualnie będzie mnie to kosztowało bezpośrednio na lotnisku w liniach Ryan i Wizz? I jak mogę on line u tych przewoźników ( bo tak jest najtaniej) zadeklarować wózek skoro nie ma takiej opcji? Jako po prostu akcesoria dla dzieci(Ryan)? Chciałbym wiedzieć ile kosztuje "kara" za każdy odcinek w Ryan i Wizz i czy ewentualnie mogę zostawić go na lotnisku (porzucić)

pozdrawiam
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 02 Sty 2013 08:44 
Awatar użytkownika

A co dziwnego w tym, że rodzic chcę wziąć wózek dla dziecka??
Mój syn czasem śpi w podróży-autobusy, promy, samoloty go usypiają. Wolę go położyć wygodnie w wózku zamiast męczyć i siebie i jego tachaniem na rękach.
Nie, nie będę używać wózka do 16 urodzin dziecka, bo już wyrasta ze spania w dzień.
Dzieci nie miałeś????

#28 PostWysłany: 03 Sty 2013 14:21 

Przygotowania do podróży idą zgodnie z planem ;). Myślę ze w dwa duże podręczne damy radę. Zastanawiam się nad zakupem walizki/plecaka Cabin Max w wersji na kółkach opisywanej tu na forum.Wygląda przyzwoicie oraz funkcjonalnie. Szukam także noclegu na 6 nocy na Gran Canarii. Może ma ktoś z Was sprawdzone miejsce oraz apartament rodzinny? Tak z dala od gwaru oraz dyskotek. W jakiej części wyspy szukać noclegu? Na forum ogłaszają się także polskie rodziny może na pierwszy wyjazd wynająć coś u nich?
pozdrawiam
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 03 Sty 2013 15:08 

Witajcie,

Sebasp, w zeszłym roku lecieliśmy z synkiem, który miał skończone 2 latka do Londynu z Modlina. Powrót był do Gdańska i nikt przy obu lotach nie robił problemów z wózkiem. Co więcej: w Londynie przy odprawie Pan z obsługi sam powiedział mi, że mam się ustawić pod oknem- a tam właśnie była kolejka do wejścia priorytetowego do samolotu. Ja sam trochę zwątpiłem-pomyślałem, że może coś źle zrozumiałem, więc stanąłem w normalnej kolejce a ten miły Pan wrócił po mnie i jeszcze raz mi zwrócił uwagę, że mam iść pod okno:) Lecieliśmy Wizz.

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 03 Sty 2013 15:59 

To i ja dopiszę - lot do DTM i powrót z wózkiem bez problemu. Syn 2,5 roku, wózek duży. Obsługa WIzz miła, od razu kierują do kolejki Priority. Złożony wózek ma w sobie sporą magię - jest baaardzo pojemnym miejscem na extra bagaż.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 04 Sty 2013 00:06 

Dzięki za opanowanie tematu z wózkiem ;)

@Jabtom możesz podesłać link do swojego hotelu bo na różnych portalach wyskakują inne ceny co do tego hotelu albo rzeczywiście są tam dwa hotele o tej samej nazwie lecz pod innym adresem.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 04 Sty 2013 13:37 

Loty: 40
Kilometry: 67 613
ja z kobitą oraz Brunkiem i Jego Żonką tez lecimy na Gran Canarie za ... 3 tygodnie ;)
noclegi mamy w Maspalomas/Playa del Ingles
auto bierzemy stąd : https://www.topcar-autoreisen.com/en/

co do Monte Feliz , to pewnie chodzi o te apartamenty http://www.booking.com/hotel/es/monte-f ... 7bb;dcid=1
bo hotel jest chyba 4* i ceny sa dużo wyższe ;)

ja wziąłem sobie nocleg Koala Garden Suites http://www.booking.com/hotel/es/koala-g ... 7bb;dcid=1 , przez niemieckiego lowocostholidays.de wyszła m icenaza tydzień na dwie osoby nieco ponad 1000 zł :)
Brunek wział sobie hotel jakis przy Playa del Ingles , bo koniecznie chcieli z wyżywieniem ale nie pamiętam nazwy ;)

pozdrawiam

#33 PostWysłany: 04 Sty 2013 16:17 

Ten obiekt Koala Garden Suites także wczoraj oglądałem z żoną i wstępnie spośród wszystkich najbardziej nam odpowiada ;). Kuchnia dobrze wyposażona ewentualnie można wykupić na miejscu posiłki czy to śniadania czy obiadokolacje. Są darmowe busy z ronda a i tak planujemy mieć samochód.

pozdrawiam
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 05 Sty 2013 22:08 

@Łysolek zarezerwowałem ten sam hotel co Ty :) Dobre opinie, dobra cena i warunki rezerwacji na booking.com Zamierzamy i tak wypożyczyć auto więc odległości nie mają takiego znaczenia. Można także bez auta dostać się bezpłatnie kilka razy dziennie z ronda do centrum albo taxi za 3-4 eur.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 07 Sty 2013 10:34 

a w jakim terminie lecisz i ile zapłaciłes ? wziąłeś z wyżywieniem , studio czy aprtament ?

#36 PostWysłany: 07 Sty 2013 23:02 

Pierwszy tydzień lutego. Apartament typu studio bez wyżywienia 1100 pln. Zawsze jak coś to można na miejscu dokupić posiłki ale zrezygnować nich to już raczej nie.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 08 Sty 2013 11:30 

no to sie miniemy :) my wylatujemy na GC 23.01 a wracamy 30 do Barcelony
a widziałem ze wachasz sie skąd wziac samochód polecam tą https://www.topcar-autoreisen.com/en/
auto od razu bierzesz na lotnisku na 3 dni np. :) ceny mają porównywalne do innych , a oddajesz w Maspalomas , wiec przy okazji odpadają CI koszty odjazdu z lotniska a i od razu zakupy w tym centrum handloweym w strone Las Palmas można zrobić ;)
pozdrawiam

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości