Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Gru 2012 23:57 

Witajcie.

Po raz pierwszy chciałbym wybrać się na wakacje na wyspy kanaryjskie w lutym właśnie takim lotem składanym czyli Wizzair i Ryanair. Podróżować nas będzie troje ja żona i nasze 2,5 letnie dziecko. W związku z tym nasuwa nam się wiele pytań na które na pewno odpowiedzą nam osoby doświadczone w tym temacie ;)
1. Czy wyszukują na Azuonie szukacie i kupujecie już gotowego "składaka" czy kupujecie tylko odcinki. Na przykład teraz kupuję KTW - BAR po 22 PLN a na resztę czekam i szukam okazji?
2. Oczywiście taki lot składany to pewne ryzyko w opóźnieniach. Czy przesiadka w ciągu dnia z zapasem 9h to bezpieczny czas? Czy może lepiej wybrać przerwę całonocną w podróży z noclegiem a może lepiej dwa dni? Gdyby na przykład było bardzo duże opóźnienie w pierwszym odcinku podróży to w takim przypadku nici z wakacji nie wsiadam do samolotu bo i tak wiem że nie zdążę już na drugi samolot.
3. W drodze na wyspy nie ryzykuje i wybieram przesiadkę w BCN ( mniejsze prawdopodobieństwo śnieżyc czy mgieł)
4. We troje chcemy spakować się tylko do podręcznych bagaży czy to jest możliwe ?:) Czy w bagażu podręcznym można przewozić lekarstwa? Czy lecąc z 2,5 letnim dzieckiem wózek transportujemy bezpłatnie czy płacimy za dodatkowy bagaż?
5. Czy "bookując" bilet mogę wybrać opcje bez bagażu rejestrowanego ale w razie potrzeby w późniejszym terminie zalogować się na rezerwacje i dokupić bagaż rejestrowany?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 22 Gru 2012 00:30 

1. Kupujemy odcinki po kolei.
2. 9 h to w sumie długi okres na przesiadkę , ale zawsze może się coś zdarzyć nieprzewidzianego np. strajk albo śnieżyca
3. BCN dobry pomysł , lepszy niż Bergamo coś wiem o tym , śnieżyca w poprzednim roku
4. lekarstwa możesz brać większość 100 ml nie przekracza mówimy o płynach, wózek tego nie wiem
5. my też w trójkę latamy i bagaż podręczny na 3 tyg, wakacji wystarcza mamy to opanowane, zawsze można później dokupić przez internet taniej na lotnisku drożej

P.S.W lutym lecimy na Gran Canarię przez BCN :) Pozdrawiam.

#3 PostWysłany: 22 Gru 2012 00:53 

1. Co znaczy kupujemy po kolei? Dzisiaj kupuje KTW - BCN a na resztę czekam na lepszą cenę?
2. Na teraz mam:
Katowice (KTW) Las Palmas (LPA)1 BCN + 1 BCN 1436,99PLN
Katowice (KTW) Barcelona (BCN) Cz, 31 sty 13:15 Cz, 31 sty 15:55 211,09PLN
Barcelona (BCN) Las Palmas (LPA)Cz, 31 sty 21:50 Pt, 1 lut 00:30 354,87PLN
Las Palmas (LPA) Barcelona (BCN) Cz, 7 lut 16:50 Cz, 7 lut 21:15 526,07PLN
Barcelona (BCN) Katowice (KTW) So, 9 lut 20:15 So, 9 lut 23:10 344,96PLN

Czy czas przesiadek jest okej i cena czy czekać jeszcze? ;)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 22 Gru 2012 00:59 

No kupujesz każdy lot oddzielnie, jak Ci pasuje mówimy o tanich liniach. Ceny to chyba tańsze już nie będą , a czym bliżej to coraz droższe. Ja bilety mam już z 1,5 miesiąca temu zakupione i ceny zdecydowanie niższe.
WMI - BCN - 45 zł
BCN - LPA - 28 euro
LPA - BCN 22 euro
BCN - WMI 22 euro

#5 PostWysłany: 22 Gru 2012 01:21 

Okej dzięki.
Z WMI zawsze są lepsze ceny nawet teraz można coś złożyć w przyzwoitej cenie. Napisz mi proszę jeszcze czy Twoja podróż odbędzie się z całonocnymi przerwami czy w obrębie jednego dnia?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 22 Gru 2012 01:27 

Mamy dwie nocki na lotnisku BCN , młoda ma 11 lat , więc dla niej to atrakcja ;). W pierwszą stronę 24 h stop i zwiedzanie BCN , powrót jesteśmy 21,45 a rano 5.50 wylot z tego co pamiętam.

#7 PostWysłany: 22 Gru 2012 01:36 

Super dzięki;)

No tak Twoje dziecko ma 11 lat więc to już prawie dorosło panna ;) Moje dziecko ma 2,5 roku i muszę odpowiednio dopasować godziny startów i lądowań. godziny 5:50 na start i 00:30 na lądowanie odpadają szkoda mi zdrowia dziecka i naszego ;) a o nockach na lotnisku to jeszcze za wcześnie tak więc tylko hostele lub tanie hotele. Zostaje jeszcze opcja L'tur i wykup czarterowego z dnia na dzień lotu z Niemiec. Ostatnio była taka możliwość nawet za 99EUR no ale to już co innego.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 30 Gru 2012 13:28 

Podróż już prawie skomplementowana :) . Brakuje mi jeszcze jednego odcinka BCN - KTW. Obecna cena na Wizzair 155 od osoby zastanawiam się czy brać czy poczekać jeszcze.

@jabtom a jak wygląda u Ciebie sprawa z hotelem? Masz już coś "zabukowane"?

pozdrawiam wszystkich
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 30 Gru 2012 13:59 

Mam zabukowany hotel Monte Feliz San Augustin - przez Otel.com z 10 % zniżką facebookową, hotelów to wyboru mnóstwo kto co woli, ten ma dobre opinie i dobrze wyposażony aneks , a związku z tym, że posiłki przygotowujemy sami to było to jednym z kryteriów a drugim basen i plaża w pobliżu.
Ale mam problem z autem bo mam przez holidaycars z kuponem z grouponu i właśnie holidaycars padało :(. I coś muszę wymyślić :).

#10 PostWysłany: 30 Gru 2012 15:15 

Hotelik fajny ale jakoś nie mogłem go znaleźć na otel.com. Znalazłem na booking.com i wygląda super :) ale cena :cry: Szukam czegoś w granicach 1000 pln jakiś apartament z kuchnią na 6 nocy. Czytałem dobre opinie o wypożyczalni http://www.arcarhire.com/car-hire/car-hire.php.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 30 Gru 2012 23:47 

Okej loty skompletowane ;)

KTW - BCN 22pln
BCN - LPA 29 eur
LPA - BCN 29 eur
BCN - KTW 148 pln :cry:

Ostatni odcinek do najtańszych nie należy. Może można było poczekać i upolować coś w lepszej cenie ale patrząc na sobotnie powroty z BCN to cena mogłaby spaść ewentualnie do 22 eur albo i podrożeć (ferie). Z pozostałymi odcinkami myślę ze tragedii nie ma :) Jak na pierwsze rodzinne wakacje to jest okej. Teraz mogę skoncentrować się na noclegach.

@jabtom tak jak pisałeś wcześniej pakujecie się w trzy małe podręczne bagaże takie jak obowiązują w wizzair? Może masz jakiś sprawdzony plecak walizeczkę? Myślę o dwóch plecakach i jednej walizeczce. Trzeba mieć jedną parę rąk wolnych do pilnowania brzdąca ;)
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 31 Gru 2012 13:30 

Więcej informacji o podróżowaniu z dzieckiem znajdziesz w osobnym dziale na forum.
viewforum.php?f=184
Można tam przeczytać m.in.
1. Limit 100ml nie obowiązuje w przypadku lekarstw i mleka dla dzieci (w praktyce dowolnych napojów w butelce dla dziecka). Pracownicy bezpieczeństwa mogą wam kazać się napić lekarstw/mleka.
2. W wózek można włożyć i przewieźć poza limitem masę dużych lub ciężkich rzeczy.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 31 Gru 2012 13:54 

mm0512 napisał(a):
Więcej informacji o podróżowaniu z dzieckiem znajdziesz w osobnym dziale na forum.
http://www.fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=184
Można tam przeczytać m.in.
1. Limit 100ml nie obowiązuje w przypadku lekarstw i mleka dla dzieci (w praktyce dowolnych napojów w butelce dla dziecka). Pracownicy bezpieczeństwa mogą wam kazać się napić lekarstw/mleka.
2. W wózek można włożyć i przewieźć poza limitem masę dużych lub ciężkich rzeczy.

Cytuje poniżej fragment, z innego forum podróżniczego gdzie kobieta na jednej z tras Wizz Air musiała zapłacić karę w przeliczeniu 225 zł za wózek dla 2,5 letniego dziecka:

"zasady dotyczące przewozu bagażu liniami Wizz Air są w tym temacie dość precyzyjne.

"Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:

płaszcz lub koc;
telefon komórkowy;
materiały do czytania podczas lotu;
dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko;
para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo."

tak więc zalecam ostrożność co do szybkich i dobrych porad dla rodziców 2,5 letniego dziecka udającego się w podróż samolotem
 PM off  

#14 PostWysłany: 31 Gru 2012 17:40 

Szukałem informacji na forum i czytałem wiele wątków na temat podróżowania z dzieckiem 2,5 letnim ale nikt nigdzie jasno nie pisał czy przysługuje nam bezpłatnie wózek czy nie. Piszą ludzie że przeważnie obsługa lotnisk przymyka oko na ten fakt (Hiszpania) a w regulaminach przewoźników wózek dziecięcy nie figuruje w akcesoriach dla dzieci ( no albo coś przeoczyłem). Zastanawiam się czy nie zadzwonić na infolinie i nie zapytać się bezpośrednio.

dzięki

Czy naprawdę można się spakować z trzy osobową rodziną w trzy małe podręczne bagaże?:)
Moja Żona twierdzi że wykluczone. Bez jednego rejestrowanego bagażu nie leci ;)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 31 Gru 2012 18:00 

Oczywiście , że można. Moja żona za pierwszym razem też nie dawała rady ;), teraz to walizkę jedzenia zabiera :). Choć teraz w Wizzair mały bagaż to byłby problem , na szczęście bilety zakupione przed wprowadzeniem małego bagażu.

#16 PostWysłany: 31 Gru 2012 18:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Byliśmy z żoną i 2,5 letnią córką w Budapeszcie z wózkiem. W infolinii Wizzaira potwierdzili mi, że mogę bez opłat przewieźć wózek, ale składany spacerowy typu parasolka. Na lotnisku w WMI i BUD nawet sama ochrona prosiła nas abyśmy podeszli bez kolejki oraz do odprawy z pierszeństwem wejścia na pokład, którego nie kupowałem. W tej kolejce było ok. 10 osób - wszyscy to obcokrajowcy oprócz nas :)
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 31 Gru 2012 18:40 
Awatar użytkownika

srebrny
jabtom napisał(a):
Mam zabukowany hotel Monte Feliz San Augustin - przez Otel.com z 10 % zniżką facebookową, hotelów to wyboru mnóstwo kto co woli, ten ma dobre opinie i dobrze wyposażony aneks , a związku z tym, że posiłki przygotowujemy sami to było to jednym z kryteriów a drugim basen i plaża w pobliżu.

Byłem w tym hotelu rok temu, jezeli chcesz jakies info z pierwszej reki to pisz na priv ;-)
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 01 Sty 2013 21:51 

@skrzat dzięki tak jak piszesz lecimy z wózkiem i mam nadzieję że przy wieku 2,5 lat dziecka nikt nie będzie robił problemów ;)
W trzy małe podręczne bagaże nie ma szans spakować się. Jak myślicie dokupić duży bagaż tylko na dwóch odcinkach Wizza dla trzech osób czy może jeden rejestrowany na całej trasie ( jakie są Wasze doświadczenia)?

Wszystkiego najlepszego w nowym roku
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 01 Sty 2013 22:10 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nie pamiętam gdzie czytałem... Gdy kupisz bagaż rejestrowany w wizzair wtedy można przewieźć wózek w ramach tego bagażu, tzn. wózek waży np 7 kg to można jeszcze wziąć 32-7=25 kg bagażu rejestrowanego.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 01 Sty 2013 22:19 
Awatar użytkownika

Było już o wózkach-bez problemu możesz wziąć.
Moja ostatnia podróż z wózkiem to jak syn miał 3 lata i dwa miesiące :mrgreen:
Teraz syn ma prawie 4 lata i się zastanawiam czy nie wziąć na Maltę dla własnej wygody wózka-ile ja w nim ciężkich zabawek przewiozłam :mrgreen:

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 8 gości