Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2016 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
W marcu planuje wyskoczyc na Azory na tydzien i zastanawiam sie nad dwoma opcjami. Pierwsza to Ryanair do Ponta Delgada i spedzenie calego tygodnia na Sao Miguel, drugi pomysl to lot Ryanem na wyspe Terceira i jako ze stamtad jest blisko na Sao Jorge oraz Pico/ Faial, to myslalem zeby rozbudowac pobyt o rejs statkiem na jedna lub dwie wyspy, ktore znajduja sie w poblizu Terceira.

Nie chce za bardzo "skakac" po wyspach. Wole odwiedzic ich mniej, ale zwiedzic dokladniej. Ktore z wyzej wymienionych rozwiazan wydaje sie korzystniejsze z punktu widzenia osoby, ktora na Azory wybiera sie po raz pierwszy? Lubie aktywny wypoczynek, wiec im wiecej ciekawych szlakow turystycznych, tym lepiej :)
_________________
Image
Relacja z Malawi


Ostatnio edytowany przez michzak, 16 Lis 2016 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Polskie znaki w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 16 Lis 2016 09:54 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
W ciągu 12 dni byłem na 4 wyspach: Sao Miguel, Sao Jorge, Pico i Terceira i jedyna wyspa na którą nie mam ochoty wrócić to Terceira. Poza rzeczywiście urokliwym Angra do Heroismo wyspa w porównaniu do pozostałych mało ciekawa. Gdybym leciał na tydzień skupiłbym się na Sao Miguel (jest tam co robić-ja byłem 5 dni), ewentualnie 4 dni Sao Miquel i 3 dni Sao Jorge (piękna "dziewicza" wysepka z rewelacyjnymi widokami).
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Lis 2016 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Wprawdzie nie byłem ale już prawie kupowalismy bilety. Miała to być dwutygodniowa wycieczka rodzinna. Czyli trekking, zwiedzanie i plaża. Mieliśmy w planach wyspę Floral. Jest dalej położona i wielu ludzi którzy tam byli poleca ją.

Pomyśl też nad przemieszczaniem się za darmo między wyspami. Link : http://encaminhamentos.sata.pt/en/Home
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2016 11:38 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Jezeli Sao Miguel to na kilka dni - jeden lub dwa to trochę mało.
Chcąc zwiedzać inne wyspy - latając między wyspami weź pod uwagę że często są mgły lub niskie chmury przez co samoloty bywają opóźnione i cała podróż może się trochę posypać (opóźnić). Dlatego też odradzam loty między wyspami jak masz mało czasu - minimum 10 dni.

Jeżeli chcesz zwiedzać kilka wysp to na każdej przyda się samochód co trochę zwiększa koszty (bo komunikacją nie dużo zwiedzisz) .
Sam lecę na 3 dni na Sao Miguel - miałem chrapkę na inne wyspy ale Sao Miguel to wyspa z atrakcjami więc tylko tam zostanę. Inne wyspy na inny raz :) Do tego dochodzi pogoda zmienna jak humory kobiet więc żeby zobaczyć wszystko na Ponta Delgada trzeba także mieć szczęście do pogody a z tym różnie bywa :)

Sao Miguel to: plaże, trekking, zwiedzanie, gorące źródła, dużo szlaków. Na pierwszy raz "w sam raz" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Lis 2016 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
W lipcu byłem na dwa tygodnie na kilku wyspach. Na tydzień polecałbym zdecydowanie Sao Miguel jest tam sporo do zobaczenia i 7dni w zupełności wystarczy nawet z zapasem, gdyby pogoda trafiła się słabsza. Ewentualnie możecie skorzystać z bezpłatnego lotu SATA w jedną stronę i udać się na pobliską Santa Maria (nie byłem z braku czasu). Jeśli lubisz trekking to na SM masz dużo fajnych szlaków http://trails.visitazores.com/en tutaj są ładnie opisane wszystkie szlaki z mapkami i danymi GPS, które możesz pobrać do mapy na telefonie. Zdecydowanie polecam połączenie szlaku 3 i 4 + trochę drogi mało uczęszczaną droga z poboczem w okół Sete Cidades. Kolejny fajny szlak to nr 2 do Lagoa do Fogo, Chá Gorreana czyli herbaciarnia szlak 28, szlaki 6 i 22 koło Furnas. Co do poruszania się komunikacją to jest to uciążliwość, ale wykonalna. Ja dostałem się praktycznie wszędzie autobusem (koszt biletu 2-4e w zależności od odległości od Ponta Delgada. W drodze powrotnej jeśli nie przypasował bus to łapałem stopa i z tym również nie było problemu 5-10 min czekania. Kolega powyżej ma rację co do pogody, mi nawet w lipcu opóźnili lot o 3h i ostatecznie zamiast na Faial lądowaliśmy na Pico.

Generalnie każda wyspa jest inna i ma swój urok. Jednak jeśli rozważasz Tercerie to ona ma mniej do zaoferowania niż Sao Miguel i trzeba by z niej spróbować przedostać się na inną wyspę centralną bo tydzień tylko tam to może być trochę za dużo...

Rozważ czy nie spróbować polecieć na jeden dzień na Santa Maria z Sao Miguel albo np 4 dni pełne dni na Sao Miguel potem przelot i powrót z Terceiry.

Zbieram się do napisania relacji z Azorów, ale jakoś czasu brakuje...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Wielkie dzięki za odpowiedzi! Chyba faktycznie skupię się na Sao Miguel, skoro ta wyspa ma tyle do zaoferowania. Ciekawa sprawa z tymi darmowymi transferami między wyspami.. Czyli jak dobrze zrozumiałem, aby się załapać na ofertę, wystarczy odbyć lot z kontynentalnej części Portugalii lub z Madery na pokładzie SATA? Aż ciężko uwierzyć, bo loty kupowane osobno (np z Terceira na Flores) są bardzo drogie..
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2016 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Oczywiście jeśli są dostępne miejsca. W T&C wszystko jest napisane co i kiedy. Tak z pamięci nie pamiętam szczegółów a w pracy jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lis 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
gecko napisał(a):
Wielkie dzięki za odpowiedzi! Chyba faktycznie skupię się na Sao Miguel, skoro ta wyspa ma tyle do zaoferowania. Ciekawa sprawa z tymi darmowymi transferami między wyspami.. Czyli jak dobrze zrozumiałem, aby się załapać na ofertę, wystarczy odbyć lot z kontynentalnej części Portugalii lub z Madery na pokładzie SATA? Aż ciężko uwierzyć, bo loty kupowane osobno (np z Terceira na Flores) są bardzo drogie..


optymalizacja polega na: lec na Flores moze byc z jakas przesiadka to zwiedzisz dodatkowa wyspe, kup bilet powrotny z Flores przez Terceire/San Miguel do Porto/Lisbony, wysiadz podczas miedzyladowania - zmiana samolotu, kilka-kilkanascie godzin oczekiwania, wroc z TER/PDL np. FR/U2 choc w moim odczuciu 24h przesiadkowo na Terceira powinno w zupelnosci wystarczyc,

dodatkowo pod rozwage
1) pogoda zazwyczaj jest ladna na wybrzezu, ale wewnatrz wysp czesto jest mgla i widocznosc zerowa przez co nie mozna zobaczy calder lub podziwiac widokow wewnatrz
2) SATA odwoluje loty nawet bez powodu (rowniez ze wzgledow ekonomicznych) szczegolnie malutkimi samolocikami Q200 i po pasazerow wysyla np. Q400, ktore robia dodatkowe miedzyladowanie na zaplanowanej trasie, ale nie ma co liczyc na odszkodowanie bo spoznienie jest kalkulowanie do 3h, mozna dostac co najwyzej posilek na lotnisku - szczegolnie przy powrocie trzeba uwazac, aby nie planowac zbyt ciasno polaczen,
co ciekawe nie wprowadzaja tych zmian np. do Amadeusa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Lis 2016 11:26 

Rejestracja: 24 Cze 2016
Posty: 2
Loty: 18
Kilometry: 21 455
Byłem na Sao Miguel i realnie wyspę zwiedziłem w dwa i pół dnia - choć nie ukrywam że gdyby trwało to dzień dłużej - również miałbym co robić, ale dłużej już nie koniecznie. Zaliczyłem wszelkie możliwe atrakcje jakie są dostępne w tym miejscu. Oczywiście samochód sprawę mocno ułatwia i pozwala dojechać w miejsca o których korzystając z komunikacji można tylko pomarzyć.

Ciepłe źródła wraz z kąpielą, zwiedzanie stolicy , dwie wycieczki piesze, zaliczenie wszystkich jezior, plantacja ananasów, plantacja herbaty, plażowanie na wulkanicznym piasku, wycieczka po parku zlokalizowanym przy źródłach ( coś cudownego ) - jedyne czego nie zaliczyłem to rejs na oglądanie delfinów.

Mogę więc śmiało stwierdzić że 4 dni w zupełności wystarczą na zobaczenie wszystkich najważniejszych miejsc na wyspie. Każdemu kto wybiera się na Azory polecam aby wypożyczył samochód i zrobił objazdówkę po trasie nad oceanem - była to najpiękniejsza podróż jaką odbyłem w swoim życiu, te widoki zapamiętuje się na całe życie.

Wyjeżdżając w okolicach 8:00 z Ponta Delgada nocleg warto zaplanować w okolicach Nordeste, gdyż tam kończył się dzień, konkretnie w styczniu oczywiście, my spaliśmy w samochodzie bo o 18:00 wszyscy ludzie się już pochowali... ;)

Może też znajdę chwilę i skrobnę jakąś relację z tej wyprawy...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:09 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
W czerwcu 2015 r. byłem 6 dni na Faial (baza w Horta), z Lizbony przyleciałem tam Sata. Zwiedziłem tą wyspę oraz Pico i Sao Jorge. Pomiędzy wyspami przemieszczałem się promami. Na kolejne 6 dni poleciałem Sata na Sao Miguel. Z Ponta Delgada do Lizbony wróciłem Ryanair. Ja nie zaliczam i zwiedzam tylko bywam i zwiedzam. Na każde ciekawe miejsce poświęcam więcej czasu. Na Sao Miguel mój plan zawiódł, więc nie byłem w okolicach Nordeste i Mosteiros. Za dwa tygodnie lecę na tydzień na Sao Miguel jeszcze raz, chociaż ważnym a być może najważniejszym celem będzie wyspa Santa Maria.
Wszystko zależy od pogody, połączeń lotniczych i kosztów noclegów na Santa Maria. Teraz w zimie jest mniej możliwości, np. nie kursują promy a pogoda jest chyba bardziej nieprzewidywalne niż latem. Czy był ktoś na Santa Maria? Napiszcie coś o pobycie na tej wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group