Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Maj 2014 08:09 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
Mądry człowiek po szkodzie. Nie wiedziałem, więc nie zjadłem. Psów tam nie widziałem, więc pewnie gdybym nie zadeklarował to kanapka by przeżyła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 15 Maj 2014 17:36 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Trochę się naczytałem, że dużo osób mimo posiadania w ręcę wizy nie zostaje wpuszczonych. Też się wybieram i zastanawiam jakie mogą być przyczyny? Ja lecę pierwszy raz na dobry tydzień i tak się zastanawiam, mam bilet, czekam na wizę, polecę i mnie nie wpuszczą :o
Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Maj 2014 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wpuszczą Cię. Ale jak np przedłużysz teraz swój pobyt np z 6 dozwolonych miesięcy do roku, to następnym razem pomimo, że wizę będziesz miał to na 95% Cię zawrócą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Maj 2014 16:50 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Nie martw się, jak nie masz w bagażu narzędzi budowlanych i śladów farby za paznokciami ;) to nie będzie żadnego problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Maj 2014 14:30 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Żeby zostać cofniętym to na prawdę należy się postarać. Jeśli ktoś jedzie turystycznie, niczego nie ma na sumieniu (w sensie jakiegoś przedłużonego pobytu) i może jakoś udokumentować swój pobyt i czas powrotu to nie będzie miał problemu. Mogą zapytać na ile się jedzie, gdzie się będzie, ewentualnie czy było się wcześniej w USA (co pewnie mogą sprawdzić, ale to bardziej żeby złapać na ewentualnym kłamstwie), zeskanują palce i pożyczą miłego pobytu.
Na prawdę nie ma czego przeżywać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Lip 2014 17:25 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 6
Witam.

Wybieram się z żoną na wesele rodzinne do Myrtle Beach. Chcemy lecieć z Gdańska do Charlotte i z Charlotte do MB. Miedzy przylotem z Monachium a odlotem do MB jest tylko 1,5 godziny różnicy. Lot do Charlotte jest Lufthansa, z Charlotte US Airways (nie są już w sojuszu). Odprawimy się z domu więc będę miał kartę pokładową wydrukowaną. Musimy przejść immigration. Pytanie do osób, które były na lotnisku w Charlotte brzmi: czy zdążymy? Byłem tam raz, ale to było 8 lat temu i jedyne co pamiętam to że bez problemu trafiłem na właściwy terminal. Nie pamiętam jednak ile tam czekałem. Żona leci pierwszy raz. Na wszelki wypadek mamy zamiar zabrać jedynie bagaż podręczny. Jak oceniacie szanse? Plan awaryjny to lot do Charlotte i poprosić rodzine żeby nas zgarnęła z lotniska. To 170 mil samochodem ale podróż przynajmniej 3 godziny więc muszę wiedzieć przed wylotem czy to ma sens. Myślałem nawet żeby napisać maila do Charlotte Airport i chyba tak zrobię, jeśli nie znajdę odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Lip 2014 17:56 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nick84 napisał(a):
Witam.

Wybieram się z żoną na wesele rodzinne do Myrtle Beach. Chcemy lecieć z Gdańska do Charlotte i z Charlotte do MB. Miedzy przylotem z Monachium a odlotem do MB jest tylko 1,5 godziny różnicy. Lot do Charlotte jest Lufthansa, z Charlotte US Airways (nie są już w sojuszu). Odprawimy się z domu więc będę miał kartę pokładową wydrukowaną. Musimy przejść immigration. Pytanie do osób, które były na lotnisku w Charlotte brzmi: czy zdążymy? Byłem tam raz, ale to było 8 lat temu i jedyne co pamiętam to że bez problemu trafiłem na właściwy terminal. Nie pamiętam jednak ile tam czekałem. Żona leci pierwszy raz. Na wszelki wypadek mamy zamiar zabrać jedynie bagaż podręczny. Jak oceniacie szanse? Plan awaryjny to lot do Charlotte i poprosić rodzine żeby nas zgarnęła z lotniska. To 170 mil samochodem ale podróż przynajmniej 3 godziny więc muszę wiedzieć przed wylotem czy to ma sens. Myślałem nawet żeby napisać maila do Charlotte Airport i chyba tak zrobię, jeśli nie znajdę odpowiedzi.

Pozdrawiam.


A co chcesz w tym milu do lotniska napisać?
Przebookują Was na kolejny wolny lot jeśli się spóźnicie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Lip 2014 18:12 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 6
Rowniez w sytuacji gdy Lufthansa i US Airways nie sa w sojuszu? Polaczenie znalazlem na sk.....er.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Lip 2014 18:19 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nick84 napisał(a):
Rowniez w sytuacji gdy Lufthansa i US Airways nie sa w sojuszu? Polaczenie znalazlem na sk.....er.


jeśli masz wszystko na jednym bilecie to tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Lip 2014 07:56 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 6
Na jednym bilecie nie będzie bo to są dwie różne linie należące do różnych sojuszy. Tzn może inaczej: nie mam oczywiście pewności. Dotychczas latałem po Europie raczej bez przesiadek (wyjątek Budapeszt z Gdańska przez Monachium ale to było w LH całość) więc zwyczajnie nie mam pewności ale raczej na jednym bilecie tego nie będzie. Rozumiem więc że nie mogę liczyć na pomoc na lotnisku jeśli będę miał osobne bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Lip 2014 10:36 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nick84 napisał(a):
Na jednym bilecie nie będzie bo to są dwie różne linie należące do różnych sojuszy. Tzn może inaczej: nie mam oczywiście pewności. Dotychczas latałem po Europie raczej bez przesiadek (wyjątek Budapeszt z Gdańska przez Monachium ale to było w LH całość) więc zwyczajnie nie mam pewności ale raczej na jednym bilecie tego nie będzie. Rozumiem więc że nie mogę liczyć na pomoc na lotnisku jeśli będę miał osobne bilety?


Co to znaczy, że nie masz pewności? Albo masz całość na jednym bilecie, albo na dwóch. N jaką trasę kupowałeś bilet GDN-MYR, czy dwa oddzielnie na GDN-CLT i CLT-MYR? Masz te bilety już, czy jeszcze nie? Jeśli masz to na dwóch oddzielnych biletach to w przypadku spóźnienia na drugi lot, bilet przepada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lip 2014 20:09 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 6
Nie kupilem jeszcze biletu. Pytam wlasnie dlatego ze nie mam pewnosci jak to dziala a niestety zyje w kraju w ktorym 500 zlotych robi roznice. Dotychczas kupowalem bilety w wyszukiwarkach na loty bezposrednie wiec nie mialem tego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lip 2014 20:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nick84 napisał(a):
Nie kupilem jeszcze biletu. Pytam wlasnie dlatego ze nie mam pewnosci jak to dziala a niestety zyje w kraju w ktorym 500 zlotych robi roznice. Dotychczas kupowalem bilety w wyszukiwarkach na loty bezposrednie wiec nie mialem tego problemu.


To kup całość na jednym bilecie i po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lip 2014 20:21 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Z tym przepadnieciem biletu to raczej na pewno w Europie ale juz nie konieczne w USA - tzw inne podejście do klienta. Z własnych doświadczeń: miałem lot z Florydy liniami Jetblue. Na JFK 4 godzinka przerwy i lot BA do Europy. Niestety Jetblue nawalił i wysiadlem z niego w NY żeby zobaczyć na tablicy napis gate closed. Zrezygnowany podszedłem do transfer desku z zamiarem kupna nowego biletu dla 4 osobowej rodziny. I co? Przebukowano mnie na następny lot za friko, nic, null, zero. Lot odbywał sie za 2 godziny. Co więcej, lot w Europie tez mi z automatu przełożono.

Tak wiec z tymi przepadnieciami to bywa rożnie.

Chociaż może jak babka zobaczyła wesoła (a raczej smutna) gromadkę to sie zlitowala??? ;)

Ok, byłem miły jak z nią gadałem ;)

-- 28 Lip 2014 20:22 --

blasto napisał(a):
nick84 napisał(a):
Nie kupilem jeszcze biletu. Pytam wlasnie dlatego ze nie mam pewnosci jak to dziala a niestety zyje w kraju w ktorym 500 zlotych robi roznice. Dotychczas kupowalem bilety w wyszukiwarkach na loty bezposrednie wiec nie mialem tego problemu.


To kup całość na jednym bilecie i po problemie.


Tez bym tak zrobił.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 28 Lip 2014 20:54 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 6
Dobrze to ostatnie pytanie: jesli kupie w wyszukiwarce fly4free albo innej bilet z Gdanska to Myrtle Beach to pomimo trzech lotow bede mial jeden bilet? W sumie o to sie teraz rozchodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Lip 2014 21:17 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nick84 napisał(a):
Dobrze to ostatnie pytanie: jesli kupie w wyszukiwarce fly4free albo innej bilet z Gdanska to Myrtle Beach to pomimo trzech lotow bede mial jeden bilet? W sumie o to sie teraz rozchodzi.


zacznij od wyszukiwania na różnych wersjach językowych kayaka np. kayak.pl, kayak.de, kayak.es. Tak, w opisanej sytuacji będziesz miał wszystkie odcinki na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Lip 2014 18:24 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 6
Chcialem podziekowac za rady i rozwianie moich watpliwosci. Kupilem bilet z roznica 1,5 h miedzyladowania i zwyczajnie w swiecie mam taki plan zeby zdazyc. Bedzie good ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Lip 2014 18:54 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
lukkaas napisał(a):
Moim skromnym zdaniem lepiej takie rzeczy zjeść w samolocie i mieć czystą deklaracje

Co racja to racja, my zapomnielismy o kanapce kupionej na lotnisku wylotu
efekt: "nakrył" nas w kolejce do urzednika imigracyjnego sympatyczny bialy piesek z obslugi lotniska (tłusciutki od nagród wiec nie bylismy jedyni :) ).
Chcialam jednak napisać że oprocz 1h kontroli wszystkich rzeczy w naszych walizkach i wielkich znaków na deklaracji markerem niczym wiecej sie to nie skonczylo - nie ma tragedii. Urzednik mimo tych wołów markerem na deklaracji nas bez problemu wpuscil, kanapki (średnio smaczne) zwrocili, ci od kontroli bagażu mega sympatyczni.
Nie wiem jednak jak podchodza na innych lotniskach - tylko na LAX udalo sie nam taka "wpadka"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Sie 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 13
risto napisał(a):
Nie, bo nikt o to nie zapyta :)

deha napisał(a):
Należy przy wjeździe do USA zgłaszać laptop,tablet,telefony,lub aparat foto?


Ostatnio czytałam artykuł o wprowadzeniu w USA nowych przepisów odnośnie do ruchu lotniczego. Sprzęt elektroniczny ma być sprawdzany - jeśli nie będzie działał lub będzie rozładowany, zostanie odebrany właścicielowi.
_________________
Pozdrawiam, dorawu
http://pwsz-tarnow.edu.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Wrz 2014 22:39 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 20
Pytanie odnośnie wwozu żywności do Polski z USA ( słodyczy etc) są jakieś przepisy??
Dzięki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group