Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Wrz 2014 23:15 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 250
Kilometry: 613 775
motylekxyz napisał(a):
Pytanie odnośnie wwozu żywności do Polski z USA ( słodyczy etc) są jakieś przepisy??
Dzięki!!

Nie możesz wwozić żywności surowej, przerobioną akceptują :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 01 Wrz 2014 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
motylekxyz napisał(a):
Pytanie odnośnie wwozu żywności do Polski z USA ( słodyczy etc) są jakieś przepisy??
Dzięki!!

Tutaj masz szczegółową listę opisującą co można, a czego nie można wwozić:
https://help.cbp.gov/app/answers/detail ... rsonal-use
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Wrz 2014 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
W pytaniu chyba chodzi o odwrotną sytuację (do Polski z USA).
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 01 Wrz 2014 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
olus napisał(a):
W pytaniu chyba chodzi o odwrotną sytuację (do Polski z USA).

Aaaa, to chyba że tak... To w drugą stronę opisane np. tutaj:
http://www.lot.com/ee/pl/przewoz-zywnosci
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 02 Wrz 2014 10:52 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Jesli chodzi o slodzycze to nie.

Natomiast na O Hare juz po kontroli granicznej, czasami stoi celnik i polglosem z usmiechem mruczy: Any sousage? Kielbasa? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Mar 2015 14:21 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 4
cześć, mam pytanie odnośnie podróży do USA. W sierpniu wybieram się tam z narzeczonym żeby odwiedzić moja mamę, ja już tam byłam 3 razy i zawsze w pełni legalnie, nigdy nie przekroczyłam czasu pobytu, ale było to dobrze 10-12 lat temu, natomiast narzeczony jedzie tam pierwszy raz, nie zna on a za dobrze angielskiego i dlatego zastanawiam czy ta cala rozmowę z urzędnikami odnośnie celu naszego pobytu możemy odbyć razem? Czy każdy osobno musi podchodzić?
I jeszcze pytanie odnośnie pobierania odcisków palców, zauważyłam podczas wyrabiania wizy ostatnio ze jest problem z pobraniem odcisków ode mnie i dość dużo czasu spędziłam w związku z tym w konsulacie, tak samo wyrabiałam nowy paszport ostatnio i tam już kompletnie nie dało się ich pobrać, dlatego mam paszport bez odcisków, czy urzędnik na lotnisku może mnie z tego powodu cofnąć (paszport bez odcisków i ewentualne problemy z ich pobraniem)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Mar 2015 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Pary nie posiadające tego samego nazwiska podchodzą oddzielnie, aczkolwiek jak przedstawisz sytuację to myślę, że nie będzie problemu. Warto również zaznaczyć, że pewien "wywiad" odbywa się już przed lotem docelowym do Stanów - np na LHR i wtedy spokojnie rozmowę prowadzi się we dwoje.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:44 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Z całym szacunkiem dla osoby powyżej ale to co piszesz jest nieprawda lub powołujesz sie na jakiś bliżej nie opisany w całości przypadek.

A wiec do rzeczy. Wylądujecie i cżekacie w kolejce - razem. Na skinienie ręka podchodzicie - RAZEM - i dajecie paszporty. Stawiam 100$ ze oficer imigracyjny nic nie rozdzieli was.

Co może was spotkać? Zwykle pytanie: kim dla siebie jesteście. Co mówicie - prawdę. Jesli ty mówisz dobrze po angielsku to ty prowadzisz rozmowę. Pytania znasz pewnie z doświadczenia.

A teraz a propos wywiadu czy to LHR czy inne lotnisko w Europie. Jesli nie lecicie jakimikolwiek liniami amerykańskimi to nie bedzie żadnego wywiadu (chyba ze bedzie tzw alert o możliwości ataku terrorystycznego). Wsiadacie i lecicie, No chyba ze linia bedzie miała informacje ze USA was nie wpuści (po to jest np apis i esta oraz zgłaszanie listy pasażerów lotów lecących do USA na wiele godzin przed samym lotem). Wtedy na gate was wezmą na bok i tyle.

Miłego lotu i pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z podchodzeni razem wiąże sie ewentualna dodatkowa konsekwencja. Jesli custom stwierdzi ze jednego z was nie wpuści to moze nie chcieć was wpuścić razem- skoro jesteście razem. Dlatego - dopuki nie ma jakichś mocnych wskazań typu podróż z dziećmi czy w parze (wasz przypadek) to zawsze lepiej podchodzić osobno.

Co do przepytywania przed wylotem z europejskiego lotniska to spotykałem sie regularnie i przy LH i przy KLM. A np zero przepytywania przy UA. Wiec jak sie trafi albo faktycznie zależy od poziomu aktualnych zagrożeń (realnych lub wydumanych)

Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Lx13 napisał(a):
Z całym szacunkiem dla osoby powyżej ale to co piszesz jest nieprawda lub powołujesz sie na jakiś bliżej nie opisany w całości przypadek.


Nie masz racji. W lutym w LAX akurat wyjątkowo chciałem podejść z partnerką razem, bo nie miałem w dwóch egzemplarzach wydrukowanych biletów, o które czasem proszą. Urzędnik zapytał, czy jesteśmy rodziną. Odpowiedzieliśmy, że nie i zostaliśmy poproszeni o podejście pojedynczo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:02 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
jest jeszcze jeden powód żeby podchodzić osobno, a mianowicie jeśli stwierdzą, że jako para postanowiliście przylecieć i zostać to Was mogą cofnąć...
a teraz mały żarcik: niech chłopak przynajmniej nie zabiera do podręcznego kielni albo okularów do spawania to powinno się udać ;)

spokojnie, czasy się zmieniły, nie dajmy się zwariować z tym niewpuszczaniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Sprawa prosta i banalna. Stoisz z chłopakiem w kolejce, on podchodzi pierwszy, a jak będą problemy to podejdziesz pomóc, ewentualnie nauczysz go jednego zdania po angielsku 'że nie umie m mówić po angielsku, a tam stoi jego dziewczyna która może podejść i tłumaczyć' i siema ;)

Inna sprawa, że nie trzeba znać angielskiego żeby przejść przez tą kontrolę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Lx13 napisał(a):


A wiec do rzeczy. Wylądujecie i cżekacie w kolejce - razem. Na skinienie ręka podchodzicie - RAZEM - i dajecie paszporty. Stawiam 100$ ze oficer imigracyjny nic nie rozdzieli was.


A teraz a propos wywiadu czy to LHR czy inne lotnisko w Europie. Jesli nie lecicie jakimikolwiek liniami amerykańskimi to nie bedzie żadnego wywiadu (chyba ze bedzie tzw alert o możliwości ataku terrorystycznego). Wsiadacie i lecicie, No chyba ze linia bedzie miała informacje ze USA was nie wpuści (po to jest np apis i esta oraz zgłaszanie listy pasażerów lotów lecących do USA na wiele godzin przed samym lotem). Wtedy na gate was wezmą na bok i tyle.

Miłego lotu i pobytu.


To jak z tymi 100USD? Wchodzisz?:)

Co do wywiadu - tutaj nie mam doświadczenia, ale fakt faktem leciałem AA więc jest zapewne tak jak mówisz.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:10 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 31
2 loty w zeszłym roku - Newark i JFK - podchodziliśmy razem i nie było żadnych problemów. Nawet nie pytali, kim dla siebie jesteśmy, chociaż różne nazwiska
Góra
 Profil Relacje PM off
Lx13 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:46 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Wchodzę bo tak nie jest. Obserwacje mam z rożnych lotnisk. JFK, EWR, BOS, ORD, IAD, ATL, SFO, LAX w YUL, YYZ i w Irlandii podczas odprawy imigracyjnej do USA tez tak jest. Mam okazje obserwować to 2/3 razy w miesiącu od ponad 10 lat. Tak wiec mniej mitów a więcej faktów bo jeszcze ktoś uwierzy.

Mogą rozdzielić większa grupę, ludzi będących w związku nigdy.

Co do odsyłania. Nie odsyła sie osob razem, odsyła sie konkretne osoby. Przepisy USA sa tak skonstruowane ze oficer imigracyjny może np nie wpuścić dziecka a rodzica tak - wtedy oczywiście dalsza procedura odbywa sie wg woli rodzica/opiekuna.

Z tym wywiadem to ogólnie faktycznie bywa rożnie. Najczujniejsi sa w asterdamie :) od dłuższego obserwuje ich brak w przypadku lotu samolotu innego niż jakikolwiek amerykański.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Masz tutaj dwa przykłady, gdzie pary podeszły razem, a potem zostały rozdzielone. Więc jednak unikał bym słowa mit, bo raczej mi/nam się to nie przyśniło. Inna sprawa, że faktycznie nie ma o co kruszyć kopii bo problem tak jak pisze szymonpoznan w zasadzie nie istnieje.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Mar 2015 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
My w SFO mielismy taką sytuację, że najpierw poszła moja narzeczona, to urzędnik zapytał, czy sama przyjechała. Po odpowiedzi, że ja czekam w kolejce odpowiedział, że trzeba było podejść razem.

No, ale po wizycie w Las Vegas przy kolejnym wjeździe do USA już tego problemu nie będzie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 28 Mar 2015 19:58 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
Lx13 napisał(a):
Wchodzę bo tak nie jest. Obserwacje mam z rożnych lotnisk. JFK, EWR, BOS, ORD, IAD, ATL, SFO, LAX w YUL, YYZ i w Irlandii podczas odprawy imigracyjnej do USA tez tak jest. Mam okazje obserwować to 2/3 razy w miesiącu od ponad 10 lat.


byłeś w USA ponad 250 razy? szacun!

Lx13 napisał(a):
Z tym wywiadem to ogólnie faktycznie bywa rożnie. Najczujniejsi sa w asterdamie :) od dłuższego obserwuje ich brak w przypadku lotu samolotu innego niż jakikolwiek amerykański.


tego nie rozumiem, ale pewnie tak jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Mar 2015 20:13 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 4
dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście, za dużo się naczytałam o niewpuszczaniu i dlatego lekka panika mnie ogarnęła.
A czy orientujecie się może jak to jest z tymi odciskami palców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 28 Mar 2015 20:18 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
trudno sobie wyobrazić, że nie można "zdjąć" Twoich odcisków palców
więcej kremu albo mniej kremu :)

a tak na serio to bez paszportu z zaszytymi odciskami (biometrycznego) będzie Ci trudniej podróżować (np. Kanada)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group