Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Paź 2016 00:02 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Witam!

Jedziemy do Indii po raz pierwszy i chcielibyśmy się spytać innych podróżujących co na pierwszą wizytę w Indiach wybrać czy trasę:

1. Mumbai-Varanasi-Kanpur-Agra-Delhi-Goa czy
2. Wyjazd na Andamany


Czas wyjazdu bo zapewne bedzie to istotne to niestety tylko 2 tygodnie ( 2 polowa stycznia)


Pytam gdyż wiem ,że jest dużo miłośników Indii i być może coś doradzą. Kulturalnie bez hejtu tylko poprosze :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Paź 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Mumbaj-Varanasi-Agra-Delhi-Andamany. Poczujecie klimat a potem odpoczniecie i będziecie szczęśliwi albo nie bo to jednak Indie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Paź 2016 16:06 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
2 tygodnie na Indie i Andamany, to mało według mnie.
Ja bym proponował najpierw Indie zwiedzić, bo to jest inny świat.
Andamany na inny wyjazd zostawić. Ja tak zrobiłem. Poza tym,pomimo że Andamany to piękne wyspy, to jednak można ekwiwalent gdzieś zobaczyć, a drugich Indii nie ma ;)

Jaipur i Udajpur tez warte odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
wzieli lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2016 16:09 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
My robiliśmy trasę: Delhi, Agra, Udajpur, Bombaj i potem Goa (plaża).
Tak jak napisał smieci - poczuliśmy klimat a potem odpoczeliśmy ;) My byliśmy jakieś 2,5 tygodnia i to i tak było mało czasu...

Cytuj:
Udajpur tez warte odwiedzenia

Potwierdzam, IMHO Udajpur to odrobinę inne Indie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2016 16:56 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Te dwie opcje ciezko na jeden wyjazd bardziej mi chodzilo o to czy na pierwszy caly wyjazd wybrac wyspiarskie Indie czy bardziej kontynentalne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:12 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Jako miłośnik ciepła wolałbym w styczniu ominąć Delhi czy Agre. Oczywiście będzie lepiej niż w Polsce, ale nie tak sympatycznie jak na Goa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:16 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Pytanie co chcesz robic.
Odpoczywac czy zwiedzac?

Jesli odpoczywac to Andamany - tutaj zabytkow i kultury Indii brak. To jak Tajlandia. Zupelnie inna bajka niz typowe Indie z kontynentu.

Jesli zwiedzac to trasa pierwsza czyli zalozmy Bombaj, Delhi, Agra, Radzastan i Varanasi. Na 2 tygodnie OK, kwestia tez jak transport bo koleją odcinek z Bombaju troche zajmie czasu.
Mozna do drugiej wersji dorzucic Goa i wtedy jest dodatkowo tez wypoczynek.

Ja zrobilem trase Bombaj-Ellora-Agra-Jaipur-Delhi i lot na Goa. Zwiedzanie dosc szybkie, jednak tez meczace. Goa odpoczynek i idealne na sam koniec. Lepiej od Goa nie zaczynac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Paź 2016 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
moja trasa w tamtym roku to Delhi ->Dżajpur -> Agra -> Khajuraho -> Varanasi (1 tydzień ) i potem tydzień na Andamanach (Havelock) absolutnie nie uważam, że byłem w którymkolwiek miejscu za mało czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Paź 2016 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
My tą opisaną trasę też zrobiliśmy w 2 tygodnie i wcale nie było w biegu. Na Andamanach 6 nocek, dwa razy pociąg na kontynencie, coś tam jeszcze samolotem ale trzeba przyznać, że wszystko było wymierzone i porezerwowane wcześniej aby nie tracić czasu na zbędne szukanie np. noclegów
Tylko na Andamanach pobyt ogarnialiśmy już na miejscu.

I zastanówcie się dobrze nad trasą bo większość turystów do Indii jedzie tylko raz. Szczególnie tych co mają za dużo czasu na kontynencie ;) Nam akurat bardzo się podobało choć plusy ujemne też były.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2016 00:06 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Rydzo

Ja mialem na mysli dwie rowne trasy i jedna z nich wybrac niz za jednym zamachem to robic bo to zapewne byloby ciezko :) Jesli chodzi o transport to wybieram samoloty z uwagi na czas przemieszczania sie ale i nie obejdzie sie bez autobusu z Varanasi do Agry lub pociagu i z Agry do Delhi pociąg lub bus jesli jezdzi :)

A Andamany nie ma tam czasem problemu z permit by na wyspy sie dostac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Paź 2016 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Problemu z dostaniem permitu nie ma. Dostajesz na lotnisku po przylocie.

Andamany to rzeczywiście zupełnie inne klimaty niż Indie kontynentalne. U nas wybór na drugi tydzień był Goa lub Andamany. Wybraliśmy Andamany choć na Goa łatwiej i szybciej się dostać więc mniej czasu traci się na przemieszczanie i mniejsze ryzyku utknięcia w podróży z powodu złej pogody. Byliśmy zadowoleni ale jak byśmy pojechali na Goa to pewnie też byli byśmy zadowoleni więc jak nie jesteś przekonany to na siłę nie warto.

Gdybym miał na pierwszy raz wybrać między dwoma tygodniami na kontynencie a dwoma tylko na Andamanach to bym jednak wybrał kontynent.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lis 2016 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
@‌toudik86‌ kiedy się wybieracie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Gru 2016 20:01 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Juz plan ulegl zmianie i jedziemy na goa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group