Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lis 2014 18:15 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 47
Loty: 75
Kilometry: 141 594
Witam
za 2 tygodnie wyjeżdżam do Tajlandii, Kambodży i Malezji. Cały czas nie mogę znaleźć jasne odpowiedzi jakie zarządzanie pieniędzmi jest najbardzije opłacalne. Posiadam aktualnie pieniądze euro w gotówce i konto w euro w mbanku. W mojej sytaucji co się najbardziej opłaca?
1. Brać kasę w gotówce EUR i wymieniać na baty?
2. Wpłacać na konto i wyciągać z bankomatu, koszt przewalutowania, 150thb prowizji...?? ale może wtedy lepszy kurs??
3. Wymieniać w Polsce euro na dolary i brać dolary w gotówce?

Co więcej przy pierwszej opcji posiadam tylko banknoty 500 euro, czy nie będzie z nimi problemu??

z góry dziękuję za pomoc :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 05 Lis 2014 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Koniecznie rozmień te 500 euro, np. na pięćdziesiątki, postaraj się też o kilka drobniejszych, np. po 10.
Darmowe wypłaty z bankomatów (nie licząc tych 150thb) ma niewiele polskich banków (prawie zawsze jest albo prowizja, albo przewalutowanie albo opłaty stałe), zerknij na kantor Aliora.
Ale jak już masz euro w gotówce, to nic nie kombinuj z bankami, wymień na miejscu - od zawsze gotówka jest najpewniejsza o ile nie dasz jej sobie odebrać ;-)
Na lotnisku maks. 50 euro, po co przepłacać.
Nie trzymaj kasy w jednym miejscu itd.
Dużo tu o kartach i bankach znajdziesz, jak tylko poszukasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lis 2014 19:24 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Tu masz podobny temat wyplaty-z-bankomatow-tajlandia-indonezja,1115,30409

Ja tam wolę kupić w Aliorze USD, i na miejscu wymieniać :)

Tylko pamiętaj że np w Tajlandii za 50/100USD masz wyższe kursy niż drobne nominały.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lis 2014 20:52 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 47
Loty: 75
Kilometry: 141 594
a jak wygląda kurs w porównaniu czy się wymienia dolary czy euro?

kwestia banknotów 500e, nie będą chcieli ich wymienić, czy nie brać,ze względów bezpieczeństwa. Wole 500 bo łatwiej schować jeden banknot niż 10 pięćdziesiątek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:00 

Rejestracja: 12 Sty 2011
Posty: 23
Ciężko Ci będzie nimi zapłacić, a tym bardziej rozmienić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Nie mam doświadczenia, ale będąc wkrótce między innymi w Tajlandii jakieś 2/3 kasy, którą przeznaczamy na wyjazd biorę w gotówce, w Euro, w średnich i niskich nominałach. Większość noclegów mam już opłacone, a za pozostałe zapłacę kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Lepiej rozmień 500E - ze względów bezpieczeństwa. W podróży nie warto trzymać pieniędzy po prostu w jednym miejscu. Ponadto jeśli ktoś przyuważy taką ilość gotówki podczas rozmieniania jest większa szansa że weźmie Cię na cel. No i dochodzi też kwestia możliwości wymiany takiej ilości na raz - to może być problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
My zawsze bierzemy $USD i wymieniamy na miejscu. Głównie banknoty 100$, kilka 50$ i kilka drobniejszych. Zawsze wydawało mi się to najkorzystniejsze!

Euro do Azji nigdy nie targałem.

-- 06 Lis 2014 00:29 --

Do Kambodży możesz wziąść dużo drobnych USD, tam można płacić też dolcami i chętnie je przyjmują!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lis 2014 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Jadąc tam też wziąłem USD, bo EUR miało słabszy kurs.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lis 2014 02:11 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 29
Dużo bardziej opłaca się USD. 6 banknotów po 100 USD to prawie 500 euro, a dużo łatwiej będzie je wymienić i tak jak wyżej zostało wspomniane - mniejsze ryzyko podmiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2014 16:53 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 47
Loty: 75
Kilometry: 141 594
dzięki wszystkim za cenne rady, 500 postaram się rozmienić i pomyśle nad wymianą na dolce :)

http://www.superrich1965.com/rate.php

jesli takie kursy są akutalne to przy 500e różnica między dolarami a euro to ok 50 batów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group