Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sie 2017 18:12 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
Pilnie potrzebuję w najbliższym czasie zebrać kilka pieczątek do paszportu. Czy ktoś z was orientuje się w których krajach je jeszcze wbijają i gdzie najłatwiej i najtaniej byłoby się w tym celu wybrać? Czy na przykład w Rumunii i Bułgarii, które nie należą do strefy Schengen obowiązuje wbijanie pieczątek do paszportu?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 04 Sie 2017 18:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@qwesn Najbliżej Ukraina ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sie 2017 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Gruzja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Monika77 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Sie 2017 18:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
A tak z ciekawości: po co Ci to i dlaczego pilnie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2017 19:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Białoruś (Grodno-Białowieski Park Narodowy - Mińsk)
Ukraina (Do wyboru do koloru)
Jak blisko Kaliningradu jesteś zameldowany, to tam także.

No i oczywiście kraje UE, jak ładnie poprosisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2017 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W krajach UE i Schengen możesz prosić jeśli znajdziesz pogranicznika z pieczątką. Przy przejściach lądowych może to być problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sie 2017 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Ja muszę też kilka skompletować , jeśli ktoś pyta czemu to odpowiem iż w przyszłym roku będę chciał vizę do USA i nie chce z czystym paszportem iść, na szczęście będę miał z już z 2 x NZ, 2 x AU, Singapur I ZEA

Czyżby kolega autor postu o tym samym myślał?

@pabien zwłaszcza na takich Niemcy - Holandia - Belgia - Francja nawet jak by sie uparł to by pewnie ciężko było :lol: :lol:


Ostatnio edytowany przez Abcn 04 Sie 2017 20:06, edytowano w sumie 2 razy
Shift N H B F
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sie 2017 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Kosowo, Czarnogora, Albania, Serbia. Mozna kilka zebrac na Balkanach :-)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sie 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Ilość pieczątek nie ma żadnego wpływu na otrzymanie wizy do US. Nawet jak pójdziesz z czystym paszportem to gwarantuję Ci, że nie będzie problemu, a przynajmniej na pewno z tego powodu.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.


Ostatnio edytowany przez macq91 04 Sie 2017 20:11, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Sie 2017 20:10 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@qwesn na granicy w Bors rumuńsko - węgierskiej prosiłem Rumuna ale mi odmówił mówiąc że jestem z Unii
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)


Ostatnio edytowany przez Japonka76 04 Sie 2017 21:50, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sie 2017 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
qwesn napisał(a):
Pilnie potrzebuję w najbliższym czasie zebrać kilka pieczątek do paszportu. Czy ktoś z was orientuje się w których krajach je jeszcze wbijają i gdzie najłatwiej i najtaniej byłoby się w tym celu wybrać? Czy na przykład w Rumunii i Bułgarii, które nie należą do strefy Schengen obowiązuje wbijanie pieczątek do paszportu?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!


Czy mozna zapytac, czemu te pieczatki sa potrzebne? ;)
Wlasnie sprawdzilem w moich paszportach, w Czarnogorze i Bosni mi nie wbili, ale mam z Albanii.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sie 2017 21:18 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Mi wbili w Brijeg Dolni za Dubrovnikiem na granicy z czar Igora. Na granicy czarnogorsko-bosniackiej już nie
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sie 2017 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
@macq91 być może ale to też nie do końca , wszystko zależy na kogo trafisz.

Mój znajomy miał pusty paszport , pierwsze co gość w ambasadzie zrobił to przewertował jego paszport i zapytał czemu wybrał USA skoro do tej pory nigdzie nie jeździł, mimo że chłopak inżynier , dobra praca, perfekt angielski to vizy mu odmówiono.
Koleżanka - brak stałej pracy, ciągle tylko pracuje dla agencji, brak nieruchomości w UK która by potwierdzała w pewnym stopniu że zapuściła korzenie w UK ale paszport pełen pieczątek z całego świata, 2 krótkie pytania i viza jest.

Więc wychodzę z założenia że kilka stempli posiadać warto! Ale to tylko moja opinia z którą nie musisz się zgadzać

@qwesn jeśli to nie tajemnica to może zdradź nam po co ci te pieczątki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Sie 2017 21:35 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
Dzięki za cenne wskazówki. :)

Z tym, że są mi pilnie potrzebne to może trochę przesadziłem, ale ogólnie zamiar jest taki, że w przyszłym roku chciałbym się ubiegać o wizę do USA i do tego czasu fajnie by było mieć zebrane jakieś pieczątki w paszporcie. Słyszałem historie o tym, że ludzie dostawali odmowy i komentarze typu "Nigdzie pan nie podróżuje a tu nagle Ameryki się zachciało? Do widzenia". Poza tym nasłuchałem się wielu tyle legend o tym, że łatwiej zdobyć licencję pilota promów kosmicznych niż wizę, więc pewien strach jest.

Dlatego też będę chciał się starannie przygotować do zdobycia tego wymarzonego cuda w postaci wizy. Jeśli pieczątki mogą w czymś pomóc, to czemu by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie zrobić sobie jakichś weekendowych wyjazdów choćby na Ukrainę lub Bałkany jak radzicie. Co z tego, że mogłem zwiedzić pół Europy, skoro nie ma na to żadnego dowodu? Ot taka drobna "wada" Schengen. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Sie 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
lovenz napisał(a):
Mój znajomy miał pusty paszport , pierwsze co gość w ambasadzie zrobił to przewertował jego paszport i zapytał czemu wybrał USA skoro do tej pory nigdzie nie jeździł, mimo że chłopak inżynier , dobra praca, perfekt angielski to vizy mu odmówiono.


Jesli to prawda, co piszecie z tymi pieczatkami, to dyskryminacja! ;)
A czy nie wystarczy pozbierac mozliwa ilosc biletow, voucherow czy tez rezerwacji hoteli, zaplaconych rachunkow kk z wyjazdow etc. i pokazac, ze sie jezdzi po Europie?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sie 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
@cccc nie potrafię tobie odpowiedzieć jakimi kryteriami kierują się osoby w ambasadzie,

ja do tej pory miałem inne priorytety , także podróżowałem mało, teraz odbiłem sie i jestem już w 90% za tym co było priorytetem wiec zaczynam w końcu moją przygodę ze światem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Sie 2017 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Co za brednie :) Przecież we wniosku wizowym określa się, gdzie ktoś podróżował w ciągu ostatnich ... miesięcy.

Co mają do tego pieczątki?! Przecież osoby zajmujące się wnioskami wizowymi w PL na 100% wiedzą, że w UE nie ma pieczątek. My z żoną nie mieliśmy pieczątek i dostaliśmy wizy.

Pewnie jak ktoś jest bezrobotny, nigdzie nie podróżował i nagle chce do USA lecieć, to wizy nie dostanie, no ale tutaj już wchodzi statystyka i wiedzą, że takie osoby mogą chcieć do pracy, bo przecież Ameryka to taka ziemia obiecana :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Sie 2017 23:00 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@lovenz
Ale ten kolega inżynier to w końcu jeździł czy nie? Bo jak perfekt angielski i jeździł to przecież mógł o tym powiedzieć i wytłumaczyć dlaczego pieczątek nie ma.
Wydaje mi się, że w takim wypadku to jednak prawdziwy powód tkwi gdzie indziej, a reszta to ludzkie legendy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Sie 2017 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Nie kolega naprawdę nigdzie nie podróżował , poświęcił czas po studiach i przyjeździe do Anglii na dalsze szkolenia i doszkalania aby jego umiejętności zostały docenione i aby zapracować na awans ciężko pracował. Oczywiście że wytłumaczył to panu za biurkiem tylko odniósł wrażenie że to jeszcze bardziej go pogrążyło.

Darek to co wpisujesz we wniosku to jedno a interpretacja człowieka od którego zależy ta decyzja a któremu wczoraj żona wieczorem powiedziała że ją głowa boli to drugie. Wyraźnie w moim poście napisałem iż nie twierdzę że tak jest ale w moim przypadku akurat myślę ze te kilka pieczątek z następnej podróży na drugi koniec świata nie zaszkodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sie 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
lovenz napisał(a):
myślę ze te kilka pieczątek z następnej podróży na drugi koniec świata nie zaszkodzi.


Dlatego do tej pory wbijalem pieczatki okolicznosciowe, miedzy innymi z Wyspy Wielkanocnej, Bieguna, roznych polskich stacji antarktyczno-arktycznych, etc. :D :D :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group