Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Paź 2022 23:09 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 68
Martinuss napisał(a):
Cypr Północny nie stempluje Paszportów...równie dobrze możesz dać Dowód Osobisty i też przejdziesz.
Naddniestrze też nie stempluje, dostajesz tylko świstek, którego nie możesz zgubić.
Kosowo jak najbardziej stempluje Paszporty. Słyszałem że jest pojedzie się do Serbii na Paszporcie (można też na Dowodzie Osobistym) i zobaczą stempel z Kosowa to go przekreślają i wstawiają Serbski.

Z kolei Karabach wkleja wizy do paszportu w postacji naklejki (urzędnik pytał czy ma być w paszporcie czy osobno).
Potem na wielu przejściach pogranicznicy pytali/szukali co to za kraj :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 20 Paź 2022 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
Martinuss napisał(a):
Marek Marszolik napisał(a):
Ten wątek to na serio? Przecież na logikę to nie po to weszliśmy do pierwszej ligi narodów świata, żeby być wszędzie kontrolowanym i dostawać jakieś stemple od łaskawego strażnika granicznego...


Tak a o co chodzi? Stemple w Paszporcie to fajna pamiątka.


Gdybym tak wszystkie stemple i te pamiatkowo- zabytkowo- okolicznosciowe zgarniała, z miejsc, które odwiedzam, to pewnie paszporty bym musiała wyrabiac nie co dwa lata a co pół roku ;-)
I zawsze te ciekawskie spojrzenia z niedowierzaniem na kartki poprzedniego dokumentu pań z biura paszportowego. Jedna się odważyła i któregoś razu zapytała, czy pracuję na tirach, bo tak szybko zużywam paszporty ;-)
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 21 Paź 2022 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@krzqchu

Kiedy byłeś w Górskim Karabachu? Bo teraz to raczej zbyt ryzykowane no i przy okazji jak się wklei tą "wizę" z tego "kraju" to nie wjedziesz do Azerbejdżanu.

@Antia

Tutaj chodzi o wstawianie oficjalnych stempli od pograniczników a nie jakiś wymyślonych przez obiekty turystyczne ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Paź 2022 09:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Od 2017 juz nie wklejali do paszportu wize do Arcach
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 21 Paź 2022 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Martinuss - spójrz najpierw na dziennik lotów @Antia, a potem komentuj, że to nie stemple z granic :lol:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 21 Paź 2022 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@Zeus nie wklejali i nie było to obowiązkowe, ale pytali czy ktoś jest chętny (i gdybym miał paszport na wykończeniu to bym się zgodził).
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 21 Paź 2022 12:57 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 68
Martinuss napisał(a):
@krzqchu
Kiedy byłeś w Górskim Karabachu? Bo teraz to raczej zbyt ryzykowane no i przy okazji jak się wklei tą "wizę" z tego "kraju" to nie wjedziesz do Azerbejdżanu.

Byłem w 2014, wtedy jeszcze było spokojnie.
Tamten paszport skończył ważność, miałem w nim też inne pieczątki która mogły robić problemy w niektórych krajach, np. Jemen, granica Izrael/Jordania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 14 Mar 2023 12:19 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
Nie udalo mi sie znalezc w wyszukiwarce, wiec pozwole sobie zapytac tutaj:

Czy mozna miec dwa paszporty? Oczywiscie chodzi o polskie obywatelstwo i dwa polskie paszporty. Dawno temu slyszalem, ze jest to mozliwe, ale urzedy sa bardzo niezadowolone dajac nam drugi dokument kiedy nie oddajemy pierwszego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 14 Mar 2023 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Wszystko pięknie, po 2s w googlach

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-drugi-paszport
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 14 Mar 2023 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Takie pytanko - czy możliwe jest uzyskanie pieczątki do paszportu w UK przylatując z Polski ?

Ostatnio na Luton chciałem sprawdzić ustawiając się w kolejce do zwykłej a nie automatycznej kontroli paszportowej i przy okienku o to zapytać - niestety pan regulujący ruchem kazał pokazać paszport i wygnał do bramek automatycznych.

Potem jeszcze chciałem boczkiem zajść z tymi, którym nie zadziałała automatyczna bramka, ale znajomi zakrzyczeli mnie żebym nie kombinował tylko, że już wychodzimy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 14 Mar 2023 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
jackrabbit napisał(a):
Czy mozna miec dwa paszporty? Oczywiscie chodzi o polskie obywatelstwo i dwa polskie


Próbowałem, bez skutecznie. Rozmawiałem nawet z kierownikiem Urzędu Marszałkowskiego bo Panie w okienku za bardzo nie ogarniały „ale jak dwa paszporty? W sensie że chce Pan nowy?”…
Powiedział że nie ma opcji w ramach „turystycznych”. Trzeb mieć stosowny powód, dokument od pracodawcy (wymóg konieczny) że będzie się tam pracować w miejscu docelowym. Jednym słowem utrudnione strasznie w porównaniu do UK czy US. Gdzie dostaje się od ręki bez wydziwień. Jest lista w jakich przypadkach możesz dostać. Jak powiedziałem że chce odwiedzić kraje skonfliktowane ze sobą to dostałem odpowiedź „Wymienić paszport albo nie podróżować tam”…jednym słowem opcja jest ale nie dostępna.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Mar 2023 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Tomo14 napisał(a):
Takie pytanko - czy możliwe jest uzyskanie pieczątki do paszportu w UK przylatując z Polski ?

Próbowałem pare razy, nie da się. Może po prostu nie mają bo jest w systemie. W Albanii, Singapurze, Kanadzie, HK, AU też nie dają stempli niestety. Nawet Argentyna zrezygnowała…
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 14 Mar 2023 13:01 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Zeus napisał(a):
Wszystko pięknie, po 2s w googlach

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-drugi-paszport


Z tej strony:
"Jak długo ważny jest paszport
3 lata od daty wydania."

To swoją drogą jest genialne. Drugi paszport przeznaczony jest dla tych, którzy mają powody, żeby nie chwalić się "trefnymi" pieczątkami czy wizami z pierwszego paszportu. I teraz w takim kraju, którego kontrola graniczna jest wyczulona na punkcie "trefnych" śladów z paszportu, pojawia się obywatel RP z paszportem ważnym 3 lata zamiast standardowych 10, a na stronie internetowej nasza władza wszem i wobec obwieszcza, że 3-letnie paszporty wydaje się jako drugie dla takich, którzy nie chcą się chwalić zawartością pierwszego. What can possibly go wrong? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 14 Mar 2023 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@meczko

Taa też mnie to rozbawiło trochę. Przecież takie coś odrazu się rzuci w oczy…choć możesz powiedzieć że to drugi Paszport bo pierwszy leży w ambasadzie kraju X i czeka na Wizę ;)
No ale niestety taki mamy klimat w kraju gdzie dodatkowy paszport jest traktowany jak dla „elity” i trzeba się o niego mocno postarać + ważność tylko 3 lata. Obywatele US/UK mają ten przywilej że jak chcą drugi paszport to go dostają z normalną ważnością przez co niczym się nie różni od głównego
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 19 Mar 2023 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Powoli kończy się stemplowanie Paszportów w Europie...
https://www.euronews.com/travel/2023/02 ... -digitally
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Maj 2023 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Macedonia Północna (SKP i przejście z Kosowem "Hani i Elezit") stempluje paszporty na zapytanie jeżeli ktoś chciałby otrzymać.
Kosowo na granicy "Hani i Elezit" również stempluje, na powrocie z Kosowa nie miał w budce stempla ale wysłał mnie do budki obok i otrzymałem wyjazdową ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 15 Maj 2023 12:43 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Martinuss napisał(a):
Powoli kończy się stemplowanie Paszportów w Europie...
https://www.euronews.com/travel/2023/02 ... -digitally

Pierwotnie miał zostać uruchomiony w 2022 roku, ale został opóźniony do maja 2023 roku i ponownie do listopada 2023. Obecnie na swojej stronie internetowej Komisja Europejska informuje, że wejdzie w życie w 2024.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Stemple w paszporcie
#98 PostWysłany: 26 Gru 2023 19:36 

Rejestracja: 26 Gru 2023
Posty: 2
Witam mam pytanie w marcu lecę do Czarnogóry dają jeszcze stemple na lotnisku czy trzeba poprosić i liczyć na dobra wole strażnika o Polskie nie pytam bo zawsze słyszę NIE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 26 Gru 2023 19:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Tak dają, ale czasami trzeba poprosić

pieczatki-w-paszporcie,135,115472
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 27 Gru 2023 00:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Latem 2021 dostałem pieczątkę bez proszenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group