Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2019 10:14 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy ktoś z Was próbował wjechać do Armenii z pieczątką Azerbejdżanu w Paszporcie? Z jakim skutkiem? Wpuszczają, dodatkowe pytania na granicy, ban, czy zależy od humoru pogranicznika? Różne opinie słyszałem.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 09 Gru 2019 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
nic się nie dzieje
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 76
Jechałam z Azerbejdżanu przez Gruzję do Armenii - potwierdzam, nic się nie dzieje.

Pytali się tylko o miejsce pobytu w Armenii, więc pokazałam rezerwację z Bookingu (na telefonie), spisali dane i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2021 11:29 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy od czasu konfliktu w Karabachu w 2020r. coś się zmieniło? Przekraczał, wjeżdżał ktoś do Armenii z wizą azerską po tych zamieszkach?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Cze 2021 11:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22441
Na 99% nie będzie problemu. Ewentualnie mrukną po co tam byłes i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lis 2022 05:39 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Listopad 2022, przy przekraczaniu granicy na lotnisku w EVN - po znalezieniu azerskiej pieczątki zapytali jaki był mój cel wizyty w Azerbejdżanie i czy mam tam znajomych, po czym mnie wpuścili :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Maj 2023 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Tak samo i u mnie - pytanie o cel wizyty oraz czy mam tam znajomych. Podobnie pytali koleżankę, która była w Turcji... Być może to dlatego, że pomylili pieczątkę i na początku pytali o Azerbejdżan. Ale nawet jak się zreflektowali, to pytali już o cel pobytu w Turcji i o znajomych w tym kraju. Niemniej, wszystko przebiegło bardzo miło i na luzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Wrz 2023 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Ok, wiec tak to wyglądało u mnie.

W Czerwcu 2022 byłem w Azerbejdżanie, stempel obok stempli wjazdowych do Gruzji na środku Paszportu gdzieś.
Po przylocie na lotnisko EVN (tydzień temu), otwieram Paszport na stronie gdzie mam stempel z Azerbejdżanu aby postawili mi obok po sąsiedzku :P

Po odstaniu z dobrych 15min w kolejce gdyż w tym samym czasie co wyładował WAW to siadły LH, z MIRu (dla wtajemniczonych) i sąsiedzkiej Turcji AYT i SAW.

System przydzielił mi numer do młodej, uśmiechniętej Pani pogranicznik, podchodzę z Paszportem na otwartej stronie z pieczątka Azerbejdżanu, bierze do rąk i już przestała być uśmiechnięta a przerzuciła oczami i zaczęło sie.

Przerzuciła kartka po kartce (widziała 4 stemple z Turcji ale nie pytała o nie), na końcu paszportu mam 3 strony stempli z Ukrainy i stempel z Białorusi.
Zatrzymała sie na tej stronie i odłożyła Paszport na bok.

I zaczął sie wywiad:
- Co robiłem w Azerbejdżanie? (Turist)
- Jak długo byłem w Azerbejdżanie? (Mowie ze jest data wjazdu i wyjazdu na stemplu) (5dni)
- Czy mam znajomych w Azerbejdżanie? (Nie)
- Po co przyleciałem do Armenii? (Turist)
- Na jak długo przyleciałem do Armenii? (4dni)
- Czy mam znajomych w Armenii? (Nie)
- Z kim przyleciałem do Armenii? (Z bratem)
- Gdzie się zatrzymuje w Armenii? (Ibis, nie musiałem pokazywać rezerwacji, bo zapytałem)
- Numer tel proszę podać (Podaje bez +48)

Wszystko notowała co mówię, chwile myśli i wbija stempel daleko od Azerbejdżanu na końcu Paszportu pod Białorusią.

Więc zostałem wbity w Ormiański system jako „nieprzyjazny”.

Na wyjeździe, podchodzę do wydawało sie miłego pogranicznika. Daje Paszport, skanuje go i mina wroga ale powiedział „Have a nice fly”. (Pewnie się ucieszył że już sobie lecę :P )

Wlatywałem 6 Września, gdzie dzień wcześniej znowu padły strzały od Azerbejdżanu.

Nie chce myśleć coby się stało gdybym wleciał z świeżym stempel z Azerbejdżanu do Armenii.

Jak widać da się ale ma się zestaw pytań.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Yaneck lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Wrz 2023 08:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22441
Martinuss napisał(a):
Po przylocie na lotnisko EVN (tydzień temu), otwieram Paszport na stronie gdzie mam stempel z Azerbejdżanu aby postawili mi obok po sąsiedzku :P



No offence, ale sam się prosiłeś o kłopoty.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Wrz 2023 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@Martinuss zrób to samo z pieczątką Białorusi, jak będziesz next time odwiedzał Ukrainę...
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Wrz 2023 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@marcino123

Nie będę miał innego wyjścia, Białoruś sama wstawiła mi obok Ukrainy…Paszport ważny jeszcze 4 lata
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Wrz 2023 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
We wtorek lądowałem w EVN, mam względnie świeży paszport w którym jest tylko jedna pieczątka z... Azerbejdżanu (III.23).
Jedynie pytanie o nocleg i armeńska pieczątka znalazła się tuż pod azerską.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Wrz 2023 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Hose

Łagodny pogranicznik albo stwierdził jeżeli pogodzili się ze stratą Górskiego Karabachu to nie będzie już robił problemów z stemplem Azerskim...
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Wrz 2023 14:56 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Powiem wam, że z azerską pieczątką niektórzy mieli łatwiejszy wjazd niż ja bez :) W niedziele leciałem ze Stambułu i chyba z 15 minut stałem przy okienku. Zapytali mnie tylko o to jak się nazywam z jakiego kraju mam paszport (raczej się wpisuję w polską „normę” jeśli chodzi o wygląd, więc nie wiem skąd to podejrzenie), później oglądali paszport pod każdym możliwym kątem, nawet pod lupą i pod światłem UV, dokładnie przeglądali każdą stronę paszportu, w pewnym momencie chłop gdzieś poszedł się konsultować z tym paszportem. Mój paszport ma już kilka lat i cały przód jest wytarty i gość nawet porównywał czy to co zostało z napisu „Rzeczpospolita Polska” i „Paszport” na okładce na pewno jest zapisane tak jak na stronie ze zdjęciem. Bardzo długo też przyglądał się te odciętej stronie na końcu (z przodu jest na niej ta strona ze zdjęciem i z danymi a z tyłu jest ucięta, zawsze wydawało mi się to dość logiczne, bo niby co miałoby na niej być). Mam w tej chwili wypełnione około połowy paszportu wizami i pieczątkami z kilkunastu krajów, nie wiem czy to jest dobry wyznacznik fałszywego paszportu :lol: Wjeżdżałem już do kilku państw, które mają bardziej restrykcyjną politykę wizową i zatargi z innymi państwami, których pieczątki miałem w paszporcie, ale taki spektakl żenady mi się jeszcze nigdy nie zdarzył :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Wrz 2023 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
No, ale spróbujcie zrozumieć Ormian.
Stosunki z AZ są dość zerojedynkowe, a tydzień temu Ormianie ostatecznie stracili bardzo ważny dla nich Karabach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 30 Wrz 2023 11:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22441
Każdy w Armenii ma kogoś który walczył w Wojnie o Karabach (czy to w lat 90 lub w 20), nie wspomnę ze ma także kogoś który umarł.

Zamiast się cieszyć ze Armenia nie zrobiła co kraje Arabskie z Izraelem (zakaż wjazdu dla osób z pieczątkami Zionizlandu) to jeszcze otwieracie paszporty na stronie gdzie są pieczątki azerskie...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Wrz 2023 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@Zeus Ja podałem zamknięty paszport, sama znalazła Azerską pieczątkę i pod nią przybiła Armeńską, a miała przecież tyle wolnych kartek do wyboru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group