Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sty 2023 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Jakby nie patrzeć 4* Skytrax :D

Loty w eko na trasie CEB-MNL-BKK-MNL

Lot 1
Krajówka CEB-MNL. Lotnisko Macan-Cebu jak na warunki filipińskie jest całkiem przyzwoite. W hali odlotów mamy nawet niewielki foodcourt. Można zjeść ramen czy pieczonego prosiaka, na którego się skusiłem, ale porcja „dziecięca” i oczywiście dostaniemy zimne (filipiński standard) a zapłacimy 400-500 php.
Boarding sprawny, odlot bardzo punktualny.
A321-200. Miejsca na nogi dla człowieka tylko trochę wyższego niż przeciętny Filipińczyk (170-175) wystarczająco, choć po rozłożeniu (siedzisko wysuwane do przodu) zaczyna brakować tych 2-3 cm by przyjemnie się rozłożyć i zmieścić kolana. Generalnie jest OK. Godzinny lot. Serwis w postaci orzeszków z suszonym mango (smaczne), woda, kawa, herbata. Obsługa bardzo uprzejma.

Image

Image

Image

Image

Lot 2
MNL-BKK
Standard Terminalu 2, lotniska MNL to tragedia, typowe Fili... W związku ze zmianą na mojej rezerwacji musiałem podejść do biura PR bo na „desku” nie potrafili nic pomóc, ani udzielić rzetelnej informacji. Trzeba zarezerwować sobie pół dnia, pomimo, że ludzi niezbyt wielu, a że miałem „tylko” 2,5 godziny na przesiadkę, to sprawę udało się (chyba) załatwić tylko na moją prośbę i poproszenie osoby, która w danej chwili nie obsługiwała klientów.
Na hali check-in żadnej strzałki typu jaki kierunek na bramki. Chcesz przyjść w ostatniej chwili, bo lecisz z podręcznym. ZONK. Musisz odstać swoje w check-in. Trzeba mieć wydrukowany BP, bo imigrations musi przybić na nim pieczątkę. Wylatując ponownie z Filipin, zorientowałem się, że to normalka dla wszystkich lotów międzynarodowych. Na hali odlotów nie ma nawet żadnej dużej tablicy z informacjami o lotach. Internetu oczywiście brak. Mnie po 8 dniach na Fili, takie rzeczy już ani trochę nie dziwią.
Samolot taki sam jak na krajówce. A321-200.
Odlot ponownie o czasie.
Jedzonko: do wyboru chicken barbecue albo beef pasta. Do picia piwo, wino, soft drinks, kawa z zabielaczem, herbata. Możliwe dokładki w tym %.
Wybieram beef pasta. Jedzenie oczywiście całkiem bez smaku, ale i tak była to jedna z lepszych rzeczy jakie jadłem na Fili i miła odmiana dla Jolibee i Chawking. Na dopełnienie surówka również z makaronu (świderki) - cudnie, bułeczka z masłem i suszone mango - dobre.

Image

Image

Image

Lot 3
Suvarnabhumi to bardzo dobrze zorganizowane lotnisko, więc wszystko idzie sprawnie, za wyjątkiem check-in PR. Niestety nie dało się pobrać BP i konieczna była wizyta w punkcie na lotnisku. W większości rzędów brak kolejek, ale nie u Filipińczyka. Mają za mało stanowisk i na odprawę czekałem ok. 45 min. pomimo dokonania odprawy on-line. Dla odprawionych on-line jedno stanowisko - jak się coś ze*ra u jakiegoś paxa, to nie ma odwodu i się korkuje...

Jeśli chodzi o lot, to w końcu coś ciekawszego - podstawili niespełna 4-letni A359. Odlot nieco opóźniony.
Siedzenia wygodne, bardzo dużo miejsca na nogi, nawet po rozłożeniu siedziska (na pewno nie mniej niż niż w 359 SQ).
Jedzonko - głód zaspokoiłem w saloniku Oman Air w BKK (odrębna recenzja) i spodziewałem się, że jedzenie tylko spróbuję. Tymczasem zaskoczenie! Do wyboru ryba z ryżem i wieprzowina z ziemniakami. Wybieram wieprzowinę. O dziwo, smaczne! Mięso jak mięso, a nie przemielone „niewiadomoco”, szpinak, pomidorek - dobre, ziemniaki też fajne w teksturze i smaku. Rewelka jak na samolotowe żarcie! Surówka z marchewki, może bez szału, ale też OK. Standardowe soft drinks, piwo, wino. Bardzo pozytywne.

Image

Image

Image

Image

Image

Jeszcze rzut oka na biznes.

Image

Image

Image

Temperaturę ustawiają „normalną”, więc fani latania w Cebuli lodówce będą zawiedzeni. Miła komunikacja pomiedzy załogą, pilotami a paxami.
Na wszystkich lotach 30 kg check-in i 7 kg carry-on.
Apka działa całkiem w porządku. Kupowane na GoToHell, bez problemu edytowalna rezerwacja u Filipińczyka, zmiany na locie bez problemu do zatwierdzenia. Raczej nie ma co liczyć na ważenie podręcznego.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 29 Sty 2023 21:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#2 PostWysłany: 28 Sty 2023 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja właśnie zastanawiam się co wybrać na trasach krajowych cze Philipiny czy Cebu.
Rozumiem, że na krajówkach PR polecasz bez problemu?
BO tez wlaśnie planuje być okolo 4 h wcześniej przed wylotem już do Europy i zastanawia mnie czestotliwość opóźnień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sty 2023 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Robaku Dwa pierwsze (z Fili) były idealnie punktualne, trzeci kilka minut opóźnienia. Fajnie jeszcze jakby analogie z przeszłości zawsze się sprawdzały. ;)
Była dopiero co dyskusja na temat tego czy na krajówkach, przy lekko droższym Malaysian wybrać tego przewoźnika czy AK. Wnioski mam podobne (LO vs. franca). Przy podobnej cenie lepszy PR. Kawa i orzeszki, nie ma stresu z 7kg. Nie mam dużego doświadczenia, ale w AK mi ważyli, w cebuli nie, w PR nie będą prawie na pewno. Siedzenia najgorsze ma AK, cebula lepsze, PR najlepsze, ale porównywalne do cebuli (na krótkich krajówkach do pominięcia, przynajmniej dla niewysokich).

Lekki OT, ale WAŻNA rzecz jest taka, że jeśli chodzi o międzynarodowe loty z Filipin, to niezależnie z jakim bagażem lecimy, zawsze trzeba być ok. 3h wcześniej, bo trzeba wydrukować BP przy check-in, do imigrations w MNL czekałem prawie godzinę, security chwila. Do tego należy sprawdzić ile trwa przejazd na lotnisko, bo można baaaardzo się zdziwić (w godzinach szczytu makabra).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Sty 2023 10:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Ja bym nie ryzykował 4h przesiadki na lot powrotny do Europy, przy 2 róznych rezerwacjach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Sty 2023 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Ja w sumie też. Zawsze dzień wcześniej, albo znacznie więcej czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group