Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sty 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Mam pytanie bo Philippine Airlines doprowadza mnie powoli do szału.
Na jednej rezerwacji mam dwa loty A-B i C-D. Taryfa na tych lotach to najtańsza ekonomiczna. Poniżej zrzucam informację o taryfie (dla obydwu lotów jest taka sama).
Mój problem polega na tym, że chcę skasować lot A-B tak aby nie tracić lotu C-D.
Dzwoniłem na ich infolinie i chciałem dowiedzieć ile kosztuje anulacja - powiedzieli, że 1000 pesos. Powiedziałem, że się zastanowię. Drugim razem jak zadzwoniłem (z zamiarem anulacji) to powiedzieli, że nie nie mogą anulować ponieważ bilet jest nierefundowany. Zapytałem się więc co mogę zrobić w tej sytuacji i dowiedziałem się, że po prostu mogę sobie nie lecieć pierwszego odcinka a drugi dalej będzie aktywny i będę mógł polecieć. Dopytałem się czy można to teraz jakoś zrobić to Pani powiedziała, że teraz wycofa bilet i nie długo otrzymam potwierdzenie.
Stwierdziłem, że upewnię się na ich FB bo jakoś połączeń na ich infolinii jest słaba więc nie byłem pewien czy dobrze to zrozumiałem. No i tutaj znowu co innego. Powiedzieli mi żebym sprawdził rezerwację na stronie virtuallythere.com. Sprawdziłem a tam jeszcze coś takiego:
A-B - confirmed
C-D - unconfirmed (pierwotny poranny lot)
C-D - confirmed (popołudniowy lot)

Czyli zmiana w rezerwacji o której w ogóle nie miałem pojęcia. Znowu więc pytam o anulację A-B a oni, że nie anulują mi bo zmiana nie dotyczy tego lotu. Już nie wiem gdzie mam uderzyć z tym tematem (międzynarodowa infolinia odsyła mnie do Filipińskiej infolinii). Kompletnie nie rozumieją prostego pytania o anulację jednego odcinka.

Czy ja faktycznie nie mogę anulować pierwszego odcinka biletu tak żeby polecieć C-D?
Schrzaniłem, że kupiłem to na jednej rezerwacji, jakbym kupił to na dwóch rezerwacjach (za taką samą cenę) to nie miałbym teraz problemu.

Kod:
Budget Economy Fare Family Benefits
1. Baggage Allowance: At a fee
2. Light Snack except on flights utilizing Q300/Q400 turbo-prop aircraft
3. 0% Mabuhay Miles
4. 29 inches legroom
5. Regular Check-in
6. Regular Bag Tag
7. Standard Seat at a fee: PHP150
8. Choice Seat at a fee: PHP250
9. Non-refundable
10. Same-day re-accommodation to an earlier flight is allowed
11. PHP1,000 change fee per sector plus fare difference shall apply when rebooking at least 24 hours before departure
12. Rebooking within 24 Hours or After Departure Ticket is forfeited if booking is not cancelled at least 24 hours before departure
13. No-show Fee per Sector: Not applicable - ticket is forfeited
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 28 Sty 2014 13:16 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Za mało informacji. A co z odcinkiem B-C ? Masz inny bilet na ten odcinek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sty 2014 13:48 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
No cóż to jest PAL. Wg opisu taryfy, zmiana w planie przelotu kosztuje 1000PHP + róźnica w taryfie przy ponownym wystawieniu.
Zapewnienia z infolinii są co najmniej mylące, bo zgodnie w taryfą którą wkleiłeś - no show na pierwszym odcinku jest równoznaczny z anulowaniem biletu. Wg. mnie próbuj dzwonić. A jak będą uparcie chcieli 1000PHP+, to może taniej kupić coś nowego na C-D. Ze zmianami godzin to akurat u nich normalne. Potrafią na dzień przed wylotem, przesunąć godzine wylotu o 6 godzin wcześniej i poinformować o tym tylko e-mailem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sty 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
To jest bilet MNL-USU i CEB-MPH. Nie mam biletu USU-CEB.
Chciałem anulować MNL-USU bo zrezygnowałem z Coronu. Najpierw próbowałem zamienić MNL-USU na MNL-TAG i wychodziło mi, że łącznie powinienem dopłacić max 1500-1700 PHP (razem z 1000 PHP opłaty za zmianę; to były te samy taryfy) ale ona mi podała cenę 3000 PHP (bo należy podnieść taryfę do normalnej ekonomicznej i dopiero wtedy zmieniać) więc zapytałem o anulację pierwszego odcinka no i wtedy było co napisałem wyżej.

Zmiana tego lotu akurat tak bardzo mi nie przeszkadza ale bardzo mi zależy na utrzymaniu lotu CEB-MPH ponieważ małe szanse, że kupię go w przyzwoitej cenie.

Będę dzisiaj dalej tam dzwonił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Sty 2014 11:02 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Hmm. Może teraz na odcinku CEB-MPH pozostały już tylko miejsca w normalnej ekonomicznej i stąd taka duża dopłata?
Próbuj dzwonić do nich. Ewentualnie jeśli nie uda się tego tanio załatwić, możesz ew. kupić przelot CEB - KLO - cena powinna być rozsądna. Z KLO do MPH jest 2 godziny jazdy busem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2014 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Wracam bo telenowela nie ma końca. Po rozmowach z nimi sami zaproponowali, że zmienią status biletu MNL-USU na used z ok/confirmed tylko, że miałem poczekać na zgodę przełożonego. Po kilku dniach jest zgoda ale trzeba czekać aż to zmienią. Chwilę to trwało aż mi powiedzieli, że nie mogą tego zrobić technicznie ale Pani na infolinii zapewniała mnie, że jak nie polecę z MNL do USU, to tylko ta trasa z mojej rezerwacji będzie anulowana. Na moje pytanie czy jeśli nie polecę MNL-USU to będę mógł wykorzystać drugi odcinek z CEB do MPH. Potwierdziła i dodała, żebym stawił się tylko 2h przed odlotem w CEB. Potwierdziła mi również, że oba odcinki są traktowane osobno.
Jest to dla mnie dziwne ponieważ warunki taryfy mówią coś innego (No-show Fee per Sector: Not applicable - ticket is forfeited). O tym też wspominałem ale mówiła, że trasa z CEB do MPH nie będzie anulowana.
Nie mam żadnego potwierdzenia na mailu, żebym mógł pokazać na lotnisku. Mam tylko zapewnienie z infolinii, że wszystko będzie ok.

Trochę się obawiam, że będą problemy na lotnisku. Ok 12h przed wylotem do USU będę na lotnisku w Manili więc miałbym możliwość uzyskać jakiegoś potwierdzenia na piśmie z ich biura sprzedaży. Wydaje mi się, że mogłoby to być o tyle korzystne, że byłoby to jeszcze przed pierwszym lotem.

Ktoś ma jakieś doświadczenie w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2014 18:14 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
obojętnie jakim sposobem pozyskaj od nich potwierdzenie
potem mogą się wypiąć, bo mają zapis taryfy
miałem inny przypadek, ale również oparty na rozmowie z infolinią
ledwo mnie łaskawie wpuścili do samolotu
do dzisiaj nie wiem czy to nie tylko dlatego, że uprosiłem dziewczyny z bramek :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2014 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Udało mi się wydobyć komunikat na piśmie z Philippine:
Please be advised that as a rule, all tickets must be used in sequence; thus, we are unable to confirm your request. Note that it will be the discretion of the check-in counter personnel if you will be allowed to take the Cebu – Caticlan flight.
Trzeba było od razu kupować drugi przelot..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lut 2014 15:09 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
sam widzisz... pojechałbyś na lotnisko i byłaby wtopa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group