Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2016 10:03 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Witam.
Zawsze kupowałem samemu bilety lotnicze poprzez internet, ale tu trochę mam skomplikowaną sprawę i chciałbym to zrobić poprzez biuro lotnicze. Przedstawię w czym problem. A więc szukam 5 biletów lotniczych. Najpierw leci babcia z Polski do USA, potem wraca z trójką wnucząt. Następnie ta trójka dzieci wraca do USA z wujkiem, czyli ze mną. Znalazłem loty dreamlinerem Norwegiana dosyć niezłą ofertę i potrzebuję biura które mi to zarezerwuję. Boję się sytuacji że rezerwując sam bilety np. dla 3 osób, a potem okazuje się że pozostałe miejsca są wykupione, lub cena mocno podskoczyła.
Wiem że w złym dziale, ale zapytam przy okazji. Jak wygląda sprawa z jedzeniem na długich trasach w Norwegianie. Chciałem wykupić tą taryfę z posiłkami "Nice&Tasty Menu". Jak to mniej więcej wygląda porównując do innych przewoźników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 11 Mar 2016 10:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czemu chcesz używać biur podróży, skoro możesz samemu to kupić na ich stronie bez żadnej prowizji? Zazwyczaj jest informacja ile miejsc zostało, chyba poniżej 5, a wszystkie bilety w jedna stronę możesz kupować naraz (czyli babcia z wnuczkami na jednej rezerwacji będzie)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Mar 2016 10:13 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Babcia z wnuczkami leci w jedną stronę tylko. W drugą lecą dzieciaki z wujkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Mar 2016 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
wykonaj pare telefonow i sam ocen gdze jest taniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Mar 2016 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
skarżyski napisał(a):
Babcia z wnuczkami leci w jedną stronę tylko. W drugą lecą dzieciaki z wujkiem.
W Norwegianie można kupić bilety one-way.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Mar 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
skarżyski napisał(a):
Najpierw leci babcia z Polski do USA, potem wraca z trójką wnucząt. Następnie ta trójka dzieci wraca do USA z wujkiem, czyli ze mną. Znalazłem loty dreamlinerem Norwegiana dosyć niezłą ofertę i potrzebuję biura które mi to zarezerwuję.
Nie potrzebujesz biura.
1. Kupujesz bilet w jedną stronę z PL do USA dla babci.
2. Kupujesz bilet w jedną stronę z USA do PL dla babci i trójki wnucząt.
2. Kupujesz bilet w jedną stronę z PL do USA dla siebie i trójki wnucząt.

skarżyski napisał(a):
Boję się sytuacji że rezerwując sam bilety np. dla 3 osób, a potem okazuje się że pozostałe miejsca są wykupione, lub cena mocno podskoczyła.
Ceny w Norwegianie nie są aż tak bardzo dynamiczne. Jeśli będziesz rezerwował loty jeden po drugim to nic nie powinno się zmienić w tak krótkim czasie. A nawet jeśli to po prostu poszukasz innej kombinacji lotów, bo tych w Norwegianie nie brakuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Mar 2016 15:45 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Ok, sprawa się częściowo wyjaśniła bo biura naliczają 70 PLN od każdego biletu i osoby. Więc przy 4 biletach zapłacił bym ok. tysiąca złotych prowizji. Więc wole samemu już chyba kombinować.
Mam jeszcze jedno pytanie. Na stronie Norwegiana mam opłatę za płatność kredytową 1,99%. To rozumiem, ale nie rozumiem zapisu:
"Uwaga: Firma obsługująca Twoją kartę kredytową może nałożyć dodatkowe opłaty — skontaktuj się bezpośrednio ze swoim operatorem, żeby dowiedzieć się więcej".
Jeśli mam kwotę w PLN i obciążana będzie polska karta kredytowa to czy poza tymi 2% doliczą coś jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Mar 2016 15:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Karta debetowa jest zwolniona z tych 2% z tego co pamiętam, może spróbuj nią?

Tutaj chodzi o to, że np. jak cena jest pokazana w EUR, a Ty masz kartę w PLN, to zejdzie na przewalutowaniu jeszcze trochę i to zależy od banku. Czy że jest prowizja za transakcje powyżej 1000 PLN (załóżmy, że jest u kogoś :P). To jest ich wytrych, żeby nie było, że będą odpowiadać za przewalutowania - informują o tym, że może być, więc są czyści w razie czego
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Mar 2016 16:00 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Za bilety wyjdzie ok. 14000 zł, a nie mam na debetówce takiej kwoty. Więc trzeba będzie dodatkowe te 1.99% dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Mar 2016 16:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
skarżyski napisał(a):
biura naliczają 70 PLN od każdego biletu i osoby. Więc przy 4 biletach zapłacił bym ok. tysiąca złotych prowizji.

Nie wiem jak to wyliczyłeś. Bo uznajemy, że jeden bilet jest w obie strony. Więc babcia, troje wnuków i wujek to razem 5 osób razy 70 zł - to daje 350 zł.
Możesz spokojnie kupić bilety sam, a możesz także przez biuro podróży. Wówczas masz pomoc od nich w razie jakiś zmian, a także przy płatności, bo mogą Ci ją podzielić między różne karty. Ponadto sprawdź też, że nieletnie dzieci w niektórych liniach lotniczych muszą mieć zakupione bilety bezpośrednio u przewoźnika.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 11 Mar 2016 16:21 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Pamiętaj też, że Norwegian mimo bycia tanią linią ma jedną miłą cechę - zakupione bilety można zwrócić przez któtki moment przy zakupie. Zwykle są to 4 godziny, ale w przypadku lotów do/z USA bilety można zwrócić przez 24h od zakupu. Przyda Ci się w razie popełnienia jakiegoś błędu.
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:12 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Japonka76 napisał(a):
skarżyski napisał(a):
biura naliczają 70 PLN od każdego biletu i osoby. Więc przy 4 biletach zapłacił bym ok. tysiąca złotych prowizji.

Nie wiem jak to wyliczyłeś. Bo uznajemy, że jeden bilet jest w obie strony. Więc babcia, troje wnuków i wujek to razem 5 osób razy 70 zł - to daje 350 zł.
Możesz spokojnie kupić bilety sam, a możesz także przez biuro podróży. Wówczas masz pomoc od nich w razie jakiś zmian, a także przy płatności, bo mogą Ci ją podzielić między różne karty. Ponadto sprawdź też, że nieletnie dzieci w niektórych liniach lotniczych muszą mieć zakupione bilety bezpośrednio u przewoźnika.

Nie do końca tak:
1. Bilet USA-Polska (dla babci plus 3 dzieci) czyli 70 x4
2. Bilet Polska-USA (wujek plus 3 dzieci) czyli 70x4
3. Babcia Polska-USA -70 zl
4. Wujek Usa-Polska - 70 zł
Razem 700 zł. Fakt nie 1000, ale to i tak za dużo jak dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
za 700 zł możesz mieć jeden bilet OW w Norwegianie do USA, więc nie ma sensu ;) a kupowanie bezpośrednio u linii jest chyba najbezpieczniejsze w przypadku zmian w locie czy utrudnieniach
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
skarżyski napisał(a):
Nie do końca tak:
1. Bilet USA-Polska (dla babci plus 3 dzieci) czyli 70 x4
2. Bilet Polska-USA (wujek plus 3 dzieci) czyli 70x4
3. Babcia Polska-USA -70 zl
4. Wujek Usa-Polska - 70 zł
Razem 700 zł. Fakt nie 1000, ale to i tak za dużo jak dla mnie.

1. bilet babcia PL-USA-PL
2. 3 bilety wnuczki PL-USA-PL
3. bilet wujek PL-USA-PL

Po co masz kupować OW ?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
w drugim segmencie zmienia się osoba lecąca z powrotem, a jeśli jedno z wnucząt nie ma 18+, to nie da się założyć rezerwacji na nie same
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Tu masz recenzję jedzenia na pokładzie norwegiana :
http://www.inflightfeed.com/ireview-nor ... 013-15-12/

z doświadczenia wiem że nie jest złe, Qatar to to nie jest ale lepsze niż np. w Omanie czy Iberii
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:40 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Dzieci nie mogą z tego co wiem kupić biletów bez osoby dorosłej. Stąd te wyliczenia. Ale dobra panowie, kombinuje właśnie środki na debetówce i zamawiam. Dziękuje wszystkim za pomocne informację.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja kupowałam dziecku bilety, gdzie leciało do Stanów z mamą a wracało z babcią. Spoko, to się da połączyć.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Znajoma kiedyś szukała biletów na 2+dziecko i powrót bez dziecka i w końcu musiała załatwiać to bezpośrednio u linii. Wtedy jeszcze miała problem tego typu, że w mivdzy jednym a drugim lotem dziecko miało urodziny co miało wpływ na cenę itd.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Mar 2016 17:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Japonka76 napisał(a):
Ja kupowałam dziecku bilety, gdzie leciało do Stanów z mamą a wracało z babcią. Spoko, to się da połączyć.

Dziecko urodziło dziecko w USA i mama stała się babcią? :mrgreen:

sorry za OT ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group