Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Petra / Wadi Musa
#1 PostWysłany: 21 Lut 2018 10:25 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Czy ktoś jest w stanie polecić jakąś gastronomię w niedalekiej okolicy Petry?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#2 PostWysłany: 21 Lut 2018 10:51 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
@Lucas84
W Wadi Musa polecam Twisi Restaurant. Dania za około 5JOD, smaczne, miejscowe jedzenie. Knajpka przy głównej drodze 20-25min pieszo od głównego wejścia do kompleksu Petry.
PS opinie na google trochę zbyt krzywdzące dla mnie 4/5 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Lucas84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#3 PostWysłany: 21 Lut 2018 11:51 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
W Petrze byliśmy na dwóch obiadokolacjach:
- w Al-Arabi Restaurant (https://goo.gl/maps/SWfJy2PXWyk) - pyszna Shawarma za 1,5 JOD (polecam) i
- w Bukhara Restaurant (https://goo.gl/maps/9HAUqrgYSNJ2) - zdecydowanie mniej klimatycznie, drożej a na dodatek dzieci miały na następny dzień kłopoty żołądkowe.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 21 Lut 2018 14:24, edytowano w sumie 1 raz
Krótki URL
Góra
 Profil Relacje PM off
Lucas84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#4 PostWysłany: 21 Lut 2018 13:23 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Dzięki za rekomendacje i ostrzeżenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#5 PostWysłany: 21 Lut 2018 14:15 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Trochę mniej gastronomicznie:
vis a vis Bukhara Restaurant można się genialnie rozluźnić przy shishy - za naszych czasów było więcej turystów niż lokalsów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#6 PostWysłany: 09 Mar 2018 17:10 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Al-Arabi - potwierdzam rekomendację. Smacznie i niedrogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2018 10:02 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
W Wadi Musa polecam, i to bardzo, restaurację Reem Beladi. Mieści się ona przy głównej drodze - Tourist Street - prowadzącej do Petry, jednak bliżej centrum. Spędziliśmy w Wadi Musa trzy dni i trzy rewelacyjne kolacje zjedliśmy w tej właśnie restauracji i nigdy się nie zawiedliśmy. Jedzenie zawsze świeże, pyszne, porcje obłędnie duże. Kofta w pomidorach - najlepsza rzecz na świecie, szaszłyki z baraniny lub wielbłąda - bajka. Kawa z kardamonem gęsta i aromatyczna, do tego solidna porcja kunafy. Po posiłku herbatka z miętą gratis. Drugiego dnia dostaliśmy także gratisowe przystawki - hummus, pasta z bakłażanów, sałatka, frytki, gorący chlebek. Trzeciego dnia oprócz przystawek także darmową kawę z kardamonem. Właściciel niesamowity, sympatyczny, dowcipny, umie docenić stałych klientów. Ceny umiarkowane. Polecam z całego serca!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#8 PostWysłany: 07 Paź 2018 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Tak jak inni, także mogę polecić Al-Arabi.

Chciałem też zwrócić uwagę na zakupy spożywcze w marketach, Petra to jakiś wyjątek na tle Jordanii, ciężko zrobić uczciwe zakupy. Przyzwyczaili się do naiwnych turystów, więc należy trochę uważać. W jednym sklepie gość chciał mnie oszukać na reszcie, zamiast 17 JOD wydał mi 3. Oczywiście po upomnieniu wydał należną kwotę. Na początku myślałem, że zwyczajnie się pomylił, później już nie miałem wątpliwości, że było to celowe. Kolejna wizyta w tym samym sklepie wyglądała tak, że kasjer nie wbijał produktów na kasę i za dwukrotnie mniejsze zakupy zażyczył sobie dwa razy większej kwoty. Podziękowałem. Poszedłem do innego sklepu, gdzie też znajdowała się kasa ze skanerem, ale dla mnie zrobiono wyjątek i wkładano produkty od razu do torby. Zapytałem, czy można jednak je zeskanować, bo skąd będą wiedzieć ile kosztują. Oczywiście posłusznie wykonano moją prośbę, przy czym kasjerka przy soczku w kartoniku zaczęła na kasie wybierać produkt za ok. 3 JOD... Również i tam po krótkim wyjaśnieniu sprawy podziękowałem za zakupy, choć chcieli już normalnie wbić go na kasę za prawdziwą wartość 0,4 JOD. W pojedynczych sklepach zdarzało się, że sprzedawcy chcieli absurdalnych kwot za wodę, a później wybiegali oferując korzystniejsze oferty. Byłem tym wszystkim trochę zażenowany, bo w innych miastach nie było żadnego problemu z uczciwością.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewa Kretek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#9 PostWysłany: 07 Paź 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ghostwriter to przykre, ze tak oszukuja w Petrze, rzeczywiscie w innych miejscach nie mialem takich problemow, poza tym ze probowali sprzedac podrobione antyki. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#10 PostWysłany: 09 Lis 2018 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Reem Beladi było OK, żona chwali jagnięcine. Ale 3 razy wracaliśmy do Zawaya Restaurant. Świetne dania zwłaszcza kurczak w placku Muszakan czy jakoś tak ( dania lokalne, na M :-) )
W Petrze mieliśmy najlepsze jedzenie przez cały pobyt w Jordanii (12 dni)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#11 PostWysłany: 09 Lis 2018 15:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
ghostwriter napisał(a):
Tak jak inni, także mogę polecić Al-Arabi.

Chciałem też zwrócić uwagę na zakupy spożywcze w marketach, Petra to jakiś wyjątek na tle Jordanii, ciężko zrobić uczciwe zakupy. Przyzwyczaili się do naiwnych turystów, więc należy trochę uważać. W jednym sklepie gość chciał mnie oszukać na reszcie, zamiast 17 JOD wydał mi 3. Oczywiście po upomnieniu wydał należną kwotę. Na początku myślałem, że zwyczajnie się pomylił, później już nie miałem wątpliwości, że było to celowe. Kolejna wizyta w tym samym sklepie wyglądała tak, że kasjer nie wbijał produktów na kasę i za dwukrotnie mniejsze zakupy zażyczył sobie dwa razy większej kwoty. Podziękowałem. Poszedłem do innego sklepu, gdzie też znajdowała się kasa ze skanerem, ale dla mnie zrobiono wyjątek i wkładano produkty od razu do torby. Zapytałem, czy można jednak je zeskanować, bo skąd będą wiedzieć ile kosztują. Oczywiście posłusznie wykonano moją prośbę, przy czym kasjerka przy soczku w kartoniku zaczęła na kasie wybierać produkt za ok. 3 JOD... Również i tam po krótkim wyjaśnieniu sprawy podziękowałem za zakupy, choć chcieli już normalnie wbić go na kasę za prawdziwą wartość 0,4 JOD. W pojedynczych sklepach zdarzało się, że sprzedawcy chcieli absurdalnych kwot za wodę, a później wybiegali oferując korzystniejsze oferty. Byłem tym wszystkim trochę zażenowany, bo w innych miastach nie było żadnego problemu z uczciwością.


Ja też miałem sytuację, gdzie na pewno nas oszukali. Zobaczyliśmy pod naszym hotelem fast-food, do którego waliły tłumy tubylców. Stwierdziliśmy, że pewnie mają dobre jedzenie i udaliśmy się tam na posiłek. Nie mówili za bardzo po angielsku, ale coś tam zammówiliśmy i zapłaciliśmy. Następnego dnia przyszliśmy znowu, coś zamówiliśmy i daliśmy podobną kwotę. Ludek wydał nam całkiem sporo kasy, ale obok niego stał ten, który obsługiwał nas dzień wcześniej i coś do niego zagadał i zabrali nam właśnie wydaną resztę. Przypuszczalnie, żeby nie robić wrażenia, że nas orżnęli dzień wcześniej, to zrobili to powtórnie, żeby wyglądało, że wszystko jest w porządku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#12 PostWysłany: 07 Lut 2019 10:52 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Polecam duży supermarket, normalne ceny (pisane po arabsku). https://goo.gl/maps/czRsaRzTGjA2

https://mrowisko.wordpress.com/2019/01/ ... raktyczne/
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#13 PostWysłany: 09 Lut 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@mrowka , to był drugi sklep w którym kombinowali na kasie (po tym jak w ogóle jej użyli) - im wcale nie przeszkadza, że znasz cenę ;)

Wydaje mi się, że podstawą "prewencji" jest mieć kogoś za sobą w kolejce - wtedy im trochę wstyd oszukiwać, bo za każdym razem kręcili gdy nikogo nie było obok, w innym przypadku było okej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#14 PostWysłany: 08 Kwi 2019 12:30 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Na przeciwko Petra Visitor Apartments jest super restauracja - Reem Beladi Restaurant, byliśmy tam po całodniowej wędrówce. Za kolacje dla dwóch osób zapłaciliśmy 23 dinary, najedliśmy się do syta. Jedzenie było bardzo dobre, serdecznie polecam.
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... orate.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#15 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:04 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Al-Arabi Restaurant zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim klimat i dużo miejscowych w środku. Jedzenie słabsze niż w Ammanie czy Akabie, ale w porządku. Na wprost Al-Arabi, po prawej stronie jest cukiernia, w której robią na bieżąco genialny Kunef.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#16 PostWysłany: 28 Maj 2019 01:29 

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 3
Byłem w kilku polecanych przez forumowiczów miejscach. Jadłem shawarme w picie w Al-Arabi; mansaf z jagnięciną, kurczaka z ryżem i sałatką w Reem Beladi; kofte w pomidorach, kurczaka musakhan w Zawaya. Na minus wyróznia się mansaf, który podany jest z dziwnym sosem z koziego sfermentowanego mleka (?) natomiast cała reszta była tylko i wyłącznie "w porządku".
W kwestii sklepów to polecam zajrzeć naprzeciwko ww. Reem Beladi. Paragonu oczywiście nie dostałem :D ale gdy chciałem zapłacić banknotem to sprzedawca kazał mi wyciągnąc wszystkie drobniaki i wybierając z ręki dokładnie pokazał za co i ile płace. W każdym innym miejscu czułem się mocno naciągany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#17 PostWysłany: 22 Cze 2019 08:56 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Polecam restaurację Beit Al-Barakah
https://maps.app.goo.gl/ajt3dXFxSdazANvp6 - ceny na zdjęciach z Google Maps mogą być nieaktualne, bo np. Shawarma meal kosztuje już 5, a nie 4. Ale za dwa takie dania rzeczywiście dostaliśmy rachunek na 10 JOD, a do tego za darmo herbatę z miętą i deser.

Co do sklepów, to podjechaliśmy do supermarket alanbat
https://maps.app.goo.gl/uuxpQzHiE5eKrX5U8 - gość większość produktów wpisywał na kasę z palca, ale chyba nie oszukiwał: duża woda 0.4, sok 1, ciastka 1.5-2. Niestety nie mają owoców i pieczywa.

W centrum natomiast za 2 duże wody zaproponowano nam 1.75, stargowaliśmy na 1.5.

Pod Monastyrem są ławeczki należące do knajpy - gdy jest mniej ludzi, to gość zbiera zamówienia - duża woda 2, lody w kubeczku (okropne) 3. Gdy było więcej ludzi, to chyba większość posiedziała za darmo.

W hotelu (Sharah Mountains Hotel) lunch box do Petry można zamówić za 7 JOD. zawiera 2 kanapki (jedną z serem żółtym, drugą z szynką), ogórek, pomidor, pomarańczę, jabłko i plastikowy nóż. Jeśli ktoś znajdzie tanio owoce i pieczywo (np. po drodze), to myślę, że samemu można taki przygotować taniej.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#18 PostWysłany: 16 Lip 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Tak jak przedmówcy zdecydowanie mogę polecić knajpę Beit Al-Barakah. Jedzenie bardzo smaczne. Porcje duże. Spokojnie można zamówić jedną przystawkę i jedno danie główne na 2 osoby. Na lunch czy drugie śniadanie idealnie wchodzi falafel lub shawarma w cieście za 2 jod. Oczywiście herbata w cenie bez limitu. Super miły i uprzejmy manager.

Za 2 duże dania główne (mix grill - baranina, kurczak, wołowina), 5 przystawek, 2 cole i chyba 10 herbat dla 4 osób wyszło 28 jod.

Zdjęcie poniżej raczej nie pokazuje wszystkiego.

Załącznik:
IMG_8489.jpg
IMG_8489.jpg [ 151.12 KiB | Obejrzany 2778 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#19 PostWysłany: 27 Wrz 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Odwiedziłem trzy restauracje polecane tutaj, odwiedziliśmy te miejsca w grupie czteroosobowej i zdecydowanie najlepsze jedzenie dostaliśmy w Reem Baladi, bardzo tanio i niesamowicie smacznie, porcje duże, zresztą jak w całej Jordani.
Reem Baladi - najsmaczniejsze, tanio, płatność kartą, dostaliśmy również pite z sałatką wodę oraz herbaty za darmo
Drugie miejsce dla Zawaya, ładne miejsce do zjedzenia, nieznacznie drożej, również płatność kartą.
I na samym końcu Al-Arabi, jedzenie tam było bardzo świeże ale to tyle, bez rewelacji, brak możliwości zapłata kartą.


Image
Fotka z Reem Baladi, lamp chops, kufrach oraz shoarma.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Petra / Wadi Musa
#20 PostWysłany: 03 Lis 2019 19:12 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
W tym Reem Baladi porcje fakt duże ale jedzenie baaardzo zwyczyjne, do dobrego trochę mu brakuje.
Al Wadi przy głównym rondzie, tanio nie jest porównujac do innych ale bardzo smacznie. Reszty nie testowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group