Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Lip 2016 11:56 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Cześć! Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak wygląda sytuacja z wwożeniem jedzenia do USA? Wiem że nie można owoców, ale najbardziej zastanawia mnie co z naszymi poczciwymi pasztetami i konserwami? Ogólnie to jedzenie w puszkach. Ktoś coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 29 Lip 2016 12:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Mozna, ale po co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2016 01:43 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Pierwsze dni będziemy mieli dosyć intensywne i nie chciałbym ich tracić czasu na szukanie supermarketu, wolę wykorzystać w tedy prowiant z Polski, właśnie w takiej postaci. Czyli rozumiem pasztet i konserwa przechodzi :D super. A że tak pociągnę za język i dopytam, jak cenowa wygląda sytuacja z tego typu produktami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2016 02:09 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Naprawde chcesz brac pasztet i konserwe do US? :roll: :shock:

Tracic czas na szukanie supermarketu ? Nie musisz go szukac, on sam cie znajdzie.

Jedzenie:
https://help.cbp.gov/app/answers/detail ... eW9zS2w%3D

Przykladowe ceny:
www.walmart.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Sie 2016 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie zapomnij cebuli, na miejscu jest droga :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2016 11:41 

Rejestracja: 13 Mar 2015
Posty: 6
Witajcie. mam do was pytanie.
lecę do Nassau(Bahamy) z międzylądowaniem i postojem 5 godzin w Miami.
czy w Miami będę musiał odebrać bagaż rejsowy i nadawać go jeszcze raz ?
czy w ogóle bagaże rejsowe podczas lotu transferowego na lotnisku w Miami poddawane są kontroli?

Zależy mi na zabraniu oryginalnie zapakowanych: kiełbas podsuszanych i serów żółtych. (bahamskie kiełbasy i sery są obrzydliwe)

Leciałem przez Toronto do Nassau i miałem jedzenie w bagażu rejsowym i nikt tego nie sprawdzał.

wiem że w przypadku międzylądowania i postoju ponad 10h trzeba odebrać duży bagaż i nadać go jeszcze raz

z góry dziękuję za cenne rady.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sie 2016 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Jeśli nie lecisz do Miami krajówką po USA to będziesz musiał odebrać bagaż i nadać go ponownie.

Każdy bagaż może zostać poddany kontroli TSA, ale nie musi. Zależy to od szczęścia podróżującego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Sie 2016 00:11 

Rejestracja: 13 Mar 2015
Posty: 6
Bardzo dziekuje za odpowiedz.
A wiesz moze jak wyglada sprawa odbioru bagażu gdy ma sie miedzyladowanie i czas do nastepnego lotu przykladowo 1godzine albo i mniej?

Mam pytanie odnośnie jedzenia
Czy oryginalnie zamkniete kielbasy suche (w vacu) mozna przewiesc?

Czytalem ze sery żolte mozna ale oryginalnie zapakowane
Jak wyglada sprawa chleba ? Czytalem ze mozna go wziac ale czy musi byc to chleb pakowany?

Czy produkty ktore moge wwiesc do Usa musze zaznaczac na karcie ? (Sery czy tam chleby?)
Dziekuje za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Sie 2016 01:04 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Dzięki za info!

Mikuś, udanych wakacji na all inculsive w Szarm el Szejk. Ja wolę konserwy, pasztet i tą cebulę która tak zachwalasz, a zaoszczędzony hajs wydać na kolejne 1000 mil po stanach.

Pozdrawiam, można zamknąć, omyłkowo sądziłem że to forum podróżnicze :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Sie 2016 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
No widzisz, ja też tak wole, a mimo wszystko nigdy do USA pasztetów nie targałem.

Jeśli już tak lubisz ten pasztet, to kup go na miejscu - nauczysz się czegoś nowego.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 08 Sie 2016 09:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Sie 2016 09:29 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@Szymoneq
Tak na poważnie. Jeśli nie chcesz tracić czasu i chcesz zaoszczędzić, to w USA na prawdę nie ma problemu z fastfoodami (może za wyjątkiem większych odludzi). Przecież i tak będziesz się zatrzymywał, aby odpocząć itp. Dodatkowo przecież i tak będziesz musiał wstąpić do jakiegokolwiek sklepu po wodę. Pieczywa też przecież z Polski nie będziesz brał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2016 01:33 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Nasza wycieczka jest podzielona na dwa etapy, pierwszy etap autobusy na wschodnim wybrzeżu, w zasadzie tylko miasta (10 dni), drugi etap - samochód i niemal cały zachód (31 dni). Prowiant z Polski potrzebny jest nam na ten pierwszy, potem gaz, palnik i jemy fajny ciepły posiłek. W te 10 dni mamy do zobaczenia NY, Boston, Filadelfie, Waszyngton i Chicago, stąd ten pośpiech, plus supermarketów o których tu mowa, raczej nie ma w centrum dużych miast, więc w mniejszych ale droższych sklepach kupimy to co zawsze do pasztetu i konserwy się kupuje - pieczywo, warzywa i owoce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2016 03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie martw się o supermarkety w centrach dużych miast - czy to w Chicago czy w NYC co 2 min. trafisz na Walgreensa czy inne 7eleven. Tak jak koledzy piszą powyżej - bez urazy ale to naprawdę głupi pomysł wieźć do USA walizkę konserw... Spróbuj lokalnych przysmaków, nawet w fast foodach, i wstąp np. do shake shacka w NYC albo zjedz Chicago-style pizza (Giordano's!!) nad jeziorem Michigan...

PS. Chicago nie leży na wschodnim wybrzeżu... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Sie 2016 09:22 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Szymoneq napisał(a):
Nasza wycieczka jest podzielona na dwa etapy, pierwszy etap autobusy na wschodnim wybrzeżu, w zasadzie tylko miasta (10 dni), drugi etap - samochód i niemal cały zachód (31 dni). Prowiant z Polski potrzebny jest nam na ten pierwszy, potem gaz, palnik i jemy fajny ciepły posiłek. W te 10 dni mamy do zobaczenia NY, Boston, Filadelfie, Waszyngton i Chicago, stąd ten pośpiech, plus supermarketów o których tu mowa, raczej nie ma w centrum dużych miast, więc w mniejszych ale droższych sklepach kupimy to co zawsze do pasztetu i konserwy się kupuje - pieczywo, warzywa i owoce ;)


Jak już pójdziecie do tego mniejszego i droższego sklepu po pieczywo, warzywa i owoce, to zapewne okaże się, że taniej będzie zjeść w pierwszej lepszej taniej jadłodajni;) Do tego cała logistyka z konserwami, szukanie sklepów, przygotowywanie (czy zawsze będą warunki?) itp. Finansowo to na prawdę nie będą wielkie oszczędności. Zwłaszcza że zawsze można znaleźć jakieś ciekawe promocje. Praktycznie każdy fastfood ma $1 menu. W dużych miastach można znależć tanie bary z chińskim i meksykańskim jedzeniem na wynos, itp. Do tego dobrze jest spróbować, co tam jedzą miejscowi, zwłaszcza że tanie jedzenie to nie tylko MCD, wybór jest znacznie większy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sie 2016 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dajcie mu już spokój, chłopak cale życie wsuwa pasztety, niech wsuwa na zdrowie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:59 

Rejestracja: 13 Mar 2015
Posty: 6
Witam serdecznie.

mam do Was forumowicze pytanie.

Lecę do Nassau z międzylądowaniem w Miami (postój 5h)

co ze środków spożywczych można zabrać ze sobą (nie wiem czy tłumaczenie "że lecę dalej" coś da)

chciałbym zabrać
kiełbasy podsuszane - hermetycznie pakowane - (chyba vacu)
sery żółte - oryginalnie zapakowane hermetycznie (vacu)
chleby
przyprawy: sól, pieprz, curry, itp

czy surowe mięso - pakowane hermetycznie vac-u można przewieść? (sądzę że nie, ale kto pyta nie błądzi)

z góry dziękuję za listę jakie produkty żywnościowe można zabrać żeby nie było problemów na granicy.

z góry dziękuję za cenne rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Sie 2016 01:00 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
pawcio0404 napisał(a):
Witam serdecznie.

mam do Was forumowicze pytanie.

Lecę do Nassau z międzylądowaniem w Miami (postój 5h)

co ze środków spożywczych można zabrać ze sobą (nie wiem czy tłumaczenie "że lecę dalej" coś da)

chciałbym zabrać
kiełbasy podsuszane - hermetycznie pakowane - (chyba vacu)
sery żółte - oryginalnie zapakowane hermetycznie (vacu)
chleby
przyprawy: sól, pieprz, curry, itp

czy surowe mięso - pakowane hermetycznie vac-u można przewieść? (sądzę że nie, ale kto pyta nie błądzi)

z góry dziękuję za listę jakie produkty żywnościowe można zabrać żeby nie było problemów na granicy.

z góry dziękuję za cenne rady


Bahamy: http://www.bahamas.gov.bs/customs/ - zakladka Import, Export - jezeli zywnosc bedzie w Twoim bagazu glownym

+ https://help.cbp.gov/app/answers/detail ... eW9zS2w%3D - jezeli bedziesz chcial ja wwiezc w podrecznym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Sie 2016 08:52 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
pawcio0404 napisał(a):
Witam serdecznie.

mam do Was forumowicze pytanie.

Lecę do Nassau z międzylądowaniem w Miami (postój 5h)

co ze środków spożywczych można zabrać ze sobą (nie wiem czy tłumaczenie "że lecę dalej" coś da)

chciałbym zabrać
kiełbasy podsuszane - hermetycznie pakowane - (chyba vacu)
sery żółte - oryginalnie zapakowane hermetycznie (vacu)
chleby
przyprawy: sól, pieprz, curry, itp

czy surowe mięso - pakowane hermetycznie vac-u można przewieść? (sądzę że nie, ale kto pyta nie błądzi)

z góry dziękuję za listę jakie produkty żywnościowe można zabrać żeby nie było problemów na granicy.

z góry dziękuję za cenne rady


Kilka postów wyżej masz link do US Customs and Border Protection. Tam jest dokłądnie opisane co można czego nie można wwieźć do USA (tranzyt w Miami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group