Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2013 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Bardzo proszę o wskazanie taniego, sprawnego połączenia komunikacją publiczną lotniska z centrum Petersburga (np. okolice Dworca Moskiewskiego), z aktualnymi cenami jeśli to możliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2013 15:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
aarekk napisał(a):
Bardzo proszę o wskazanie taniego, sprawnego połączenia komunikacją publiczną lotniska z centrum Petersburga (np. okolice Dworca Moskiewskiego), z aktualnymi cenami jeśli to możliwe.


http://www.pulkovoairport.ru/eng/transportation/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2013 16:10 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Marszrutka z lotniska do stacji metra Moskowskaja kosztuje jakieś 100 rubli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2013 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
marr.85 napisał(a):
Marszrutka z lotniska do stacji metra Moskowskaja kosztuje jakieś 100 rubli.


Mogę już sam odpowiedzieć z autopsji.

Autobus z lotniska do stacji Moskowskaja kosztuje 30 rubli, płatne kierowcy przy wyjściu.
Kursuje dość często, co ok 10 min
Żeton Metra kosztuje 28 rubli. Duża waliza wymaga drugiego żetonu (przejście znajduje się po prawej stronie od kołowrotków)
Można też kupić kartę na 10 przejazdów, ważną 7 dni za 265 rubli (niewielka oszczędność...)

Należy zaznaczyć że metro jest wykopane głęboko, zjazd schodami trochę trwa, a odstępy pomiędzy stacjami są spore, dlatego metro jest dobrym środkiem komunikacji jeśli mamy do pokonania duże odległości. Podczas zwiedzania zabytkowego centrum fajną alternatywą są autobusy i trolejbusy, kursujące także dość często. Cena 25 rubli za bilet jednorazowy płatne u konduktora na wejściu.

UWAGA Autobus i trolejbus o tym samym numerze miewa inne trasy. Należy patrzeć czy bus ma pantograf :)

A dla chętnych na Carskie Sioło, marszrutka ze stacji Moskowskaja do Puszkina kosztuje 35 rubli, płatne kierowcy na wejściu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Cze 2013 13:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Te dwa żetony na osobę z walizką w metrze da radę jakoś jednocześnie zwalidować? Próbowałeś może przymierzać się do karty elektronicznej Podorożnik? Bo to chyba jedyna możliwość, która pozwala opłacać zarówno metro, jak i transport naziemny. Przynajmniej z tego, co zdążyłem się zorientować przez Internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Cze 2013 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Grzegorz40 napisał(a):
Te dwa żetony na osobę z walizką w metrze da radę jakoś jednocześnie zwalidować?


Znam znaczenie słowa walidować a mimo to nie jestem pewien o co pytasz :)

Wejście do metra odbywa się przez kołowrotek, po wrzuceniu żetonu. Jeśli masz plecak lub małą walizkę, którą jesteś w stanie unieść nad kołowrotkiem, po prostu wrzucasz 1 żeton i przechodzisz. Z dużą walizką należy od razu iść na prawo, tam przy szerszej bramce z barierkami uchylnymi stoi ktoś z obsługi. Pozostaje wrzucić dwa żetony od razu, po czym przechodzisz przez bramkę.

Nie natrafiłem na kartę podorożnik. Nie wiem ile kosztuje i czy jej użytkowanie się kalkuluje, ale ceny przejazdów są tak niskie, a z płaceniem w autobusie czy trolejbusie nie ma żadnych problemów (w każdym jest konduktor), że dla nas to było najprostsze rozwiązanie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez aarekk, 14 Cze 2013 15:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Cze 2013 14:04 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że w Petersburgu te żetony wrzuca się bezpowrotnie. Czyli rozumiem, że wrzucenie żetonu byłoby formą walidacji biletu ;-) Dylemat o podróży z walizką, nierozstrzygnięty zresztą, pozostał mi od czasu wyjazdu do Moskwy. Tam musi być oddzielny bilet na osobę, oddzielny na walizkę; oba są elektroniczne, tzn. trzeba je zbliżyć do czytnika, ale jak to zrobić jednocześnie? ;) W praktyce dylemat mój rozwiązał ogromny strumień ludzi w szczycie, który mnie wchłonął i pociągnął za sobą, tak, że ledwo jeden bilet zdążyłem zwalidacjować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2015 14:25 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Małe uaktualnienie jeśli chodzi o ceny, żeton na metro 31 RUB, bus na lotnisko 36 RUB, wszystko na stacji metra elegancko oznaczone, aczkolwiek po wyjściu busy nie czekają, tylko zabierają ludzi i odjeżdżają, więc trzeba się troszkę pospieszyć, żeby nie przegapić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Cze 2015 13:18 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
A ja mam pytanie z innej beczki - orientuje się ktoś, ile kosztuje (a raczej - ile powinna kosztować bez wałka) taksówka z lotniska Pulkovo do centrum (okolice Newskiego Prospektu)? W necie znalazłem dość rozbieżne informacje, może ktoś ma info z pierwszej ręki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2015 13:45 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@aeonflux

1.000-1.050 rubli, przynajmniej źródła oficjalne tak podają (ale chyba nie ma podstaw, żeby im nie wierzyć)

http://www.pulkovoairport.ru/transport/taxi/
http://www.pulkovoairport.ru/en/transport/taxi/
http://taxirossiya.ru/tarif/
Góra
 Profil Relacje PM off
aeonflux lubi ten post.
aeonflux uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Cze 2015 18:48 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:20 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Z tego co gdzieś zasłyszałem uber ma stałą stawkę z lotniska, 1000RUB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Widać że co marszruta to inna stawka. Ja z lotniska do metra jechałem busem nr 39. Koszt 40 rubli, jedzie ok. 15 minut.
Załącznik:
39.jpg
39.jpg [ 102.7 KiB | Obejrzany 12485 razy ]
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lis 2016 11:37 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 32
Informacje (najświeższe i aktualne) o transporcie z lotnika do centrum Petersburga i kompendium wiedzy o petersburskiej komunikacji miejskiej znajdziecie tutaj:
http://www.popetersburgu.pl/dla-turysty/transport.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:04 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Czy w Petersburgu jest bezplatny tranzyt na lotnisku tak jak w Moskwie? Dwa loty na jednym bilecie i przesiadka wlasnie w Petersburgu, z lotniska nie zamierzam wychodzic
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:14 

Teraz przecież tylko jeden terminal działa, Pulkovo-1. Dwójkę zamknęli, planują w przyszłości zaadaptować dla tanich linii.
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Kwi 2019 18:51 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Informacje z przedwczoraj: marszrutka 40 rubli, metro 45 za żeton. Taxi, a w zasadzie rosyjski Uber (Yandex Taxi - pobierajcie sobie appkę) - 600 rubli (jestem akurat tuż obok Newskiego Prospektu i Dworca Moskiewskiego) - sorry za załącznik, ale musiałem „obciąć” screena ze względu na limity forum

Załączniki:
4233BB87-27C0-442A-9334-65A69C090B80.jpeg
4233BB87-27C0-442A-9334-65A69C090B80.jpeg [ 101.29 KiB | Obejrzany 7232 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Maj 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 43
Metro musi być połączone z autobusem, bo nie dojeżdża do lotniska

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Sie 2019 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Jaka jest możliwość dotarcia na lotnisko w nocy ?

Mam lot o 5:40 i zastanawiam się czy nocować w mieście i wyjechać gdzieś ok 3:00 czy raczej przyjechać około północy i przekoczować do rana (jeżeli lotnisko jest w nocy otwarte i przyjazne do nocowania).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Petersburg Pulkovo LED
#20 PostWysłany: 21 Sie 2019 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 483
niebieski
Jeśli chodzi o spanie, ja w strefie ogólnej (tam gdzie są check iny) nie znalazłem kawałka miejsca aby usiąść a co dopiero położyć. Poza podłoga oczywiście.

Swoją droga dla mnie to najgorsze lotnisko z którego leciałem. Za każdym razem trzymali mnie tam po 10-20min na kontroli paszportowej na wylocie. Dodatki co chwile sprawdzają dokumenty i powstają wtedy kolejki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group